PDA

Zobacz pełną wersję : MAŁOPOLSKA - biała i czarna lista wykonawców.



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18

krzysztofcz3
24-03-2018, 13:15
BIAŁA LISTA

Ocieplenie poddasza, zabudowa GK, malowanie, drobne prace wykończeniowe

p. Bogusław Stępski - 501 075 307

Najlepszy fachowiec, z jakim współpracowaliśmy przez cały okres budowy. Pracę wykonał bezbłędnie, solidnie, utrzymując przy tym porządek. Wykonał u nas ocieplenie poddasza i zabudowę GK - byliśmy bardzo zadowoleni ze współpracy, więc zleciliśmy mu też malowanie. Wszystko wykonane terminowo, z dbałością o szczegóły, w rozsądnej cenie. Poza tym, p. Bogusław to bardzo kulturalny człowiek. Z tego co wiemy, ma jeszcze jakieś wolne terminy w najbliższym czasie. Gorąco polecamy.

Flizy, płytki, łazienki kompleksowo

p. Andrzej Radwański - 600 337 506

Wszystko super. Terminowo, szybko, dokładnie. P. Andrzej kompleksowo wykonał całe łazienki - od wylewki pod prysznicem, przez płytki, po montaż armatury, oświetlenia i lustra. Jesteśmy bardzo zadowoleni, gorąco polecamy!

Stan surowy otwarty

p. Robert Pilch - 504 400 592

Od fundamentów po dach, terminowo i porządnie. P. Robert w kilku kwestiach dobrze nam doradził. Zdarzyło się kilka drobnych przeoczeń przy czytaniu projektu, ale generalnie obyło się bez problemów. Polecamy.

Ocieplenie, elewacja

p. Marcin Popardowski - 604 781 334

Bardzo dobra, szybka i precyzyjna robota. Nie ma się do czego przyczepić. Gorąco polecamy.

Elektryka, uziemienie

p. Mieczysław Windys - 695 543 226

Dobra robota. Były opóźnienia, ale z przyczyn losowych.

Schody i parapety drewniane

p. Jacek Bobak - 608 601 483

Schody są ładne i precyzyjnie wykonane. p. Jacek ma dobry gust i wyczucie - ładnie dopasował schody do drzwi i podłóg. Na minus - kilkutygodniowe opóźnienie.

Więźba

p. Dudzik (?) - 609 432 417

Wszystko super.

Alarm, automatyka bramy, anteny

p. Łukasz Kołodziejczyk (ALSET SYSTEM) - 792 313 310

Wszystko super - terminowo, porządnie, profesjonalnie, w miłej atmosferze. Gorąco polecamy!

Skład budowlany

Fliś-bud - 12 250 77 03

Dobre ceny, dobra obsługa, wszystko super.

Geodeta

p. Adam Różycki - 667 042 185

Wszystko super, polecamy.

CZARNA LISTA

Tynki

p. Marek Lempart

Lista najczarniejsza z czarnych. Prace rozpoczęte z opóźnieniem, wykonane na żenującym poziomie (ekipa była chyba z ulicy). P. Marek zgodził się, że praca została wykonana tragicznie, i wykonał poprawki. Efekt wciąż niezadowalający. Odradzamy!

maciuspala
28-03-2018, 18:11
Z uwagi iż jestem już po stanie surowym zamkniętym, pora na podsumowanie:
Ekipa murarska Zbigniew Kozioł Rudy Rysie nie podaje numeru bo terminu już nie ma nawet na 2019,
Okna.....okna dziś byłem oglądać robotę, Vetrexy zamontowane przez forumowego kolegę Cinka, sporo miałem wspólnego z oknami, znam wielu dobrych montażystów ale chylę czoła Marcinowi, zrobił u mnie kawał dobrej roboty, montaż bardzo sprawny, rzekłbym standardowy równie dobry jak inne ekipy które znam, ale przyklejenie taśm ciepłego montażu, dodatkowe uszczelnienia, oklejenie kotew, nawet uszczelnienie styropianu wokół okna widać że pierwsza klasa, cena nie była najniższa ale nakład pracy wszystko wyjaśnia, to kolejny wykonawca który wydawał mi się drogi a po montażu uważam że za to co mam zapłaciłem bardzo mało.Zdjecia z montażu w moim dzienniku.
Więc wielki plus dla Cinka za fachową robotę, obym zawsze miał tak profesjonalnych wykonawców.

visionnn
03-04-2018, 12:31
Krzysztofcz3 tylko jedna osobę polecasz a już kończysz budowę? Takie polecenie w 1 poście jaki się pisze od razu zlatuje reklamą. Jeszcze ma wolne terminy, ja szukam ekipy do wykończeń to terminy po pół roku mają.

szogu
08-04-2018, 14:22
CZARNA LISTA
Sprzedawca i montaż drzwi, firma SALON WNĘTRZ Anna Menderek, Kraków ul. Zakopiańska 56A.
Złożona reklamacja na drzwi (obita futryna, krzywe skrzydło) totalne zbywanie itp, sprawa opisana w wątku tu:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?182843-Drzwi-firmy-wik%C4%99d&p=7629529#post7629529
NIE POLECAM za żadne skarby!


BIAŁA LISTA:
Wykończenia, zabudowy GK, flizowanie, malowanie, ocieplenia (preferowana lokalizacja południe Krakowa).
Najlepszy wykonawca jakiego miałem przez całą budowę. B. solidny, doradzi. Wszyscy z ekipy b. kulturalni i dbający
o pozostałe elementy budynku. Wszystko b. dobrze zabezpieczone, posprzątane. Aż wstyd się przyznać że dalej nie wiem jak
majster ma na nazwisko...:bash:
Darek - 504 572 326
POLECAM obiema rękami na raz!
Ale z terminami u Darka kiepsko...

Pozdrówka!

A cóż to? Google wyłączyli?

https://panoramafirm.pl/ma%C5%82opolskie,krakowski,rzeszotary,%C5%BCniwiar zy,2/hlebda_dariusz_firma_remontowo_budowlana-azcbha_jzw.html

kubus1701
11-04-2018, 09:11
Witam,

poszukuje ekipy do budowy SSO, z lub bez dachu (blacha na rąbek).

Budowa w okolicach Nowego Sącza.

Dom parterowy, materiał Porotherm 25 P+W, fundamenty tradycyjne.

Polecacie kogoś?

Pozdrawiam.

MateuszGaluszka
11-04-2018, 10:11
Goraco polecam pana Bogdana (Bogusława) Stępskiego ze Skawiny - tel. 501 075 307
Pan Bogdan wykonywal u nas w przeciagu ostatnich kilku miesiecy (z przerwa na zime) zabudowe poddasza (ok. 250m2) plytami g-k (poddasze wczesniej ocieplone pianka PUR), obudowe kominow, wypelnianie luk miedzy skosami a scianami kolankowymi (sciany kolankowe z tynku tradycyjnego), szpachlowanie, szlifowanie, gruntowanie i malowanie podkladem.
Pan Bogdan to swietny fachowiec, z ogromnym doswiadczeniem. Zwraca uwage na wszystkie szczegoly, doradza jakie rozwiazania zastosowac. Praca wykonana absolutnie perfekcyjnie, bez niedociagniec i niedorobek.
Do tego bardzo punktualny, konkretny, dba o porzadek, szczegolowo rozlicza sie z zakupionych materialow (materialy kupuje po bardzo konkurencyjnych cenach, tylko towar markowy i najwyzszej jakosci). Czesty kontakt telefoniczny zeby doprecyzowac wszystkie detale.

Jeszcze raz bardzo polecam.

visionnn
11-04-2018, 14:31
Kolejna wartościowa opinia ;). Pierwszy post i od razu ekipa z zaawansowanego etapu budowy. Wcześniej nic, same paproki na budowie i zjawa się Pan Bogdan który zabudowę poddasza i jakieś drobne prace robi jak piszesz kilka miesięcy -zasłużył na opinie jak nikt inny.

slusar
17-04-2018, 19:52
Goraco polecam pana Bogdana (Bogusława) Stępskiego ze Skawiny - tel. 501 075 307
Pan Bogdan wykonywal u nas w przeciagu ostatnich kilku miesiecy (z przerwa na zime) zabudowe poddasza (ok. 250m2) plytami g-k (poddasze wczesniej ocieplone pianka PUR), obudowe kominow, wypelnianie luk miedzy skosami a scianami kolankowymi (sciany kolankowe z tynku tradycyjnego), szpachlowanie, szlifowanie, gruntowanie i malowanie podkladem.
Pan Bogdan to swietny fachowiec, z ogromnym doswiadczeniem. Zwraca uwage na wszystkie szczegoly, doradza jakie rozwiazania zastosowac. Praca wykonana absolutnie perfekcyjnie, bez niedociagniec i niedorobek.
Do tego bardzo punktualny, konkretny, dba o porzadek, szczegolowo rozlicza sie z zakupionych materialow (materialy kupuje po bardzo konkurencyjnych cenach, tylko towar markowy i najwyzszej jakosci). Czesty kontakt telefoniczny zeby doprecyzowac wszystkie detale.

Jeszcze raz bardzo polecam.

Żartujesz?

AliP
22-04-2018, 08:43
Szukam nadzoru inwestorskiego (kilka wizyt na budowie dla sprawdzenia izolacji i zbrojenia), północ Krk, czy ktoś poleci kogoś?

lattuga
22-04-2018, 09:20
Witam,
nie czekam na zakończenie budowy, bo moja budowa wlecze się nazbyt długo, więc piszę na na bieżąco, zwłaszcza, że w wątku nie znalazłam polecanych firm niektórych poniższych usług, może komuś też się to przyda
BIAŁA LISTA:
Wentylacja z rekuperacją - całość prac BT Instal Tomasz Orłowski tel. 790 322 321. Znaleziony na znanym serwisie z ofertami, okazał się bardzo konkretny, profesjonalnie podchodzący do swojej pracy, skuteczny i absolutnie bezproblemowy.

Hydroizolacja i termoizolacja tarasu - dwuosobowa firma TP - Usługi budowlane tel. 516 820 497. Panowie Tomasz i Paweł znają się na rzeczy, otwarci, bezproblemowi. Wykonali nam termo i hydroizolację dużego tarasu nad garażem. Praca wykonana bardzo sprawnie, szybko i zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Na pewno wrócę do Panów po okucia blacharskie.

Hydraulika - Rav-Bud Rafał Wolski - konkretny, sprawny, myślący, słowny.

