PDA

Zobacz pełną wersję : projekt APS108 pracownia ARCHI-PROJEKT



MarcinM
27-05-2003, 15:11
Wśród dwóch projektów, które biorę pod uwagę jest APS 108. Czy ktoś ma jakieś spostrzeżenia na jego temat lub buduje to cudo?
wstępnie uzyskałem zgodę biura na poszerzenie domu o dodatkowe stanowisko garażowe, co da też dodatkowe zaplecze na pomieszczenie gospodarczo - ogrodowe (grabie, kosiarka itp). Myślę też o zrezygnowaniu z wykuszu i balkonu nad nim.
w grę wchodzi także zmiana technologii - z Ytonga 36,5 cm na dwuwarstwową 24 BK + 12 cm styropianu.

Amidala
02-06-2003, 12:26
Też w swoim czasie bardzo spodobał się nam APS 108. Jednak myslę, że jak zrezygnujesz z wykusza stracisz całkiem przyjemne miejsce na stół. Oto komentrz forumowiczów do tego domku:

Ja cie ..... nie no to teraz to ja chyba sie poddaje. Renia ( moja małzonka znaczy) powiedziałą, ze bardzo trudno jej sie zdecydować na parterowy. tak wiec jak narazie chyba powrócimy do zamieżeń małego domku z poddaszem.Wszystkie Wasze rady wzieły w łeb, bo teraz ona chce z poddaszem . Jak bumerang powrócił do nas projekt APS 108 i APS 113. I co teraz? pozrzućcie prosze kilka rad nt. tych domkow
http://www.archi-projekt.com.pl/ramka_projekty.htm z poddaszem klik.
Pamiętając, ze zdecydowalismy sie na wjazd od wschodu.
PS. wysłałem adminowi jpg z rysunkiem usytuowania mojej i sąsiednich działek, ale chyba nie raczył go załączyć oj szkoda, szkoda
Całuski

--------------------------------------------------------------------------------

magmi
FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)


Zarejestrowany: 13 Marca 2003
Wiadomości: 221 Wysłano: 2003-04-24 19:27
--------------------------------------------------------------------------------
Darth,
z tych dwóch projektów zdecydowanie bardziej podoba mi się APS 113 - prostszy dach, łdniwjsza bryła, możliwość zrobienia garażu, częściowo zadaszony taras, ładny układ wnętrz, lokalizajca kominka umozliwia zrobienie systemu DGP. Ale ma trzy wady:
1. schody zabiegowe - niebezpieczne iniewygodne, zwłaszcza do schodzenia i zwłaszcza dla dzieci (nawet jeśli jeszcze ich nie macie, to pewnie dla nich te dwa dodatkowe pokoje na poddaszu...)
2. mały wiatrołap - a gdzie jakaś garderoba na kurtki, buty?
3. słabo ustawana łazienka na poddaszu
Poza tym, przy Waszym kształcie działki uważam że powinniście szukać projektów z tarasem z boku, a nie z tyłu - będzie można zrobić taras od południa i będzie z niego widok na duży ogród, a jak zrobicie z tyłu, to co będziecie oglądać z tarasu? Ogrodzenie .

Cezarr
16-10-2003, 11:28
Przoszę o wymianę spostrzeżeń dot.projektu APS 108, Ładny, bardzo funkcjonalny, prosty.
http://www.archi-projekt.com.pl/ramka_projekty.htm
pozdrawiam
teraz Ok

maag
16-10-2003, 11:32
jak możesz to popraw link

Peterek
01-03-2004, 15:53
Witaj Cezarr, ten projekt też mi się podoba i jak na razie to jest moim nr1.

magi
01-03-2004, 21:25
http://www.archi-projekt.com.pl/proj_picts/aps108part.jpg

http://www.archi-projekt.com.pl/proj_picts/aps108podd.jpg

http://www.archi-projekt.com.pl/proj_picts/aps108f_s.jpg

http://www.archi-projekt.com.pl/proj_picts/aps108t_s.jpg

rzeczywiście ładny prosty i funkcjonalny

kordo
01-03-2004, 21:40
Ładny domek i myslę, ze pomimo niewielkich rozmiarów bedzie sprawiał wrażenie przestronnego.
Czy przewidujesz przejscie z garazu do domu?

