PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanie do elektryków



Jerrys
25-02-2006, 15:40
Witam
Mam pewne wątpliwości co do licznika 3-fazowego, założyli mi używany i jest na nim naklejka,że był naprawiany. Po wyłączeniu wszystkich zabezpieczeń w domu licznik delikatnie obraca się w drugą stronę (zauważalnie) staje dopiero po wyłączeniu zabezpieczeń w skrzynce i wtedy nie słychać takiego cichego brzęczenia.
Czy to są prawidłowe objawy? Jak sprawdzić jego wskazania - czy muszę liczyć obroty. Może są tu elektrycy i zechcą coś doradzić.
Nie wiem jak wymóc na zakładzie energetycznym założenie nowego elektronicznego licznika, twierdzą, że licznik nie jest moją własnością i będę musiał zapłacić za ewentualną ekspertyzę - biorą taką kasę za przyłącze i wciskają używane liczniki...
Można się wkurzyć :evil:

ged
25-02-2006, 15:44
Nie naprawiany, ale regenerowany. Zawsze buczy, a że czasem kręci się w odwrotną stronę, to sie tylko cieszyć. Regenerowane są tak samo dobre jak nowe.

Jerrys
25-02-2006, 17:30
Dzięki
Trochę się uspokoiłem

geguś
25-02-2006, 18:05
Witam :)
Zobacz, czy jak tarcza obraca się do tyłu, to czy cyferki też się cofają. Jeżeli nie to nie ma znaczenia, bo jest blokada liczydła i nic się złego nie dzieje. Jeżeli cyferki się wracają to powiedz z ZE że prąd masz za darmo. Przylecą i zaczną sprawdzać, czy czasami nie uszkodziłeś licznika. W razie czego zrób zdjęcia, bardzo dokładne, żeby Ci później jakiegoś kitu nie wcisnęli.

ged
25-02-2006, 18:11
:D Jeśli się cofnie, albo pójdzie do przodu i zatrzyma tak,że widać znacznik na obracającym się kółku to jest ok. Robi to bardzo powoli. :D