PDA

Zobacz pełną wersję : Kostka granitowa



pwoznicz
23-02-2006, 15:20
Szanowni Forumowicze,

Prośba o podzielenie się informacją, gdzie w Warszawie/okolicach można kupić kostkę granitową.

sebo8877
23-02-2006, 15:21
polecam

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=kostka+granitowa+%2B+warszawa&lr=

Sebo8877 :wink:

chopinetka
23-02-2006, 15:48
witaj
pwoznicz
Czy to musi być kostaka granitowa? Ja ze względu na wysoką cenę, będę na tarasie i przed domem kładła kostkę brukową Jadara. Mają rodzaj , który bardzo przypomina granit zresztą nazywa się podobnie - granito.

pozdrawiam

ankalenka
23-02-2006, 16:42
W Warszawie kupowanie kostki granitowej to pomyłka. My sprowadzalismy z "granitowego zagłębia" czyli okolic Strzegomia. MOżna tam dostać kostkę po 170 - 190 zł za tonę co daje około 22 zł za m2 plus transport. Kostka betonowa się nie umywa.
Opłacalność rośnie jak się zamawia około 26 ton - wtedy całość wychodzi najtaniej bo wykorzystujesz na full jeden pełen transport. My braliśmy "zaledwie" 14 ton, ale i tak cenowo wyszło na poziomie betonowej podróby a zawsze to granit. Jadar z tych lepszych wyrobów to cena coś około 60 zł za m2??

chopinetka
23-02-2006, 16:50
Oczywiście zgadzam się, że to nie ta sama jakość, ale cena chyba inna, mi podano 34zł/m2.pwoznicz ile ty tego granitu potrzebujesz, może chociaz za transport zapłacimy wspólnie :) bo cena podana przez ankalenka wydaje się być atrakcyjna. Jak spodoba ci się ten pomysł, to reszta na priv.

pozdrawiam

THORIN
23-02-2006, 18:43
W Warszawie kupowanie kostki granitowej to pomyłka. My sprowadzalismy z "granitowego zagłębia" czyli okolic Strzegomia. MOżna tam dostać kostkę po 170 - 190 zł za tonę co daje około 22 zł za m2 plus transport. Kostka betonowa się nie umywa.
Opłacalność rośnie jak się zamawia około 26 ton - wtedy całość wychodzi najtaniej bo wykorzystujesz na full jeden pełen transport. My braliśmy "zaledwie" 14 ton, ale i tak cenowo wyszło na poziomie betonowej podróby a zawsze to granit. Jadar z tych lepszych wyrobów to cena coś około 60 zł za m2??

Także myslę o kostce granitowej na podjazdy i tarasy. Ankalenka - napisz czy to jest takiś konkretny sort kostki ? np o zróznicowanych wymiarach ? 9słyszałem, że są róznbe sorty :)) Kolor ? A może jakies namiary na waszego dostawcę ? (może być na priv jakby co). Poza tym z tego co piszesz wynika, że tona wystarcza na ok 8,0 m.kw powierzchni - czy tak ? :D
pozdrawiam :D

23-02-2006, 18:46
Z tego co wiem ja, tona to 5-6 m2 w zależności od wymiaru kostki. Najładniej ponoć wygląda 7x7
Też się przymierzam, ale trochę do Was daleko :(

THORIN
23-02-2006, 19:53
podobno najtańszy sort to kostka o wymiarach mieszanych (mniejsze, większe ...). więcej pracy dla brukarza ale efekt bardzo naturalny - widziałem u znajomych kiedyś :) to pewne że może spokojnie konkurować cenowo z sroższą kostką betonową. A przecież co do materiału - nie ma dyskusji...., choć ostatnio kolega mnie straszył, że dziecię na rowerku sie przewracać będzie (niby że na betonie ma gładko bardziej :))

Rezi
23-02-2006, 20:12
spróbuj odżniezyć podjazd wyłożony kostka granitowa - krew cię zaleje

THORIN
23-02-2006, 20:22
spróbuj odżniezyć podjazd wyłożony kostka granitowa - krew cię zaleje

Przyznam, że o tym też myślałem .... tak ciężko łopata chodzi ? :) słyszałem tez że w ogóle granit bardzo łatwo śliski zomą się robi (o wiele łatwiej od betonu) ... :-?

23-02-2006, 20:24
spróbuj odżniezyć podjazd wyłożony kostka granitowa - krew cię zaleje
Dlaczego? Ślisko? Nierówno? Śnieg włazi :roll: ??

THORIN
23-02-2006, 20:56
pewnie nierówno raczej :-? Rezi ? :roll:

Tomasz M.
24-02-2006, 08:56
Nie przesadzajcie z tym odśnieżaniem. Faktycznie samą łopatą nie da się kostki granitowej wyczyścić do gołego kamienia - potrzebna miotła. Może jak ktoś ma dużo hektarów do odśnieżenia, to się urobi. A ja mam niewielki kąt nachylenia podjazdu do garażu i nie odczuwałem potrzeby perfekcyjnego odśnieżania - w każdym razie nie tej zimy, kiedy śniegu wszędzie full. Na gołej kostce ślisko nie jest wcale nawet jak jest mokro (może będzie za 20-30 lat jak granit się zetrze z wierzchu), myślę ze na betonowej byłoby gorzej.

Rezi
24-02-2006, 10:01
strasznie nierówno ..... wiedze jak sąsiad to odsnieża
kostka bardzo mi się podoba i nawet byłem skłaonny wyłozyc sobie podjazd połaczenie rozmiaru 9-11 i mniejszych .Po rozmowie z kilkoma uzytkownikami wszyscu stwierdzi ze ładne to i owszem ale jezeli chodzi o odsnieżanie to totalna porazka .Najlepiej miotła jak snieg jest świeży , jak jest troszke zmorożony nie da się do dobrze odśnieżyć i robi sie ślizgawka

KrzysiekS
24-02-2006, 11:34
Jeszcze lepsza slizgawka tworzy sie na nawierzchni z betonu.

Kostkę granitową odsnieża sie łopatą do sniegu, a nastepnie mozna jeszcze miotłą.

U nas wszyscy mają mniejsze lub wieksze ilosci granitu na podjazdach i nikt nie ma problemow z odsniezaniem.

Moim zdaniem bruk betonowy przy domu jednorodzinnym nie wygląda elegancko.

Geno
24-02-2006, 12:21
spróbuj odżniezyć podjazd wyłożony kostka granitowa - krew cię zaleje

Spróbuj posypywać solą przez 10 sezonów kostkę betonową. :wink:

Przekorek
24-02-2006, 14:57
Wlasnie zdecydowalem, ze wyrzuce sprzed domu granit i dam betoniki. Mam nachylenie 12% i bardzo śliski zjazd - wlasnie z tego względu, że z granitu nie da sie pozgarniać sniegu- tylko jak jest sypki i suchy to da sie go pozamiatać.
Miedzy granitowymi torami jazdy mam wysepke z bruku betonowego - o! i to jest zupelnie inna rozmowa: zawsze czysto, bez szarpania, łatwo się zgarnia i WCALE NIE TAK SLISKO jakby sie moglo wydawac. Wbrew pozorom betoniki nie są śliskie - to calkiem szorstka powierzchnia. Za to jak pozostalości ubitego śniegu na granicie stopnieją w dzień, a w nocy zamarzną, to dopiero jest ślizgawka.

ankalenka
24-02-2006, 15:39
mój mąż odśnieża, i jeszcze słowa marudzenia nie słyszałam, a marudny to on jest. ślisko to mamy od podjazdu do furtki gdzie się chodzi po "trawie", ale na pewno nie na granicie. Kostka o której pisałam była w dwóch rozmiarach 4*6 cm i 9*11 cm, ta grubsza na podjazd, mniejsza na ścieżkę od furtki do schodów i opaskę dookoła domu i garażu. Z drobnej kostki wychodi teoretycnie 8-8,5 m2, tej większej 5-6 m2, szczerze mówiąc nie sprawdzałam. Została mi po układaniu niespodziewanie duża góra kostek, a starałam się liczyć "na styk".
Jedyny błąd jaki robiłam to nie zamówienie krawężników granitowych. Potrzebowałam raptem 16 m bieżących, ale mąż się uparł przy betonowych "bo nie będzie widać". Widać jak cholera.

ankalenka
24-02-2006, 15:44
1. Kolor ?
2. A może jakies namiary na waszego dostawcę ? (może być na priv jakby co).
3. Poza tym z tego co piszesz wynika, że tona wystarcza na ok 8,0 m.kw powierzchni - czy tak ? :D
pozdrawiam :D

a.d. 1. W tej cenie koloru się nie wybiera :lol: szaro ruda albo szara, co mają na stanie.
a.d. 2
na priva ale to nie żadna okazja, zwykła cena i zwykła kopalnia granitu
a.d. 3
jak pisałam powyżej

pozdrawiam,

24-02-2006, 15:45
mój mąż odśnieża, i jeszcze słowa marudzenia nie słyszałam, a marudny to on jest. ślisko to mamy od podjazdu do furtki gdzie się chodzi po "trawie", ale na pewno nie na granicie. Kostka o której pisałam była w dwóch rozmiarach 4*6 cm i 9*11 cm, ta grubsza na podjazd, mniejsza na ścieżkę od furtki do schodów i opaskę dookoła domu i garażu. Z drobnej kostki wychodi teoretycnie 8-8,5 m2, tej większej 5-6 m2, szczerze mówiąc nie sprawdzałam. Została mi po układaniu niespodziewanie duża góra kostek, a starałam się liczyć "na styk".
Jedyny błąd jaki robiłam to nie zamówienie krawężników granitowych. Potrzebowałam raptem 16 m bieżących, ale mąż się uparł przy betonowych "bo nie będzie widać". Widać jak cholera.

