PDA

Zobacz pełną wersję : Piec na eko-groszek z fabryki FAKORA



AxLe
23-02-2006, 18:27
D

Janussz
23-02-2006, 19:01
Sporo kotłów żeliwnych Fakory składałem. Składałem, gdyż przychodziły w skrzyniach na budowy. Fakora to taki polski Buderus. Nawet za komuny trzymała poziom. Jeżeli wystartuje z tymi kotłami, to podejrzewam, że zakasuje rynek groszkowy.
Nie wiem jak jest teraz, ale przez lata Instytut Kotłów Grzewczych dzierżawił od Fakory pomieszczenia. Czyli mieli(a może jeszcze mają) pod ręką najlepsze laboratorium w kraju.
Jeżeli przyjrzymy się odlewom Fakory, to znajdziemy wiele podobieństw z Buderusem. Buderusem "matką", a nie pod szyldem Buderusa wyrobom innych firm.

AxLe
24-02-2006, 16:00
No to ja już zajmuję kolejkę :wink:
Dzięki Janussz.

pawelurb
24-02-2006, 19:47
No to ja już zajmuję kolejkę :wink:
Dzięki Janussz.

ja również , jakby były za około 7 tyś, to rzeczywiście brzmi to fajnie , a i producent widać poważny. Więc czekamy. dzięki za info

Maciek Kra
27-02-2006, 20:35
Dzwoniłem dzisiaj do Fakory. Mają zrobić piec na owies, ale nie uniwersalny tylko z wymienianymi palnikami, kwestia 4-5 miesięcy. Na dzień dzisiejszy mają piec na groszek i peletsy w jednym. Mają mi odpisać i podac szczegóły.

pawelurb
27-02-2006, 21:02
Dzwoniłem dzisiaj do Fakory. Mają zrobić piec na owies, ale nie uniwersalny tylko z wymienianymi palnikami, kwestia 4-5 miesięcy. Na dzień dzisiejszy mają piec na groszek i peletsy w jednym. Mają mi odpisać i podac szczegóły.

to poprosimy o info o tym co odpisali

Pod fikusem
28-02-2006, 16:54
Moge prosic o namiary na ta firme?

AxLe
28-02-2006, 19:20
Wizytówkę zostawiłem w pracy, jutro napiszę Ci adres i telefon.

Janussz
28-02-2006, 19:53
Moge prosic o namiary na ta firme?
Lenistwo nie zna granic :lol:
http://www.fakora.pl/

Bimerang
28-02-2006, 19:55
hej tu jest link z adresem i telefonem http://www.fakora.pl/kontakt.php

Bimerang
28-02-2006, 19:56
hehe Januszz 2 minuty sie spóźniłem :(

Maciek Kra
23-03-2006, 13:49
Dziwna sprawa: Pisałem powyżej że mają w Fakorze uruchomic produkcję pieca z wymienianym rusztem na kroszek lub owies. Dzisiaj dzwonię i pan z działu sprzedazy mówi że pierwsze o tym słyszy i że czegoś takiego nie ma i nawet na tym nie pracują... albo groszek albo pelets. Cena za 25 KW 7500 netto !. Dzwoniłem też do Sasa i Linga , nie ma uniwersalnych poza tym : http://www.gizex.com.pl/kotly,d_isxpp8.html ale cena zwala z nóg: 3590 euro za 21KW. Nie wiem co dalej, chyba kupię Sasa z dostawianym rusztrem na drewno, może się cos zmieni i będzie mozna go przerobić jak wegielk zdrożeje a ziarno potanieje, a może będzie się opłacało kupić nowy piec.

gallilleo
23-03-2006, 14:05
Na stronach jest tylko wzmianka o eko-groszku
http://www.fakora.com.pl/aktualnosci.php

adass
23-03-2006, 22:12
.... Dzwoniłem też do Sasa i Linga , nie ma uniwersalnych poza tym : http://www.gizex.com.pl/kotly,d_isxpp8.html ale cena zwala z nóg: 3590 euro za 21KW. ..

jak nie ma jak jest
http://www.klimosz.pl/ling15.htm
pelletami tez palilem ,ale poki ci groszek jest polowe tanszy wiec pale groszkiem

basset
24-03-2006, 00:24
Poczekam, zobaczymy czy te informacje sie sprawdza.