CZARNA LISTA:
powtarzam się, już pisałam - uwaga na elektryka - Rafał Włodarczyk - zgłoszona na policję sprawa o kradzież materiałów budowlanych, druga sprawa idzie procesem cywilnym.

pozdrawiam
Alicja

etookrk
24-04-2018, 08:21
Dzień dobry,

jestem już po jakichś etapach to mogę kogoś polecić i na odwrót :)

rejon, okolice Skały, za Zielonkami

jeśli chodzi o białą listę Wykonawców:


- przyłącze kanalizacyjne i wodne - Pan Morawski ze Skały. Zrobił co miał zrobić, jakoś szczególnie tanio nie było, ale zrobione solidnie, tak jak się umawialiśmy; telefon 519 124 296

- instalacja woda kanalizacja wewnątrz - Pan Chmiel, tel. 784 463 437, przyszli, zrobili co mieli zrobić, posprzątali, nie mam zastrzeżeń

- okna - firma z szyldem Drutex przy głównej drodze przez Zielonki, Alusas - dość przyzwoita cena, zamontowane w dwa dni, jak na razie wszystko w porządku

- geodeta - Łukasz i Marian Tarnówka

Czarna lista:

- firma budowlana Adam Zębala z Kozierowa - do samej roboty nie mam zastrzeżeń, od fundamentu po dach zwykle było zrobione, ale podejście właściciela do kontaktów z klientem jest przerażające. Póki z żoną byliśmy mili i zgadzaliśmy się na wszystko, było ok. Pan przyjeżdżał, pogadał, pośmialiśmy się. Ale jak terminy go zaczęły gonić i przekładał u nas rozpoczęte roboty, zaczęło się nieprzyjeżdżanie na umówione terminy, nie odbieranie telefonów i opryskliwość. Koniec końców zrobił co miał zrobić i się rozliczyliśmy. Na etapie kanalizacji okazało się jednak, że zapomniał założyć kompletu jednego z kominków wentylacyjnych na dach, który był rzucony w kąt garażu. Gdy dzwoniliśmy i prosiliśmy o dokończenie tego, bo sami nie wiemy jak to zrobić, obiecywał przez miesiąc że przyjedzie, aż w końcu straciłem cierpliwość. Jeśli ktoś ma nerwy ze stali to może próbować, bo prace budowlane są zrobione OK, parę rzeczy też nam podpowiedział przed pierwszymi kłótniami, ale podejście do klienta w dzisiejszych czasach - zgroza.

- radzę też uważać na Pana który dla Tauronu wykonuje w tym rejonie przyłącza elektryczne, bo próbował nas naciągnąć na wykonywanie mapek, za które ma zapłacone z Taurona

maksiuuu
01-05-2018, 06:17
Witam,
Czy miał ktoś z was styczność z firmą Robbud Robert Śliwa ( http://robbud.net/ ) ?

Na forum nie znalazłem żadnych opinii na temat tej firmy.

Pozdrawiam

Bralismy go pod uwagę. po dokładnym sprawdzeniu nie zdecydowaliśmy się, po szczegóły zapraszam na priv.

kthxb
10-05-2018, 07:27
Czy ktoś byłby uprzejmy polecić rzetelnego kierownika budowy? Kraków/okolice?

Robaczywy
16-05-2018, 08:25
Na białą listę chętnie wpiszę mojego Geologa:
www.geoseis.pl Piotr Kokoszka.
Bardzo komunikatywny i kulturalny człowiek. Od czasu zrobienia badań już kilka razy kontaktowałem się z nim mailowo pytajac o studnie, drenaże itp w kontekście mojego gruntu i zawsze dostaję wyczerpującą odpowiedź, jakieś rysunki, przekroje itp w temacie mojego pytania - bardzo polecam.

oraz Architekta:
Katarzyna Walczyk-Konderak fink projekt
Robiliśmy adaptację (w sumie sporo zmian) Pani Katarzyna zajmowała się tez papierolologią do PNB i składała wniosek w naszym imieniu - PNB wydane bez żadnych wezwań do uzupełnienia. Sam proces adaptacji też bez większych opóźnień - powiedzmy w normie. Powie co mysli, doradzi, ale nie forsuje na siłę swoich rozwiązań.
Dla mnie jedyny minus to dłuugi czas odpowiedzi na maile, lepiej dzwonić, a ja taki mailolubny raczej jestem :)

jara_k
30-05-2018, 17:55
Biala lista :
-hydraulik : Martyka Mieczysław z Zakliczyn - szybko solidnie i fachowo
-elektryk : elektrykkafel.pl z zakliczyna - ma wszystkie uprawnienia łacznie z budowlanymi szybko, solidnie i tanio .
Polecam tych wykonawcow

maciuspala
30-05-2018, 18:38
Mogę numer do hydraulika z Zakliczyna???

Anita85
05-06-2018, 19:36
Witam,
Poszukuję sprawdzonej osoby do wykonania metalowych balustrad na balkony - okolice Rząski k. Krakowa

Liliputek
09-06-2018, 12:21
czy ma ktoś może godnego polecenia montażystę rolet dachowych zewnętrznych? :)

ann300
26-06-2018, 10:14
Budujemy Dom w Rododendronach 6N

Biała lista:
- Luskar- Wielka Wieś- dostawca mat. budowlanych- solidnie, terminowo i w dobrych cenach. Doradcy bardzo pomocni.
- ATP Instal- przyłącz wody i kanalizacji- Pan zarobiony i czasem jest utrudniony kontakt, ale prace wykonuje bardzo rzetelnie.

Czarna lista:
- PEKABET- systemy kominowe- wysyłka nie terminowo, kominy zapakowane na palecie byle jak, kilka elementów uległo zniszczeniu w transporcie. Nast. razem kupiłabym system w Leiera albo sprzedawane przez Luskar- dostępne na miejscu.

ann300
26-06-2018, 10:18
Pilnie POSZUKUJĘ

- Wykonawcy tynków i wylewek. Supertynki mają termin na wrzesień, a ja poszukuję kogoś na koniec lipca. Proszę o polecenia. Tynki gipsowe.
- Dostawcy bramy garażowej automat - z montażem
- wykonawcy ocieplenia dachu pianką PUR

tiwi
02-07-2018, 11:38
Mogę Ci polecić swoich wykonawców tynków i wylewek (choć termin masz dość naglący szczerze mówiąc):
Tynki: Modern Tynk http://modern-tynk.pl/
Wylewki: Dawid Hałat 665 215 248

grzechotnik
05-07-2018, 00:27
Wlasnie zakonczylismy wspolprace z SuperTynkami. Wszystko w najlepszym porzadku, jako pierwsza z ekip na naszej budowie nie pozostawila niesmaku. Ekipa posprzatala po sobie, nie mielismy zadnych zastrzezen. Nasz dosc srogi w ocenach Kierownik Budowy, odebral prace bez komentarzy. Trzeba umawiac sie z polrocznym wyprzedzeniem, ale to nasz wymazony dom w ktorym bedziemy mieszkac reszte zycia, wiec warto poczekac.

KMKKrk
07-07-2018, 20:17
Biała lista:
Ja też potwierdzam, że firma Supertynki jest bardzo rzetelna. Wykonali kawał dobrej roboty, dają sobie radę z nawet z krzywymi ścianami.
Solidnie, szybko, bez opóźnień.

erawera
07-07-2018, 20:39
Witam,
Do czarnej listy dodaje Pana Macieja Kosowskiego z Woli Duchackiej, który reklamuje się jako fachowiec od wykańczania/remontu mieszkań w ogłoszeniu https://www.google.com/url?q=https://www.olx.pl/oferta/malowanie-gladzie-plytkibalkonymalopolska-tanio-CID619-IDoeQ6e.html&sa=D&source=hangouts&ust=1531077895050000&usg=AFQjCNH_MFc6KvFBNFe6GUKG42zZXoektw

Pan jest osoba nieuczciwą, nie dotrzymuje umów oraz nie wykonuje swojej pracy w należyty sposób. Łazienka, którą dla nas wykonywał została porzucona w trakcie prac i Pan Maciej unika jakiegokolwiek kontaktu. Położenie płytek jest wykonane niezgodnie ze sztuką i estetyką, dodatkowo zniszczył elementy wyposażenia łazienki tj. mocowanie muszli, baterię wannową. Usługi świadczone w ramach prac ogólnobudowlanych tzn. przełożenie kontaktów i elektryki zakończone niepowodzeniem - brak światła w przedpokoju, wystające kable. Po dwóch i pół tygodnia męczenia płytek Pan pozbierał się i uciekł nie informując nas, że rezygnuje.

STECZKO2
08-07-2018, 17:15
Bardzo prosze o odp osobe która pisała post z 2011r.

wszystkie3
12-07-2018, 12:10
a czy ktoś poleci dobrego architekta? Najlepiej Skawina albo Wadowice? Potrzebuje kogoś kto zaprojktuje nasz dom, miło bedzie jeżeli sam też coś podpowie od siebie.

Azauriel
15-07-2018, 22:33
Mi wykonywał architekt z Myszkowa. Kompetentny, wiele rzeczy doradził, podpowiedział, ale to chyba standard. Projekt wykonywany na podobieństwo dostępnego na Extradom, ale robiony od podstaw. Wyszło w sumie taniej niż dostosowywanie gotowego (całość 4500 zł), w tym uzgodnienie zjazdu. Minus, jak dla mnie to czas realizacji. Od chwili złożenia dokumentów 10 miesięcy. Architekt zrzucał winę na Urząd, ale wina leżała po obu stronach. Teraz pewnie byłoby szybciej bo przetarł ścieżki. Jeżeli chcesz podeślę dane.

Kobax
16-07-2018, 09:15
Jeśli chodzi o wszystko związane z meblarstwem, to polecamy samych siebie! :)

yksnimak
17-07-2018, 09:44
Witajcie,

Poszukuje sprawdzonej ekipy do zrobienia dachu (ok 300m2), czterospadowy z lukarnami. Chcę przykryć przed zimą (tego roku :) ).

saintos
24-07-2018, 14:31
CZARNA LISTA:

- wylewki - 515827993 lub 531871699 SPEC-TECH - F.U. SPEC-TECH Ireneusz Warecki - wylewki ponacinane (bo nie dylatacje) w złych miejscach (np. przy słupie o przekroju kwadrata nie nacięli w jednej linii, problem z ułożeniem płytek w salonie) lub wcale, wylewka spękąła, na tarasie również. Niestety nie reaguje na zgłoszenia telefoniczne twierdzi, że nie ma czasu aby przyjechać lub przyjedzie (może za 3 tygodnie). Dwumetrowa łata obnażyła wszystko, 1-2cm wgłębienia, kilka mniejszych na takiej długości w dowolnie wybranym miejscu domu. W garażu wylewka "wylała" poza linię bramy bo szalunek puścił - zasłonili to tak abym nie zobaczył przy odbiorze.

