PDA

Zobacz pełną wersję : sprzęt AGD



daba
26-02-2006, 16:26
interesuja mnie wasze opinie dotyczące poszczegolnych marek urzadzen agd. moze taki malutki ranking? co wy na to?

daba
26-02-2006, 21:13
powszechnie znane sa opinie o swietnych pralkach boscha np. a co z lodówkami? kuchenkami? zmywarkami? liczę, że ktoś podzieli sie własnymi doswiadczeniami z użytkowania i podpowie mi, co warto, a czego w żadnym wypadku nie kupować...

Falki
27-02-2006, 08:10
Moi rodzice użytkują od paru dobrych lat: lodówkę Ardo (bardzo cicha, energooszczędna, ergonomicznie zbudowana, fajne szklane półki b. łatwe do utrzymania w czystości, nie ma szronu w środku, ogólnie nieźle się sprawuje), pralkę Whirlpool (raz coś zaczęło nawalać, o ile pamiętam nie pobrała proszku do prania, ale poza tym też jest całkiem ok) oraz wolnostojącą kuchnię gazowo-elektryczną Amica (kompletnie bezawaryjna, ale gaz dosyć głośno syczy, zmniejszony na pół wydaje taki dziwny pisk wysokiej częstotliwości). To tyle ;-)

Maciek-MZM
01-03-2006, 15:37
Od 6 lat uzytkuje:
Zmywarka - Miele - Rewelacja! Zadnych bledow, znakomita praca
Lodowka - Liebherr - Z biofresh - znakomita, biofresh robi cuda
Piekarnik - Siemens _ Znakomity
mikrofalowka Siemens - znakomita
plyta gazowa - Siemens - znakomita
pralka Miele - rewelacja na skale swiatowa :)

helism
01-03-2006, 20:07
Ja od paru lat użytkuję:
- pralka polar - nie polecam (źle bierze proszek, zostawia wodę w pojemniku na płyn do płukania, źle płucze, nie ma funkcji pół wsadu); używam od 2002 roku, nie kupiłabym, a obecną dostałam;
- lodówka polar czn340 - trochę lepsza niż pralka (rzadko rozmrażam, zamrażalnik się szroni, ale to chyba kwestia użytkowania, nie wiem, chłodziarka się nie szroni, ale od pewnego czasu zbiera się woda na dnie, może muszę obniżyć temperaturę???);
- ceramiczna płyta gazowa amica - ok, tylko rzeczywiście piszczy, jak się zmniejszy płomień;
- piekarnik amica - nie narzekam;
- okap amica (wyciąg szafkowy) - też nie narzekam.

Bikerus
01-03-2006, 21:38
Moj ranking :
1. Miele
2. Bosch
3. Siemens

pzdr

daba
02-03-2006, 19:39
Od 6 lat uzytkuje:
Zmywarka - Miele - Rewelacja! Zadnych bledow, znakomita praca
Lodowka - Liebherr - Z biofresh - znakomita, biofresh robi cuda
Piekarnik - Siemens _ Znakomity
mikrofalowka Siemens - znakomita
plyta gazowa - Siemens - znakomita
pralka Miele - rewelacja na skale swiatowa :)

oj, żebym ja też tak dobrze wybrała, by po latach z takim entuzjazmem...:D

2mm
02-03-2006, 21:18
mój ranking:

1) Neff
........
i dalej długo nic

a z pewnością nie wyroby typu Indesit, Bosch, Whirpool etc. wytwarzane w Polsce.

Maciek-MZM
03-03-2006, 15:23
oj, żebym ja też tak dobrze wybrała, by po latach z takim entuzjazmem...:D