Tomek23
11-04-2006, 18:02
7999.00 zł brutto. http://kotly.com/sklep/product_info.php?manufacturers_id=24&products_id=739.
Podziwiałem go na targach. Wygląda solidnie. Wystawca twierdził, że to pierwszy od podstaw skonstruowany piec żeliwny na EkoGroszek

Janussz
11-04-2006, 19:42
No to pozostali ekogroszkowcy mogą zwijać żagle.
Nie jest tani, ale wart chyba tej ceny.

piotrul
12-04-2006, 07:50
A tak naprawde to co oznacza "paliwo zastępcze - pellets" czy ukryty tu jest jakiś haczyk? Czy tylko np. mniejsza sprawność?

Janussz
14-04-2006, 22:37
Chyba nie.

rammzes1
14-04-2006, 22:58
Czy decydując się na taki piec muszę dostosować jakoś komin?? Jestem na etapie budowy i w projekcie mam Schiedla rondo plus 18+W przewidzianego do ogrzewania gazem. Niestety gazu u mnie niet i jestem zmuszony zakupić piec na inne paliwo. Jak jest w przypadku takiego pieca z c.w.u??

simon1234
15-04-2006, 11:26
Rondo plus ,ale fi 25 cm

Tomek23
15-05-2006, 11:45
Rondo plus ,ale fi 25 cm

W DTR-ce dla tego pieca zalecany komin to 20x20 cm, przy min. wysokości 5 m

Tomek23
15-05-2006, 11:48
Dla zainteresowanych kotłami z Fakory. W drugiej połowie czerwca ma się pojawić kociołek o mocy 15 kW. Źródło - dział sprzedaży Fakora.

simon1234
16-05-2006, 18:52
20x20 to fi 23,tylko nikt takiego nie produkuje,dlatego najblizej to fi 25

Tomek23
16-05-2006, 22:50
20x20 to fi 23,tylko nikt takiego nie produkuje,dlatego najblizej to fi 25

Dokładnie. To tylko informacja dla tych którzy chcą zakładać przy fi 14

Martiness
05-06-2006, 11:51
Dzwoniłem i ten 15 kW dopiero koło sierpnia, września, a szkoda :(

Tomek23
05-06-2006, 12:04
Dzwoniłem i ten 15 kW dopiero koło sierpnia, września, a szkoda :(


Czyżby mieli jakieś problemy ?

bollox
05-07-2006, 07:29
wielki i strasznie ciezki 480 kg. Hydraulik popatrzyl powiedzial hmmmmm ale podobalo mu sie ze jest zawor termiczny w kotle powiedzial ze cos takiego to maja tylko kotly wyzszej klasy, ale i tak zainstaluje go tylko w ukladzie otwartym. Ostatnio zasugerowal ze zrobi uklad otwarty ale wymiennik i instalacje w zamkniętym. Zastanawiam się czy warto? gosc mowi ze wlasciwie instalacja w ukladzie otwrtym to tez dobrze i nic sie z nia dziac nie powinno ale i tak najlepiej to raz na zawsze pozbyć się powietrza z instalacji a taki wymiennik ma naprawdę minimalną stratę. Do tego sugeruje duży co najmniej 150l najlepiej 200 l pionowy zbiornik z węzownica lub dwiema najlepiej firmy galmet

slawoj
11-08-2006, 23:19
Dziś widziałem na stronie kotly.com dane pieca fakory z podajnikiem 35 kW - są takie same jak miesiąc temu kotła 25 kW??????? (masa, ilość członów, wymiary) Kocioł nabrał w upały mocy. :o :o :o

Krupiarz
06-09-2006, 11:45
Czy ten kocioł Faktory 25 kW doczekał się już przystawki do spalania owsa? Ktoś to użytkuje? Jeżeli tak to jak to działa i ile kosztuje przystawka?

Jezeli nie to czy pracują nad przystawką?