- Adam Siudak painthouse 512216610 - działa na terenie i okolicach Krakowa oraz Kielc. Malował sufity natryskowo i wykonywał beton architektoniczny/tynk strukturalny - prawie wyszło dobrze ale na końcu brakło mu materiału i dorobił z innego koloru myśląc, że tego nie zauważę. Miał to poprawić ale przestał odbierać telefon.


BARDZO CZARNA LISTA (ku wielkiej przestrodze):

- kostka brukowa - Andrzej Florczyk, Kraków Sidzina, jeździ dostawczym Iveco - 3 miesiące opóźnienia w rozpoczęciu prac. 120m2 w tym trzy chodniki po 10mb wykonywał (bardziej slimaczył się) ponad 4 miesiące przy czym doszedł do etapu ułożenia kostki bez zawibrowania. Wszystko szło jak po gruzach. Dostał projekt z wymiarami, mylił się kilkukrotnie. Złe spadki. Odpływ liniowy uszkodzony, oblepiony betonem. Nie dbał o otoczenie ani porządek na miejscu pracy. Była jesień a ziemia dość gliniasta jak popadało to z brudnymi buciorami łaził on i jego ludzie po kostce nanosząc całe to błoto zmieszane z kamieniami na kostkę. Skutkowało to tym, że materiał został porysowany i uszczerbiony. Mniejsze kamyczki, które powpadały pomiędzy kostkę powodowały odstępy 2-3cm (twierdził, że to w porządku) lub utykały w tych szczelinach uszkadzając materiał. Miejscami gdy brakło mu kostki powciskał wycięte z kostki 2-3 centymetrowe paski (!!!). Obrzeża i polisady ułożone niby na półsuchym betonie przy czym pod koniec jego pracy to był już sam piasek rozpadający się w rękach. Palisada przechylała się na boki. Kostka pozapadała się jeszcze na końcu naszej przygody. Gdy odkryłem, że pod chodnikiem jest tylko kilka cm podsypki bezpośrednio na rodzimym gruncie zaczał się wymądrzać i kłamać, że to nie prawda. Uszkodził i pobrudził elewację. Generalnie ręce opadają jak patrzę na sąsiednie działki gdzie podobne metrażem powierzchnie układają*jedna za drugą po 2 max 3 tygodnie. Sprawa poszła do prawnika i trafi na wokandę. Pan Florczyk na wezwania do naprawy szkody jakie otrzymał nie zareagował.

- balustrady - Robert Gruchacz 537912439 ZŁODZIEJ, z miejscowości Włosań lub Dobczyce. Telefon jest wyłączony więc pewnie ma inny. Zdjęcie gościa można zobaczyć na facebooku. Na wakacjach podpisaliśmy umowę na wykonanie zewnętrznych balustrad z terminem na jesień (!) bo mi się nie spieszyło (wtedy). Zaczał montować uchwyty i na tym się skonczyło. Zaliczka wzięta gościa nie ma. Jeśli udało się skontaktowac to cały czas były choroby, wyjazdy do rodziny i inne nieszczęścia jakie mogą przydażyć się wykonawcy. W smsach łamaną polszczyzną wyznawał bóle i cierpienia jakie go dotykają. Twierdził, że ma materiał zakupiony ale nie chciał pokazać. Twierdził cały czas, że będzie wykonywał. Niestety wyszło jak zwykle. Najzwyklejszy złodziej i nic więcej. Sprawa zgłoszona na policji oraz powództwo cywilne. Obydwie w trakcie.


SZARA LISTA

- supertynki.pl - generalnie ok, były poprawki i spinki z właścicielem i grupą, poniewaz w umowie mają napisane o zachowaniu wszędzie kątów prostych "a zwłaszcza w pomieszczeniach takich jak łazienka czy kuchnia". No to przy pierwszym sprawdzeniu polegli i były pretensje, że ja "dopiero teraz" czyli po wykonanej pracy im to pokazuję itp. Daję ich na szarą, ponieważ ogólnie jest dostatecznie. Na poprawki przyjechał (ponoć) współwłaściciel czy jakiś wiodący fachman p.Jacek i prawie wszystkie wskazane przeze mnie narożniki ponaprawiał. Generalnie moja rada taka, że przy wpółpracy z tą ekipią należy im wskazać gdzie nam zależy na kątach prostych (np gdzie bedzie szafa) wtedy tam się być*może przyłoża :)


BIAŁA LISTA

- Kierownik - Marcin Górszczak, polecam pana Marcina, życiowo podchodzi do sprawy, zna się na konstrukcjach, kosztorysowaniu, projektowaniu, nie odpuszcza wykonawcom, na budowie bywa tyle ile trzeba,
- Elektryk Sebastian Wielowski 880231059 http://instalacje-elektryczne.net - u mnie pracowali w 2 osoby plus pomocnk lub dwoch, pracują szybko, doradzają, uśmiechnięci
- stan surowy - Robert Kędra perfekt dom-ogród - opinie w internecie są różne ale nam jakoś ta współpraca się układała i w około 3 miesiące postawili dom z dachem, czekaliśmy na okna dachowe do czwartego miesiąca bo przyszły złe ale ogólnie ok.
- instalacje - Koterla z Chrzanowa.

ann300
24-07-2018, 18:32
Pilnie szukam dekarza z okolic Krakowa / Zabierzowa/ Modlniczki, który miałby termin w sierpniu na dokończenie dachu. Zostało do zrobienia ok 80m2 blachodachówki "germiania". Poprzednia ekipa ZENBUD to partacze i wyłudzacze. :mad: Pogoniliśmy.
Ale teraz mamy nieskończony dach a znalezienie ekipy z terminami "na już" jest praktycznie niemożliwe.

Popytajcie swoich dekarzy- może mają jakieś wolne moce przerobowe i by nas poratowali??

ann300
24-07-2018, 18:59
CZARNA LISTA

- ZEN-BUD Zenon Próchnicki- nie polecam!!! Budował nam dom. Na początku super! ale po wylaniu płyty nad parterem zaczął znikać. Okazało się, że buduje we wsi obok 2 inne domy.. Miał gdzieś, że wiąże nas umowa, że w umowie są określone terminy, kwoty.
Bezczelny, a ekipa to partacze. Budują krzywo, niszczą materiał albo zamawiają za dużo, a później sporo zostaje. Na wszelkie uwagi mówili, że wszyscy tak robią, i że kto to widział czepiać się o centymetry. W efekcie mamy krzywe słupy konstrukcyjne, krzywą więźbę, krzywo położoną blachodachówkę... i nieskończony dach, bo pogoniliśmy.

BYLE JAK
24-07-2018, 21:26
CZARNA LISTA:

A ochrona danych osobowych Ciebie nie dotyczy?

saintos
25-07-2018, 09:49
Po piersze primo:
Jakbyś*się "kolego" wysilił to te dane znajdziesz w internecie, ponieważ delikwenci sami się ogłaszają
Po drugie secundo:
Dane działalności gospodarczej są danymi jawnymi.
I po trzecie primo ultimo:
Patrząc na twoje posty podstawy dedykcji wskazują na bycie "szeryfem" :)

Bez odbioru.

kasik6
25-07-2018, 12:20
Jeśli chodzi o wszystko związane z meblarstwem, to polecamy samych siebie! :)

A robicie meble kuchenne ? bo szukam kogoś sensownego do wykonania zabudowy kuchni w Krakowie
Pozdrawiam

BYLE JAK
25-07-2018, 20:27
Po piersze primo:
Jakbyś*się "kolego" wysilił to te dane znajdziesz w internecie, ponieważ delikwenci sami się ogłaszają
Po drugie secundo:
Dane działalności gospodarczej są danymi jawnymi.
I po trzecie primo ultimo:
Patrząc na twoje posty podstawy dedykcji wskazują na bycie "szeryfem" :)

Bez odbioru.

Rozgryzłeś mnie :cool:
TU SZERYF - BEZ ODBIORU :)

dawiddawido
27-07-2018, 10:34
Hej! Fajnie że istnieje taki temat, bo dzięki niemu uniknąłem wtop (dzięki czarnej liście :) )

Ja ze swojej strony dodam :

BIAŁA LISTA
Krzysztof Kaczmarczyk (nie myślić z tym z myślenic ), ten jest z podhala, uczciwy, terminowy, i ceny jak nie w krakowie co jest plusem przynajniej dla mnie.
Robił mi łazienkę i byłem bardzo zadowolony (w bloku od developera wiec nie było żadnych hydraulicznych przeróbek). Cieżko mi stwierdzić wiec jak wyglada u niego sprawa z takimi ogólnymi remontami, ale mi łazienkę bardzo ładnie wykończył :)
nr tel: 888 955 975

ma też strone, ale chyba bardziej jako wizytówka
www.kaczmarczykwykonczenia.pl

szogu
30-07-2018, 08:39
CZARNA LISTA:

- wylewki - 515827993 lub 531871699 SPEC-TECH - F.U. SPEC-TECH Ireneusz Warecki - wylewki ponacinane (bo nie dylatacje) w złych miejscach (np. przy słupie o przekroju kwadrata nie nacięli w jednej linii, problem z ułożeniem płytek w salonie) lub wcale, wylewka spękąła, na tarasie również. Niestety nie reaguje na zgłoszenia telefoniczne twierdzi, że nie ma czasu aby przyjechać lub przyjedzie (może za 3 tygodnie). Dwumetrowa łata obnażyła wszystko, 1-2cm wgłębienia, kilka mniejszych na takiej długości w dowolnie wybranym miejscu domu. W garażu wylewka "wylała" poza linię bramy bo szalunek puścił - zasłonili to tak abym nie zobaczył przy odbiorze.

- Adam Siudak painthouse 512216610 - działa na terenie i okolicach Krakowa oraz Kielc. Malował sufity natryskowo i wykonywał beton architektoniczny/tynk strukturalny - prawie wyszło dobrze ale na końcu brakło mu materiału i dorobił z innego koloru myśląc, że tego nie zauważę. Miał to poprawić ale przestał odbierać telefon.