Czyli nie jest tak źle ;). Ja nie mam jakiejs wielkiej różnicy wysokosci przy wjeździe, pewnie sporo zależy od jakości ułożenia. Jak na razie nie dałam się przestraszyć ;)

24-02-2006, 15:46
Ankalenka - ile zapłaciliście za transport i jakimi samochodami zwykle wożą taką kostkę (chodzi mi o tonaż)?

ankalenka
24-02-2006, 15:52
Opłacalność rośnie jak się zamawia około 26 ton - wtedy całość wychodzi najtaniej bo wykorzystujesz na full jeden pełen transport.
baba_budowniczy,
dokładnie nie pamiętam ile dałam za transport, pamietam tylko że całość wyszła coś około 40 zł za m2, a jakbym wzięła pełny załadunek to wychodiło coś ze 35 zł za m2, licząc z transportem. Oczywiście płaci się za transport w dwie strony, więc jak ktoś ma bliżej do Strzegomia cena znacznie spada.

24-02-2006, 16:00
Opłacalność rośnie jak się zamawia około 26 ton - wtedy całość wychodzi najtaniej bo wykorzystujesz na full jeden pełen transport.
baba_budowniczy,
dokładnie nie pamiętam ile dałam za transport, pamietam tylko że całość wyszła coś około 40 zł za m2, a jakbym wzięła pełny załadunek to wychodiło coś ze 35 zł za m2, licząc z transportem. Oczywiście płaci się za transport w dwie strony, więc jak ktoś ma bliżej do Strzegomia cena znacznie spada.
Dzięki :). U nas "na oko" pewnie pójdzie około 25 ton :o , bo chcemy jeszcze taras i opaskę wokół domu

mack
26-02-2006, 15:48
widziałem taką podstawową kostkę granitową i jest ona bardzo nierówna - myślę że łopatta będzie się zacinać na tych nierównościach. Dlatego chyba wybiorę betonową.

andk
26-02-2006, 16:11
Przesadzacie z tym odśnieżaniem. Granit jest O.K.. Po co odśnieżać "do żywego"? Śnieg usuwa się na tyle aby nie utrudniał chodzenia lub jeżdżenia.
A gdyby tak podgrzewany trawnik - cały rok byłoby zielono... :D :wink:

tomek_2
27-02-2006, 08:26
Mozecie wypowiedziec sie na temat takich cen (w poblizu do mnie, czyli nie place za transport):
Kostka granitowa surowo-łupana
kostka szara 4x6 305 zl brutto/tona, 36 zł brutto/m2
kostka szara 8x11 281 zl brutto/tona, 58 zł brutto/m2
kostka rudo-szara 4x6 262 zl brutto/tona, 31 zł brutto/m2
kostka rudo-szara 8x11 256 zl brutto/tona, 53 zł brutto/m2
Robocizna to ok. 40 zl/m2. Przy robociznie firmy ceny kostki beda nizsze o 15 proc. z uwagi na 7 proc. VAT. W kazdym razie mala szansa, ze zmieszcze sie ze wszystkimi kosztami w 100 zl/m2. Troche duzo, co o tym myslicie?

rosa
27-02-2006, 09:21
Witam.
Mam już kostkę 3 lata i zgadzam się ze wszystkim z ankalenką. Też wziąłem kostkę ze Strzegomia całą wannę tzn. 26ton. Za transport zapłaciłem 1.300zł (ok.2x200km). W tym transporcie było: 3 tony krawężników(15-20), 13ton (9-11), 6ton (4-6) i 4tony grysu na podład i spoinowanie. Cena w tamtym okresie była na f-rę odpowiednio do wielkości: 250, 200, 170 i 50zł/tonę grysu. Krawężniki mam na podbudowie cementowej a cała reszta nie ma ani grama cementu! Ekipa też była z tamtych okolic. Ich ceny: 10zł/mb krawężnika, 35zł/m2 podjazdu i 30zł/m2 ścieżki. Zakres prac: korytowanie (na podjeździe 50cm wybierali ziemi), żółty piasek zagęszczany, tłuczeń gruby zagęszczany, tłuczeń drobny też zagęszczony, znowu trochę piasku i układanie kostki w różne wzory w grysie. Potem grys w spoiny, szczotkowanie i ubijanie specjalną maszyną. Przy tej metodzie nie mam trawy w spoinach i nie tworzą się kałuże. W zimie nie mam żadnych problemów z odśnieżaniem; ważna jest wysokość krawężników aby przy odśnieżaniu nie "ściąć" rośliny. Poza tym przy małych opadach śniegu kostka dzięki takiej podbudowie jest "ciepła" i roztapia śnieg. Wystarczy tylko pilnować aby nie było na niej więcej niż kilka centymetrów śniegu. Resztę zrobi za nas słońce i granit.
Jeszcze jedna uwaga. Sąsiad ma kostkę betonową kilkuletnią i jest jak mi mówi wściekły, bo mieszka jak na stacji benzynowej- wszędzie plamy z oleju, ropy i benzyny. U mnie, nawet jak jakieś auto "zostawiło coś" to granit sam sobie wraz z deszczem poradzi. Pzdr.

27-02-2006, 10:24
Witam.
Mam już kostkę 3 lata i zgadzam się ze wszystkim z ankalenką. Też wziąłem kostkę ze Strzegomia całą wannę tzn. 26ton. Za transport zapłaciłem 1.300zł (ok.2x200km). W tym transporcie było: 3 tony krawężników(15-20), 13ton (9-11), 6ton (4-6) i 4tony grysu na podład i spoinowanie. Cena w tamtym okresie była na f-rę odpowiednio do wielkości: 250, 200, 170 i 50zł/tonę grysu. Krawężniki mam na podbudowie cementowej a cała reszta nie ma ani grama cementu! Ekipa też była z tamtych okolic. Ich ceny: 10zł/mb krawężnika, 35zł/m2 podjazdu i 30zł/m2 ścieżki. Zakres prac: korytowanie (na podjeździe 50cm wybierali ziemi), żółty piasek zagęszczany, tłuczeń gruby zagęszczany, tłuczeń drobny też zagęszczony, znowu trochę piasku i układanie kostki w różne wzory w grysie. Potem grys w spoiny, szczotkowanie i ubijanie specjalną maszyną. Przy tej metodzie nie mam trawy w spoinach i nie tworzą się kałuże. W zimie nie mam żadnych problemów z odśnieżaniem; ważna jest wysokość krawężników aby przy odśnieżaniu nie "ściąć" rośliny. Poza tym przy małych opadach śniegu kostka dzięki takiej podbudowie jest "ciepła" i roztapia śnieg. Wystarczy tylko pilnować aby nie było na niej więcej niż kilka centymetrów śniegu. Resztę zrobi za nas słońce i granit.
Jeszcze jedna uwaga. Sąsiad ma kostkę betonową kilkuletnią i jest jak mi mówi wściekły, bo mieszka jak na stacji benzynowej- wszędzie plamy z oleju, ropy i benzyny. U mnie, nawet jak jakieś auto "zostawiło coś" to granit sam sobie wraz z deszczem poradzi. Pzdr.

A właśnie - jakie w przypadku granitu są elementy wykończeniowe? Chcemy mieć taras z kostki, przydałyby się jakieś palisadki czy coś takiego.

pwoznicz
27-02-2006, 11:36
A czy jest konieczność stosowania krawężników, czy można ułożyć bez tak jak się układa kostkę betonową?

Śliwiok
27-02-2006, 12:23
Ja w zeszłym roku ( wrzesień ) kupowałem kostkę w okolicach Strzegomia. Kostka w dwóch wymiarach 4/6 i 9/11. Kostka tzw. żółta ( taki lekko piaskowy kolor ) Płaciłem 160 zł /tonę + transport 700 zł (okolice Poznania ). Do pełnego wykorzystania transportu wziąłem cztery tony tzw. niesortu - odpadu, który zużyję w ogrodzie. Odpad gratis.
Przywieźli mi to w workach.