Pozdrawiam

Seluch
06-09-2006, 11:53
no to czekamy na info jak sie sprawuja te kotly

mam zamiar zakupic kociol juz za tydzien no i nie wiem jaki wybrac wiec kazda uwaga mile widziana

Krupiarz
06-09-2006, 13:19
Czy ktoś w ogóle zainstalował i użytkuje już kocioł firmy Faktory na ekogroszek o mocy np. 25kW?

Wszelkie opinie mile widziane.

Pozdrawiam

slawoj
06-09-2006, 19:18
Posiadam Fakorę KZ-R 35kW obecnie (kupiłem jako 25kW). Cały żeliwny, nawet spód kotła. Zasobnik na węgiel, ślimak, nadmuch i sterownik z Termo-Techa ze Stąporkowa. Najgłośniej pracuje wentylator. Ślimak dosyć cichy. Grzeję CWU od lipca - spaliłem 2 zasobniki - razem ok. 200 kg eko. Posiada wyjmowany ruszt awaryjny. Kupiłem go bo zakończeniu żywota przez kocioł miałowy stalowy po 5 sezonach :( . Posiada łatwy w obsludze,nawet bez instrukcji, sterownik. 10 lat gwarancji na wymiennik, 2-3 lata na osprzęt (każdy element osobno). Zawór 4-drogowy jest przydatny. Mam starą instalację na rurach 2 cale i żeliwne grzejniki, podczas prób ustawiałem na piecu 65, na grzejniki szło ok. 35-40 stopni- nie mam zaworów termostatycznych.
Mam pytanie - czy zainstalowanie sterownika pokojowego ma sens?

Piotrek77
07-09-2006, 10:31
Witam.
Zainstalowanie sterownika pokojowego może obniżyć spalanie paliwa o 20-30%
Mam kocioł na owies o mocy 46 kW. Dom 340m2.
Starą instalację c.o. w całym obiegu jakieś 800-1000l wody.
Przez pierwszy tydzień po zainstalowaniu pieca nie miałem regulatora pokojowego.
Piec pracował(praca ciągła)jakieś 15 godzin na dobę po zainstalowaniu chodzi 8-9 godzin.
Na regulatorze ustawioną mam temp 21 stopni, jeśli jest ona niższa od zadanej pompka obiegowa wypycha gorącą wodę z kotła (temp. pracy kotła 65 stopni) i chodzi do czasu aż regulator pokojowy uzyska 21 stopni. Potem wyłącza on pompkę obiegową i przechodzi w stan czuwania. Piec pracuje rano ok. 4 godzin i od godziny 17 jakieś 3 godziny dodatkowo włącza się na podtrzymanie płomienia i podgrzanie zasobnika 200l c.w.u.
Spalam na dobę 60 kg owsa.
Regulator pokojowy to bardzo mały koszt a znacznie poprawia ekonomikę.

agnieszkakusi
07-09-2006, 10:40
sławoj, daj znać gdzie dokładnie mieszkasz. Byłaby możliwość obejrzenia tego kotła? My budujemy się w Kopaninie i na pewno weźmiemy kocioł na eko-groszek, ale jeszcze nie wiemy jaki.

scur
07-09-2006, 12:34
widzę towarzystwo które posiada kotły na groszek. Ja dopiero zaczynam przygodę z tym paliwem. Chciałbym zapytać o dostawców groszku co polecacie. Będę mial piec ze Stalmarku (k/ Oświęcima) 30 kw. On spala paliwo o granulacji do 4 cm. Jeżli ktoś zna zaufanych dostawców węgla, miału ekogroszku na dolnym śląsku to proszę o maila [email protected]. Zależy mi na 5 tonach, niekoniecznie workowany.