BARDZO CZARNA LISTA (ku wielkiej przestrodze):

- kostka brukowa - Andrzej Florczyk, Sidzina 504509783, jeździ dostawczym Iveco a prywatnie szarym bmw 5tką, niewysoki czasem z farbowanymi pasemkami włosów, małżonka posiada zakład fryzjerski - 3 miesiące opóźnienia w rozpoczęciu prac. 120m2 w tym trzy chodniki po 10mb wykonywał (bardziej slimaczył się) ponad 4 miesiące przy czym doszedł do etapu ułożenia kostki bez zawibrowania. Wszystko szło jak po gruzach. Dostał projekt z wymiarami, mylił się kilkukrotnie. Złe spadki. Odpływ liniowy uszkodzony, oblepiony betonem. Nie dbał o otoczenie ani porządek na miejscu pracy. Była jesień a ziemia dość gliniasta jak popadało to z brudnymi buciorami łaził po kostce nanosząc całe to błoto zmieszane z kamieniami na kostkę. Skutkowało to tym, że duże płyty 80x80 zostały porysowane i uszczerbione. Z kostką podobnie. Mniejsze kamyczki, które powpadały pomiędzy kostkę powodowały odstępy 2-3cm (twierdził, że to w porządku) lub utykały w tych szczelinach uszkadzając materiał. Miejscami gdy brakło mu kostki powciskał wycięte z kostki 2-3 centymetrowe paski (!!!). Obrzeża i polisady ułożone na półsuchym betonie przy czym pod koniec jego pracy to był już sam piasek rozpadający się w rękach. Palisada przechuliła się na boki. Kostka pozapadała się jeszcze na końcu naszej przygody. Gdy odkryłem, że pod chodnikiem jest tylko kilka cm podsypki bezpośrednio na rodzimym gruncie zaczał się wymądrzać i kłamać że to nie prawda. Uszkodził i pobrudził elewację. Generalnie ręce opadają jak patrzę na sąsiednie działki gdzie podobne metrażem powierzchnie układają*jedna za drugą po 2 max 3 tygodnie. Sprawa poszła do prawnika i trafi na wokandę. Pan Florczyk na wezwania do naprawy szkody jakie otrzymał nie zareagował. Niedowiarków proszę o kontakt wyslę*zdjęcia.


- balustrady - Robert Gruchacz 537912439 ZŁODZIEJ, zameldowany Włosań, mieszka w Dobczycach. Link do konta fb https://www.facebook.com/robert.gruchacz Telefon jest wyłączony więc pewnie ma inny. Zdjęcie gościa można zobaczyć na facebooku lub jego zony Ewy Gruchacz. Podobno ma przezwisko Arab. Podpisaliśmy umowę w sierpniu 2017 na wykonanie balustrad na tarasie i balkonie. Termin był na koniec pazdz2017. Zaczał montować uchwyty i na tym się skonczyło. Zaliczka wzięta gościa nie ma. Jeśli udało się skontaktowac to cały czas były choroby, wyjazdy do rodziny i inne nieszczęścia jakie mogą przydażyć się wykonawcy. W smsach łamaną polszczyzną wyznawał bóle i cierpienia jakie go dotykają. Twierdził, że ma materiał zakupiony ale nie chciał pokazać. Twierdził cały czas, że będzie wykonywał. Niestety wyszło jak zwykle. Najzwyklejszy złodziej i nic więcej. Sprawa zgłoszona na policji oraz powództwo cywilne. Obydwie w trakcie.


SZARA LISTA

- supertynki.pl - generalnie ok, były poprawki i spinki z właścicielem i grupą, poniewaz w umowie mają napisane o zachowaniu wszędzie kątów prostych "a zwłaszcza w pomieszczeniach takich jak łazienka czy kuchnia". No to przy pierwszym sprawdzeniu polegli i były pretensje, że ja "dopiero teraz" czyli po wykonanej pracy im to pokazuję itp. Daję ich na szarą, ponieważ ogólnie jest dostatecznie. Na poprawki przyjechał (ponoć) współwłaściciel czy jakiś wiodący fachman p.Jacek i prawie wszystkie wskazane przeze mnie narożniki ponaprawiał. Generalnie moja rada taka, że przy wpółpracy z tą ekipią należy im wskazać gdzie nam zależy na kątach prostych (np gdzie bedzie szafa) wtedy tam się być*może przyłoża :)


BIAŁA LISTA

- Kierownik - Marcin Górszczak, polecam pana Marcina, życiowo podchodzi do sprawy, zna się na konstrukcjach, kosztorysowaniu, projektowaniu, nie odpuszcza wykonawcom, na budowie bywa tyle ile trzeba,
- Elektryk Sebastian Wielowski 880231059 http://instalacje-elektryczne.net - u mnie pracowali w 2 osoby plus pomocnk lub dwoch, pracują szybko, doradzają, uśmiechnięci
- stan surowy - Robert Kędra perfekt dom-ogród - opinie w internecie są różne ale nam jakoś ta współpraca się układała i w około 3 miesiące postawili dom z dachem, czekaliśmy na okna dachowe do czwartego miesiąca bo przyszły złe ale ogólnie ok.
- instalacje - Koterla z Chrzanowa.

Witam,
Elektryka, Pana Sebastiana, również polecam z pełną odpowiedzialnością. Może nie jest tani, ale to co robią to pierwsza klasa. Materiały super, robota jeszcze lepsza.

salto
02-08-2018, 11:10
Szon luknij na moją białą listę, też jestem z Wieliczki,hydraulika polecam w 100%.
....
Instalacja wod-kan-gaz: Dańda tel. 604 094 402, kolejna ekspresowa i pedantyczna ekipa na mojej budowie, można spokojnie pojechać na wakacje i zostawić im budowę;
.....

FYI, niestety już zakończył tą działalność.

joanno1
03-08-2018, 16:33
Witajcie,
chciałabym dodać do najczarniejszej z list SKŁAD BUDOWALNY - FIRMA "ZYCHBUD", JAROSŁAW ZYCH z Szymbarku

Dwa miesiące temu zamówiliśmy pustaka na kwote prawie 15 000, zapłacone przelewem z góry. Do tej pory towaru nie ma...
Mają tysiąc wymówek, od "cegielnia nie wyprodukowała", "już w środę dostawa", "proszę zadzwonić jutro bo ustalamy grafik dostaw" aż po "przecież nic nie zamawialiście u nas". W tym momencie mamy miesiąc opóźnień na budowie, brak materiałów oraz pieniędzy. Sprzedają wirtualny towar - olx, allegro. Mają również drugą firmę, NATUM.
Łatwo znaleźć po numerze telefonu: +48 602 754 847 Jarosław.

etookrk
05-08-2018, 12:01
A ja jestem po kolejnych etapach i mogę polecić:

SuperTynki ponownie - tak jak robili mi tynki, tak i posadzki. Ekipa sprawna, fachowa, podłogi proste, zrobione w jeden dzień

Bramy - MT-Bram. zamontowane, działają, taniej niż u konkurencji, ekipa sprawna i do dogadania

maciuspala
06-08-2018, 06:32
No to mam zamknięty etap tynków i wylewek:
BIAŁA LISTA;
Hydraulik Dominik Nadolnik Proiinstal -świetna robota, wykonał podłogówkę w 100% zgodna z projektem, super się z nim współpracowało i w dodatku wziął za robotę uczciwe pieniądze.
Tynki Marcin Ciesielczyk z Siemiechowa -ekipa z jajami, świetnie znająca się na robocie, niestety terminy....odległe. U mnie robili tynki i jestem bardzo zadowolony z ich pracy, tynki wyglądają rewelacyjnie. Drugą ekipę też z Siemiechowa polecam Kwiek Łukasz, bardzo dokładny widziałem kilka robót niestety u mnie nie robił bo terminy miał bardzo odległe.
Wylewki...mhhh firma Gacbud ze Słonej, wylewki cementowe ale ich specjalizacja to anhydryty, działają bardzo dużo na terenie Krakowa i okolic, u mnie zrobili robotę pierwsza klasa, o okolicy uważani za najlepszą ekipę od wylewek....i potwierdzam to.
Elektryka Wojtek .....znajomy wiec zrobił tanio i porządnie, aż za porządnie, wszędzie grube dobrej firmy kable, dużo podpowiedział dokladając sobie samemu roboty.
Czarnej listy nie mam bo staram się bardzo dokładnie dobierać ekipy...

misiabe
06-08-2018, 18:41
Pilnie POSZUKUJĘ

- Wykonawcy tynków i wylewek. Supertynki mają termin na wrzesień, a ja poszukuję kogoś na koniec lipca. Proszę o polecenia. Tynki gipsowe.
- Dostawcy bramy garażowej automat - z montażem
- wykonawcy ocieplenia dachu pianką PUR

Jestem po rozbudowie domu. Mogę polecić Izolacje Piankowe z wieliczki do ocieplenia dachu pianką https://izolacjepiankowe.com.pl/
Wylewki robił nam Pająk. Sama szukam geodety do pomiarów do zgłoszenia zakończenia robót. Nasz geodety wybierał od wiosny mapki z urzędu, a teraz nie odbiera już telefonu.

AG_home
08-08-2018, 12:09
cześć,

Czy ktoś może polecić ekpię z okolic Krakowa wykonującą ocieplenia i elewacje?

Z góry dziękuję

saintos
09-08-2018, 02:48
Witam,
O mały włos bym zapomniał.
Do białej listy polecam również Okno-Pol Dumienscy z Niepołomic. Mnie obsługiwał p. Jacek, który zna się na temacie okien, drzwi i bram bardzo dobrze. Odpowiadał na wszystkie trudne pytania, nawet te które słyszał pierwszy raz ������ (lubię znać szczegóły). Podobnie właściciel. Kulturalnie i rzeczowo. Reklamację jednych z drzwi obsluzyli profesjonalnie a sposób obsługi reklamacji najbardziej świadczy o firmie. Polecam.

lech71
15-08-2018, 15:34
Witam

CZARNA LISTA
Przestrzegam przed znakomitym oszustem- firma SKOWBUD - Jerzy Skowroński
Z Krakowa ul Celarowska 18/111
potrafi kłamać w żywe oczy- i jest przy tym b miły.
żądał kolejnych wpłat zgodnie z umową- twierdząć że prace sie posuwają. Miał skończyć 4 tygodnie temu. A tymczasem na poczatku troche pokului ściany i tyle ich widziałem- okłamywali nas regularnie. czy ktos jeszcze został przez nich nabrany?

AliP
17-08-2018, 12:10
Hej
rozglądamy się za sensownymi oknami - czy poleci ktoś jakąś sensowną firmę z dobrym montażem??

seba_podleze
19-08-2018, 15:02
Witam wszystkich, jako że jest to mój pierwszy post na forum.

W przyszłym roku chciałem rozpocząć budowę domu jednorodzinnego (na płycie fundamentowej) z poddaszem użytkowym (ok 160 m2), oraz budynek gospodarczy (ze standardowymi fundamentami). Chciałem prosić o namiary na sprawdzone ekipy do postawienia stanu surowego obu budynków, jak również na sprawdzonych kierowników budowy.

