PDA

Zobacz pełną wersję : okna i drzwi - WIKTORCZYK



killer
06-02-2003, 18:20
Ostatnio dostałem namiar od znajomych z południa Polski na "odobno" bardzo dobrej jakości okna drewniane.
Producent: WIKTORCZYK, http://www.wiktorczyk.pl
jutro wyślę do nich zapytanie ofertowe, ciekawe jaka cena.
Robią wszystko - tzn. okna drzwi wejściowe, wewnętrzne, okiennice...

Szukam opinii na temat tych okien, za info będę bardzo wdzięczny

killer
06-02-2003, 18:21
Zakład jest gdzieś pod Pszczyną (pomiędzy Katowicami i Cieszynem, jakoś tak)

07-02-2003, 07:40
Mam ich okna. Są rewelacyjne, jednak nieco droższe niż konkurencja. Nie polecam jednak ich drzwi. Po prostu specjalizują się w oknach.
Czas oczekiwania na okna ok. 3-4 miesięcy.
Sklep firmowy mają w Pszczynie obok zakładów ELWO.

Daark
07-02-2003, 07:57
Okna są bardzo dobre, nie ma podziału na okna typowe i nietypowe, wszystko na wymiar, mam też kilka okien łukowych - wykonane bardzo ładnie. Co do ceny, to próbuj się trochę potargować, czasami mają jakieś promocje - ja trafiłem na 20% - cena końcowa była mniej więcej taka sama jak u innych producentów. Możesz zamówić wraz z montażem.

jastak
07-02-2003, 08:11
Już kiedyś ten temat się pojawiał - wrzuć w wyszukiwarkę. Wtedy te okna polecałem i dzisiaj też to mogę zrobić z czystym sumieniem. Są naprawdę dobre. Mam od nich 7 okien i 6 drzwi balkonowych zamontowanych we wrześniu ubiegłego roku. Bez zarzutu. Musiałem na nie czekać 6 tygodni. Z moich doświadczeń wynika, że można się targować i że ceny nie są wcale wyższe od konkurencji - oczywiście jeżeli porównujemy podobną klasę. Okna z Meranti mają w cenie okien z sosny. Specjalizują się w oknach, także podzielam pogląd kolegi co do ich drzwi.

07-02-2003, 14:35
Drzwi mają do dupy - przekonałem sie o tym sam.

07-02-2003, 14:36
Drzwi mają do dupy - przekonałem sie o tym sam.

doda13
28-04-2005, 00:29
okna są faktycznie niezłe - znajomy niedawno założył.
Potargować się warto , jest teraz duża konkurencja.

rafgam
28-04-2005, 23:25
Mam ich okna od ponad roku, niektóre b. nietypowe ; jestem zadowolony z jakości, polecam. Niestety od wykonania nieco odstawała jakość obsługi - chyba padli (rok temu) ofiarą popularności :)
rafgam

Jola_K
09-12-2006, 00:45
prosze o opinie uzytkownikow okien tej firmy, polecacie?

dzieki

rafgam
10-12-2006, 14:44
prosze o opinie uzytkownikow okien tej firmy, polecacie?

dzieki

Nadal zadowolony :)
pzdr
rafgam

Karpatka
10-12-2006, 20:55
Sama zastanawiam się nad tymi oknami. Istotna uwaga natury technicznej: są 2, niezależne, zakłady Wiktorczyka. Jeden w Pszczynie, drugi w Czarkowie. Zrobiłam sondę wśród osób, które mają okna Wiktorczyka i wniosek jest jednoznaczny: jakościowo lepszy jest Czarków, cenowo prawdopodobnie Pszczyna (nie porównywałam).

danap
22-01-2007, 16:49
moi rodzice od ok lat 15 mają okna od Wiktorczyka i jest bez zastrzeżeń.
15 lat temu byli rzeczywiście drożsi niż inni, nie wiem jak jest teraz