Seluch
07-09-2006, 13:33
kusi jak zerkniesz jaki to piec to daj znac my musimy cos kupic juz za tydzien i chyba wezmiemy tez zeliwny 25 kW fakory

piotrul
07-09-2006, 14:56
Ja juz mam zamówiony. Przed zakupem oglądałem: wykonanie jak na oko laika super. trochę mały zasobnik. Co do spalania owsa to słabo sie orientują ponoc coś testowali ale tak na prawdę to nic konkretnego sie nie dowiedziałem > brak jakiegokolwiek zabezpieczenia/czujnika przeciwko cofaniu się ognia a ponoć paliwem zastępczym jest pellets na moje pytanie jak to jest zobaczyłem>:o *
*nformacje od lokalnego dystrybutora

Piotrek77
07-09-2006, 17:35
Mam włoski kocioł na owies CSI/G-40 firmy D'Alessandro.

slawoj
07-09-2006, 21:39
W Fakorze jest czujnik termiczny na rurze ślimaka - w razie przekroczenia temperetury alarmu podajnik przez 10 minut wypycha paliwo w celu wygaszenia ognia.

agnieszkakusi
08-09-2006, 06:16
Seluch...Sławoj nie odpowiada... :lol: nie chce pokazać pieca... :D

Seluch
08-09-2006, 08:05
a moze on nimi handluje hehehehehe :lol: :lol:

no sledze jego posty na forum i ma ich malo i praktycznie tylko na temat tego pieca

slawoj sorka jesli Cie urazilem :D :D :D

ale warto by bylo zobaczyc jak pracuje ten piecyk

kusi musze Tobie powiedziec ze temat tego pieca idzie tez w innych watkach i niestety ktos zauwazyl to co ja ze piece te sa mniej oszczedne w zuzyciu opalu anizeli stalowe zerknij na ten link

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=1371984#1371984

w specyfikacjach technicznych tez o tym pisza poszczegolni procudenci

wydaje mi sie wiec ze moze lepiej kociol stalowy kupic

juz sam nie wiem za duzo tego

Ja to mówią „Osiołkowi w żłoby dano w jednym owies w drugim siano”

agnieszkakusi
08-09-2006, 09:26
ja narazie jestem w lepszej sytuacji, bo jeszcze się rozglądam i szukam. W przyszłym tygodniu zaczynamy dopiero wylewać fundamenty.

Seluch
08-09-2006, 09:55
no to masz dobrze jak kupie piec to dam znac jaki :)

agnieszkakusi
08-09-2006, 09:57
no mam nadzieję, że dasz znać... :D w końcu tez czymś musze ogrzewać domek. Albo raczej mój mąż..

slawoj
08-09-2006, 14:02
Chełmża. Pieców Fakora nie sprzedaję. Sam się sparzyłem na stalowym na miał. Dlatego szukałem czegoś trwałego i dosyć tanio. Fakora akurat jest najtańsza w tej chwili z żeliwnych na rynku (nowy produkt). Może się okaże, że kupiłem bubel, ale to dopiero za jakiś czas. Kupiłem go w końcu czerwca, sugerując się poza własnymi przemysleniami opinią Janusza o firmie Fakora. Po sezonie opiszę wrażenia.

Seluch
08-09-2006, 15:58
slawoj bardzo przepraszam i cofam wczesniejsze zdanie :) ktore mialo byc w sumie zartem a nie stwierdzeniem mam nadzieje ze ten zeliwniak bedzie sie dobrze spisywal bo tez chyba w niego wejde :D

slawoj
08-09-2006, 21:50
Seluch - sorry :oops: , że mnie poniosło, ale nie za bardzo mogę rano odpowiadać. Jedynie o tej porze, jak widzisz mogę dopiero pisać. W każdym razie życzę Ci powodzenia w wyborze kotła. :P .

slawoj
08-09-2006, 22:24
Mała poprawka - właśnie dostałem certyfikat eko kzr35kW - sprawność 86%. Firma trochę przedobrzyła w DTR :lol:

Szymciuch
16-09-2006, 15:28
Cześć!

Ja też jestem w trakcie wyboru kotła na eko-groszek. Na razie wybor zawęziłem do kilku i proszę o pomoc w wyborze i ewentualne rady.

Oto lista moich "wybranych":

1. Ling 25
2. Fakora 25
3. Eko-Tech 26

A tak na boku to co myślicie o tym wynalazku?? http://kotly.com/sklep/product_info.php?cPath=7&products_id=481

I jeszcze jedno ile może kosztowac kocioł Ling Combi ktory jest wymieniany wśród "mercedesów".