Dom ma stanąć w Podłężu (niedaleko Niepołomic)

AG_home
23-08-2018, 09:49
Witam,

Szukam ekipy od dociepleń (styropian) i elewacji. Proszę o namiary. Dziękuję.

basteklisia
24-08-2018, 08:03
Czesc. Szukam pilnie kogoś kto zamontuje mi kabinę prysznicową bez brodzika. Okolice Tarnowa.

ann300
24-08-2018, 16:55
Jestem po rozbudowie domu. Mogę polecić izolacje piankowe z wieliczki do ocieplenia dachu pianką. Wylewki robił nam Pająk. Sama szukam geodety do pomiarów do zgłoszenia zakończenia robót. Nasz geodety wybierał od wiosny mapki z urzędu, a teraz nie odbiera już telefonu.


Proszę o namiary na Piankę PUR :)

Bakalka
28-08-2018, 12:59
Ludzie poratujcie!

Wszystko gotowe na start tylko ekipy brak . Mozemy zaczynac od zaraz albo na wiosne 2019 (SSO).
Budowa domu jednorodzinnego miedzy Krakowem a Myslenicami, 169m2 uzytkowej.

Z budowa mielismy startowac w lipcu ale jedna ekipa sie posypala na ok. dwa tygodnie przed rozpoczeciem - co do powodu nie jestem pewna (ponoc majster podupadl na zdrowiu). Inna sprawa, ze jakos od marca migal sie z podpisaniem umowy, zapewniajac jednoczesnie ze na pewno w lipcu ruszymy...
Z druga ekipa ustalilismy warunki, wymienilismy sie danymi do umowy, szef zapewnial o swojej solidnosci i terminowosci i ... klasycznie przestal odbierac telefon jak przyszlo do podpisania umowy (ktora de facto sam przeslal).

Jako, ze ocenic moge jedynie kontakt z klientem a nie jakosc prac, bedzie lista szara.

LISTA SZARA:

Batko Bud Rudnik - dobre pierwsze wrazenie, "stara szkola" budowlancow, sympatyczny pan Kazio, ale... im blizej terminu budowy, kontakt zanikal. Zwodzil nas dosc konkretnie z podpisaniem umowy, ciagle byl zawalony robota i brak czasu na sprawdzenie listy prac, ktore mielismy przy naszym projekcie. Przesunal termin a pozniej zwodzil nas praktycznie do ostatniej chwili. Zostalismy z reka w nocniku...

T-bau / Tbau Tomasz Topa Lipnik - warunki ustalilismy, facet wydawal sie konkretny i rzeczowy. Niestety - o jakosci firmy swiadczy tez calosciowe podejscie do klienta. Zamiast poinformowac nas, ze zlapal lepsza okazje, gral na czas a pozniej robil uniki. Gdyby wreszcie nie odebral telefonu (po ilus tam probach kontaktu) pewnie dalej nie raczylby nas poinformowac, ze jednak naszej budowy nie ogarnie.


Bardzo Was prosze, poleccie slowna ekipe.

Edit 22.01.2019 - Udalo sie, budujemy z p. Pawlem Wietrzykiem z Rabki, jestesmy przy dachu i poki co jestem zadowolona.

techniczny
02-09-2018, 19:05
Czy ktoś z szanownego grona współpracował z Tech Mal Dariusz Żbik ( Trzebinia). Szukam wykonawcy wylewki Slid.

gimza
07-09-2018, 11:18
Czarna lista LIT-BUD z Modlnicy, mieli zbudować dla nas SSO, wystawili nas z dnia na dzień. Zostaliśmy na lodzie w samym środku sezonu. :(

Azauriel
09-09-2018, 11:07
Czarna lista LIT-BUD z Modlnicy, mieli zbudować dla nas SSO, wystawili nas z dnia na dzień. Zostaliśmy na lodzie w samym środku sezonu. :(
Ja o mały włos bym się na nich zdecydował. Koledze budowali i sobie chwalił. Dobrze że znalazłem innego wykonawcę.

patent.x
10-09-2018, 14:54
Czarna lista LIT-BUD z Modlnicy, mieli zbudować dla nas SSO, wystawili nas z dnia na dzień. Zostaliśmy na lodzie w samym środku sezonu. :(
Masakra, współczuję. Tyle planów i pupa. Na to paragrafy powinny iść.

Heets
12-09-2018, 10:35
Cześć. Mam zamiar budować dom ok 150m2. Szukam ekipy budowlanej, okolice Myślenic. Kogo polecacie? Zastanawiam się nad :
Grzegorz Stanach z ok, Myślenic
A-Dom Adam Kosek z Tokarni.
Ewentualnie Piotr Chmielik.

Nervil18
12-09-2018, 17:49
Kolego a ciężko wpisać w google dane tych panów ?

szogu
13-09-2018, 05:38
Biała lista:
Kierownik budowy: Rafał Drzymała - tel: 519 899 779. Ogarnięty, duża wiedza, sugeruje rozwiązania, jeśli nie podoba mu się to, co projektant nawymyślał. Działa w Krakowie i okolicach. Ma wizytówkę na fb: https://www.facebook.com/pg/Struord-Rafa%C5%82-Drzyma%C5%82a-1648909875357412/about/?ref=page_internal

Elektryk: Sebastian Wielowski - tel. 880 231 059. Robią we dwóch lub trzech. Bardzo dobra robota, nie najtaniej, ale z bardzo dobrych materiałów. Przy dużej robocie - jak u mnie - można dogadać koszty. http://instalacje-elektryczne.net/

Piana PUR - Firma KADRI. https://www.pianasystemowa.pl/ Przedstawiciel: Robert Męcik - 795 767 652. Firma z Częstochowy, ale jeżdżą wszędzie. Wszystko pomierzone, sprawdzone wilgotności, robią kosztorys, są bardzo elastyczni. Chyba cztery razy przekładałem termin prac ze względu na opóźnienia na budowie. Nigdy nie było to dla nich problemem.

Okna - firma Oknoplus. Tutaj polecam kontakt z przedstawicielem w Wieliczce. Tel: 664 722 110. Cierpliwie wszystko tłumaczą, podejście jak najbardziej ok. Co do okien, to wypowiem się za kilka lat :)

W wolnej chwili napiszę listę szarą. Do czarnej na szczęście nie mam kogo dopisać.

Heets
13-09-2018, 10:06
Kolego a ciężko wpisać w google dane tych panów ?

Nie jest ciężko, opinie są różne. Dlatego pytam czy ktoś z forumowiczów miał z nimi doczynienia.

Nada_90
16-09-2018, 22:15
Witam, poszukuje ekipy budowlanej mamy do zbudowania dom około 200m2 projekt nowoczesny z płaskim dachem nie jest łatwy dlatego potrzebujemy ekipy która nie boi się budowy takiego domu bo kilka nam odmówiło. Najlepiej aby była to ekipa która wyceni nas do stanu surowego z materiałem i zrobi też płaski dach i da na niego gwarancję. Ma ktoś może taką ekipę ? Bardzo proszę o jakieś dane chcemy zacząć budowę w przyszłym roku,

misiabe
17-09-2018, 13:23
Proszę o namiary na Piankę PUR :)

Namiary na ekipę od piany: p. Jakub 609479000 (https://izolacjepiankowe.com.pl/)

Nam udało się wykonać inwentaryzację po rozbudowie, udało się w końcu dotrzeć do słownych geodetów - firma Konarex k/Świątników.
Jeszcze mieliśmy sensownego elektromontera - Pan Piotr z Gdowa tel. 604396568.

Powoli zmierzamy do końca z rozbudową. Teraz odbiory w rękach kierownika budowy.

misiabe
17-09-2018, 13:24
Cześć. Mam zamiar budować dom ok 150m2. Szukam ekipy budowlanej, okolice Myślenic. Kogo polecacie? Zastanawiam się nad :
Grzegorz Stanach z ok, Myślenic
A-Dom Adam Kosek z Tokarni.
Ewentualnie Piotr Chmielik.

A próbował Pan sprawdzić firmę budowlaną Pająk?

Heets
17-09-2018, 15:44
A próbował Pan sprawdzić firmę budowlaną Pająk?

Jakieś namiary na tą firmę?

rrako
17-09-2018, 19:28
1 firma , w trakcie budowy, która trafia zdecydowanie na CZARNĄ LISTĘ:

Firma Moltech telefon 604816362.

http://www.moltech.com.pl/pl/o-firmie1.html

Facet zwodził mnie ponad m-c, zmieniał terminy na wykonanie tynków, w końcu przestał odbierać telefony.

Jak zadzwoniłem z nowego numeru to od razu odebrał, po czym jak sie przedstawiłem to się rozłączył i na tym kontakt się zakończył.

Mam nadzieję, że trafi na klienta , który go podobnie potraktuje.....

Dark0
17-09-2018, 20:28
Ludzie poratujcie!

Wszystko gotowe na start tylko ekipy brak . Mozemy zaczynac od zaraz albo na wiosne 2019 (SSO).
Budowa domu jednorodzinnego miedzy Krakowem a Myslenicami, 169m2 uzytkowej.

Z budowa mielismy startowac w lipcu ale jedna ekipa sie posypala na ok. dwa tygodnie przed rozpoczeciem - co do powodu nie jestem pewna (ponoc majster podupadl na zdrowiu). Inna sprawa, ze jakos od marca migal sie z podpisaniem umowy, zapewniajac jednoczesnie ze na pewno w lipcu ruszymy...
Z druga ekipa ustalilismy warunki, wymienilismy sie danymi do umowy, szef zapewnial o swojej solidnosci i terminowosci i ... klasycznie przestal odbierac telefon jak przyszlo do podpisania umowy (ktora de facto sam przeslal).

Jako, ze ocenic moge jedynie kontakt z klientem a nie jakosc prac, bedzie lista szara.

LISTA SZARA:

Batko Bud Rudnik - dobre pierwsze wrazenie, "stara szkola" budowlancow, sympatyczny pan Kazio, ale... im blizej terminu budowy, kontakt zanikal. Zwodzil nas dosc konkretnie z podpisaniem umowy, ciagle byl zawalony robota i brak czasu na sprawdzenie listy prac, ktore mielismy przy naszym projekcie. Przesunal termin a pozniej zwodzil nas praktycznie do ostatniej chwili. Zostalismy z reka w nocniku...

T-bau / Tbau Tomasz Topa Lipnik - warunki ustalilismy, facet wydawal sie konkretny i rzeczowy. Niestety - o jakosci firmy swiadczy tez calosciowe podejscie do klienta. Zamiast poinformowac nas, ze zlapal lepsza okazje, gral na czas a pozniej robil uniki. Gdyby wreszcie nie odebral telefonu (po ilus tam probach kontaktu) pewnie dalej nie raczylby nas poinformowac, ze jednak naszej budowy nie ogarnie.