Damian budowniczy
20-02-2007, 18:09
Jeżeli chodzi o okna Wiktorczyka to mieszkam niedaleko Pszczyny i mogę powiedzieć jak jest naprawdę. Siedziba w Pszczynie i Czarkowie to niby dwie różne firmy ale rodzina ta sama,tylko mocno skłócona.
Obecnie zakład w Pszczynie prowadzi p.Tomasz Wiktorczyk a zakład w Czarkowie koło Pszczyny prowadzi p.Anna i p. Barbara Wiktorczyk. Okna rzekomo są podobnej jakości ale moim zdaniem i zdaniem mieszkańców Pszczyny chyba lepsza jest jakość zakładu w Czarkowie, gdyż z tamtąd wywodzi się firma i tam są wszystkie główne maszyny które były od początku działania firmy czyli z czasów Józefa Wiktorczyka, czyli 1957 roku. Jak byłem w obu siedzibach ludzie tam pracujący nie przyznają się do tej samej marki, (nawet strony internetowe są inne i loga firmy)
www.wiktorczyk.com.pl
www.wiktorczyk.pl
Tak się kończą rodzinne interesy.

Andrzej1969
22-02-2012, 10:41
Potwierdzam zdanie Damiana, jak dobre okna i drzwi z drewna to tylko u Wiktorczyków z Czarkowa. Mam ich okna a mój znajomy za moją radą założył drzwi zewnętrzne i do dzisiaj sobie chwali, szczególnie od momentu jak ktoś próbował mu obrobić dom i zatrzymał się z łomem właśnie na tych drzwiach. Nawet z szybą sobie nie poradził.

Z własnego doświadczenia wiem, że firma z czarkowa przykłada dużo wiekszą wagę do klienta, a jakość montażu i wykonania są bardzo wysokie, szczególnie że zależy im żeby ich usługi były lepsze od Wiktorczyk z Pszczyny, co jest chyba oczywiste.

Ma ktoś inne doświadczenia z oknami konkretnie z Czarkowa?

Charlie
22-02-2012, 18:49
nie przesadzaj chopie :) i z Pszczyny i z Czarkowa okna skłóconej rodziny Wiktorczyk są o`k.

Ale najlepsze i w przyzwoitej cenie okna drewniane w Polsce ma firma ... .

Marcin 8002
08-03-2012, 23:26
Firma ABA Wiktorczyk (ci z siedzibą w Czarkowie, oryginalny zakład stolarza Wiktorczyka), siedem lat temu zrobili mi okna, wszystkie drzwi wewnętrzne i zewnętrzne. Zrobili nietypowe, takie jak potrzebowałem i zamontowali.

Polecał mi mój Teść, który już wcześniej miał ich stolarkę.

I muszę powiedzieć, że póki co (odpukać), jestem bardzo zadowolony. Jakość rewelacyjna. Wtedy mi się wydawało, że dość drogo mnie to kosztowało.
Ale po latach widać, że to była dobra inwestycja. Śmiało mogę polecić. To nie jakaś firma kogucik, tylko ktoś, kto w tym siedzi od 50 lat.

Wtedy wahałem się, czy kupić drewniane, czy alu. Szkoda, że wtedy nie mieli w ofercie tych drewniano-aluminiowych, bo pewno bym się skusił :)

paciorki
18-03-2012, 11:49
Ja tez mam nadzieje na niezawodność i solidność. Zamowilismy w Czarkowie w ABA Wiktorczyk czyli w tak zwanym starym Wiktorczyku i liczymy na taka sama jakość jak przed 12 laty. Montaż mam zaplanowany na koniec kwietnia 2012 i po tym czasie będę umiała powiedzieć coś wiecej.

paciorki
04-05-2012, 22:37
No wiec tylko z kronikarskiego obowiazku melduję, ze okna ABA Wiktorczyk zostaly dzisiaj zamontowane, sa swietne, wygladaja fantastycznie a pewnie szerszy opis zamieszcze w dzienniku.