Dzięki za pomoc.
_________________

piotrul
07-10-2006, 18:49
Fakora 25kw stoi w garażu. Ze względu na gabaryty i masę przywieźli mi go częściowo rozmontowanego. Najpierw chcieli zostawić tak jak jest i "zrób to sam" 8) Ale powiedzmy sobie .......... ich. Ale jak zobaczyłem jak oni to składaja - notabene autoryzowany serwis - to jednak wolałem zmontowac go sam, szczególnie, że piec nie jest jeszcze zapłacony :roll: :wink:
Myslałem, że takie numery to już przeszłość ( patrz Kobuszewski&Gołas w niezapomnianym skeczu)

Egonik
09-10-2006, 23:40
Też mam Fakore kupionš na wiosnę jako 25 KW. Parę dni temu została odpalona już na stałe. Na razie bardzo mi sie podoba, kocioł nie jest zbyt głoœny i nie dymi. Obsługa bardzo prosta. Piec wyglšda na solidnie wykonany i jest dobrze zaizolowany termicznie, bo się z wierzchu nie grzeje.
Może pozostali użytkownicy podobnych kociołków podzielš się wiedzš jak najlepiej ustawić parametry na sterowniku. Ja na razie ustawiłem takie:
temp. 45-47
czas pracy podajnika: 9 sek.
czas przerwy: 1m 50s
histereza: 2

Maciek&Aga
12-10-2006, 18:59
witam wszystkich,
my również staneliśmy przed nielada wyzwaniem wyboru pieca , no i mamy problem,
1. Czy ktoś potrafi wyjaśnić różnicę między kotłem stalowym a żeliwnym, i nie chodzi mi o to że to inny materiał i tyle,
2. Czy ktoś uzywa kotła ZĘBIECKP 20 link: http://www.zebiec.com.pl/index.php?pname=324
jutro jedziemy do fabryki ZĘBIEC (notabene w naszym mieście:)) więc podzielimy się wrażeniami
pozdrawiamy

.ryba.
13-10-2006, 09:08
Witam wszystkich poraz pierwszy.
Ja też w tej chwili stoje przed dylematem "jaki kocioł wybrać". Dom wolnostojący z podpiwniczeniem pow. 250m2, poroterm + 7cm styro.
Moje oczekiwania są takie:
1) trwały
2) wydajny
3) uniwersalny z możliwościa palenia tradycyjnego
4) serwis blisko

Z wielu propozycji na rynku po 2 tygodniowych lekturach pozostały trzy kotły:
1. Fakora KZR-25
Paliwo: groszek, pellets + ruszt awaryjny w standardzie
Plusy:
- żeliwny korpus (wieksza żywotność), 10 lat gwarancji
- dobre opinie i dobra firma
Minusy:
- waga (duzo żeliwa=większa waga, mniejsza wydajność)
- brak seriwsu i autoryzowanych dostawców w pobliżu
- małe drzwiczki (trudny dostęp podczas palenia na ruszcie awaryjnym)

2. Zębiec KWKP-25
Paliwo: groszek, pelety, wióry i trociny sprasowane + ruszt awaryjny
Plusy:
- cena
- duże drzwiczki
- 10 lat gwarancji
Minusy:
- brak seriwsu i autoryzowanych dostawców w pobliżu

3. Ling DUO 25
Paliwo: groszek, pelety, owies + ruszt awaryjny
Plusy:
- uniwersalność
- serwis i dystrybutor pod oknem
Minusy:
- uniwersalność (może być minusem, bo niekiedy jak coś jest do wszystkiego...)
- krótka gwarancja (3-4 lata - sprzeczne info)

Jeśli więc ktoś może w sposób rzeczowy doradzić w wyborze pomiędzy tymi trzema kotłami to proszę o pomoc.