Widzisz to naprawde sa markowe i mowiac szczerze drogie rzeczy, np. pralka miele jest bardzo droga ale korzystanie z niej po prostu rewelacja. Sama mi podaje ile mam wlozyc jeszcze ciuchow, ile srodkow do prania i czas prania uzaleznia od ilosci wsadu. Wiruje 1800/min. wiec pranie wyciagam wilgotne. Co prawda jak ja przywiezli strasznie cos walilo przy praniu i wirowaniu. Zadzwonilem do serwisu w Warszawie, po dwoch dniach przyjechali (do Poznania), stwierdzili ze to lozyska czy cos i... za 5 dni mialem nowa pralke pod drzwiami. Sami przywiezli, zadnych napraw. Wiec nie tylko cena sie liczy takze jakosc serwisu, mimo ze jest gwarancja to przeciez przez 2 tygodnie ciezko bez pralki szczegolnie z malym dzieckiem. Nikt sie nie bawil w naprawy :)
Co do innego sprzetu. W piekarniku mam automatyczne programy - podaje wage i co chce miec (np. schabik z chrupiaca skorka) podaje na ktora ma byc zrobione i .... czekam az sie zaswieci "smacznego". Jedyne raz sie przypalilo, zamias 12 minut na grzanki ustawilem 1h20 :D
Lodowka - biofresh - naprawde przedluza zywotnosc wedlin, serow czy owocow i warzyw w lodowce.
zmywarka - cicha i niezawodna. Dobrze myje, sa nawet specjalnie opracowane srodki chemiczne do niej - CLARO, ktore sie znakomicie sprawdzaja.
Mikrofalowka jest fajna bo duza. Awaria byla jedna, ale spowodowana tym ze elektryk zle polaczyl przewody i bylo male bum. A tak jest mocna, w maire cicha no i robi co ma robic.
Plyta gazowa - mi sie podoba, mojej zonie przy sprzataniu mniej. Ladna ceramiczna szybka, ale widac na niej kazdy brudzik :)
To tyle wyjasnienia mojego zadowolenia. I oby jak najdluzej.

daba
03-03-2006, 19:02
maciek-mzm -dzięki za szczegoły. na pewno sie przydadzą. choc zobaczymy jak to z finansami da sie pogodzić:) jasne, że czasem warto zaplacic więcej, ale bywa i tak, ze chociaż sie zapłaci to i tak skucha, dlatego tak cenne sa dla mnie opinie uzytkownikow.. a ponieważ czeka mnie zakup wszystkich tych gadżetów na raz, obawiam sie lekko, ze czegoś nie przemyślę i stad moje pytanie. a co do tych grzanek - czekaleś na nie naprawdę tak długo? :)


2mm- hmm nie spotkałam sie z tą firmą, jej produkty są w ogóle dostepne w polsce?

pawel_l
04-03-2006, 01:11
Co do Miele- nawet gdybym miał nadmiar pieniędzy ( :D ) to nie kupię. Nie przekonuje mnie np. pralka 3 razy droższa od najbardziej "wypasionych " modeli innych renomowanych producentów. Już pomijając to, że jak by nie była trwała i bezawaryjna to pochodzi max. 15 lat. Za te same pieniądze mogę kupować co 10 lat (choć mój Polar-Diana "chodzi" już 14 :)) nową i wystarczy na 2 razy dłużej :wink:

darek79
04-03-2006, 10:38
polar,
co możecie powiedzieć o lodówkach z polara?

pawel_l
04-03-2006, 10:48
Dobre jak każde inne :)
Agregaty czyli serce chłodziarki robią 2-3 firmy na świecie. I ten sam agregat widziałem np. w Polarze, Elektroluxie, Fagorze (Mastercooku) i paru innych.

daba
04-03-2006, 14:44
Dobre jak każde inne :)
Agregaty czyli serce chłodziarki robią 2-3 firmy na świecie. I ten sam agregat widziałem np. w Polarze, Elektroluxie, Fagorze (Mastercooku) i paru innych.

no tak ale lodowka to nie tylko serce :) jeszcze kilka innym organów rownie ważnych ma :D. znajoma ma nieszczęsną amice.. cos jej nawaliło, w takiej dwuletniej.. przychodzi spec i pyta czy juz strzela. okazuje sie ze ten model ma jakąś wadę nie do naprawienia, a która często sie ujawnia- cos tam sie od czegos odrywa (laik ze mnie jak widać :D) i po lodówce. jej juz kilka razy strzeliła:( więc myślę sobie, ze jedna rzecz to elementy składowe, a druga to wykonanie.

