PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zabezpieczyć materiały na budowie przed kradzieżą



pawlem
23-02-2006, 06:23
Niby banalna sprawa i oczywista a jednak spędza mi powoli sen z powiek :cry: Działka pusta, zero ogrodzenia i za chwile bedą wchodzić budowlańcy. Czy jest jakiś szybki i łatwy sposób na zabezpieczenie materiałów budowlanych na działce? Czy są jakieś firmy które np na czas budowy wynajmują jakieś kontenery czy cuś? A może od razu powinienem wynająć stróża z pobliskiej wsi?

KAS01
23-02-2006, 08:30
Mój wykonawca posiada kontenery. Gdybym chciał z nich skorzystać, to musiałbym zapłacić tylko za transport.
Gdybym budował w takich warunkach jak Ty, to zamawiał bym towar małymi partiami, nawet gdyby miało mnie to więcej kosztować.
pozdrawiam
Konrad

karla1
28-02-2006, 22:26
Wieś, pole podzielone na działki budowlane, zero ogrodzenia, które tylko przeszkadzałoby w dowożeniu materiałów na budowę. Owszem stały baraki, w których pracownicy trzymali narzędzia, gwoździe i niektóre mniejsze materiały. Nikomu jednak nie przyszło do głowy chować cegły, dachówki czy też worki z cementem. Jakoś nic nie zginęło przy budowie stanu surowego. Teraz będziemy mieli większy problem, bo zamówiliśmy już okna. Cóż trzeba zacząć myśleć o pożądnej instalacji alarmowej i monitoringu przez jedną z wielu agencji ochrony. Co nam po samym alarmie wyjącym w środku pola.

Heath
01-03-2006, 13:48
Ja mam w umowie z wykonawcą że zamawia sobie na bierząco potrzebną ilość materiałów, ale też jest odpowiedzialny za wszystko co znajduje się na placu budowy.
Tez nie kazał mi grodzić działki, bo dojazd będzie łatwiejszy. O kradzieży materiałów jakoś nie słyszałem, gorzej z np. oknami. :-?

Agnieszka1
24-03-2006, 09:35
Niby banalna sprawa i oczywista a jednak spędza mi powoli sen z powiek :cry: Działka pusta, zero ogrodzenia i za chwile bedą wchodzić budowlańcy. Czy jest jakiś szybki i łatwy sposób na zabezpieczenie materiałów budowlanych na działce? Czy są jakieś firmy które np na czas budowy wynajmują jakieś kontenery czy cuś? A może od razu powinienem wynająć stróża z pobliskiej wsi?

My mamy stróża. Nie stresuje sie ze cos mi zgninie, nie stresuje sie aby dzielic materialy na dostawe malymi partiami ( transport tez kosztuje), pozatym stroz wykonuje jakies male prace za dodatkowa oplata - np. kopal rowy pod kable elektr. Elektryk chcial za to 200 zl stroz 50 :P
Stróż jest najlepszym wyjsciem wg mnie.

rafałek
24-03-2006, 11:31
A te kontenery to na co mają być? Na pustaki/bloczki?
Najlepszym sposoben jest chyba dostarczanie materiałów sukcesywnie lub pilnowanie, ale to już koszty a i tak nie wiadomo czy pilnujący się na noc nie znieczuli 8)

Funia28
10-04-2006, 13:49
Odradzam stróża z tej samej miejscowości - pójdzie spać do domu i tyle, albo popije z kolesiami na działce. Działkę ogradzam tymczasowo - 100 m ogrodzenia - stemple od kolegi jako słupki i siatka tymczasowa jakieś 200 zł za 50 metrów. Drewna na dom liczę (zamierzam to dogadać) że będzie pilnować ekipa budująca i śpiąca w kontenerze na działce, póżniej domu będzie pilować pan od wykończenia - weekendy będziemy pilnować z mężem sami. Lub zatrudnimy chłopaków od męża z pracy. Pilnować trzeba - pomysłowość ludzka co do przydatności różnych rzeczy nie zna granic.