Co do odśnieżania to większość ma tu rację. Szufla zacina się na lekkich nierównościach. Wypracowałem pewną metodę. Jeżeli śniegu napadało dużo to zgarniam najpierw tyle ile się da szuflą. Resztę dobijam szeroką miotłą ze sztywnym "włosiem". Warunkiem powodzenia akcji jest świeży puszysty śnieg. Jest ok.
Jak się zrobiły lodowe muldy ( raz nie chciało mi się odśnieżać ) to poprostu skułem je szpadlem aż iskry leciały. Na betonowej bym się nie odważył.
Podsumowując : przy zachowaniu pewnej dyscypliny to odśnieżanie nie stanowi większego problemu.
Ktoś wcześniej pytał o krawężniki . Ja mam zrobione z kostki 9/11 cm .

To tyle.
Pozdrawiam,

tomek_2
27-02-2006, 22:19
Czyli podane przeze mnie ceny nie sa szczegolnie atrakcyjne?

Śliwiok
27-02-2006, 23:07
No raczej nie są. Chyba, że mieszkasz 500 km od Strzegomia.
Poszukaj na allegro. Ja tak zrobiłem. Nawet pojechałem do Strzegomia zapoznać się z tematem. Jedyny problem to brak możliwości zważenia towaru przy dostawie. U mnie tak jakby zabrakło 3 ton. :evil:
W mojej miejscowości taka sama kostka na placu w hurtowni kosztowała 380 zł tonę. Niezłe przebicie.

Poszukaj jeszcze troszkę. Mnie całość z położeniem około 120 m2 kosztowała 9500 zł czyli w granicach 80 zł/m2.

Pozdrawiam,

Alupin
28-02-2006, 20:52
Hejka moi drodzy ;)

Słuchajcie, czy nie macie namiarów na brukarza do granitu za rozsądną kasę ( okolice Warszawy )..
Zdziercy chcą 65 w górę za samą robociznę...

chopinetka
28-02-2006, 22:30
Heja!

Dopiero dzisiaj wpadł mi w ręce murator z tego miesiaca i na stronie 47 czytam, że w Ślęży tona kamienia ( tylko nie wiem do końca jakiego???) kosztuje 20 zł/t. Czytał to ktoś? Wygląda to całkiem nieźle.

pozdrawiam

Karol N.
28-02-2006, 22:40
spróbuj odżniezyć podjazd wyłożony kostka granitowa - krew cię zaleje
Bez przesady. Lopata plastykowa i idzie bez problemu a mam tez kostke 4x4cm. Warunek oczywiscie, zeby snieg nie byl ubity kolami samochodu lub udeptany

Goni_Mnie_Peleton
12-04-2006, 06:15
www.kostka-granitowa.com.pl

Np kostka granitowa rudo szara
4x6 244zl/tone wydajnosc ok 9m2/tone
8x10 231,80zl/tone wydajnosc ok 5m2/tone

Transport : zestawy samowyladowcze i skrzyniowe 25 ton
2,68zl/km brutto

Z Krakowa do Strzegomia jest ok 300km czyli za transport 25 ton zaplacilbym ok 1600zl
Za m2 kostki 4x6 wychodzi mi ok 34 zl. Biorac pod uwage ceny kostek betonowych wydaje sie byc to cena atrakcyjna.
Za tydzien , dwa bede wiedzial ile dokladnie potrzebuje kostki , dzis wiem tylko tyle ze jesli zdecyduje sie na ta kostke bedzie to jeden pelny transport plus byc moze cos jeszcze i wtedy poszukam kogos z ok Krakowa kto "dopelni" ten drugi transport.
Sa jacys potencjalni chetni? :D

A moze ktos moglby polecic tanszy transport?

aru
12-04-2006, 08:34
polecam www.allegro.pl są oferty z warszafki
pzdr

anowi*
12-04-2006, 14:04
a inne kamienie piaskowce, wapienie na mazowszu?
macie może jakieś namiatry, bo ceny w hurtowniach mnie zabiły a ze Śląska na pd mazowsze to troszku dużo za transport :cry:
pozdr

Tomasz M.
12-04-2006, 15:05
Na Mazowszu ciężko o porządne kamieniołomy, chyba tylko kamienia polnego można nazbierać. Najbliżej będzie chyba udać się w stronę Kielc - np. piaskowiec kopią w okolicach Szydłowca. Zależy do czego ten kamień. Piaskowca z Szydłowca (jasny), na podjazd bym nie dawał bo kruchy i się brudzi, chyba że w postaci tłucznia. Granity raczej tylko na Śląsku

art63
12-04-2006, 18:56
www.kostka-granitowa.com.pl

Np kostka granitowa rudo szara
4x6 244zl/tone wydajnosc ok 9m2/tone
8x10 231,80zl/tone wydajnosc ok 5m2/tone

Transport : zestawy samowyladowcze i skrzyniowe 25 ton
2,68zl/km brutto

Z Krakowa do Strzegomia jest ok 300km czyli za transport 25 ton zaplacilbym ok 1600zl
Za m2 kostki 4x6 wychodzi mi ok 34 zl. Biorac pod uwage ceny kostek betonowych wydaje sie byc to cena atrakcyjna.
Za tydzien , dwa bede wiedzial ile dokladnie potrzebuje kostki , dzis wiem tylko tyle ze jesli zdecyduje sie na ta kostke bedzie to jeden pelny transport plus byc moze cos jeszcze i wtedy poszukam kogos z ok Krakowa kto "dopelni" ten drugi transport.
Sa jacys potencjalni chetni? :D

A moze ktos moglby polecic tanszy transport?

Myślę że można taniej kostka ok. 170,oo/t transport 2zł netto,
ja będę szukał ale za ok 2 miesiące.
ale

Goni_Mnie_Peleton
12-04-2006, 20:46
Rzeczywiscie mozna taniej. W okolicach Strzegomia jest sporo firm oferujacych kostke granitowa , jak podzwonic i popytac mozna znalezc gotowych sprzedac bez vatu. Np kostka rudo szara drobnoziarnista za 190zl/t lub gruboziarnista za 170zl/tone. Transport tez znalazlem tanszy , na razie 2,20zl/km.

Mam tylko watpliwosci czy kostka o wymiarze 4x6 nadaje sie na podjazd.
Jedni polecaja drudzy odradzaja. Co o tym myslicie?
Alternatywa jest kostka o wymiarze 7x9 i wydajnosci ok 5,5m2/t.

Tomasz M.
13-04-2006, 10:36
U mnie jest granit 4x6 na podjezdzie od zeszłej wiosny. Na razie wszystko OK. Zanim wybrałem materiał, rozmawiałem z brukarzami - pytali, czy mam ciężki samochód terenowy, bo jeśli tak, to oni by radzili grubszą kostkę albo ostrożną jazdę.

Wiech
14-04-2006, 10:55
Jestem po zakupie kostki granitowej. Za kostkę szarą o wym 8x11 -170zł - -4x6 cm szara 185 zł --- maczka 48 zł--- kliniec 3-6 cm 24 zł. transport 2.1 zl za km.Wszystkie ceny netto.Zamawialem pełny transport czyli 26 ton ze Strzegomia do Wrocławia.Pozdrawiam Wiech

Rezi
14-04-2006, 11:53
Jestem po zakupie kostki granitowej. Za kostkę szarą o wym 8x11 -170zł - -4x6 cm szara 185 zł --- maczka 48 zł--- kliniec 3-6 cm 24 zł. transport 2.1 zl za km.Wszystkie ceny netto.Zamawialem pełny transport czyli 26 ton ze Strzegomia do Wrocławia.Pozdrawiam Wiech
poprosze namiar na priv , z góry dzięki

Goni_Mnie_Peleton
21-04-2006, 00:04
Czy jest jakas roznica w przygotowaniu podloza pod kostke granitowa i kostke betonowa?

ania
18-08-2006, 22:18
Do osób zamawiających samochód typu "wanna" - jak poradziliście sobie z wjazdem na teren posesji. Mnie wychodzi z symulacji na mapce, że nijak taki kolos nie wjedzie na działkę - musiałąbym rozebrać część ogrodzenia. :roll:

monia.ztk
15-09-2007, 09:55
Sprzedam kostkę granitową 8/11 szarą TANIO Strzegom. Możliwość nie drogiego transportu. Moje gg: 9057982

piotrw
15-09-2007, 11:27
Sprzedam kostkę granitową 8/11 szarą TANIO Strzegom. Możliwość nie drogiego transportu. Moje gg: 9057982
Witam
jestem zainteresowany
Poproszę o ceny, ilości w jednorazowym transporcie oraz koszt transportu za kilometr
Pozdrawiam
Piotr

monia.ztk
15-09-2007, 22:53
Cena transportu za 1 km to 2,50 zł. Ilość jednego transportu to 26 ton.
Cena kostki 8/11 to 240 zł netto za1 tonę.
W razie zainteresowania proszę o kontakt na gg: 9057982.
Pozdrawiam