Bardzo Was prosze, poleccie slowna ekipe.
Polecam firmę p Józefa Żyła
602527251

misiabe
18-09-2018, 08:59
Jakieś namiary na tą firmę?

505108851

solito3
18-09-2018, 12:45
U mnie prawie po budowie.

Biała Lista:

SSO 2014r - Marcin Mitka 513021245. Miły kontakt, dobra robota, bardzo dobra ekipa od dachu. Cenowo ok.
SSO - Mariusz Kutka. Byliśmy tylko oglądać jego budowę w 2012r. Murarka dobra a i cenowo dość atrakcyjny (ok 15% taniej od 2 pozostałych).
SSO - Marian Węgrzyn 504 121 564. Robił nam fundamenty. Bardzo dobra robota. Cenowo jak p.Mitka

Elektryk - Leszek Celer 603 188 958. Współpraca na 5. Konkretny, terminowy rzetelny, miły wykonawca.
Instalator wod-kan-co - Józef Chlebda 602 779 337. Współpraca na 5. Terminowy, rzetelny wykonawca.
Tynki, wylewki - Supertynki z Krakowa. Robota w porządku. W paru miejscach małe niedociągnięcia, które dostrzegliśmy po zamieszkaniu. Kontakt z ekipą dobry, terminowi, cenowo ok

Płytki, wykończenia (malowanie, tapetowanie, gładź, listwy itd) - p. Stanisław 510 261 514. Robota tej ekipie "pali się w rękach". W 10dni wykafelkowali 2 łazienki z podpięciem armatury i elektryki, wypłytkowali 100m2 podłogi, pomalowali 2 pokoje, położyli tapetę. Cenowo atrakcyjni. Ekipa grzeczna, serdeczna, pomocna. Wkrótce ponownie będą u mnie na pracach.

Brukarz Solis z Jaworzna - hmm. Ogólnie ok. W terminie. Jak przyjechali to robili ciurkiem 3 tygodnie. Panowie ok. Cenowo ok. Po roku wyszły poprawki i p. Grzesiek bez problemu przyjechał i popoprawiał. Telefony cały czas odbierał. Jako wykonawce uczciwie mogę polecić. Moje hmm tyczy się samego szefa. Taki bajkopisarz... To o 3m2 więcej kostki wyliczył... Straszna gaduła. Lepiej unikać pogawędek z nim, bo jak już człowiek połapie się w jego bajkach to tylko się irytuje. Ale na robotę można brać :)

saintos
20-09-2018, 15:29
No to ja jeszcze dorzucę:

CZARNA LISTA:

Wykonastwo mebli - Firma JUSTYNA SZATKOWSKA INSIDE STUDIO (NIP: 7451284434, REGON: 122624418 ). Ul. Wodna 34, Kraków. Firmę reprezentował mąż właścicielki Robert Gawroński

http://insidestudio.manifo.com/kontakt - dane ze strony internetowej:
INSIDE STUDIO
ul.Wodna 34
30-719
Kraków
email:[email protected]
tel.668 627 261
tel.602 688 135

Podpisana umowa wykonania na marzec 2018 na różne meble w tym kuchenne. Przelana zaliczka zgodnie z umową*i fakturą zaliczkową. Meble w kuchni rozpoczął i nie skończył. Pozostałych nawet nie zaczał. Brak kontaktu, nie reaguje na smsy telefony. Wysłane pisma na adres firmy i prywatny nie są odbierane. Jak się okazuje firma jest na liście dłużników
www.niezaplacone.info/dlug/10292
gielda-dlugow.net/wierzytelnosci/pokaz/16056

Z informacji jakie zasięgnąłem wynika, że nie jestem jedyny. Zresztą na profilu FB też są*posty na ten temat. Podsumowując oszuści.
Uwaga - Robert Gawroński ma ponoć rozpoczynać działalność w Częstochowa skąd pochodzi !!! Także nie dajcie się nabrać.

totti10
28-09-2018, 11:46
Witam. Poszukuje solidnej ekipy budowlanej. Termin budowy przewidziany jest na lato 2019 roku w okolicy Rabki-Zdrój. Z góry dziekuje za każdą informacje

pawel_Jan
03-10-2018, 15:33
CZARNA LISTA:
Dariusz Kania tynkiwylewki.eu Biały Dunajec ( numery tel. 503581818, 606433864 )
Wykonawca obiecuje, że wykona prace po czym przestaje odbierać telefony, odrzuca połączenia a w przypadku wybrania numeru z innego telefonu odbiera i się rozłącza.

waka
03-10-2018, 16:47
CZARNA LISTA:
Dariusz Kania tynkiwylewki.eu Biały Dunajec ( numery tel. 503581818, 606433864 )
Wykonawca obiecuje, że wykona prace po czym przestaje odbierać telefony, odrzuca połączenia a w przypadku wybrania numeru z innego telefonu odbiera i się rozłącza.

Znajdź sobie kontakt do dlugopolskiego z karauszowa. U mnie robił kilka tygodniu temu wylewki i tynki. Ogarnięty koles

AniaZuza
08-10-2018, 10:17
Brukarz - Michałowice poszukiwany

Poszukuję brukarza do ułożenia kostki na północy Krakowa, będę wdzięczna za pomoc.

radar22
08-10-2018, 10:48
Prawie koniec roku więc dodam podsumowanie ekip które u nas robiły:

Polecam:
- SSO ekipa Pana Sikory tel: 600328847, szybko sprawnie i dokładnie
- wylewki tel: 608311910
- hydraulika, podłogówka, centralny odkurzacz aquatherm wieliczka tel: 508953636
- alarm tel: 696341327
- rolety, drzwi zewnętrzne: Langer Okna tel: 787508400
- okna szklane (zamiast luxfer) Glasprojekt tel: 885853838
składy budowlane, Jawor (Kraków Prokocim), Mobilny Market (wieliczka)

NIE polecam:
- elewacje artherm tel: 733761767 (ekipa po oglądnięciu "umarła")

Do czarnej listy dodaję:
JACEK OCZKOWICZ PRZEDSIĘBIORSTWO BUDOWLANE - elewacja wykonana niestarannie, dużo rzeczy czeka na poprawki i nie może się doczekać...

kakusek
17-10-2018, 22:07
U mnie prawie po budowie.

Biała Lista:



Płytki, wykończenia (malowanie, tapetowanie, gładź, listwy itd) - p. Stanisław 510 261 514. Robota tej ekipie "pali się w rękach". W 10dni wykafelkowali 2 łazienki z podpięciem armatury i elektryki, wypłytkowali 100m2 podłogi, pomalowali 2 pokoje, położyli tapetę. Cenowo atrakcyjni. Ekipa grzeczna, serdeczna, pomocna. Wkrótce ponownie będą u mnie na pracach.

:)

Poszukuje solidego plytkarza ktory potrafi polozyc gres wiekszego formatu (np120x60 ) i ma odpowiednie narzedziado przycinanai pod katem 45 st itp
Czy ekipa pStanislawa jest w stanie temu sprostac? :-) Ile osob uklada plytki skoro tak szybko uwineli sie u Ciebie?Czy dluzo wczensiej zaklepywales terminy?


Prosze osoby z okolic Krakowa /Myslenic o podzielenie sie namiarami na solidnego plytkarza .

JNK
18-10-2018, 09:04
Cześć. Mam zamiar budować dom ok 150m2. Szukam ekipy budowlanej, okolice Myślenic. Kogo polecacie? Zastanawiam się nad :
Grzegorz Stanach z ok, Myślenic
A-Dom Adam Kosek z Tokarni.
Ewentualnie Piotr Chmielik.

Jak chce mieć pan problem z budową to 'polecam' Piotra Chmielika - nikt tak jak on nie spartoli budowy !!

Ps.
Zapraszam do kontaktu udzielę więcej informacji 693 554 926

krzysiek87
18-10-2018, 10:22
Cześć. Mam zamiar budować dom ok 150m2. Szukam ekipy budowlanej, okolice Myślenic. Kogo polecacie? Zastanawiam się nad :
Grzegorz Stanach z ok, Myślenic
A-Dom Adam Kosek z Tokarni.
Ewentualnie Piotr Chmielik.

Mojej siostrze budował dom Stanach wraz z synami. Bardzo dużo rzeczy im podpowiedział i nie musieli się martwić za wiele. Jedyne do czego można się przyczepić, to nieterminowość.

Mati539
18-10-2018, 21:01
Cześć,
Poleci ktoś firmę gdzie kupię drzwi bezprzylgowe (ukryte) z montażem? Spotkałem się z różnymi opiniami na temat drzwi ukrytych, ale to wynika z tego, że nie wszyscy potrafią takie drzwi poprawnie zamontować i wyreuglować. Jeżeli macie u siebie takie drzwi i polecilibyście firmę, która Wam to wykonywała to proszę o post lub wiadomość.

Dark0
21-10-2018, 10:29
Witam.
Nasz domek juz prawie na ukończeniu. Realizacja w okolicach Wieliczki. Moge podzielic sie opiniami o fachowcach ktorzy u nas pracowali:
Do czarnej listy nie musze dopisywać nikogo ;)
Szara lista:
SSZ; Firma Budowlana Józef..ogolnie do calosci i jakosci prac nie mam zastrzezen, jedyne co to slaby kontakt na lini wykonawca inwestor\
Instalacje elektryczne zrobione we wlasnym zakresie
Tynki; Pan Czesław tel 606334740 mialy byc pod malowanie a do perfekcji jeszcze troche brakowalo ale mimo wszystko mialem w planach gladzie wiec pod gladzie wszystko ok
Biała lista
Hydraulik Firma AMD z Łęk k. Myślenic wszystko sprawnie na dobrych materialach. Biały montaż tez szybko i estetycznie
Wylewki Pan Mariusz z Bieńkówki tel 692592866. rowno i szybko i w jeden dzien ;)
Adaptacje wnetrz gładzie malowanie flizowanie i poddasze firma LM DESIGN z Krzywaczki tel 503643748. Prace wykonane bardzo estetycznie oraz na uwage zasluguje fachowe doradztwo i kontakt z wykonawca.

Szukam jeszcze kogos do elewacji kompleksowo wraz z podbitka na wiosne 2019. Jesli mozecie kogos polecic to bede wdzieczny.

filippo2
21-10-2018, 21:07
Czy ktoś poleci jakąś uczciwą i rzetelną firmę budowlaną do budowy domu w stanie surowym z okolic Wieliczki?

wp_mh
22-10-2018, 10:42
Niestety po takim czasie muszę potwierdzić tamtą opinię.

