PDA

Zobacz pełną wersję : ile za stan surowy?



nesia
06-02-2003, 14:16
Rozpoczynam na wiosnę budowę - dom jednorodzinny, parter z użytkowym poddaszem, bez piwnic, pow. użytkowa 130m2.
Za wykonanie fundamentów,ścian,stropu i 2 kominów wykonawcy(przeważnie małe firmy) życzą sobie od 12 do 14 tys PLN (oczywiścir podaję tylko robociznę) ale dzisiaj rozmawiałem z jednym wykonawcą który zaproponował zrobienie tego za 2500 PLN. Powiedzcie mi czy to jakaś lipa czy dar z nieba?

06-02-2003, 16:28
pachnie lipa i to kwitnaca...
ja za fundament zaplace okolo 4000
w lodzi

avzi
06-02-2003, 16:34
Rewelacja! A czy nie dodają jeszcze dwutygodniowych wczasów na Majorce all-inclusive? Szczęściarz z Ciebie!:grin::grin::grin:

Gajka
06-02-2003, 17:07
On 2003-02-06 15:16, nesia wrote:
ale dzisiaj rozmawiałem z jednym wykonawcą który zaproponował zrobienie tego za 2500 PLN. Powiedzcie mi czy to jakaś lipa czy dar z nieba?


A nie mówił, że bierze przed wykonaniem? :razz:
pozdrawiam

gars
06-02-2003, 21:07
to dar z nieba, pewnie ta ekipa budowała zamki z piasku, a teraz chce zacząć budować domy i twój traktują jako doświadczalny, proponuję na gorąco dożucić im jeszcze 500 zł i nie zrobią odrazu dach
pozdrawiam
ps a tak na poważnie to lipa, zapytaj ich ile już domów wybudowali

marian1
07-02-2003, 08:23
co do kosztów wybudowania stanu "0" poczytaj na forum, znajdziesz dużo praktycznych informacji

nesia
07-02-2003, 10:33
Mówiąc że to "lipa" macie na myśli że to niemożliwe? Czy odpowiadając zastanowiliście się, że w regionach o wysokiej stopie bezrobocia zarobienie przez np. murarza 1000zł/miesiąc a dla pomocnika 500zł/miesiąć to jest mało? Dwóch murarzy i pomocnik w tym przypadku to właśnie 2,5 tys. zł? Dzieki za odpowiedzi ale jeśli są negatywne to poprosiłbym o uzasadnienie

Osówka
07-02-2003, 11:28
Ta kwota wydaje mi się obciążona dodatkowymi kosztami typu wyżywienie, zamieszkanie i "opierunek" (za takie pieniądze pracują Ukraińcy, ale nie zawsze mają odpowiednie kwalifikacje).
Sprawdź ich - czy kiedykolwiek coś wybudowali.....

nesia
07-02-2003, 11:34
To nie Ukraińcy tylko mieszkancy niewielkiego miasteczka niedaleko mojego miasta (Piła - tak przy okazji). Dał mi namiary miejsc gdzie budował - oczywiście sprawdzę.

Wowka
07-02-2003, 11:57
Spytaj się ich jak długo planują budować, ilu ich będzie a potem podziel kwotę 2500 zł przez ilość miesięcy a następnie przez ilość zatrudnionych.
Przy założeniu, że 4 ludzi wykonywać będzie tę pracę przez 2 miesiące. wychodzi wynagrodzenie miesięczne na pracownika 312 zł i 50 groszy. Odpowiedź na Twoje pytanie o realność oferty jest jasna. Chyba, że oprócz pieniędzy zobowiązałeś się codziennie ich karmić + flaszka (albo i dwie) na głowę. Ale wtedy też radzę zrezygnować jeśli chcesz mieć proste mury

nesia
07-02-2003, 12:22
Dzięki wszystkim, temat możemy uznac za zamknięty.
SPRAWDZIŁEM GOŚCIA - gość u którego robił przebudowe domu
gorąco nam go NIEPOLECAŁ - generalna fuszerka.
Jeszcze raz dzięki

krzyszt17
11-02-2003, 09:39
Nesia, Przejrzałem założony przez Ciebie wątek i mimo, że go zakończyłaś wrzucę swoje trzy grosze. Niektórzy wykpili cenę którą proponował Ci murarz. Rzeczywiście była trochę niska. Ale to prawda, że cena zależy od regionu i od dobrego szukania. Ja mam podpisaną umowę za dom o pow. uż. 115m2, i wykonanie ław, ścian fundamentowych (murowane), ścian nośnych i działowych (BK 24 i 12), stropu, schodów, i kominów - murarz bierze 4000zł (bez wyżywienia i flaszek, no może na zakończenie) plus do tego pomocnik (liczę ok. 2500), czasami sam będę pomocnikiem. Murarz sprawdzony. Sądzę, że z wyżywieniem koszty były by znacznie niższe.
Pozdrawiam

Wowka
11-02-2003, 09:54
Gratuluję uzyskania niskiej ceny. Niemniej sprawadź rzetelność i fachowość wykonawcy. Moim zdaniem jeden pomocnik murarza (napisałeś, że Ty będziesz nim tylko od czasu do czasu) to za mało. Robota będzie się "ślimaczyła"

Przypominam, że jest także taki gatunek fachowca "zapominalski" który zapomniał uprzedzić, że za taką to, a taką czynność trzeba mu dodatkowo zapłacić.
Pozdrawiam

krzyszt17
12-02-2003, 10:11
Dzięki Wowka za przypomnienie, ale dokładnie spisałem w umowie, co za te pieniądze ma murarz wykonać. Co do pomocnika, to przy jednym murarzu na parterze podobno jeden wystarczy, a na poddaszu ja mam zamiar być drugim pomocnikiem. Dom nie jest duży i chcę go przykryć w jeden sezon. Myślę, że przy dobrej organizacji pracy i przy korzystnej pogodzie będzie to możliwe.
Pozdrawiam i życzę tanich i solidnych ekip.