Jurek Jurecki
16-09-2007, 09:16
przwiezli do mnie 5 kamazow kostki granitowej 8x10 cm , dostawca twierdzi ,ze kazdy wazyl 12 ToN czyli niby 60 ToN !!!!!!!!!! - mam watpliwosci czy mnie nie troche nie oszukuje - chyba musze policzyc i pomnozyc przez srednia wage 1 kostki :D jak najlatwiej policzyc????????zwazyc????????

piotrw
16-09-2007, 18:44
przwiezli do mnie 5 kamazow kostki granitowej 8x10 cm , dostawca twierdzi ,ze kazdy wazyl 12 ToN czyli niby 60 ToN !!!!!!!!!! - mam watpliwosci czy mnie nie troche nie oszukuje - chyba musze policzyc i pomnozyc przez srednia wage 1 kostki :D jak najlatwiej policzyc????????zwazyc????????
Jeśli mozna jaki koszt był tej kostki i jej transportu?
Pozdr
Piotr

seba_x
04-10-2007, 14:54
przwiezli do mnie 5 kamazow kostki granitowej 8x10 cm , dostawca twierdzi ,ze kazdy wazyl 12 ToN czyli niby 60 ToN !!!!!!!!!! - mam watpliwosci czy mnie nie troche nie oszukuje - chyba musze policzyc i pomnozyc przez srednia wage 1 kostki :D jak najlatwiej policzyc????????zwazyc????????

1m3 granitu waży 2650kg , z 60 ton powinieneś ułożyć 250-260m2 , jeśli podejrzewasz dostawcę że cię oszukał to zażądaj "kwitów wagowych" . Ja tak robię na żądanie klienta i jeszcze ani razu nikomu nic nie brakło .

Grazia-Ol
04-10-2007, 15:01
W TEMACIE KOSTKA GRANITOWA - PROBLEM

Nasza działka była podwyższana poprzez nawiezienie sporej ilości świeżego żwiru i ziemi. Wyrównano ją bez wałowania itp. Pan, który czynił te usługę powstrzymuje nas przed aranżacją podwórka i ogrodu w tym roku. Radzi poczekać do przyszłej wiosny, dać szansę ziemi na odłożenie i autowyrównanie.

:cry: A co z błotkiem, roślinkami itp.?

Jak uważacie? Co razdzicie. Jak sie praktykuje, żeby było dobrze?

Grazia-Ol
04-10-2007, 20:33
Podciągam :wink:

krzysztof.cracow
04-10-2007, 21:38
www.kris-pol.eu

seba_x
05-10-2007, 09:05
W TEMACIE KOSTKA GRANITOWA - PROBLEM

Nasza działka była podwyższana poprzez nawiezienie sporej ilości świeżego żwiru i ziemi. Wyrównano ją bez wałowania itp. Pan, który czynił te usługę powstrzymuje nas przed aranżacją podwórka i ogrodu w tym roku. Radzi poczekać do przyszłej wiosny, dać szansę ziemi na odłożenie i autowyrównanie.

:cry: A co z błotkiem, roślinkami itp.?

Jak uważacie? Co razdzicie. Jak sie praktykuje, żeby było dobrze?

twój fachowiec ma rację , grunt musi się uleżeć (usiąść) , a kostkę i tak trzeba układać na dobrej podsypce , może nawet na suchym cemencie . uważam że lepiej zrobić raz i porządnie niż potem poprawiać kilka razy .

seba_x
05-10-2007, 09:06
www.kris-pol.eu

www.polskigranit.pl

majki
05-10-2007, 11:06
Cześć
Też planujemy kostke granitową, jak na razie u mnie ceny takie :
- kostka 4/6 cm = 8,2 m2/t = 400 zł/t
- tłuczeń - 1t - 115 zł
- kostka 9/11 - 390 zł/t
- kostka 15/17 - 380 zł/t
Podobają mi sie takie "kamory" - 10-13/20/40 - 400zł/t, jakby z tego ułożyć podjazd ... :roll: ?
A ktos stosował ogrzewanie pod taką kostką, jakieś maty grzewcze-odladzające ? To by rozwiązało częściowo problem odśnieżania ... :wink:

pozdrawiam, majki

PS. Acha, ceny brutto, bez transportu.

seba_x
06-10-2007, 07:39
Cześć
Też planujemy kostke granitową, jak na razie u mnie ceny takie :
- kostka 4/6 cm = 8,2 m2/t = 400 zł/t
- tłuczeń - 1t - 115 zł
- kostka 9/11 - 390 zł/t
- kostka 15/17 - 380 zł/t
Podobają mi sie takie "kamory" - 10-13/20/40 - 400zł/t, jakby z tego ułożyć podjazd ... :roll: ?
A ktos stosował ogrzewanie pod taką kostką, jakieś maty grzewcze-odladzające ? To by rozwiązało częściowo problem odśnieżania ... :wink:

pozdrawiam, majki

PS. Acha, ceny brutto, bez transportu.

ceny kosmiczne :o , ja aktualnie sprzedaję po 260zł i nawet jak by ci wyszło 40-50zł do tony za transport to zostaje prawie stówka w kieszeni ,

ogrzewanie jak najbardziej z tym że trzeba pamiętać o bezwładności termicznej granitu , długo się nagrzewa i długo oddaje ciepło

banditrider
13-02-2008, 11:18
Witajcie,

mam pytanko do fachowców bo własnie rozważam granit a betonka.
Widzę, że była poruszana kwestia śliskości granitu, odgarniania sniegu itp.

Moje pytanie jest do tych co maja betonową kostkę - można ja posypywać solą? Ci co sprzedaja granit smieją sie i mowią, że nie radzą, a ci co sprzedaja betonowa kostke to robią niewyraźna mine i udzielaja politycznych odpowiedzi.

Co do estetyki itp pyteń nie mam bo ewidentnie wole granit ;)

Drugie pytanie jest do Malopolaków ;) gdzie w okolicach Krakowa można kupić kostke granitową. Znalazłem nie daleko ofertę od 45zł/m2 i zastanawiam sie czy znajde taniej? Wiem że ze strzegomia wyjdzie taniej ale jesli nie chce 26 ton to raczej nie ma sensu a pozatym jechac tam zeby obejzec to nie mam czasu.
Więc jelsi macie namiary na cos tańszego niż 45zl/m2 dajcie znać.

Pozdrawiam

Bandi

seba_x
13-02-2008, 13:46
Witajcie,

mam pytanko do fachowców bo własnie rozważam granit a betonka.
Widzę, że była poruszana kwestia śliskości granitu, odgarniania sniegu itp.

Moje pytanie jest do tych co maja betonową kostkę - można ja posypywać solą? Ci co sprzedaja granit smieją sie i mowią, że nie radzą, a ci co sprzedaja betonowa kostke to robią niewyraźna mine i udzielaja politycznych odpowiedzi.

Co do estetyki itp pyteń nie mam bo ewidentnie wole granit ;)

Drugie pytanie jest do Malopolaków ;) gdzie w okolicach Krakowa można kupić kostke granitową. Znalazłem nie daleko ofertę od 45zł/m2 i zastanawiam sie czy znajde taniej? Wiem że ze strzegomia wyjdzie taniej ale jesli nie chce 26 ton to raczej nie ma sensu a pozatym jechac tam zeby obejzec to nie mam czasu.
Więc jelsi macie namiary na cos tańszego niż 45zl/m2 dajcie znać.

Pozdrawiam

Bandi

biorąc pod uwagę że granit jest tylko w strzegomiu i okolicach to tak czy siak ktoś musi go do Krakowa przywieść :D , jeśli masz 45zł/1m2 (jak przypuszczam cena netto na twoim podwórku) to 1 tona kostki 8/11 wyjdzie ci około 200zł a 4/6 - 380zł !!! , u mnie 4/6 kosztuje około 30zł/1m2 + oczywiście ten nieszczęsny przejazd .

krótko mówiąc jest to okazja , kupuj ! tylko sprawdz czy to przypadkiem nie jest kostka pół na pół z odpadem poprodukcyjnym .

kaloosa
13-02-2008, 15:01
ile kosztuje ukladanie kostki w okolicach strzegiomia?

banditrider
13-02-2008, 16:25
Seba - dzieki za wskazówke - kostke sobie obejżę;)

O ile kojażę za tona wychodzi ok 400zł - nie zaleznie od wielkości i to daje cene 45zł/m2 - 4-6 a 90zł/m2 za 8-11.
Tak czy owak chya sie opłaca jesli potrzebuje ok 3 tony:)

Co do układania to znalazłem za 80zł za m2 w Krakowie, ale mysle że cos jeszcze ztarguje.