UWAGA NA:

BUD KACZMARCZYK aka WAKK-BAU" aka Krzysztof Kaczmarczyk DOMBUD

Telefon nadal taki sam: 507256723

Na początku wszystko miło, Pan Krzysztof opowiada jakie to wszystko jest proste i jak on to lubi murować z ytonga.
Omawiamy szczegóły na miejscu - wszystko pięknie
Potwierdzam chęć współpracy
Przesyła wzór umowy umowę a niej zapisy typu:

"Wartość powierzonych prac w zakresie kierowania oraz budowy domu wedlug projektu ....................... strony określają na kwotę .............zł , przy czym wynagrodzenie będzie wypłacane co tydzień w każdy piątek przelewem internetowym w godzinach porannych lub gotówką po zakończeniu dniówki:


1 tydzień - 5000,00 zł (pomniejszona o kwotę zaliczki w wartości 2000,00 zł) "

- czyli już po pierwszym po tygodniu możemy być już 7000zł w plecy

"Strony ustaliły iż budowa będzie budowana w systemie gospodarczym , również strony ustaliły iż cena jest ceną netto ................ zl , możliwość wypisania faktury na firmę BUD-Kaczmarczyk kierowaną przez właściciela firmy Krzysztofa Kaczmarczyka zamieszkałego w (...) cena może ulec zmianie o 23% gdy właściciel będzie chciał F Vat. F Vat zostanie wypisana po skończeniu i rozliczeniu się z budowy , lub 1 tydzień przed skończeniem budowy i prac budowlanych jak i rozliczenia się F Vat zostanie wypisana tylko i wyłącznie na żądanie właściciela budowy. F Vat zostanie wypisana tylko i wyłącznie z Kwoty ...............zł"

cały zapis pozostawię bez komentarza

Kolejne wątpliwości wzbudza brak NIP-u firmy Pana Krzysztofa ale po odpowiednich poszukiwaniach po adresie można znaleźć wpis w CEIDG

dla NIP-u: 6811932835


Data zaprzestania wykonywania działalności gospodarczej
2016-06-20
Data wykreślenia wpisu z rejestru
2016-06-27

a to już martwi naprawdę :eek:

Wisienka na torcie:


Data rozpoczęcia wykonywania działalności: 2015-07-09
Firma przedsiębiorcy: Krzysztof Kaczmarczyk Firma Budowlana "WAKK-BAU"
Zmiana danych we wpisie 2016-03-15
Firma przedsiębiorcy: Krzysztof Kaczmarczyk DOMBUD

polecam poszukać firmy BUD-Kaczmarczyk - mnie się nie udało takiej odnaleźć

czyli opisywana na pewnym blogu zmiana nazwy firmy jest prawdziwa

Gdyby ktoś chciał chociaż pobieżnie sprawdzić potencjalnego przedsiębiorcę to:Tutaj wyszukiwarka CEIDG:

https://prod.ceidg.gov.pl/ceidg/ceidg.public.ui/Search.aspx

polecam sobie wyszukać po numerze NIP a następnie po adresie wpisać odpowiednio samą gminę i miejscowość - historia robi się jeszcze ciekawsza

po telefonie i pytaniu o NIP informacja że nie pamięta - prześle smsem. Po wyrażeniu wątpliwości co do systemu rozliczania się za etapy budowy informuję że on ma już inną budowę i rozłącza się - pomimo wcześniejszych zapewnień o możliwości rozpoczęcia robót.

Żeby było ciekawiej to pojawiają się też poważne wątpliwości czy podsyła zdjęcia z wykonywanych przez jego ekipę robót, czy może zdjęcia są "pożyczone"


Uwaga na Krzysztof Kaczmarczyk, tel: 534952374 Gnojek wzial zaliczke i zostawil mnie ze scianami na zime, bez stropu!. Nie odibera telefonow, nie umie nawet pisac i jest mega bezczelny. Opoznienia ma nieziemskie. Na poczatku wszystko bylo b. ladnie, bierze zaliczke cos robi, potem raz przychodzi raz nie, w ciagu miesiaca ma 3 pogrzeby. Uwaga, bo nadal oszukuje!

lukmach
26-10-2018, 08:21
Uwaga na Krzysztof Kaczmarczyk, tel: 534952374 Gnojek wzial zaliczke i zostawil mnie ze scianami na zime, bez stropu!. Nie odibera telefonow, nie umie nawet pisac i jest mega bezczelny. Opoznienia ma nieziemskie. Na poczatku wszystko bylo b. ladnie, bierze zaliczke cos robi, potem raz przychodzi raz nie, w ciagu miesiaca ma 3 pogrzeby. Uwaga, bo nadal oszukuje!


Miałem spotkanie z p. Krzysztofem, generalnie zrobił dobre wrażenie. Pewne obawy wynikały z tego, że prowadziłęm z nim wcześniej korespondencję i nigdy się nie podpisywał, w zasadzie to nie wiedziałem z kim do końca rozmawiam (kontakt z oferii), ale też na początku nie chciał pokazać aktualnej budowy. Na spotkaniu się jednak przedstawił i wtedy mogłem przeszukać informacje w internecie, zgodził się też pokazać aktualną budowę. Po przeczytaniu m.in tego forum oraz jednego bloga zrezygnowałem z dalszych rozmów z p. Krzysztofem i nie jechałem oglądać budowy (nie mogę jej ocenić). Jako, że dość intensywnie szukałem wykonawcy do budowy domu, sprawdzałem zarówno osoby polecane tutaj, ale też z oferii, olx, szukajfachowca, itp. Jeżdziłem na aktualne budowy i mogę napisać, że w przypadku firm polecanych tutaj (Sławomir Dudek, Marian Węgrzyn, Piotr Brzezicki, ekipa p. Grzegorza (okolice Lubnia), Madej z Radwanowic), widać naprawdę dobre budowanie i się z nimi konkretnie rozmawia, natomiast ekipy z tych innych źródeł to w 90% była mniejsza lub większa masakra (styropian przykryje). Ostatecznie wybór padł na jedną z wymienionych ekip, narazie nie napiszę jaką, wstrzymam się do rozpoczęcia, a w zasadzie zakończenia budowy.
Ale trzeba też pamietać, że w internecie zdecydowanie częściej wylewa sie żale niż chwali kogoś - tak więc trzeba zachować pewien dystans do mniej przychylnych komentarzy. Sprawdzać, sprawdzać i jeszcze raz sprawdzać.

szogu
30-10-2018, 16:37
Witam.
Nasz domek juz prawie na ukończeniu. Realizacja w okolicach Wieliczki. Moge podzielic sie opiniami o fachowcach ktorzy u nas pracowali:
Do czarnej listy nie musze dopisywać nikogo ;)
Szara lista:
SSZ; Firma Budowlana Józef..ogolnie do calosci i jakosci prac nie mam zastrzezen, jedyne co to slaby kontakt na lini wykonawca inwestor\
Instalacje elektryczne zrobione we wlasnym zakresie
Tynki; Pan Czesław tel 606334740 mialy byc pod malowanie a do perfekcji jeszcze troche brakowalo ale mimo wszystko mialem w planach gladzie wiec pod gladzie wszystko ok
Biała lista
Hydraulik Firma AMD z Łęk k. Myślenic wszystko sprawnie na dobrych materialach. Biały montaż tez szybko i estetycznie
Wylewki Pan Mariusz z Bieńkówki tel 692592866. rowno i szybko i w jeden dzien ;)
Adaptacje wnetrz gładzie malowanie flizowanie i poddasze firma LM DESIGN z Krzywaczki tel 503643748. Prace wykonane bardzo estetycznie oraz na uwage zasluguje fachowe doradztwo i kontakt z wykonawca.

Szukam jeszcze kogos do elewacji kompleksowo wraz z podbitka na wiosne 2019. Jesli mozecie kogos polecic to bede wdzieczny.

Pan Paweł Obrębski - 691507450

Może nie tanio, ale mają wiedzę i robią bardzo dobrze. Robią we trzech, więc nie super szybko, ale ja uważam że to akurat lepiej. Mają odległe terminy.

olka1912
02-11-2018, 17:24
CZARNA LISTA
Firma G.M.-Bud Grzegorz Maciaś Łososina Dolna

Firma wykonała mi elewacje domu, po nie całym roku elewacja popękała w wielu miejscach, pojawiły się zacieki spowodowane zła obróbką blacharską. Okazało się że komin i wentylacje zostały poprzewiercane na wylot podczas kotwiczenia styropianu. Zgłosiłem reklamację czekam osiem m-cy a firma jedynie obiecuje poprawki i nic z tym nie robi. NIE POLECAM A WRĘCZ PRZESTRZEGAM!!!!!!!

piotr84444
05-11-2018, 19:43
Przestrzegam wszystkich prze panem MICHAŁEM GUTEM. Zrobiono mi dach z użyciem zainfekowanego drewna, musiałem zatrudnić firmę do zwalczania tych szkodników co wyniosło prawie 10 tys. Pan Michał oczywiście umywa ręce od tej sprawy, choć sam załatwiał mi drewno. Jedna strona dachu się "zapadła" co widać gołym okiem i wiele innych niedociągnięć. TRAGEDIA! ! ! Proszę i wpisanie na Pana Michała na czarną listę.

JNK
07-11-2018, 12:59
Nie jest ciężko, opinie są różne. Dlatego pytam czy ktoś z forumowiczów miał z nimi doczynienia.
Odradzam Piotra Chmielika (obecnie: PERFECT PIOTR CHMIELIK, kiedyś: Usługi Ogólnobudowlane) miałem do czynienia z tym oszustem (bo budowlańcem ciężko go nazwać). Będzie wprowadzał zmiany bez konsultacji z inwestorem, o których dowiesz się po fakcie. Nie wykona izolacji przeciwwilgociowej. Więźba wykonana przez tego oszusta będzie groziła osunięciem dachu. Kradnie towar z budowy !!!
Więcej informacji udzielę pod numerem telefonu: 693 554 926

Magdalena89999
08-11-2018, 17:26
Witam,
Biała lista firma LM Design tel. 503 643 748, 723 151 235. Panowie robią:
Gładzie, Płyta karton gips, Remonty mieszkań, Malowanie mieszkań, Prace działkowe, Szpachlowanie, Elewacje i ocieplenia, Ogrodnik, Ocieplanie Pianką PUR, Glazurnicy, Remonty domów i kamienic, Remont łazienki, Remonty biur.
Serdecznie polecam. Panowie są rzetelni, godni zaufania, słowni, zawsze doradzą, swoje miejsce pracy utrzymują w należytym porządku. Przed pracą zabezpieczyli starannie flizy, okna, drzwi. Dzięki Panom mogłam wykończyć dom płynnie, bez przestoju, bez stresu. Prace wykonują starannie i na wysokim poziomie. Gdy potrzebowałam fachowców do innej dziedziny związanej z domem pomogli mi skompletować ludzi. Jestem tej firmie bardzo wdzięczna i mogę ją spokojnie polecić. :yes::yes::yes::yes::yes:.