Pozdrawiam.

Peterek
03-03-2004, 07:46
Ja nie przewiduję takiego przejścia, garaż nie jest duży, więc każdy m2 ściany na różne graty się przyda. Dodatkowo odejdzie zakup dobrych drzwi między garażem, a domem (włamanie).

Ewunia
03-03-2004, 18:59
Jak na niezbyt wielką powierzchnię użytkową, APS 108 (http://www.archi-projekt.com.pl/projekty/ap_108.htm) jest OK. Cienko jedynie z pomieszczeniami gospodarczymi :D

Peterek
10-03-2004, 15:03
Witam, znalazłem coś jeszcze fajniejszego z tej samej pracowni AP 35+G czyli z dwoma garażami. Mi i mojej żonie ten projekt podoba się najbardziej, ale jest bardziej skomplikowany niż APS 108. Jako, że jestem na razie na etapie wyboru projektu, nie wiem nic na temat kosztów. Ciekawi mnie,czy AP 35+2G jest "bardzo droższy" :lol: od APS 108? Może ktoś mi odpowie? Z góry dziękuję.

Piotr

LECH-CZ1
27-02-2006, 10:06
Budowę zaczynam wiosną po osuszeniu się gruntów. Chciałbym zobaczyć jak taki domek wygląda po wybudowaniu. nie wiem czy robić przejście z garażu do budynku, (spaliny itd), czy w suszarni możnz zrobić saune, mam kilka takich interesujących pytań , nie zajme dużo czasu , proszę o jakiś kontakt osobę ktora już cieszy sie domkiem aps- 108. :) [/img]

mynia
14-07-2006, 13:02
Prosze o opinie o tym projekcie (APS108) lub doswiadczenia z budowy tego domu :D a moze ktos go juz wybudowal :P Ja jestem w trakcie budowy na etapie stropu :D

http://www.archi-projekt.com.pl/ramka.php?i=projekty

zuczek
15-07-2006, 13:52
Witaj Mynia :)

My budujemy ten domek, w tej chwili jestesmy na etapie fundamentow. W tym roku chcemy postawic stan surowy. Chetnie wymienie sie z Toba doswiadczeniami 8)
Gdzie sie budujesz?

Pozdrawiam

zuczek
15-07-2006, 14:04
Witaj, dawno tu nie zagladales, ale moze sie odezwiesz. Budujemy aps-a 108, obecnie stawiamy fundamenty, w tym roku bedzie stan surowy. Chetnie podyskutuje z Toba na temat tego domku.

Pozdrawiam

P.S. Tez swego czasu zastanawialismy sie nad sauna w lazience na poddaszu 8)

mynia
15-07-2006, 15:28
Hej :lol: My chcielibysmy w tym roku doprowadzic budowe domu do stanu surowego zamknietego. Mamy sporo kłopotów ze stropem ze wzgledu na duzą ilisc zbrojenia (belki, balkon, taras) jak na tak maly domek. Jak bedziesz stawial mury to zwróc uwage na wyskosc okien. Jezeli chcesz miec okna odrazu z żaluzjami otwor okiennny powienien byc wyższy lub miec specjalne nadproże gdzie bedzie mozna schowac skrzynke od żaluzji. Zamierzamy ogrzewac dom mialem dlatego zrobilismy drzwi zewnetrzne do kotlowni. Jakie ogrzewanie domu Ty planujesz??

