PDA

Zobacz pełną wersję : zamiast



Ghostbuster
24-02-2006, 20:05
stkwotysu

Carlos1
24-02-2006, 20:43
A jaki strop Masz w projekcie. Najtańszy jest monolityczny :D

Pozdrowienia.;)

Ghostbuster
24-02-2006, 20:54
zaptrojesdt

jamles
24-02-2006, 21:11
W projekcie jest gęstożebrowy (terriva), ale nie chcę lać za dużo wody, bo mam zamiar zamieszkać na nowym jeszcze w tym roku (a budowa nierozpoczęta). Ludzie tu piszą o jakieś "płycie żerańskiej", "płycie kanałowej" - czy to to samo?
wszędzie jest woda, chyba, że drewniany

Carlos1
24-02-2006, 21:18
Z tego co wiem, projekt mozna zmienić i nie kosztuje to zbyt dużo. Gdy ja pytałem w zeszłym roku architekta o zmianę stropu typu "ferta" na monolityczny, zaspiewał mi ok 300zł.
Wody nie ma sie co bać. Gdy ja zalałem płytę, a było to w końcu sierpnia ubiegłego roku, to prawie całe dnie spędzałem na polewaniu jej wodą bo schła w oczach.

Pozdrowienia.;)

gosciu01
24-02-2006, 21:43
Hej!
Dostałem wycenę na stropy Ytongowskie ...

:lol:

wybierz każdy inny tylko nie firmowy Ytonga ( ze względu na cenę ).
Chyba, że poprawiasz sobie EGO :wink:

Co niektórzy EWENTUALNIE decydują sie na firmowe nadproża, ale strop ???
Może na pokazową budowę, albo ekskluzywnego biurowca, ale nie domu jednorodzinnego.

gosciu01
24-02-2006, 21:47
przepraszam, nie odpowiedziałem Ci na pytanie.

wybrałbym ten, który prawidłowo, szybko i tanio wykona ekipa na budowie i skonsultowany z projektantem/ zgodny z projektem.
U mnie wybrałem terrive. Wykonawca na etapie projektyu spotkał sie z projektantem.

Ghostbuster
24-02-2006, 21:52
putasrty

gosciu01
24-02-2006, 23:10
na terivę lejesz beton i czekasz, a latem polewasz.
nie pamiętam ile to u mnie trwało, ale chyba krótko.
Ekipa z mojej budowy skoczyła w tym czasie na inną coś tam posunąć do przodu. Tak ekipy robią, często prowadzą kilka budów i w trakcie przerw technologicznych u Ciebie stawiają inną chałupę.

Nic nie przyspieszysz.
jeśli chcesz budować szybko to z gotowych modułów w dwa tygodnie.

Czy to bedzie strop lany ,czy teriva, podobnie a kaski zaoszczędzisz sporo w stosunku do tych firmowych.

24-02-2006, 23:22
...Ludzie tu piszą o jakieś "płycie żerańskiej", "płycie kanałowej" - czy to to samo?
to samo


... W sumie wieniec trzeba zawsze (?) wylać, wiec czekać i tak trzeba. Mam rację?

przy połozeniu płyt kanałowych typu "żerań" i wylaniu wieńca - murować mozesz na drugi dzień

pzdr

Janussz
24-02-2006, 23:35
Zgadzam się z Brzozą.
Płyty kanałowe u mnie można kupić po 36zł netto za m2. U mnie tzn. w Suwałkach :lol: . Nie wiem, czy strop lany monolityczny wyjdzie taniej.

Ghostbuster
28-02-2006, 17:39
kanalana

28-02-2006, 18:31
nie - nie jestes ...
byle nie dosuwac jednej płyty do drugiej ...

pzdr

Janussz
28-02-2006, 22:27
Brzoza
te płyty mają przecież specjalne zamki do wypełnienia betonem. Ja tych stropów w firmie mam dość dużo. Jest jedno pęknięcie. Powstało od tego, że płyty były rozsunięte ze względu na komin. I w to miejsce wstawione zostały ceramiczne pustaki stropowe. Oparte zostały na płytach.

01-03-2006, 07:07
Brzoza
te płyty mają przecież specjalne zamki do wypełnienia betonem...
dokładnie ... tak jak piszesz Januszu
dawniej popełniano kardynalny bład /ze względu na pospiech, niechec szalowania, dyletanctwo/ dosuwano płyte do płyty - a ich łacza - puste- rysowały sie i pokazywały styk płyt
rozsuniete /chocby minimalnie/ i zalane betonem - czyli materiałem jednorodnym z płytą - nie uwidaczniaja miejsca łączenia

pzdr