Pozdrawiam

Bandi

seba_x
13-02-2008, 16:36
Ooooo 3 tony , to nawet jakby była po 500zł /1t to i tak by się opłacało :D

układanie u nas nie jest wcale tanie około 70-80zł/1m2 lepsze firmy i kilka złotych taniej jakieś paproki , do tego jeszcze trzeba zapewnić spanie dla ludzi . najtaniej jest jak się kupi kostkę u producenta a ludzi do układania miejscowych .

monia.ztk
15-02-2008, 14:47
Nieporównywalnie tańszą od regularnej kostki granitowej jest tzw. ŁUPEK, czyli kostka granitowa o nieregularnych wymiarach. Oglądałam jak pieknie wygląda po ułożeniu. idealnie nadaje się na podjazdy, murki itp.
Najtańsza na Allegro (30 zł/tona): http://www.allegro.pl/item310232975_kostka_granitowa_nieregularna_lupek_ najtaniej_.html
A tu jak pieknie wygląda po ułożeniu:
http://www.allegro.pl/item310227420_ukladanie_kostka_granitowa_lupek_50z ltona.html
http://www.allegro.pl/item312385910_nieregularna_kostka_granitowa_tzw_lu pek.html

W Strzegomiu 1 tona kostki regularnej kosztuje około 250 zł/t, a łupek zaledwie 30 zł/t.
Zainteresowanym polecam przemyślenie tematu ;-))

seba_x
15-02-2008, 15:13
Nieporównywalnie tańszą od regularnej kostki granitowej jest tzw. ŁUPEK, czyli kostka granitowa o nieregularnych wymiarach. Oglądałam jak pieknie wygląda po ułożeniu. idealnie nadaje się na podjazdy, murki itp.
Najtańsza na Allegro (30 zł/tona): http://www.allegro.pl/item310232975_kostka_granitowa_nieregularna_lupek_ najtaniej_.html
A tu jak pieknie wygląda po ułożeniu:
http://www.allegro.pl/item310227420_ukladanie_kostka_granitowa_lupek_50z ltona.html
http://www.allegro.pl/item312385910_nieregularna_kostka_granitowa_tzw_lu pek.html

W Strzegomiu 1 tona kostki regularnej kosztuje około 250 zł/t, a łupek zaledwie 30 zł/t.
Zainteresowanym polecam przemyślenie tematu ;-))

to nie żaden łupek :lol: to jest odpad po produkcji kostki , 3 dychy to i tak drogo , w zeszłym roku jak mi się uzbierało oddawałem za darmo 8)

Piotrek1
15-02-2008, 15:48
Brandi


można też kupić od drogowców remontujących ulice. Ja w 2006 kupiłem Stara ok. 10 ton z Wielickiej za 400 zł , ale akurat tam był porfir, a nie granit. Efekt w albumie:) koszt ułożenia 120 zł/m2 wszystko z materiałami

bgo
04-03-2008, 22:11
Witam

Czy ktoś z Forumowiczów słyszał o kostce , która jest połówką z standardowej kostki?.
Jest ona w cenie podobnej do normalnej kostki za 1t , ale jest dwa razy wydajniesza (przy pokrywaniu powierzchni) .
Jestem właśnie przed zakupem kostki na podjazd i chodniki i znalazłem taką oferte na znanym polskim portalu aukcyjnym :

"...
Kostka ta po ułożeniu wygląda identycznie jak standardowa "dycha", z tym, że z 1 tony kostki 8/11 układa się 4,5-5 m2, a z 1 tony kostki 8/11x1/2 układa się 9-10 m2. Tym różni się od kostki 8/11, że jej grubość wynosi 4-5,5 cm (a nie 8-11 cm). Jest to zatem kostka 8/11 przecięta na pół.

Idealnie nadaję się na ścieżki, podjazdy, wjazdy do garażu, murki, ogrodzenia, itp.
.. "

Ciekawe czy jest to warte zakupu ? I czy w rzeczywistości sprawuje się tak jak zwykła kostka ?

Pozdrawiam
bgo

Silkroad
14-08-2008, 11:41
Widzę, że dawno nikt nie ciągnął tego tematu ( od marca ) - mam jeszcze jedno pytanko do posiadaczy granitowych ścieżek - problem był poruszany ale tylko "poruszany" . Jak wygląda sytuacja z czyszczeniem granitu z plam po oleju ( np. jakiś wyciek z silnika samochowogo itp ) - Rozmawiałem jakiś czas temu z ogrodnikiem i zdecydowanie właśnie z tego względu odradzał mi granit na podjazd do garażu około 15m długi i 3 m szeroki . Mówił, że beton lepiej znosi plamy i łatwiej się go czyści niż granit bo granit chłonie jak gąbka :-).
Jak to jest - bo z wypowiedzi Waszych nic takiego nie wynika :-)

seba_x
14-08-2008, 16:44
Mówił, że beton lepiej znosi plamy i łatwiej się go czyści niż granit bo granit chłonie jak gąbka :-).


:lol: chyba na odwrót :lol: , kostkę granitową umyjesz myjką ciśnieniową , trzeba tylko uważać żeby sobie fugi nie wydmuchać , zresztą przy betonie też trzeba uważać .

granit jest dużo bardziej trwałym materiałem niż beton , nasiąkliwość jest około 0.25% a beton pewnie więcej niż 10% , (dla dachówek podają 3%)

zobacz moją galerię , ułatwi ci wybór materiału i producenta :D

revalidon
14-08-2008, 17:34
Dorzucę i ja parę słów nt. kostki granitowej z "zagłębia strzegomskiego"...

Wybrałem sie tam ostatnio, w poszukiwaniu tańszej kostki granitowej. Znałem wczesniej ceny warszawskie i liczyłem, że może będzie sie opłacało kupić troche tańsza kostkę w tamtych stronach...

I co... Ano nic... Okazało się, że wiekszość kamieniołomów jest w prywatnych rękach jakichś geszefciarzy, którzy chyba w kilka lat chcą na tym zbić majątek... Ceny kostki są wyższe niż w Warzsawie !!! Zero negocjacji, jak sie nie podoba to wynocha i tak mamy zbyt w niemczech...!!! I tak to wygląda, a chciałem kupić w sumie 3 tzw. wanny, czyli jakieś 75 ton...
Co ciekawe, to w niektórych miejscowościach, co drugi chłop oferuje kostkę, po stosunkowo niskich cenach, ale zawsze była to kostka drugiego albo trzeciego gatunku, z której wykorzystałoby się maksymalnie 40-50%, a cena była jedynie niższa o 20% od kostki I gatunku w wawie... Ot tak szukają cwaniaczki naiwnych...

Silkroad
15-08-2008, 08:58
Dzięki seba_x za informacje, które zdają sie dementować to co słyszy się o granicie. Myślę właśnie, że sprowadzę kostkę ze Strzegomia ale np. revalidon pisze, że eldorado w Strzegomiu się skończyło i za podobną cenę można dostać kostkę gdzie indziej.

Ile biorą fachowcy za ułożenie kostki granitowej z jakimiś zdobieniami ?

Szukam też nazwy kamienia do obkładania elewacji - przypomina łupek nieregularny i w słońcu się mieni ( złoto, rudy, żółty, szary - odcienie )
coś podobnego ( lub to to ) http://www.patio.net.pl/kamien/k12.jpg

Proszę jeszcze o info na temat czyszczenia i brudzenia się granitu w porównaniu z brukiem betonowym.

CoolaTT
15-08-2008, 10:08
To może i ktoś jeszcze raz podrzuci ceny ze strzegomia i okolic??

I pytanie nr 2 czy w zimie można w strzegomiu uzyskać lepsze ceny??

Bo chyba w tym roku muszę z tej kostki zrezygnować.

Silkroad
15-08-2008, 10:11
Kostka granitowa 4/6 szara - 270 netto za tonę - Strzegom
:-)

seba_x
15-08-2008, 19:02
Kostka granitowa 4/6 szara - 270 netto za tonę - Strzegom
:-)


mam taniej ! zapraszam





a tak po za tematem , ktoś wyżej pisał że w warszawie kostka jest tańsza niż w Strzegomiu - to chyba jakiś żart !

wszyscy chcą więcej zarabiać , średnio u nas (konkretnie u mnie w firmie) w ciągu ostatniego roku pensje wzrosły 25% , kto ma to pokryć jak nie klient ?

>revalidon czy ty chciałbyś za swoją pracę dostać 50% mniej wynagrodzenia ? czy w sklepie też się awanturujesz że chleb podrożał ?

kamień i tak jest dużo tańszy od kostki betonowej (w przeliczeniu na 1m2) a drewno ? ceny schodów drewnianych to totalny szok !

ten kamień z linku to łupek (nie mylić z bzdurami typu "łupek granitowy" pod tą nazwą cwaniaczki z allegro sprzedają odpad poprodukcyjny)

seba_x
15-08-2008, 19:05
To może i ktoś jeszcze raz podrzuci ceny ze strzegomia i okolic??

I pytanie nr 2 czy w zimie można w strzegomiu uzyskać lepsze ceny??

