PDA

Zobacz pełną wersję : wntylacja a kominek



adaman
25-02-2006, 19:25
Mam mętlik : w poście dotyczącym wygladu kominków padł temat kratki wentylacyjnej. Rydzu pisał, że jego kominiarz wyśmiał pomysł kratki tuż obok kominka, bo całe ciepło będzie od razu wyrzucane na zewnątrz. Ktoś jeszcze poparł ten post, odezwał się głos przeciwny wyrzucaniu kratki, radził dać taką regulowaną. W moim projekcie jest wentylacja grawitacyjna:parter- kratka wentylacyjna w salonie obok kominka,przewidziane są kratki wentylacyjne w kotłowni, w kuchni, małej łazience, (na dole jest jeszcze pokój ,bezkratki): na poddaszu tylko w łazience przewidziany jest kanał wentylacyjny,który z łazienki musi zostać doprowadzony przewodem do komina odległego o ok. 2m (oprócz niej są na pięterku 4 pokoje) + garderoba z kratką wentylowaną przez pustkę między sufitem a dachem+ pokój nad garażem ,obniżony w stosunku do całego domu, w którym nie przewidziano żadnej wentylacji.Mam wątpliwości, czy ta zaprojektowana wentylacja jest dostateczna dla takiej liczby pomieszczeń i lokatorów.Nie wiem, kto ma rację : projektant,projektując kratkę w pomieszzceniu, teoretycznie narażonym na wydostający się z kominka dym, czy kominiarz obawiający się o uciekające ciepło? :roll: :roll:

Ew-ka
25-02-2006, 19:37
nie wiem kto ma racje ,ale ja mam kratkę obok kominka ,drugą w kuchni ,trzecią w łazience .....te dwie mam regulowane -a ta obok kominka jest stale otwarta .Absolutnie nie zauważyłam zjawiska przed którym ostrzega Cie kominiarz ....całe ciepło nie ucieknie na pewno :wink:

adaman
25-02-2006, 19:50
Ew-kaA jaką masz wentylację w domu? Jeśli grawitacyjną, to napisz jakie rozwiązanie jest na poddaszu? Ja mam fioła na punkcie wilgoci i bardzo chciałabym uniknąć jej wdomu... :oops:

Ew-ka
25-02-2006, 20:25
tylko grawitacja ....ja też sie obawiałam wilgoci ,ale w domku jest 20-30% wilgotności .... :D
Na górze mamy tylko jedna kratkę wentylacyjna w łazience .
Rozumiem Twoje wątpliwości ...my też tak mieliśmy :wink: Najważniejsze to nie dać sie zwariować :D