PDA

Zobacz pełną wersję : Ile za monitoring



pstaniszewski
23-02-2006, 09:02
Kupiłem szeregowiec w Poznaniu/Swarzędzu- mam alarm w domu. Firma zaoferowała mi:
"Jednorazowy koszt podłączenia do systemu wyniesie 400 PLN + VAT.
Abonament miesięczny wyniesie 163,93 PLN + VAT. W tej kwocie są wszelkiego rodzaju interwencje oraz ubezpieczenie do 100 000 PLN w razie poniesienia szkody spowodowanej z winy naszej firmy."
Moim zdaniem to kwota wzięta z sufity. Napiszcie o swoich doświadczeniach i cenach.

Oldswan
23-02-2006, 09:16
To rzeczywiscie spora kwota za miesięczny monitoring Ja pod Warszawą płacę Juventusowi 97 zł z VAT miesięcznie - a można i nawet taniej Niedawno podchodził mnie Solid oferujac jeszcze niższa kwotę za zmiane.
O koszcie podłaczenia sie nie wypowiadam bo u mnie robili cały sysetm od początku (czujki, centrala panele sterowania etc) i to zamkneło sie kwota ok 3000 zł

pstaniszewski
23-02-2006, 09:23
No mi też się wydaje iż to cena z kosmosu. Były właściciel podobno płacił 85+VAT. Coś mi się wydaje że myślą, iż znaleźli jelenia i chcą go doić. Najchętniej to bym zmienił tę firmę ale zczerze mówiąc to zielony jestem zupełnie w tych sprawach i nie wiem czy to coś by kosztowało (coś by chcieli zabrać z powrotem) i jak się do tego zabrać

pstaniszewski
23-02-2006, 09:28
No mi też się wydaje iż to cena z kosmosu. Były właściciel podobno płacił 85+VAT. Coś mi się wydaje że myślą, iż znaleźli jelenia i chcą go doić. Najchętniej to bym zmienił tę firmę ale zczerze mówiąc to zielony jestem zupełnie w tych sprawach i nie wiem czy to coś by kosztowało (coś by chcieli zabrać z powrotem) i jak się do tego zabrać

Marek30022
23-02-2006, 09:54
Solid 100 zł +VAT

robertus
23-02-2006, 10:00
Z tymi cenami to grubo przesadzili. Ja w Solidzie (Warszawa) płacę 70 zł + VAT a ich nadajnik kosztował 300 zł z VAT
Podzwoń po różnych firmach typu Juventus, Solid Security, Securitas. Wszyscy startowali od 100 zł netto, w każdej powiedziałem, że dziękuję za taką cenę i że mam lepszą ofertę no i się udało. A za jakiś czas będę jeszcze negocjował - mój znajomy z Radości (dzielnica Wawy) płaci 50 zł netto.

Krzch
25-02-2006, 11:55
Witam


Stwierdzam drogo

W Lublinie placę 50PLN + VAT w Solidzie dodatkowo kazda interwencja (do tej pory żadna) instalacje od 1800 do 3500 w zalezności od jakości i ilości czujek

Pozdrawiam

Rezi
25-02-2006, 23:21
Solid 82 brutto
2 interwencje tz błędne w cenie

Nefer
26-02-2006, 13:58
Wszystko prawda TYLKO ta firma proponuje ubezpieczenie za szkody powstałe z jej winy ( np. nie dojechali na czas) - zapytajcie o to w Solidzie - ja zapytałam. Odpowiedź jest : możecie nas pozwać do sądu. Nie gwarantują NIC - nawet jak nie przyjada na czas - to trudno.
To kwestia wyboru czy płacisz 100 pln + vat i liczysz na to , że MOŻE zdążą czy płacisz więcej i śpisz spokojniej. To trzeba policzyć.

