PDA

Zobacz pełną wersję : Balustrada ze szkła



praktykant
26-02-2006, 13:38
Witam wszystkich!!Mam pytanie: w biegłym roku wykonałem balustradę na tarasie. Słubki z rór stalowych 1 3/4 ", pola łączące te słupki są z kątownika stalowego i mają rozmiar ok. 130x80 cm. i wypełnione szkłem ornamentowym zbrojonym o grubości 4mm. Prace szklane wykonała firma, wstawili szkło na silikon. W styczniu zauważłem, że kilka szyb pękło. Złożyłem reklamację i zostala uznana, ale tylko jeden raz. podobno pola te są za duże i wachliwe. Ja uważam, że zbyt mały odstęp pomiędzy szkłem i kątownikem. Czy ktoś ma podobne doświadczenie , lub radę w jaki sposób zamocować szkło :-?
Pozdr.

praktykant
01-03-2006, 09:45
Czy nikt nie może mi pomóc :cry: [/img]

lajkonikk
01-03-2006, 10:31
a czy przed zamontowaniem tej balustrady u siebie widzialeś u kogoś podobną?
brałeś pod uwage parcie wiatru?
zadałeś sobie trud wypytać jak pracuje?
ps szkło jest ju z niemodne:(((

praktykant
02-03-2006, 08:36
Witaj lajkonik! Dzięki, że się odezwałeś. :lol: No więc widziałem takie balustrady w Niemczech. W czasie pobytu tam, rozglądałem się żeby zobaczyć jak mają inni. :o Szukałem czegoś praktycznego, bo ciągłe malowanie desek mam po dziurki w nosie, a ze stali kutej to fortuna pieniędzy, zważając na powierzchnię.
Wydaje mi się że wiatr nie ma tu nic do rzeczy,(pękły w styczniu, a jeśienią wiatry były silniejsze) widząc okna wystawowe jak ściana! jeżeli chodzi o wibrację to dziwię się jak wytrzymują tę siłe drzwi w sklepach.
Chyba będę musiał zmienić sposób montażu, ale nie wiem jak :cry:

Piotrek1
02-03-2006, 09:17
Praktykant,

masz może zdjęcia tej balusrady, przyslij na priva zdjecia jesli masz, tez bym zrobił cos takiego, a zamiast szkła może bym dał pleksi lub blache stalową z otworami lub siatke.