Budujemy sie w okolicach Ostrowa Wielkopolskiego
Pozdrawiamy
Milo wiedziec ze ktos jeszcze buduje taki dom jak my :lol:

zuczek
17-07-2006, 09:26
No proszę, obydwie jesteśmy Wielkopolankami :wink: Ale fajnie!
Jaki strop robicie? Taki jak w projekcie - akermana? My zmieniliśmy na terivę - popularny i w porównaniu z akermanem dużo tańszy. Ale rzeczywiście zbrojenia w stropie jest dużo :roll:
Co do nadproży to już wiemy, że chcąc mieć skrzynkę rolety ukrytą pod oknem trzeba zrobić wyżej nadproże w ścianie nośnej. Na tym forum bardzo dużo napisano już na temat okien (właściwie ten temat jest stale wałkowany), więc zdążyłam się doedukować 8)
Co do ogrzewania. Tutaj gdzie się budujemy mamy w ulicy gaz, więc zrobimy ogrzewanie gazowe. Ale oprócz niego chcemy też zrobić kominek z płaszczem wodnym (takie centralne w ładnym opakowaniu :wink: ).
Wprowadziliście jeszcze jakieś zmiany do projektu? My dość dużo pozmienialiśmy, ale teraz jesteśmy bardzo zadowoleni.

Pozdrawiam
Julka

mynia
21-07-2006, 20:43
My nie wprowadzilismy zbyt wielu zmian. Najistotniejszą jest otwarta na salon kuchnia ktora nie posiada osobnych drzwi na korytarz. W łazience na parterze zamiast wanny bedzie duży prysznic, w kotłowni drzwi na zewnątrz. Domek podoba nam sie taki jaki jest w projekcie :lol:. Niedawno widzielsimy wybudowany gotowy do zmieszkania APS108. Własciciele wprowadzili troche zmian :) co spowodowalo ze domek stracil swoj urok. Strop zalewamy w poniedzialek (jak wszystko dobrze pojdzie) bo do tej pory bylo zbyt gorąco. Bedzie to strop typu teriva.

zuczek
24-07-2006, 13:22
Mynia, a możesz zdradzić gdzie widzieliście gotowego apsa108? Może być na priv. Jestem bardzo ciekawa, bo my swego czasu szukaliśmy gotowych realizacji :wink:

Życzę powodzenia przy zalewaniu stropu :) U nas dzisiaj jest chłodniejszy dzień, a w okolicach Gorzowa Wlkp? :wink:

mynia
24-07-2006, 14:27
Realizacje APS 108 mozna zobaczyc na stronie Archi-projektu,ale szczerze mowiac nie bylam nimi zachwycona :( .Ta realizacja,ktora widzielismy ''na zywo'' znajduje sie w Radlowie,wsi lezacej blisko naszego Ostrowa (nie Gorzowa) Wielkopolskiego.Musze Ci sie przyznac, ze niedawno cztalismy Wasz dziennik budowy.Milo wiedziec,ze nie tylko my tak przezywamy budowe wlasnego domu. :lol: Pomysl powiekszenia salonu,to strzal w 10! Nie burzy symetrii bryly domu, zachowuje to urocze zalamanie dachu i powieksza wyjscie na taras.Po obejrzeniu zrobionej przez Was makiety (REWELACJA) nie moglismy odzalowac, ze dla nas na taka zmiane juz za pozno :evil: .Dzieki za zyczenia powodzenia-strop juz zalany,pogoda idealna: rano deszcz(!) podlal bloczki przed zalaniem,potem cieplo, ale bez slonca.

Powodzenia -bedziemy sledzic wasze poczynania w dzienniku budowy!
Czy wprowadziliscie zmiany do ukladu pomieszczen wewnatrz?

zuczek
26-07-2006, 08:52
Oj przeżywamy tą budowę, przeżywamy :wink: Chyba dużo osób tak się emocjonuje, bo budowa domu to nielada przygoda i inwestycja często całego życia. No i nasz azyl, więc każdy chce aby był taki jak sobie wymarzył :)

