PDA

Zobacz pełną wersję : Jaka wełna na ocieplenir poddasza.



jinx
26-02-2006, 19:12
Witam , będę ocieplał poddasze.Inwestor zarzyczył sobie najlepszą wełnę .Ja mu proponuję URSĘ DS35 .Zawsze roobimy na URSIE i jest OK. A tu inwestor mówi że URSA to najgorsze co może być. JAk wg was wełna jest najlepsza ??

GL35
27-02-2006, 05:25
Możę Super mata Isovera?

laspalmas
28-02-2006, 14:27
Czym to inwestor uzasadnia?
Ty jako wykonawca powinieneś znać różnice między materiałami! To że zawsze tak robisz nie znaczy że dobrze! W końcu jak robisz komuś coś za kase to wypadałoby się trochę znać na tym co się robi :evil: !
Skoro gościu nie chce ursy to należy mu zaproponować inne alternatywne rozwiązanie a nie wciskać kit!

Rezi
28-02-2006, 19:46
typowe pie.......e wszechwiedzącego wykonawcy ................. Zawsze roobimy i jest OK

siwy z gosławic
28-02-2006, 19:51
Ja robiłem Ursą i Knaufem.
Co do parametrów to się nie wypowiem ale na oko moim zdaniem Ursa jest lepsza. Fantastycznie rośnie i w przeciwieństwie do Knaufa nie rozdwajała się.

arek_s
01-03-2006, 10:20
nie rozumiem Waszego oburzenia - przecież wykonawca zaproponował material i to bardzo dobrej jakości - inwestor może zgodzić sie na taką propozycję lub nie.
Moim zdaniem to właśnie inwestor sam nie wie czego chce :evil: - skoro prosi o propozycję i dostaję odpowiedź nt. materiału a potem twierdzi że to jakiś badziew to niech odrazu powie która wełna jego zdaniem ma być użyta do ocieplenia i kropka.
Każdy ma swoje zdanie i inne kryteria oceny.

invx
01-03-2006, 12:09
zrob najlepiej jakies zestawienie kilku producentow, podaj wspolczynniki, ceny.
moze rockwool ?

rafallogi
01-03-2006, 13:44
Isover- Supermata (nie mylić z majsterMatą) ma b. dobre parametry.
Natomiast UniMatą ocieplony jest co drugi dom w mojej okolicy (ok. 15,90 m/kw. przy 15cm gr.).
Brałbym jeszcze pod uwagę Ursę DF40 (16,20zł. m/kw przy 15cm gr.).
Ale to moje doświadczenia i myślę dobry stosunek jakości do ceny.
Ale jeśli odrzuca Ursę DF35 (chyba źle napisałeś DS 35- nie takiej wełny), która ma b.dobry współczynnik przewodzenia i opór cieplny i nie jest tania- to wygląda mi na jakiegoś niezdecydowanego lub ignoranta, który nie wie o czym z nim rozmawiasz. Zrób zestawienie cen, współczynników!!! i pogadaj z nim operując konkretami a nie jego widzi mi się.

laspalmas
08-03-2006, 08:54
Zawsze roobimy i jest OK
Zawsze nie znaczy dobrze! a nic nie zaszkodzi się trochę poedukować :wink:

laspalmas
08-03-2006, 09:01
Zrób zestawienie cen, współczynników!!! i pogadaj z nim operując konkretami a nie jego widzi mi się.[/quote]
To jest moim zdaniem fachowe podejście do problemu a nie oburzanie się na gościa bo ma jakieś widzimisie! w końcu za to płaci, to niech ma zrobione jak chce.
Większość idąc do sklepu nie kupuje wszystkiego co mu sprzedawca wciśnie "bo wszyscy to biorą i jest ok." a tu dziwak się znalazł i chce coś innego.

JAK
08-03-2006, 12:38
A którą wełną najwygodniej jest ocieplać? Chdzi mi o pylenie, wypadanie, cięcie itp. kwestie montażowe.