lukol-bis
13-10-2006, 14:34
Polecam r-eco. To jest najlepszy kocioł na rnku. www.r-eco.pl.
Pozdrawiam

piotrul
13-10-2006, 17:24
Najleprzy bo.....? Jaki stosunek jakości do ceny? Używasz, montujesz czy sprzedajesz? Zbyt zdawkowo sie wypowiadasz 8)

electrician
13-10-2006, 20:09
Mocno się zastanawiałem nad Fakorą 25 kW. Wymieniłem maile z ich działem handlowym na temat tego kociołka i muszę przyznać, że handlowców mają dobrych - odpowiedzi prawie natychmiast i na temat. Było to niezbędne, bo na ich stronce o tym akurat piecu nie było informacji wcale. Niestety, po zadaniu kilku pytań technicznych m.in. o zabezpieczenie przed cofnięciem płomienia w przypadku palenia pelletem ich technicy nabrali wody w usta i od 5 września żadnej odpowiedzi. Przy takiej szybkości działania może w przyszłym roku mógłbym palić w ich piecu :( ... Ponieważ uważam, że nie należy się narzucac w żadnej sytuacji i na szczęście u nas już panuje rynek konsumenta (choć być może się mylę) zamówiłem kociołek innego producenta i prawdopodobnie w przyszłym tygodniu go dostarczą. Generalnie wydaje mi się, że producenci kotłów nie bardzo kochają internet :evil: .

Maciek&Aga
14-10-2006, 19:25
witam,
właśnie znalazłem cos bardzo fajnego i interesującego
http://www.ekokomfort.pl/eko_komfort.php
co o tym myślicie?
Czy ktoś sie zetknął z tą firmą i tym wynalazkiem?
zadałem im pytanie i być może się zdecyduję
pozdrawiam
maciek

piotrul
14-10-2006, 19:32
electrician napisał:

Niestety, po zadaniu kilku pytań technicznych m.in. o zabezpieczenie przed cofnięciem płomienia w przypadku palenia pelletem ich technicy nabrali wody w usta
No to akurat mnie dziwi bo fakora ma czujnik temp. na ślimaku i technicy powinni to wiedzieć :roll: fakt, ze facio u którego ja kupiłem nie miał o tym pojęcia, ale juz wcześniej to wyczytałem na tym forum :D

slawoj
14-10-2006, 21:23
Witam ponownie.
Dawno nie zaglądałem do wątku. Widzę, że użytkowników przybywa i wątek się rozwija.
Pozdrawiam wszystkich.
Lukol-bis nie wydaje Ci się, że r-eco jest tylko lepsze o sterownik? No może jeszcze wygląd? Wydaje mi się, że zastosowanie tego samego sterownika w innym kotle da ten sam efekt. Sprawność wszystkich "żeliwniaków" i kotłów stalowych (deklarowana przez producentów) jest podobna (83-87%). :D
Mam pytanie do forumowiczów - czy ktoś może podać sensowne nastawy do retopalu :evil: ? Strasznie się spieka i są może ustawienia powodujące powstawanie bardziej kruchego popiołu. Nie oczekuję, że ten "cudowny" eko... spali się na pył. Popiołu daje dużo, jednak czasami tworzą się potężne spieki, które muszę ręcznie zrzucić z retorty.

drebin
15-10-2006, 11:21
Witam. Po wielu tygodniach czytania o piecach, dzwonienia i wyjazdach do dostawców i specjalistów kupiłem piec Fakora 35kW. Od fachowców nic się nie dowiedziałem bo każdy zachwalał swoje. Dopiero po przeczytaniu forum muratora i zadzwonieniu do jednego użytkownika, który ma taki piec zakupiłem piecyk na www.kotly.com . Mają chyba najtańcze ceny jakie znalazłem. Nawet w samej Fakorze mieli ten sam piec o kilkanaście procent drożej. Odezwę się ponownie jak go odpalę.

electrician
15-10-2006, 11:49
Brak odpowiedzi przez fachowców od Fakory spowodowany był chyba tym, że zabezpieczenie przed cofnięciem płomienia przez czujnik temperatury na ślimaku jest nie do końca skuteczne. Wystarczy z pewnością w przypadku palenia węglem, natomiast przy pellecie na zachodzie musi być jeszcze zabezpieczenie dodatkowe /np bezpiecznik parafinowy jak w Lingu/. Nie jestem fachowcem w dziedzinie pieców, ale wydaje mi się, że przy zasypaniu palnika /tak działa automatyka po przekroczeniu temperatury na podajniku - na kilka minut uruchamia się podajnik ślimakowy wypychając paliwo przez retortę/ węgiel rzeczywiście zgaśnie, ale pellet będzie się palił dalej. Stąd nasze kotly wyposażone w palnik retortowy i tylko czujnik na podajniku nie są w zachodniej Europie sprzedawane jako przystosowane do palenia pelletem. Poza tym zapytałem jeszcze fachowcow Fakory o kwestie kominowe. Efekt jest w każdym razie taki, że na odpowiedź czekam do dzisiaj - ale już jak napisałem wcześniej wcale mi na niej nie zależy.