Nad zmianą ze ścianą zewnętrzną długo się zastanawialiśmy. Baliśmy się, że zmiana ta popsuje coś w bryle domu. W końcu przy każdej zmianie ze ścianą zewnętrzną istnieje takie ryzyko. Wtedy właśnie zrobiliśmy makietę, aby wyobrazić sobie jak to będzie i stwierdziliśmy, że wygląda to dobrze - no przynajmniej jak dla nas. Miło, że i Wam się podoba :)
Z załamania dachu nigdy byśmy nie zrezygnowali, bo sprawia ono, że dom jest taki przyjemny, przytulny.
Jeśli chodzi o zmiany wewnątrz domu, to na pewno zrezygnujemy z suszarni w łazience na poddaszu aby mieć większą tą łazienkę. Z kolei w łazience na parterze zrobimy przy oknie taką wnękę 90x90 cm w stronę pomieszczenia gosp. aby zamiast wanny była kabina prysznicowa, ale też żebyśmy nie musieli rezygnować z okna. Pod schodami planujemy zrobić małą spiżarnię. Ścianę między kuchnią a pokojem chyba zostawimy jak jest w projekcie, chyba tylko zrobimy szersze przejście. Ale na razie jeszcze tej ściany nie będziemy robić, bo może nam się coś odmieni :roll: :wink:

No a poza tym jak macie już strop zalany to teraz czeka Was podlewanie, podlewanie, podlewanie...... :D My cały czas robimy fundament. Mam nadzieję, że do końca tygodnia skończymy, bo miesiąc już minął jak zaczęliśmy, a ciągle z tej ziemi nie możemy wybrnąć :wink:
Ale się rozpisałam :o

P.S. Czekam na dalsze wieści z Waszej budowy.

mynia
26-07-2006, 16:14
:lol: Hej!

Podlewanie to obecnie nasze ulubione zajecie!!! :D Podlewamy 3 lub 4 razy dziennie, zeby beton nie popękał.Sloneczko nam nie odpuszcza, grzeje niemilosiernie,wiec lejemy i lejemy! Mamy juz schody na gore,sa sliczne, zabiegowe a chcialam je zamienic na takie ze spocznikiem( ale sie nie zmiescily i dobrze!) :P .My rowniez pod schodami robimy spizarnio-skrytke,ktorej brakuje w kuchni.Nasza kuchnia bedzie oddzielona od pokoju tylko murkiem ,ktory nazywamy "lada" ,a za ktorym bedzie sie znajdowal zlewozmywak(przeniesiony spod okna) i zmywarka.Pod oknem bedzie maly stolik i krzesla.Kolor elewacji, dachowki oraz okna( ze szprosami )zamierzamy zachowac takie jak w projekcie.
Fundamenty to ta czesc budowy,ktora owszem bardzo cieszy,ale ciagnie kaske a niewiele widac. Jak powiedziala kiedys moja wybudowana juz kolezanka: tyle kasy i wszystko w ziemi! Powodzenia! :D
Pozdrawiamy Mynia i Slawek :wink: [/list]
Jak tam realizacje?

zuczek
27-07-2006, 09:06
Mynia - moim zdaniem bardzo dobrze zrobiliście nie zmieniając schodów w projekcie, są piękne! Na razie widzę je tylko na rzutach i w wyobraźni :wink: i jeszcze sporo będziemy musieli poczekać aż zobaczymy je na żywo. Ale doczekać się już nie mogę.
Układ w kuchni jaki planujecie jest ciekawy, my raczej zostaniemy przy tym zaproponowanym przez autora projektu tylko trochę przesuniemy płytę od kuchenki, bo piekarnik chcę mieć osobno na wysokości oczu :wink: Ale i tak najbardziej podoba mi się zadaszony taras 8) O takim zawsze marzyliśmy, żeby tak niezależnie od pogody móc wyciągnąć się na nim z kawką albo piwkiem :wink: 8)
Dachówkę też planujemy brązową, elewację kremową. Tylko u nas będzie też trochę cegły klinkierowej (wnęki, przód garażu, parapety). Okna chcemy brązowe, chyba coś dębowego, ale raczej nie ten popularny złoty dąb. I raczej bez szprosów. I podbitkę też będziemy mieli inną. W projekcie jest biała, my robimy z drewna i właściwie nadbitkę, a nie podbitkę - krokwie będą widoczne. Tylko jeszcze nie wiemy z czego wykończymy tarasy. Podoba nam się kostka granitowa i drewno.

