PDA

Zobacz pełną wersję : brama garażowa zwijana



lidqa
23-02-2006, 16:10
Właśnie jestem na etapie wybierania bramy garażowej. Zainteresowała mnie zwijana z automatyką (producent Alu Prof). Proszę, podzielcie się doświadczeniem, czy to byłaby dobra decyzja? Myślałam o segmentowej, ale nie mam narazie sufitu i tynków wewnętrznych. Garaż jest w bryle domu, a nie mamy drzwi i okien. A producent twierdzi, że do montażu potrzebny jest sufit (my mamy wiązary), wylewka i tynki :o. Chcieliśmy najpierw zainstalować drzwi i okna + bramę garażową, a potem dopiero wziąć się za wykańczanie wnętrz.
Czekam na Wasze opinie.
Z góry dziękuję :).

Jepet
23-02-2006, 20:33
Jeżeli mugłbym Ci doradzić z własmego doświadczenia to polecam najpierw tynki a potem montaż okien idrzwi z tego pwodu że ekipa tynkująca nie zabrdzo uważa na okna.
Potem montaż no i szpaletki.
Pozdrawiam!
Aco do bramy rolowanej nie polecam poniewaz jest cienka no i przy wietrze potem się telepie. :wink:

gtca
24-02-2006, 08:51
Znajomy zamiast bramy założył roletę - taką trochę lepszą (grubsza, sztywniejsza) i bardzo, bardzo sobie chwali. Ale garaż 1) nie jest w bryle budynku (jest doklejony do budynku), 2)nieogrzewany 3)zasłonięty od wszelkich wiatrów
Ja mam segmentową - ale doświadczeń uzytkowych jeszcze brak.
Natomiast jeśli trzeba montować segmentową - to chyba lepiej aby tynki i wylewki już były. (u mnie była wcześniej brama - później tynki i wylewki - pewne niedogodności się pojawiły)

pozdr Mariusz

lidqa
24-02-2006, 10:22
...
Potem montaż no i szpaletki.

Aco do bramy rolowanej nie polecam poniewaz jest cienka no i przy wietrze potem się telepie. :wink:

Przepraszam, ale co to są szpaletki??? :o :)
Telepie się? Oj, to niedobrze, niedobrze.
Dzięki za info. Może ktoś jeszcze się wypowie?

lidqa
24-02-2006, 10:25
Znajomy zamiast bramy założył roletę - taką trochę lepszą (grubsza, sztywniejsza) i bardzo, bardzo sobie chwali. Ale garaż 1) nie jest w bryle budynku (jest doklejony do budynku), 2)nieogrzewany 3)zasłonięty od wszelkich wiatrów

Dzięki za odpowiedż, ale jakie mają znaczenie argumenty wspominane w punktach?

holusio
24-02-2006, 10:32
jezeli brama rolowana to powinna byc z profilu BRAMOWEGO a wiec ze cienka i costam to po prostu naciaganie kupujacego przez nierzetelnego wykonawce :evil:

brama rolowana z napedem i pilotem powinna wyjsc taniej :roll: niz analogiczna segmentowa do ktorej rzeczywiscie potrzebny jest sufit choc nie do konca(jesli sciany sa blisko i nie ma napedu)

istnieja rowniez bramy ocieplane uchylne ktore nie potrzebuja sufitu. :o

www.roletyhoryzont.pl
:wink:

Jepet
24-02-2006, 14:25
LIDZIU!
Szpoletki są to boki ścianyw około futryn okiennych i drzwiowych. :) :) :roll:

lidqa
24-02-2006, 15:00
jezeli brama rolowana to powinna byc z profilu BRAMOWEGO a wiec ze cienka i costam to po prostu naciaganie kupujacego przez nierzetelnego wykonawce :evil:

brama rolowana z napedem i pilotem powinna wyjsc taniej :roll: niz analogiczna segmentowa do ktorej rzeczywiscie potrzebny jest sufit choc nie do konca(jesli sciany sa blisko i nie ma napedu)

istnieja rowniez bramy ocieplane uchylne ktore nie potrzebuja sufitu. :o

www.roletyhoryzont.pl
:wink:
Holusio, przepraszam, bo nie rozumiem. A wiec nie zwracac uwagi na taka brame i kupic sobie segmentowa? Przepraszam, ze tak dopytuje, ale nie moge zrozumiec Twojej wypowiedzi. Moj potencjalny sprzedawca bramy nie mowi, ze jest za cienka :o . Soory, za moją półinteligencję. Czy mógłbyś mi to wytłumaczyć jeszcze raz? Dzięki

lidqa
24-02-2006, 15:01
LIDZIU!
Szpoletki są to boki ścianyw około futryn okiennych i drzwiowych. :) :) :roll:

Dzieki :oops:

higgins
25-02-2006, 10:21
Ja mam brame rolowana na pilota juz chyba 5 rok. Wykonana jest z profili bramowych ( dużo szersze niż zwykłe do rolet) i nic się nie telepie. Jestem bardzo zadowolony. Co do izolacji termicznej to się nie wypowiem ponieważ bramę mam zamontowaną w domku letniskowym. :)

lidqa
25-02-2006, 14:10
Ja mam brame rolowana na pilota juz chyba 5 rok. Wykonana jest z profili bramowych ( dużo szersze niż zwykłe do rolet) i nic się nie telepie. Jestem bardzo zadowolony. Co do izolacji termicznej to się nie wypowiem ponieważ bramę mam zamontowaną w domku letniskowym. :)

O, dziękuję za podpowiedź, higgins :D. A jaką ma grubość taki profil bramowy, bo ten, co widziałam, miał ok. 1-1,5 cm?

higgins
25-02-2006, 14:31
Jaka jest grubość tego nie wiem, ale wyskość takiego profilu to coś ok 7-10cm. Najlepiej jak udasz się do konkretnego dystrybutora który ma wystawke w skali 1:1 i obejrzysz konkretne produkty... można wtedy dotknąć, pojeździć góra/dół , poszturchać, może nawet pozwolą kopnąć :o . Sam tak właśnie wybrałem brame, po obejrzeniu na żywo, bo też na początku nie dowierzałem tym profilom :D

Jepet
25-02-2006, 16:58
higgins!
My z Lidką mieszkamy w tej częś ci kraju gdzie wieje takzwany halny, a jeśli ma mieć tą bramę w garażu połączonym z domem to ta brama bardz się telepi i strasznie to słychać a co do izolacji termicznej to jest słaba.
Pozdrawiam! :roll:

gtca
27-02-2006, 15:00
Znajomy zamiast bramy założył roletę - taką trochę lepszą (grubsza, sztywniejsza) i bardzo, bardzo sobie chwali. Ale garaż 1) nie jest w bryle budynku (jest doklejony do budynku), 2)nieogrzewany 3)zasłonięty od wszelkich wiatrów

Dzięki za odpowiedż, ale jakie mają znaczenie argumenty wspominane w punktach?


Ad 1 i 2) ogólnie - chodzi mi o to, że w garażu może być zimno (nie spowoduje to wyziębiania części mieszkalnej) - nie jest wymagana jakaś "ciepła" brama
Ad 3) ta roleta nie jest narażona na duzy napór wiatru - przez co nie wygina się
Roleta o której pisałem - nie jest zwykłą roletą (jak do okien) - ma większe i sztywniejsze panele

pozdr Mariusz

lidqa
28-02-2006, 07:34
Dzięki za wypowiedzi. Zdecydowałam się jednak na zwykłą bramę bramę segmentową. No i to chyba jest dobry wybór, co? :).
Wasze wypowiedzi też mi pomogły w podjęciu decyzji. Dziękuję jeszcze raz! :wink:

Darecki777
01-03-2006, 16:05
A tak wogóle jakigo producenta bram segmentowych polecacie chodzi o jakość w stosunku do ceny.

lidqa
02-03-2006, 07:13
Ja wybrałam Migas-Door. Mamy kilku użytkowinków tych bram na forum, którzy są zadowoleni. :)

Wwiola
02-03-2006, 08:06
Ja wybrałąm hormana z napędem. Może dlatego, ze taką bramę widziałam na żywo i bardzo mi się podobałą ?

Co do sufitu to ja go nie mam w garażu i mieć nie będę. Garaż będzie wysoki aż do więźby. Monter powiedzał,z e wystarczy w takim wypadku zamonować poprzeczną belkę na której będzie można podwiesić napęd i konstrukcję bramy.

Piotr J.
04-03-2006, 19:52
JA mam roletową Wiśniowskiego i nic mi sie nie telepie.

slaweksie
04-03-2006, 21:35
obserwuje

angi
22-08-2006, 15:46
Będę miała montowaną(i to jutro) bramę garażową i nie mam tynków ani
wylewek, czy to duży błąd.

emen
22-08-2006, 21:45
Chyba wcale nie błąd bo ja mam tak od 2 tygodni zgodnie z planem ;)