pawel_l
04-03-2006, 15:38
No więc moje doświadczenia w chłodziarkami:

Szron-Lux (prod. polska) data zakupu: 1965 - pracuje do dzisiaj bez żadnej awarii (starsz niż ja :))
Polar 176 -data zakupu: 1989 - pracuje do dzisiaj bez żadnej awarii
Polar CZn3402 data zakupu: 2002 - pracuje do dzisiaj bez żadnej awarii

Akurat Amica chyba niespecjalnie udanie weszła w chłodziarki i pralki. Ale kuchenki Amici są OK.

darek79
05-03-2006, 09:18
w takim razie jeszcze jedno pytanie:
półki w lodówce - szklane, czy zwykłe?
na ile są takie szklane wytrzymałe?
chodzi mi o to, czy jak np. postawię na nich garnek z zupą,
to czy wytrzymają?

Falki
05-03-2006, 10:28
w takim razie jeszcze jedno pytanie:
półki w lodówce - szklane, czy zwykłe?
na ile są takie szklane wytrzymałe?
chodzi mi o to, czy jak np. postawię na nich garnek z zupą,
to czy wytrzymają?

No pewnie, że wytrzymają. Lodówki u mnie w domu i u mojego Słoneczka mają szklane półki i nigdy nie było z nimi problemu. Trzeba je od czasu do czasu myć, ale to normalne, druciane też trzeba, więc nie ma to znaczenia. Jeżeli ktoś nie ma dziwnych nawyków np. stawiania na nich brudnych pojemników, cieknącego opakowania z twarogiem, śmietaną czy zupą ;-) to wszystko gra. Dodatkowo jeżeli coś się wyleje to nie cieknie na sam dół lodówki po wszystkich produktach umieszczonych poniżej :-D

marcin-jogo
05-03-2006, 10:41
U mnie w domu przez 9 lat była Pralka firmy Brandt niestety po 7 latach poszły łożyska i serwis nas spłukał doszczętnie(ogólnie zaczęła się sypac) pralka prała super ale firmy tak w sumie nie ma w Polsce po za siecią EuroAGD(kłopoty z serwisem) od dwóch lat posiadam Electroluxa ładowanego od góry i jestem bardzo zadowolony. Kuchenka była Amici gazowa z piekarnikiem elektrycznym 9 lat chodziła bez szwanku została wymieniona na nową Amice też gazową(palniki są na szklanym blacie) z elektrycznym piekarnikiem po 5 latach siadł rożen, wyświetlacz i jeden palnik raczej nie polecam. Lodówka-9 lat miałem Whirlpool-Philips no po prostu cudo a nie lodówka ale to był jeszcze produkt philipsowski teraz Od 5lat mam Whirlpool Zabudowanego i też sobie chwale. Zmywarke mam też Whirlpoola i to moge polecić z pełną odpowiedzialnością. Okap Amica Inox- sprzęt działa wykonanie mogło by być lepsze. Wszystkie produkty były kupowane z górnej półki cenowej danej marki i uważam że to był jednak błąd. Do nowego domu mam zamiar kupić lodówkę typy side by side Samsunga lub Lg
A propos szklanych półek jak są to brać ładniej wygląda łatwo się czyści. U mnie często całe szklane półki są zawalone puszkami lub słoikami po 900ml i ani waży się ugiąć czy pęknąć

Maciek-MZM
06-03-2006, 08:26
. a co do tych grzanek - czekaleś na nie naprawdę tak długo? :)



Nie, po 20 minutach poczulem jak grzanki zamieniaja sie w wegielki. Niestety akcja ratownicza nie przyniosla efektu :(

tzintzin
07-03-2006, 07:22
A może jest tu zadowolony użytkownik zmywarki Mastercook ZBI 3646A? Zastanawiam się nad zakupem ale chciałabym usłyszeć opinię użytkowników. Czy warto?

piotrul
07-03-2006, 12:29
A może jakieś opinie o zmywarce Kuppersbusch. Firma nie występuje oficjalnie w Polsce, ale produkty ponoć bardzo wysoka półka.