PDA

Zobacz pełną wersję : Zakończyłem budowę!



zibicwikla
23-02-2006, 14:03
Formalnie zakończyłem dzisiaj budowę, przeprowadzka na wiosnę. Udało się bez prądu" budowlanego". W poniedziałek zakładają licznik z taryfą G11-jednotaryfowy, nie grzeję prądem,COi CWU -olejus wspomagany kominkiem z płaszczem wodnym. Myślę,że na dwutaryfowym nie zaoszczędziłbym. A może sie mylę?

23-02-2006, 14:36
Gratulacje!
Mnie tez wychodzi że na dwóch taryfach oszczędność jest mizerna.

Agnieha
24-02-2006, 19:40
Gratulacje !!!!
Jak dobrze pójdzie sprowadzamy się w kwietniu :D

rafałek
25-02-2006, 09:20
Ja też dodam swoje trzy grosze o tych taryfach w prądzie. Kiedyś rozważałęm przejście na 2 taryfy. Było to poparte nawet wyliczeniami sąsiadów którzy tak mają i wychodziło, że pewne oszczędności są. Jednak przy małych dzieciakach pomysł wydaje mi się nietrafiony - chyba, że ktoś niepracuje i może pewne czynności energochłonne wykonywać w tych godzinach. Mieszkając jeszcze w bloku przysłuchiwałęm się jak sąsiad poniżej robił pranie w nocy. Pranie to i łatwo zorganizować, ale co z prasowaniem? Ogólnie ma to sens, jak najbardziej prądożerne użadzenia można bez większych problemów "odpalać" w tanich godzinach. W przeciwnym wypadku człowiek robi się niewolnikiem licznika.

pyrka
25-02-2006, 10:03
Dotychczas w mieszkaniu rachunki za prąd wynosiły ok. 360,- za 2 miesiące. Teraz od października (a jest sezon zimowy i dużo prądu idzie na oświetlenie) mieszkamy w domu i rachunki wynoszą ok. 280,- za 2 mies. W domu działają wszystkie te same sprzęty, które były w mieszkaniu i dodatkowo jeszcze działa zmywarka, dwie pompy od drenażu dookoła budynku, jedna pompa od c.o. , 2 elektrozawory od c.o., oświetlenie na zewnątrz budynku. Aktualnie korzystamy z przyłącza gospodarczego jednofazowego o mocy przyłączeniowej 4 kW. Licznik dwutaryfowy. Tańszy prąd jest w godz. 11:00-17:00 i 21:00-8:00 zimą oraz w godz. 11:00-19:00 i 21:00-8:00 latem. Fakt, że zwracam uwagę aby prądożercze urządzenia włączać w tańszych godzinach, ale nie ma z tym większego problemu, bo jak widać większość godzin jest tańsza.