PDA

Zobacz pełną wersję : Membrana dach. trójwarstw. 2200/3000g/m2/24h ?????



Seluch
22-02-2006, 13:02
Czy może ktoś mi wyjaśnić co oznaczają te symbole, liczby:

Membrana dachowa trójwarstwowa: 2200/3000g/m2/24h


:-? :roll: :-? :roll: :-? :roll: :-? :roll: :-? :roll: :-? :roll: :-? :roll: :-? :roll: :-? :roll: :-? :roll: :-? :roll: :-? :roll: :-?

przemekk74
22-02-2006, 13:41
Glupie moze pytanie troche z innej beczki
a co bedzie z ta membrana za 5 lat jak syf osiadzie na tej foli + czas i zmiany temperatur dadza o sobie znac? Czy nie bedzie tak ze niezaleznie co za folia pojdzie na dach to jedyna paroprzepuszczalnosc bedzie wynikac z potencjalnych uszkodzen?

22-02-2006, 14:18
Czy może ktoś mi wyjaśnić co oznaczają te symbole, liczby:

Membrana dachowa trójwarstwowa: 2200/3000g/m2/24h


:-? :roll: :-? :roll: :-? :roll: :-? :roll: :-? :roll: :-? :roll: :-? :roll: :-? :roll: :-? :roll: :-? :roll: :-? :roll: :-? :roll: :-?

Te oznaczenia to paroprzepuszczalność mierzona w różnych warunkach. Pierwsza wartość zwykle ok 25 stopni i 75% wilgotności, druga - w wysokiej temperaturze i niższej wilgotności.
Folia raczej o dobrych parametrach (są lepsze)
Przemek - masz granata, że nową wojnę zaczynasz? A co będzie jak deskowanie zjedzą korniki a papa w badaniach amerykanskich uczonych okaże się rakotwórcza :lol: ???

przemekk74
22-02-2006, 15:08
Przemek - masz granata, że nową wojnę zaczynasz? A co będzie jak deskowanie zjedzą korniki a papa w badaniach amerykanskich uczonych okaże się rakotwórcza :lol: ???

Nigdzie nie smialem napisac ze papa cacy a folia beeee.. .po prostu za tymi parametrami idzie kasa-> lepsze parametry.. drozszy metr2
Pytanie jest raczej czy warto tak naprawde zwracac na to uwage (placic extra) bo byc moze paroprzepuszczalnosc foli po 5 latach przykrytej 1-2 mm brudu jest bliska zero niezaleznie co bylo na starcie i rozsadnie jest i tak zostawic przerwe folia<->welna aby to sie nie kisilo po n latach?
Przemek

Seluch
22-02-2006, 17:49
BB. Bardzo dziękuje za odpowiedz :):) Jak sadzisz jak dobra jest to mebrana???
Przemo - nie mam kasy na deskowanie i krycie papa. Jak sie problem pojawi z mebrana to bede myslal. Wydaje mi sie ze jest to materiał od dluzszego czasu stosowany na rynku krajowym jak i zagranicznym i powiem szczerze ze jeszcze nie slyszalem o tego typu klopotach i problemach