Bo chyba w tym roku muszę z tej kostki zrezygnować.


nie czekaj do zimy , napisz do mnie na P.W.

Nefer
15-08-2008, 19:26
No to ja też z pytaniem.
Zamierzam mieć podgrzewany podjazd. Co najlepiej połozyć ? Kostkę granitowa ? Coś innego ?

CoolaTT
15-08-2008, 19:41
No to ja też z pytaniem.
Zamierzam mieć podgrzewany podjazd. Co najlepiej połozyć ? Kostkę granitowa ? Coś innego ?


A czym zamierzasz to cholerstwo grzać?? Bo prądem to chyba troszkę dużawo wyjdzie. Parę kW na takowy podjeździ trzeba.

seba_x
18-08-2008, 08:41
No to ja też z pytaniem.
Zamierzam mieć podgrzewany podjazd. Co najlepiej połozyć ? Kostkę granitowa ? Coś innego ?

kostka granitowa będzie ok , beton zresztą też . wybierz to co bardziej ci się podoba . z doświadczenia mogę tylko powiedzieć że kamień długo trzyma ciepło .

ja u siebie też będę podgrzewał podjazd i wejście do domu a ułożone będą z kostki granitowej .

pam
20-08-2008, 18:21
A czy szara i ruda jest w tej samej cenie?

seba_x
21-08-2008, 08:06
A czy szara i ruda jest w tej samej cenie?

ruda w zasadze powinna być droższa bo to przecież kolor :) , ja sprzedaje jedną i drugą w tej samej cenie . ruda ma tą przewagę nad szarą że jest w kilku odcieniach więc można sobie ułożyć całkiem ładne wzory .

pam
21-08-2008, 19:57
Akurat mnie by pasowała ruda. Z całym zestawieniem kolorystycznym domu byłoby super, ale jak jest drożej to nie będę przesadzał.

seba_x
22-08-2008, 07:59
Akurat mnie by pasowała ruda. Z całym zestawieniem kolorystycznym domu byłoby super, ale jak jest drożej to nie będę przesadzał.

napisałem że "w zasadzie powinna być droższa" a potem "sprzedaje jedną i drugą w tej samej cenie" , więc chyba nie powinno być problemu ? jak sięzdecydujesz to dam ci dobry rabat .

pam
24-08-2008, 21:41
Akurat mnie by pasowała ruda. Z całym zestawieniem kolorystycznym domu byłoby super, ale jak jest drożej to nie będę przesadzał.

napisałem że "w zasadzie powinna być droższa" a potem "sprzedaje jedną i drugą w tej samej cenie" , więc chyba nie powinno być problemu ? jak sięzdecydujesz to dam ci dobry rabat .

OK. Zobaczymy czy będę miał kasę żeby jeszcze tej zimy zamówić. Poza tym musisz mi poradzić co poza samą kostka muszę kupić żeby zrobić dobrze podjazdy itp.

HIM
24-08-2008, 23:17
też myślę o sprowadzeniu kostki z kopalni to chyba najlepsze rozwiązanie jeśli chodzi o opłacalnośc a drogie imitacje śrutowane kostki to nie to ....ps.słyszałem że zimową porą mają jakies atrakcyjne ceny muszę to sprawdzic :wink:

seba_x
25-08-2008, 07:49
Akurat mnie by pasowała ruda. Z całym zestawieniem kolorystycznym domu byłoby super, ale jak jest drożej to nie będę przesadzał.

napisałem że "w zasadzie powinna być droższa" a potem "sprzedaje jedną i drugą w tej samej cenie" , więc chyba nie powinno być problemu ? jak sięzdecydujesz to dam ci dobry rabat .

OK. Zobaczymy czy będę miał kasę żeby jeszcze tej zimy zamówić. Poza tym musisz mi poradzić co poza samą kostka muszę kupić żeby zrobić dobrze podjazdy itp.

napewno potrzebny będzie jeszcze piasek i ewentualnie jakieś kruszywo na sam spód celem utwardzenia .

zimą już tak nie spuszczają z cen , jak się uda znaleść jakiegoś niezarejestrowanego "stodolarza" to może być rzeczywiście taniej niż w kamieniołomach (jaka cena taki materiał - niestety)

znalazłem coś dla przestrogi :
http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=168&w=69872876

maslak
25-08-2008, 08:12
Też myślę nad kostką na razie się zastanawiam jaki kolor i gdzie dokładnie chcę mieć ją położoną. Seba_x jeśli możesz to podeślij mi także ceny na PW - bedę wtedy wiedział chociaż ile $$ muszę nazbierać na taką przyjemość

seba_x
25-08-2008, 08:44
Też myślę nad kostką na razie się zastanawiam jaki kolor i gdzie dokładnie chcę mieć ją położoną. Seba_x jeśli możesz to podeślij mi także ceny na PW - bedę wtedy wiedział chociaż ile $$ muszę nazbierać na taką przyjemość

ok , ale w $ teraz się nie opłaca :D

napisz na PW jeśli to możliwe jaką powierzchnię chcesz brukować ( w m2) i gzie ma jechać kostka

banditrider
05-09-2008, 11:18
Witajcie,

ja kupilem kostke granitową w Granit AG w Malopolsce. Ceny na stronie maja detaliczne (wysokie) , ale jak się bierze większa ilość to ładnie schodzą z cen :)) a mają do tego ładne kolory ( ja wziałem zieloną ;) kostkę maja w workach i ważyli je przy mnie.

Pozdrawiam

Bandi

pam
08-09-2008, 13:29
Witajcie,

ja kupilem kostke granitową w Granit AG w Malopolsce. Ceny na stronie maja detaliczne (wysokie) , ale jak się bierze większa ilość to ładnie schodzą z cen :)) a mają do tego ładne kolory ( ja wziałem zieloną ;) kostkę maja w workach i ważyli je przy mnie.

Pozdrawiam

Bandi

To znaczy po ile wychodzi tona i ile to jest większa ilość?

banditrider
09-09-2008, 10:36
Większa ilość - to w moim przypadku buło 170m2 kostki 8-11 i 4-6 na co potrzebowałem 30t. Gość tlumaczy, że daje na kazde 2t kostki - 1%rabatu -aż do 12% czy jakoś tak.
Tak czy owak cenę dostałem 720zł/t brutto za czarwoną rosso i 390 zł brutto /t za szarą i nawet jak liczylem bezpośrednio ze Strzegomiu za tyle nie znalazłem (nie mowiąc juz o okolicznych skladach) biorąc pod uwage dodatkowe koszty transporu nie mowiąc o kwestii rozładunku itp. A tu przyjechali z HDSem ważyli przy mnie więc nie nacięli mnie (znajomy jak przeważyl żekome 26t to nie wiedziec czemu wyszło niecałe 24t), kostka mi się podoba wiec jestem bardzo zadowolony ;)


niestety nie mogę tego powiedzieć o kuchni na wymiar kupionej w firmie SŁONEX którą w prawdzie zrobili na wymiar ale nie mój ;/

Pozdrawiam

pam
09-09-2008, 13:48
Większa ilość - to w moim przypadku buło 170m2 kostki 8-11 i 4-6 na co potrzebowałem 30t. Gość tlumaczy, że daje na kazde 2t kostki - 1%rabatu -aż do 12% czy jakoś tak.
Tak czy owak cenę dostałem 720zł/t brutto za czarwoną rosso i 390 zł brutto /t za szarą i nawet jak liczylem bezpośrednio ze Strzegomiu za tyle nie znalazłem (nie mowiąc juz o okolicznych skladach) biorąc pod uwage dodatkowe koszty transporu nie mowiąc o kwestii rozładunku itp. A tu przyjechali z HDSem ważyli przy mnie więc nie nacięli mnie (znajomy jak przeważyl żekome 26t to nie wiedziec czemu wyszło niecałe 24t), kostka mi się podoba wiec jestem bardzo zadowolony ;)


niestety nie mogę tego powiedzieć o kuchni na wymiar kupionej w firmie SŁONEX którą w prawdzie zrobili na wymiar ale nie mój ;/

A jak bym sprawdził to może by wyszedł mój wymiar i jakoś by się to opchnęło :D
Będę w takim razie sprawdzał jak to wyjdzie z tą kostką przy zakupie.
Pozdrawiam

VIP Jacek
06-10-2008, 21:16
odświeżam wątek.
Gdzie najtaniej teraz można kupić kostkę granitową np. szarą 4/6 i po ile?
Warto ściągać całą "patelnię" 24 tony z okolic Strzegomia?
Interesuje mnie transport do Radomia.

Tomciooo
07-10-2008, 00:12
To zależy ile masz metrów do położenia?
Przy kostce 4/6 na pewno się opłaca gdy masz ponad 180 m2, 140-180 trzeba przemyśleć, a poniżej 140 nie warto, chyba że połowe odsprzedasz

VIP Jacek
07-10-2008, 21:32
mam do ułożenia ok. 150 - 200 m2.