janekj
22-06-2012, 09:56
NIE POLECAM - nie domykają się, problem zwłaszcza z uchyłem. doprosić się aby uwzględnili reklamację to sukces. pan t właściciel firmy to ładnie nazywając arogant jakich mało. Problem z serwisem, od dwóch lat tłumaczą mi /a zwłaszcza pan zbyszek montazysta/, że same się wyregulują i będzie OK. kwestia drzwi wejściowych albo s... coś podczas produkcji albo montaż do d... w zimie dzieją się dziwne rzeczy i drzwi trzeba regulować.
kwestia bramy garażowej to już totalna pomyłka. nie domyka się. szczeliny po obwodzie bramy aby mogła dotknąć posadzki około 1 cm, wypatrzone panele w zimie okolo 1 cm. jestem na etapie reklamacji. rozmowa w tej sprawie z panem t. to męka jakich mało. aha jescze jedno - pani beata z obsługi to osoba która obiecuje gruszki na wierzbie. jak wam obieca że załatwi sprawę, to możecie być pewni że ''tak będzie''. JEDNA WIELKA POMYŁKA(!)
sorki za chaos, ale ...

paciorki
23-06-2012, 08:01
NIE POLECAM - nie domykają się, problem zwłaszcza z uchyłem. doprosić się aby uwzględnili reklamację to sukces. pan t właściciel firmy to ładnie nazywając arogant jakich mało. Problem z serwisem, od dwóch lat tłumaczą mi /a zwłaszcza pan zbyszek montazysta/, że same się wyregulują i będzie OK. kwestia drzwi wejściowych albo s... coś podczas produkcji albo montaż do d... w zimie dzieją się dziwne rzeczy i drzwi trzeba regulować.
kwestia bramy garażowej to już totalna pomyłka. nie domyka się. szczeliny po obwodzie bramy aby mogła dotknąć posadzki około 1 cm, wypatrzone panele w zimie okolo 1 cm. jestem na etapie reklamacji. rozmowa w tej sprawie z panem t. to męka jakich mało. aha jescze jedno - pani beata z obsługi to osoba która obiecuje gruszki na wierzbie. jak wam obieca że załatwi sprawę, to możecie być pewni że ''tak będzie''. JEDNA WIELKA POMYŁKA(!)
sorki za chaos, ale ...


Miałeś montowane okna z ABA Wiktorczyk z Czarkowa czy z Pszczyny ???

Charlie
25-06-2012, 19:57
ja mam z www.aries-okna.pl

Są rewelacyjne :)

sprawiedliwość
13-07-2014, 20:19
Firma Wiktorczyk z Pszczyny jest NIERZETELNA a właściciel arogancki i niekompetętny.
Dostarczono mi okna
nie w terminie - 3 tygodnie opóźnienia ( bez słowa przepraszamy )
rama porysowana w wielu miejscach
rama jednego okna pęknięta,
szyba popękana,
wykonano usługę niezgodnie z zamówieniem.

Można do nich pisać, prosić, dzwonić o usunięcie wad. Nie odpowiadają na korespondencję, nie naprawiają uszkodzeń. Właściciel pełna arogancja i lekceważenie Klientów.
Odradzam korzystanie z ich usług bo to strata czasu, nerwów i pieniędzy - usługa to totalny bubel.
Dawno nie miałem do czynienia z taką obsługą - mam nadzieję że szybko znikną z RYNKU.

bob.borrow
04-08-2014, 21:07
Niestety nie można doprosić się aby uwzględnili reklamację. Właściciel firmy Tomek Wiktorczyk to kompletny arogant, niezainteresowany klientem, problemy z serwisem. Ich montażysta Zbyszek Badźmierowski to totalny schizofrenik, mylą mu się pomiary. Tomek & Zbyszek super kumple bo trzymają się razem przy grillu i przy piwie. W pracy ale konieczna jest precyzja i kontrola, a nie tego typu braterstwo.