PDA

Zobacz pełną wersję : poddasze czy wieksze mieszkanie?



zwierzowa
23-02-2006, 19:12
Witam! Mieszkam w okolicach Bydgoszczy, wlasnie z mezem podjelismy decyzje o kupnie wiekszego mieszkania kub adaptacje poddasza. Bardziej skłaniamy sie do drugiej wersji jednak czy ktos moze nam poradzic, jakie sa koszty adaptacji strychu? Strych w bloku, stare budownictwo i wlasciwie nic na nim nie ma, czyli wszystko trzeba zrobic od poczatku od ocieplenia dachu, przez okna, elektryke ogrzewanie itd. powierzchnia podlogi to okolo 150 m razem ze skosami. Z gory dziekuje za odpowiedzi

hollly
07-03-2006, 09:56
ja w grudniu podjąłem decyzję o adaptacji poddasza około 140 m2 +półpiętro i parter, w sumie to jakieś 180 m2. pomieszczenia były w stanie surowym, bez okien, bez ocieplenia, popękana stara wylewka, nie było ścian etc. Ekipa pracuje już 3 miesiąc, wstsawione są okna, okna połaciowe, nowe wylewki, ściany działowe, docieplenie, sufity g-k, instalacja elektryczna, instalacja wod-kan i gazowe co (też nie było).
jak do tej pory wydaliśmy 80 tys i konca nie widać :) kosztorys na całość był w granicach 120 tys + 30 tys instalacje wod-kan i co (piec viessmann 333).
Zastanów się dobrze bo za takie pieniądze można mysleć już o domu....

Patos
07-03-2006, 10:43
Z opinii znajomego, który adoptował poddasze (w Warszawie kilka lat temu) wynika, że jest to nie opłacalne, za te pieniądze co wydał mógł kupić od razu normalne mieszkanie.
Wydaje mi się że wykorzystywanie strychów jako pomieszczenia mieszkalne jest opłacalne tylko w przypadku powiększania mieszkań przez lokatorów zamieszkujących piętro niżej przerabianie na tzw. mieszkania dwu poziomowe.
Nie trzeba w tym wypadku instalować instalacji takich jak kanalizacja CW, ZW.

hollly
07-03-2006, 13:18
zapomniałem dodać, że ja adoptuję poddasze w bliźniaku więc sytuacja troszke inaczej wygląda

Marek30022
07-03-2006, 13:30
Kiedyś mój kolega budowlaniec powiedział mi, że koszt generalnego remontu domu (zostają tylko mury) to 90% kosztów budowy nowego domu. Czy to prawda to nie wiem.

zwierzowa
08-03-2006, 16:39
dzieki bardzo za odpowiedzi, ostatnie tygodnie spedzalam na sumowaniu, podliczaniu, sprawdzaniu, itp, i jednak rzeczywiscie zostanie mi wieksze mieszkanie w bloku.... a tak chcialam miec kominek... :cry: mowi sie trudno... zawsze zostaje opcja wygranej w toto lotka