Tomciooo
09-10-2008, 22:54
no to nie takie bardzo szerokie widełki :)
Znając własne doświadczenie to będzie bliżej 200 a może nawet więcej :)
Więc lepiej kup cały transport
Pozdrawiam

12marek
06-01-2009, 23:16
Oto pewien link:
http://www.allegro.pl/item515752224_nieregularna_kostka_granitowa_lupek_ zimowa_cena.html

Da się z tego ułożyć podjazd i scieżki?
Może ktoś to ma zastosowane?
Może jakies foto?
Regularna po prostu mi się nie podoba :cry: :cry: :cry:
Pozdrawiam

12marek
09-01-2009, 14:13
Coś brak odzewu :cry:

Nikt tego nie ma?

pam
09-01-2009, 14:54
Coś brak odzewu :cry:

Nikt tego nie ma?
Napiszdo seba_x. On się zna na tym. Poza tym ma w linkach odnośniki do stron, może tam coś takiego nawet widać.

12marek
09-01-2009, 17:29
Album Seby juz dawno przejrzałem :wink:
Bardziej chodzi mi o opinie układaczy i użytkowników.

Seba pisał, że może być problem z układaniem, ale jak duży?
Jeszcze nie znam technologii układania czegos takiego i nie wiem np. jakie wymiary sa minimalne aby to miało sens.
Na stronie podanej w linku z Allegro już coś widać i mi by takie coś pasowało ale nie ma miarki :wink:

Seba - jesteś tam? Masz cos takiego? Jako producent pewnie tak - tylko milczysz.
Jeżeli to się nadaje to kupując 25 ton mieszając kolory miałbym sprawę z głowy. Starczyłoby na podjazd i inne sprawy a zarazem nie było tak nowobogacko, czy sam nie wiem jak to określić.
A do tego wyszłoby chyba taniej - dla mnie same plusy. Tylko gdzie jest haczyk?

Czekam dalej

Tomciooo
09-01-2009, 19:43
Haczyk tkwi w układaniu. Ja choć układam tylko kostkę granitową, nie żadne betony, prawie 5 lat, jeszcze nie zostałem "zmuszony" do "zabawy" z "odpadem" granitowym. I sądze, że nie prędko się to zmieni. Może kiedyś spróbuje ułożyć jakiś nieduży placyk z odpadu, ale to tylko dla własnej satysfakcji.
Ze znalezieniem dobrego fachowca, który będzie chciał się zająć ułożeniem tego nieregularnego granitu możesz mieć problem, a jak już go znajdziesz to zaproponuje Ci taką cene, że wcale tak dobrze na tym nie wyjdziesz.

To jest moje osobiste zdanie, ale próbuj. Może coś z tego będzie i Ci się uda.
Na allegro masz wielu fachowców, na pewno kogoś znajdziesz.

12marek
09-01-2009, 22:24
Czyli zdecydowanie nie polecasz tego towaru :cry:
W czym tkwi problem z ułożeniem tego?

krzysztof.cracow
26-01-2009, 23:16
odpad to odpad

12marek
27-01-2009, 21:13
Odpad to odpad - to fakt. Ale mnie się to podoba :cry:
http://pl.fotoalbum.eu/12Marek/a216076/00000003
W tej nieregularności siła :D

seba_x
09-02-2009, 07:57
witam

dawno tu nie zaglądałem , jeśli chcesz odpad to raczej będziesz musiał sam układać , tak jak pisał kolega wyżej fachowcy chcą szybko skończyć robotę i iść dalej a przy odpadzie jest dużo zabawy , na allegro wypisują cuda żeby się pozbyć śmieci , wywożenie tego na wysyp kosztowałoby majątek .

taki odpad można kupić w strzegomiu już od 15zł/1t

pam
09-02-2009, 10:08
Seba a po ile w tym sezonie kostka?

seba_x
09-02-2009, 16:12
Seba a po ile w tym sezonie kostka?

po 200/1t przez ten piepszony kryzys :D (mała 4/6)

pam
09-02-2009, 16:45
Seba a po ile w tym sezonie kostka?

po 200/1t przez ten piepszony kryzys :D (mała 4/6)

Kurcze to pasuje kupić w tym roku, a ja się wypłukałem. Jak byś miał jakieś miejsce w transporcie do Krakowa to bym sie podczepił :wink:

seba_x
09-02-2009, 19:40
Seba a po ile w tym sezonie kostka?

po 200/1t przez ten piepszony kryzys :D (mała 4/6)

Kurcze to pasuje kupić w tym roku, a ja się wypłukałem. Jak byś miał jakieś miejsce w transporcie do Krakowa to bym sie podczepił :wink:

a ile potrzebujesz ?

pam
09-02-2009, 19:53
A ja to wiem ile? Pewnie opaskę koło domu, dojazd i chodnik (od bramy do garażu jakieś 12-15m) i cały czas się zastanawiam nad tarasem, bo z płyt granitowych wyjdzie drogo. Pasuje mi ta ruda, bo mam taką pomarańczową elewację. Właściwie to na początek wystarczyło by trochę tej większej na krawężniki, a w przyszłym roku resztę, ale wszystko ten transport. Pewnie lepiej wszystko albo nic. Chyba znowu będę musiał się wstrzymać do następnej zimy :cry:

seba_x
10-02-2009, 07:50
A ja to wiem ile? Pewnie opaskę koło domu, dojazd i chodnik (od bramy do garażu jakieś 12-15m) i cały czas się zastanawiam nad tarasem, bo z płyt granitowych wyjdzie drogo. Pasuje mi ta ruda, bo mam taką pomarańczową elewację. Właściwie to na początek wystarczyło by trochę tej większej na krawężniki, a w przyszłym roku resztę, ale wszystko ten transport. Pewnie lepiej wszystko albo nic. Chyba znowu będę musiał się wstrzymać do następnej zimy :cry:

nie czekaj do przyszłej zimy , bo w ten sposób to będziesz odkładać w nieskończoność :) , jeśli możesz to zmierz ile metrów kwadratowych potrzebujesz tak +/- i będziemy myśleć dalej . jeśli cienko u ciebie z kasą to może wymiana towarowa ? :D , w ten sposób wykombinowałem sobie całą konstrukcję dachu .

pam
10-02-2009, 08:53
Jedyne co mi przychodzi do głowy to pewnie zostanie mi trochę "swojego" parkietu. Takl coś koło 4--50mkw. Właśnie za tydzień będę woził na maszynę do obrobienia. Schną mi już z 8 lat takie surowe klepeczki. Jak pomierzę to dam znać ile tego by miało być.

seba_x
10-02-2009, 09:52
Jedyne co mi przychodzi do głowy to pewnie zostanie mi trochę "swojego" parkietu. Takl coś koło 4--50mkw. Właśnie za tydzień będę woził na maszynę do obrobienia. Schną mi już z 8 lat takie surowe klepeczki. Jak pomierzę to dam znać ile tego by miało być.

trochę lipa :( , mam przewidzianą w całym domu podłogówkę i będę dawał ..... yyyy..... kamień , sam sobie wytnę , wyjdzie taniej niż chińskie badziewie z marketu :D

pam
10-02-2009, 11:47
Jedyne co mi przychodzi do głowy to pewnie zostanie mi trochę "swojego" parkietu. Takl coś koło 4--50mkw. Właśnie za tydzień będę woził na maszynę do obrobienia. Schną mi już z 8 lat takie surowe klepeczki. Jak pomierzę to dam znać ile tego by miało być.

trochę lipa :( , mam przewidzianą w całym domu podłogówkę i będę dawał ..... yyyy..... kamień , sam sobie wytnę , wyjdzie taniej niż chińskie badziewie z marketu :D

A po ile taki kamień u Ciebie i co to jest dokładnie? Jak piszesz że taniej jak płytki z chin to może opłacało by mi się zamówić.

seba_x
10-02-2009, 11:58
Jedyne co mi przychodzi do głowy to pewnie zostanie mi trochę "swojego" parkietu. Takl coś koło 4--50mkw. Właśnie za tydzień będę woził na maszynę do obrobienia. Schną mi już z 8 lat takie surowe klepeczki. Jak pomierzę to dam znać ile tego by miało być.

trochę lipa :( , mam przewidzianą w całym domu podłogówkę i będę dawał ..... yyyy..... kamień , sam sobie wytnę , wyjdzie taniej niż chińskie badziewie z marketu :D

A po ile taki kamień u Ciebie i co to jest dokładnie? Jak piszesz że taniej jak płytki z chin to może opłacało by mi się zamówić.

nasz zwykły polski granit , dla mnie to będzie jedynie koszt cięcia i pracowników , jak bym miał sprzedać normalnie to wiesz .... dochodzą cholerne zusy , vaty i inne duperele umilające nam życie .