Szymciuch
28-10-2006, 15:43
Cześć!

Mam taki sam sterownik na kotle Termo-tech, ale jestem kompletnym nowincjuszem.
Proszę napiszcie jakie macie ustawienia ale z nazwami funkcji a nie literkami U bo nic z tego nie wiem.

Ja na razie ustawiłem tak:
temp. na kotle 56 C
czas pracy podajnika 8s
czas przerwy 52s - czy to prawda ze te dwa czasu muszą w sumie mieć 1 min?
wentylator na 3.

Nic więcej nie ustawiałem bo nie wiem za bardzo o co chodzi.

Przy takich ustawieniach nie osiąga temp. zadanej, cały czas chodzi wentylator a ja nie wiem co mam zrobic
Oprócz tego gdy otwieram zbiornik to po jakimś czasie wydobywa się z niego dym.

Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuje

piotrul
28-10-2006, 19:24
poczytaj podobne wątki o innych piecach to działa na tej samej zasadzie. Ciekaw jestem jak ja bedę gadał jak za parę dni odpalę swojego :wink:

kraktom
29-12-2006, 13:09
Dziwna sprawa: Pisałem powyżej że mają w Fakorze uruchomic produkcję pieca z wymienianym rusztem na kroszek lub owies. Dzisiaj dzwonię i pan z działu sprzedazy mówi że pierwsze o tym słyszy i że czegoś takiego nie ma i nawet na tym nie pracują... albo groszek albo pelets. Cena za 25 KW 7500 netto !. Dzwoniłem też do Sasa i Linga , nie ma uniwersalnych poza tym : http://www.gizex.com.pl/kotly,d_isxpp8.html ale cena zwala z nóg: 3590 euro za 21KW. Nie wiem co dalej, chyba kupię Sasa z dostawianym rusztrem na drewno, może się cos zmieni i będzie mozna go przerobić jak wegielk zdrożeje a ziarno potanieje, a może będzie się opłacało kupić nowy piec.

Szanowny Panie

Informuję że nasze kotły Ling oraz Ling duo są jak najbardziej dostosowane do spalania owsa po małej modyfikacji palnika oraz peletów i węgla na tym samym palenisku bez konieczności wprowadzania zmian w konstrukcji.

Pozdrawiam,
Tomasz Krakowczyk
KLIMOSZ Sp. z o.o.

grotolaz
07-03-2007, 19:51
A dlaczego nie można spalać owsa w lingu combi?

Rifle
07-03-2007, 22:18
Witam
Widziałem ten nowy kocioł na targach

Rifle
07-03-2007, 22:19
Żeby go otworzyć do czyszczenia trzeba użyć młotka troche to tak na XIX wiek wygląda

kraktom
08-03-2007, 08:32
A dlaczego nie można spalać owsa w lingu combi?

Ponieważ nie jest do tego przystosowana konstrukcja palnika, konstrukcja wymiennika, nie ma katalizatorów do dopalania korozyjnych związków w spalinach z owsa. Kocioł nie był przewidziany do tego typu paliwa.

Egonik
10-01-2009, 17:51
Kocioł Fakora z podajnikiem użytkuje właśnie trzeci sezon. Na razie pod koniec zeszłego sezonu popsuł mi się tylko ślimak i trzeba było go wymienić. W sumie to warto zainwestować 150 zł i mieć taki ślimak w zapasie, na wszelki wypadek jak padnie. Przy wymianie jedynym problemem jest konieczność dopasowania tulei dystansowej, chyba że komuś wywiercą otwór na trzpień/zawleczkę dokładnie w tym samym miejscu co w oryginale.
Ogólnie jestem bardzo zadowolny z tego pieca, paliłem tylko eko-groszkiem.