Rezi
26-02-2006, 15:23
Jestem klientem solidu od 8 lat w firmie w której pracuje
Od 3 lat ocraniaja budowę
kilka razy uratowali mi skóre w przypadku 4 prób włamań na budowie.
Solid posidad ubezpieczenie od deliktowe do kwoty o ile się nie myle cos około 1 mln zł.
Zreszta tego typu odszkodowanie płaci ubezpieczyciel jezeli masz ubezpieczony domek i ew stosuje regres na firmę monitorująca,
Zgodnie z KC nie mozesz otrzymac odszkodowanie za to samo zdarzenie z dwóch żródeł. ( firma ubezpieczająca Solid i towoje mienie z tytułu polisy)

Nefer
26-02-2006, 17:47
Jestem klientem solidu od 8 lat w firmie w której pracuje
Od 3 lat ocraniaja budowę
kilka razy uratowali mi skóre w przypadku 4 prób włamań na budowie.
Solid posidad ubezpieczenie od deliktowe do kwoty o ile się nie myle cos około 1 mln zł.
Zreszta tego typu odszkodowanie płaci ubezpieczyciel jezeli masz ubezpieczony domek i ew stosuje regres na firmę monitorująca,
Zgodnie z KC nie mozesz otrzymac odszkodowanie za to samo zdarzenie z dwóch żródeł. ( firma ubezpieczająca Solid i towoje mienie z tytułu polisy)

Rezi - jasne, że nie można mieć odszkodowania z 2 źródeł - tylko co innego jest niedopatrzenie ze strony firmy monitoringującej - i to inne ubezpieczenie. Korzystam z Solida od 3 lat (firma) i bywa różnie. Czasem to ja muszę sprawdzać budynek, bo się "kozakom" nie chce wejść ze mną i sprawdzić czy jest tam włamywacz. Jeśli złodziej wyniesie sprzęt - to dostanę zwrot kasy od ubezpieczyciela - natomiast ubezpieczyciel nie zapłaci mi kosztów leczenia jak dodatkowo dostanę w głowę. Za to powinna zwrócić firma ochroniarska - czyli Solid, który zaniedbał obowiązków. A Solid w umowie nie ma słowa na ten temat i zapiera się 4 nogami, żeby cokolwiek na temat ich odpowiedzialności wpisać. Przynajmniej mi się nie udało nawet po rozmowie z Wielkim Prezesem. Umowa jest standardowa i mogę sobie iść do sądu. Może gdzieś w Polsce jest inaczej - w W-wie jest tak. Nie biora odpowiedzialności za nic.

Mały
26-02-2006, 17:59
97,60 brutto Securitas Perfecte.

Rezi
26-02-2006, 19:05
Jestem klientem solidu od 8 lat w firmie w której pracuje
Od 3 lat ocraniaja budowę
kilka razy uratowali mi skóre w przypadku 4 prób włamań na budowie.
Solid posidad ubezpieczenie od deliktowe do kwoty o ile się nie myle cos około 1 mln zł.
Zreszta tego typu odszkodowanie płaci ubezpieczyciel jezeli masz ubezpieczony domek i ew stosuje regres na firmę monitorująca,
Zgodnie z KC nie mozesz otrzymac odszkodowanie za to samo zdarzenie z dwóch żródeł. ( firma ubezpieczająca Solid i towoje mienie z tytułu polisy)

Rezi - jasne, że nie można mieć odszkodowania z 2 źródeł - tylko co innego jest niedopatrzenie ze strony firmy monitoringującej - i to inne ubezpieczenie. Korzystam z Solida od 3 lat (firma) i bywa różnie. Czasem to ja muszę sprawdzać budynek, bo się "kozakom" nie chce wejść ze mną i sprawdzić czy jest tam włamywacz. Jeśli złodziej wyniesie sprzęt - to dostanę zwrot kasy od ubezpieczyciela - natomiast ubezpieczyciel nie zapłaci mi kosztów leczenia jak dodatkowo dostanę w głowę. Za to powinna zwrócić firma ochroniarska - czyli Solid, który zaniedbał obowiązków. A Solid w umowie nie ma słowa na ten temat i zapiera się 4 nogami, żeby cokolwiek na temat ich odpowiedzialności wpisać. Przynajmniej mi się nie udało nawet po rozmowie z Wielkim Prezesem. Umowa jest standardowa i mogę sobie iść do sądu. Może gdzieś w Polsce jest inaczej - w W-wie jest tak. Nie biora odpowiedzialności za nic.