pam
10-02-2009, 12:00
To ile by wyszły takie płytki z garnitu strzegomskiego? Czy zamiast np. gresu do garażu i kotłowni byłoby to opłacalne.

seba_x
10-02-2009, 12:31
To ile by wyszły takie płytki z garnitu strzegomskiego? Czy zamiast np. gresu do garażu i kotłowni byłoby to opłacalne.

no raczej nie , nie można porównywać kamienia naturalnego i gresu , zwłaszcza jeśli chodzi o cenę , płytki z kamienia wychodzą coś około 150zł/1m2

trochę mam brudno w garażu

http://images27.fotosik.pl/324/60bab45e4ddfc8aem.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/60bab45e4ddfc8ae.html)
http://images29.fotosik.pl/325/61d182b6e9329435m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/61d182b6e9329435.html)

pam
11-02-2009, 08:58
Wygląda extra. Jednak za tą cene to jednak nie do garażu. Co do reszty gomu to z kolei nie bardzo by mi pasowało.

seba_x
11-02-2009, 09:02
Wygląda extra. Jednak za tą cene to jednak nie do garażu. Co do reszty gomu to z kolei nie bardzo by mi pasowało.

mam trochę ścinków poprodukcyjnych , różne wymiary i najczęściej jeden bok nierówny (do docięcia)

pam
11-02-2009, 09:03
Wygląda extra. Jednak za tą cene to jednak nie do garażu. Co do reszty gomu to z kolei nie bardzo by mi pasowało.

mam trochę ścinków poprodukcyjnych , różne wymiary i najczęściej jeden bok nierówny (do docięcia)

A te ścinki to nie nadały by się na taras zamiast kostki?

seba_x
11-02-2009, 09:10
Wygląda extra. Jednak za tą cene to jednak nie do garażu. Co do reszty gomu to z kolei nie bardzo by mi pasowało.

mam trochę ścinków poprodukcyjnych , różne wymiary i najczęściej jeden bok nierówny (do docięcia)

A te ścinki to nie nadały by się na taras zamiast kostki?

nie bardzo bo są polerowane i po deszczu można zaliczyć "glebę" :D , a w zimie to raczej omijać dalekim łukiem :D

pam
11-02-2009, 09:18
No tak - na taras muszą być płomieniowane. A masz może coś na zbyciu z takich nieregularnych na taras? Może do kombi by mi weszło jak nier na raz to na dwa.

seba_x
11-02-2009, 12:56
No tak - na taras muszą być płomieniowane. A masz może coś na zbyciu z takich nieregularnych na taras? Może do kombi by mi weszło jak nier na raz to na dwa.

palonych nie mam .

sure
05-03-2009, 17:54
A ja potrzebuję 10 ton szarej kostki (albo takiej szaro- żółtej) - nie masz przypadkiem jakiegoś transportu do Trójmiasta? :-? [/i]

chef
08-03-2009, 20:55
Podłączam się,
proszę transport do elbląga :D Północ Polski jest poszkodowana bo transport zjada opłacalność. Proponuję wynajęcie pociągu pełnego kostki:D Forumowicze z północy łączmy się :D

stiff
24-03-2009, 11:50
Chyba powoli trzeba zastanawiać się nad kupnem :wink: - ceny na allegro już od 180 zł/t.

CoolaTT
18-10-2009, 09:48
Chciałbym aby ktoś podał mi grubości poszczególnych warstw przy układaniu kostki brukowej.
Właściwości terenu:
grunt przepuszczalny - po 3 deszczowych dniach sucho jest w ciągu pół dnia, raczej piasek, teoretycznie brak jakichkolwiek kamieni, piasek taki jak do tynkowania - żółty.
Podjazd planuję z kostki 8/11 krawęzniki 10/20/40 - chciałbym układać równolegle do drogi, nie w żadne łuski, anie w żadne koła.

Palnuję wykonać:

Korytowanie
Podbudowa z grubego żwiru - po zagęszczeniu ok 22 cm - za dużo, za mało??
Podsypka piaskowo cementowa ok 6 cm w stosunku 1:8
Kostka 8/11

Wjazd na podjazd tylko wi wyłącznie samochody osobowe, raz rocznie może zdarzyć się ciężarówka powiedzmy 20 ton.

Alejki w ogrodzie:
gruby żwir ok 10 cm
podsypka piaskowo cementowa ok 6 cm
Kostka 8/11 lub 7/9 sam ne wiem którą wybrać.


I mam jeszcze jedno pytanie ile ton zwiru na potrzebuję na wykonanie 100 m2 podbudowy o grubości 22 cm, a ile pisaku na wykonanie tych 100 m2 na podsypkę?

CoolaTT
20-10-2009, 07:49
Podbijam w górę, bo nikt mi nie pomógł :evil: Następnym razem poskarżę się mamie :cry:

12marek
21-10-2009, 22:12
No to trochę też podbiję.
Brak podpowiedzi jest lepszy niż zła :wink:
Chyba nikomu nie chce się liczyć....
ja za mały jestem niestety na takie porady.
Chociaż chciałbym ale nie dam rady :cry:
Pozdrawiam

12marek
21-10-2009, 22:29
Po namysle, może jednak mogę pomóc :-?

U mnie zrobili mniej więcej tak:
- podjazd :
- ok. 20 cm kruszonego gruzu
- zagęszczara duża
- 10 cm piasku
- zagęszczara
- 3 cm suchego betonu
- kostka betonowa 6 cm
-zageszczarka mała
Założenie, że samochód dostawczy czasem może wjedzie, ciężarowy nigdy.

- alejki:
- piasek wg potrzeby
- zagęszczara
- suchy beton j.w.
- kostka 6 cm
- zageśzczarka mała

Oczywiście wcześniej korytowanie wg. potrzeby jak ma być na gotowo.
Robiła sprawdzona firma, zajmująca się tym od lat i znana na rynku.
Twierdzą, że nie będzie problemu.
Od maja leży i co prawda rzadko wjeżdżam samochodem na teren posesji ale nic się nie dzieje. Zobaczymy za parę lat...

Co do pytania drugiego to szczerze pisząc nie chce mi się liczyć... późno już...
Podpowiadam: znając objętość i ciężar piasku/żwiru to chyba nie będzie takie trudne :wink:
Pozdrawiam i dobranoc

mr.majster
28-10-2009, 19:39
Oczywiście zgadzam się, że to nie ta sama jakość, ale cena chyba inna, mi podano 34zł/m2.pwoznicz ile ty tego granitu potrzebujesz, może chociaz za transport zapłacimy wspólnie :) bo cena podana przez ankalenka wydaje się być atrakcyjna. Jak spodoba ci się ten pomysł, to reszta na priv.

pozdrawiam

Jest od jakiegoś czasu super alternatywa cenowa. Piszecie dużo o słabej jakości kostki betonowej, z drugiej o wysokiej cenie granitu. Otóż drodzy forumowicze - cegła brukowa (bruk klinkierowy) - to jest rozwiązanie. Trwałe, jak granit - super się zresztą z nim łączy. Cenowo z pewnością tańsze od granitu, ponadto sporo różnych kolorów. Super sprawa.

CoolaTT
28-10-2009, 22:02
Oczywiście zgadzam się, że to nie ta sama jakość, ale cena chyba inna, mi podano 34zł/m2.pwoznicz ile ty tego granitu potrzebujesz, może chociaz za transport zapłacimy wspólnie :) bo cena podana przez ankalenka wydaje się być atrakcyjna. Jak spodoba ci się ten pomysł, to reszta na priv.

pozdrawiam

Jest od jakiegoś czasu super alternatywa cenowa. Piszecie dużo o słabej jakości kostki betonowej, z drugiej o wysokiej cenie granitu. Otóż drodzy forumowicze - cegła brukowa (bruk klinkierowy) - to jest rozwiązanie. Trwałe, jak granit - super się zresztą z nim łączy. Cenowo z pewnością tańsze od granitu, ponadto sporo różnych kolorów. Super sprawa.
propaganda

pawel0102
24-07-2013, 12:31
Możesz zawsze kupić tez kostkę cięto-łupaną jest tańsza

Impress
22-12-2013, 13:29
Tyle że kostki cięto - łupanej nie zaklinujesz tak jak zwykłej surowo łupanej...

k***a*z
23-12-2013, 12:21
Tyle że kostki cięto - łupanej nie zaklinujesz tak jak zwykłej surowo łupanej...

Zaklinujesz ! bez problemu . Trzeba układać ciasno, zasypać piaskiem granitowym 0-2 i porządnie ubić . ! U nas w Strzegomiu rewitalizowali park , wykonawca kupował kostkę jak leci aby była tania , jest cała surowa i jest też dużo ciętej . Nic się nie dzieje z chodniczkami , nawet kostki ciętej tak nie widać bo układali gładkim do spodu albo na bok.

malux20
13-07-2014, 19:17
witam
szukam dostawcy granitu
plyty na tarasy i z 30 ton kostki
z góry dzieki