Kiedy kupiliśmy projekt i zobaczyliśmy realizacje naszego apsa na stronie archi-projektu chcieliśmy się dowiedzieć gdzie są te domki, aby zobaczyć je na żywo. Niestety w biurze nie udzielają takich informacji :( Szczęście nam się nie przytrafiło i nie natknęliśmy się przypadkiem na żadną z realizacji. Teraz już nie szukamy bo budujemy nasz więc niedługo zobaczymy jak wygląda na żywo :lol: Co do samych realizacji na stronie biura :roll: cóż... każdy ma inne poczucie estetyki, my widzimy nasz domek nieco inaczej wykończony :wink:

Pozdrawiam i również życzę powodzenia przy dalszych pracach :)

zuczek
23-08-2006, 10:02
Postaram się to wytłumaczyć o co chodzi z tą murłatą, choćw takich tłumaczeniach nie jestem najlepsza. Zauważyła to ekipa i kierbud. Może trochę źle się wyraziłam pisząc ze leży w stropie. Ale spójrz na przekrój A-A. Belka wylana nad podcieniem jest wyraźnie niżej niż strop nad garażem. Jak to możliwe, aby przez podcień i garaż przechodziła jedna murłata skoro wysokości się różnią? :roll: Nie może iść przecież na ukos. W jakim miejscu ona przechodzi nad garażem? (a przechodzi gdzieś nad garażem bo widać to na str. 11 i 12 w projekcie) Jest jakoś odsumięta dalej? Nie kumam tego :-? Napisz proszę jak to widzisz, bo my znaleźliśmy już rozwiązanie i tak zrobimy jak pisałam w dzienniku. No kurcze chyba ekipa i kierbud nie robiliby nas w konia? :-? My trochę sobie porysowaliśmy na kserówkach przekroju na str. 15 i też nam tak wyszło :roll:

mynia
23-08-2006, 21:28
Zuczku dzieki za wyjasnienia.Nareszcie rozumiemy o co biega :D Masz racje. My tez zastanawialismy sie dlaczego belka nad podcieniem jest nizsza od stropu nad garazem. Ale takie i podobne nasze watpliwosci zbywalismy stwierdzeniem,ze chyba projektant wiedzial co robi.W tym wypadku to raczej nieprawda :evil: My drewno na dach mamy juz pociete wiec dzis z dusza na ramieniu dzwonil maz do ciesli,aby zapytac o dlugosc krokwi. Na szczescie okazalo sie, ze ciol ze sporym zapasem!
Jak to dobrze , ze Ty piszesz ten dziennik a ja go czytam.Jutro do architekta i co on na to!
Jeszcze uwaga w sprawie stropu. U nas nad wykuszem powstala dziwna belka ,ktora salonowi raczej uroku nie dodaje,ale podobno tak musi byc (projektant wiedzial co robi,ale czy na pewno :o :x )Czy u Was rowniez bedzie taka belka?
Pozdrawiamy! Mynia i maz.

zuczek
23-08-2006, 21:43
:D cieszę się, że mogłam pomóc. Dobrze, że macie drewno na więźbę z zapasem. Odnośnie wykuszu, to zamówiliśmy tam taką specjalną belkę (jak ją nazywa murarz HEB). Ona zastąpuje podciąg i idzie równo ze stropem, tzn nie będzie tam obniżenia sufitu. Szczerze mówiąc to zastanawialiśmy się czy nie zrobić tradycyjnego podciągu i obudować później tego podciągu drewnem. To może całkiem fajnie wyglądać,. No przynajmniej mi takie klimaty się podobają :) Ale mój mąż nie chciał obniżenia, więc murarze polecili nam właśnie ten HEB.

pozdrawiam :wink:

ruskowa
02-05-2008, 12:35
Odgrzewam archiwalny temat.
Czy ktoś buduje, lub wybudował ten dom w niedalekiej odległości od Włocławka, Łodzi lub Konina?
Chętnie zobaczyłabym efekty osobiście, więc proszę o ewentualny kontakt.