Nie chce się spierać ...kiedys uratwali mi skóre ...w dosłownym tego słowa znaczeniu. Jak byłem na specerze z psem zaatakował nas jakic pitbul czy inny z podobnej maści pewnie łysol zrobił sobie trening przed walka psów ... przyjechali w ciągu minuty przemówili gostkowi do rozumu - policja stała obok i nie reagowała.
Sprawdzamy w firmie czas przyjadu i czas reakcji - czsami sygnał dochodzi po 15 sekundach - ale chłopcy zawsze się stawiają w określonym w umowie czasie

_ZBYCH_
26-02-2006, 23:06
Nefer prawdę napisała.

Za te 50, 70 czy 100 zł płacone agencji ochrony kupujecie sobie... złudzenie, sztuczne poczucie bezpieczeństwa...

To jest tak, Wy udajecie, że płacicie (wystarczajšce pienišdze), a oni udajš, że chroniš...

Znam to od kuchni. Bardzo trudno jest udowodnić agencji ochrony, że popełniła błšd. Nie wielu ma wiedzę i chęci, aby to robić. Z reguły jak klient się awanturuje, bo agencja nie wywišzała się z umowy, to zostaje udobruchany darmowym abonamentem za miesišc...
Jak klient jest bardzo uparty, ma wiedzę i œrodki, to idzie do sšdu, ale ilu jest takich?
Bywa, że jak klient szaleje, to przychodzš smutni panowie w ciemnych okularach i metodš "siły perswazji" namawiajš klienta do zachowania rozsšdku...

Pytanie za sto punktów:

Co zrobicie, jak patrol interwencyjny nie przyjedzie na sygnał alarmu, a po zadzwonieniu do agencji ochrony operator powie, że sygnał nie dotarł???

Oto przykład fragmentu umowy jednej z dużych agencji ochrony:

Agencja ochrony ... nie odpowiada za nie wykonanie lub nienależyte wykonanie usługi okreœlonej w umowie jeżeli powodem sš okolicznoœci:
a. nieprawidłowa praca poszczególnych urzšdzeń lokalnego systemu alarmowego i systemu tego jako całoœci nie powstałe z winy agencji ochrony ...
b. nieprawidłowa praca łšczy telefonicznych lub zakłócenia w transmisjach radiowych,
c. inne okolicznoœci wynikłe podczas realizacji niniejszej umowy na które agencja ochrony ... nie ma wpływu.

Jak udowodnicie, że sygnał do nich dotarł?

Sygnał nie dotarł i koniec tematu :(

Dlatego namawiam moich klientów na korzystanie z usług Centrum Monitorowania Alarmów!
Niezależna firma, której nie zależy na tuszowaniu błędów agencji ochrony.
Nie zdarzyło mi się, że w CMA sygnałnie dotarł.
Oczywiœcie jest to firma lokalna (działa w woj. mazowieckim), ale być może w waszej okolicy działa podobna firma monitorujšca.

PrzemoBDG
21-03-2006, 16:15
Za opisywane tu poczucie bezpieczeństwa płacę 100 zł netto / m-c. Co składa się z 80 zł za monitoring oraz 20 zł za konserwację systemu (wykonawcą systemu była firma monitorująca). Ponieważ za namową wykonawcy systemu zainstalowałem sporo czujek inercyjnych, tzw. fałszywe alarmy pojawiają się od czasu do czasu. Na szczęście wizyty ochroniarzy są bezpłatne gdyż to oni odpowiadają za system... Te zaś dość regularne objazdy powodują, iż wszyscy w okolicy wiedzą iż dom jest chroniony...

bartosz01
09-04-2006, 13:15
Solid 80 netto
Pozornie lub nie, poczucie bezpieczeństwa jest i w pewnym stopniu także samo bezpieczeństwo.
Co do ich ubezpiczenia to jest ok., ale bez radcy prawnego i postępowania sądowego nic od nich nie wyciągniesz:)
bartosz01