BodzenkaKa
13-11-2018, 15:10
Hej,

Poszukujemy ekipy do wykonania SSO z dachem, albo nawet i kolejnych etapów jesli faktycznie się sprawdzają i oferuja takie usługi.

Budowa domu ok 200m2 pow, parterowy z poddaszem bez piwnicy, Tyniec Kraków. Budowa w przyszłym roku. Bardzo będę wdzięczna za polecenia Waszych ekip, póki co udało mi się stąd wywnioskować, że polecacie Pana Sikorę i Tuptex - czy te polecenia aktualne, czy może jeszcze macie jakąś firmę ?
Pozdrawiam!

Moloj
14-11-2018, 09:21
Witam bardzo proszę o kontakt właśnie zerwałem umowę z tą firmą sprawę zgłaszam do prokuratory robili u mnie jak u państwa

manfred1
14-11-2018, 11:19
A tak bez emocji i po polsku możesz napisać?

szymek008
14-11-2018, 19:48
Biała lista: SuperTynki z Krakowa: Świetna współpraca od samego początku. Od razu widać że jest to ekipa z dużym doświadczeniem. Podczas odbioru prac nie mieliśmy żadnych uwag. Wszystkie ściany trzymają pion (sprawdzane 2,5 metrową poziomicą) a efekt zdecydowanie powyżej naszych oczekiwań. Poziomica w każdym miejscu przylega gładko do ściany. Pełen profesjonalizm.

Orchidea55
15-11-2018, 14:51
Witajcie,
chciałabym dodać do najczarniejszej z list SKŁAD BUDOWALNY - FIRMA "ZYCHBUD", JAROSŁAW ZYCH z Szymbarku

Dwa miesiące temu zamówiliśmy pustaka na kwote prawie 15 000, zapłacone przelewem z góry. Do tej pory towaru nie ma...
Mają tysiąc wymówek, od "cegielnia nie wyprodukowała", "już w środę dostawa", "proszę zadzwonić jutro bo ustalamy grafik dostaw" aż po "przecież nic nie zamawialiście u nas". W tym momencie mamy miesiąc opóźnień na budowie, brak materiałów oraz pieniędzy. Sprzedają wirtualny towar - olx, allegro. Mają również drugą firmę, NATUM.
Łatwo znaleźć po numerze telefonu: +48 602 754 847 Jarosław.

To chyba mają już trzecią firmę Natum Plus. Telefon stacjonarny pod którym oszukują to 18 35103020

Orchidea55
15-11-2018, 14:52
Zychbud oszuści.
Zychbud. Natum, Natum Plus. Wszystkie działają pod jednym telefonem. OSZUŚCI. Omijać szerokim łukiem. Pieniądze wpłacone i ani towaru ani zwrotu kasy.

mateuszpawlik
16-11-2018, 18:29
Cześć, na geodetę polecam "R-Geo" Rafał Mieszaniec Usługi Geodezyjne
Na razie bez zarzutów wykonana mapa DCP. Umówieni jesteśmy na wiosnę na tyczenie oraz na koniec inwestycji do inwentaryzacji. Kompleksowa obsługa, brak problemów. Można się dogadać.

waka
17-11-2018, 02:41
Poleci ktoś dobrego fliziarza z południa Małopolski?

arek331
17-11-2018, 15:52
Ktoś godny polecania do wylewek? Może być anhydryt. Najlepiej rejon Tarnowa

Arek1608
19-11-2018, 12:15
Biała lista: FRB Ślusarczyk
Firma wykonywała podłogę strychu z płyt OSB i ocieplenie całego poddasza wełna wraz z zabudowa gk. Całość wykonana bardzo solidnie, fachowo i czysto. Polecam.

boldix
20-11-2018, 23:21
Moja biała lista:

Temat budowy mam juz za sobą, związku z tym chciałbym się podzielić z kontaktami ekip, które polecam(budowa pod Krakowem):
- stan surowy firma rodzinna z pod Limanowej : 781159295
- tynki kwarcowe(robota pierwsza klasa) usługi wykonują na terenie południowej Polski i w Warszawie : https://www.facebook.com/tynkikwarcowe/
- najlepsze ceny dachówek , wełny, styropianu(nalezy się targowac od wyceny): https://www.edachy.com.pl/
- wentylacja mechaniczna firma z Bochni ale wykonują usługi na terenie południowej Polski : tel 502728226
-okna Vetrex firma Unimar Tarnów
- stolarz(najlepszy wykonawca jakiego miałem, super cena,terminowy,precyzyjna robota) Rzeszów, ale usługi wykonuje w promieniu 300km tel 781211605
- podłogi drewniane , firma z Podkarpacia, ale jeżdzą po Polsce: http://www.podlogisklep.pl
- barierki zew z nierdzewki firma z pod Tarnowa: http://www.api-steel.com.pl/
- meble kuchenne firma z Radomska : 604266149
Dodam jeszcze że wycena w firmach z Krakowa to strata czasu, ceny mają nieraz 2 razy wyższe niż firmy z poza

maciuspala
21-11-2018, 03:53
Ktoś godny polecania do wylewek? Może być anhydryt. Najlepiej rejon Tarnowa

Jeśli anhydryt to bezapelacyjnie Szczepan Gac z Zakliczyna 665956487, robi też zwykle cementówki.

mateuszpawlik
22-11-2018, 19:04
Moja biała lista:

Temat budowy mam juz za sobą, związku z tym chciałbym się podzielić z kontaktami ekip, które polecam(budowa pod Krakowem):
- stan surowy firma rodzinna z pod Limanowej : 781159295
- tynki kwarcowe(robota pierwsza klasa) usługi wykonują na terenie południowej Polski i w Warszawie : https://www.facebook.com/tynkikwarcowe/ (https://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com% 2Ftynkikwarcowe%2F)
- najlepsze ceny dachówek , wełny, styropianu(nalezy się targowac od wyceny): https://www.edachy.com.pl/ (https://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=https%3A%2F%2Fwww.edachy.com.pl %2F)
- wentylacja mechaniczna firma z Bochni ale wykonują usługi na terenie południowej Polski : tel 502728226
-okna Vetrex firma Unimar Tarnów
- stolarz(najlepszy wykonawca jakiego miałem, super cena,terminowy,precyzyjna robota) Rzeszów, ale usługi wykonuje w promieniu 300km tel 781211605
- podłogi drewniane , firma z Podkarpacia, ale jeżdzą po Polsce: http://www.podlogisklep.pl (https://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.podlogisklep.p l)
- barierki zew z nierdzewki firma z pod Tarnowa: http://www.api-steel.com.pl/ (https://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.api-steel.com.pl%2F)
- meble kuchenne firma z Radomska : 604266149
Dodam jeszcze że wycena w firmach z Krakowa to strata czasu, ceny mają nieraz 2 razy wyższe niż firmy z poza

Świetne informacje, my startujemy dopiero w czerwcu, ale bardzo uważnie śledzimy ten wątek. Dzięki za kontakty, na pewnie skorzystamy.
Pozdrawiam

ann300
23-11-2018, 21:35
Wylewki robiła nam firma z Tarnowa. Mixokret. Wyszło OK. tel. 509429111

kamieniarz
26-11-2018, 04:50
Witam
na wiosnę zaczynamy budowę domu,mamy na oku firmę Pol-buk Jarosław Bukowski.Czy ktoś z forumowiczów miał z nimi styczność?Na internecie wiele o nich niema,a gość już woła zaliczkę na zaklepanie terminu.Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Kamila.
26-11-2018, 06:56
Witam
na wiosnę zaczynamy budowę domu,mamy na oku firmę Pol-buk Jarosław Bukowski.Czy ktoś z forumowiczów miał z nimi styczność?Na internecie wiele o nich niema,a gość już woła zaliczkę na zaklepanie terminu.Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Żadnych zaliczek, chyba że masz za dużo kasy i chcesz ją na początku rozdawać na prawo i lewo.
Kasa dopiero po wykonaniu części prac, końcówka po odebraniu etapu bez uwag kierbuda lub wyprostowaniu ewentualnych niedoróbek.

PrzyszłyBudowniczy
26-11-2018, 07:55
By zaklepać termin, podpisz umowę. W umowie zaznacz odpowiednie kary umowne dla 2 stron by miał pewność że mu nie uciekniesz. Dodatkowo płatność po etapach a nie przed.

SlawekJ
27-11-2018, 16:29
Wybrałem do współpracy 3 firmy
Tynki
P.P.H.U LIZOŃ TYNKI MASZYNOWE LIZOŃ KRZYSZTOF
Brzyna 1, 33-389 Jazowsko

Hydraulik
Salon Techniki Grzewczej Fullinstal
ul. Pisary 16
32-050 Skawina

Wylewki Anhydryt
Glosbud Andrzej Główka
ulica Stalmacha 13B/1
Kędzierzyn-Koźle


Ekipe FullInstall wybrałem na podstawie opinii forum zobaczymy czy się sprawdzą i potwierdza swoją "aptekarską" opinię.
Natomiast czy ma ktoś jakieś informacje na temat pozostałych 2 ekip ?

Pan Lizoń Krzysztof był polecany w tym temacie ostatnio w 2009r ( tyle znalazłem przeglądając temat)

Ciekawi mnie czy od tego czasu coś się zmieniło i czy po 2009r ktoś z forum korzystał z ich usług i może coś na ten temat powiedzieć ?

Również ciekawi mnie zdanie o Panu Andrzeju Główce - Trafił do mnie poprzez serwis oferteo, nie dane nam się było jeszcze osobiście spotkać ,ale przez telefon zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie. Jeśli ktoś korzystał z usług tego Pana to bardzo proszę o opinie.
Firma jest z Kędzierzyn - Koźla ale bardzo dużo robią w Małopolsce co potwierdziła Myślenicka betoniarnia ,z której planują przywieźć anhydryt.

Jesteś z okolic KRAKOWA?! Zapraszam na budowĘ mam 100% zepsutą wylewka przez tego pana.

wanio3
28-11-2018, 07:32
Czy ktoś poleci jakąś uczciwą i rzetelną firmę budowlaną do budowy domu w stanie surowym z okolic Wieliczki?

Dzień dobry,
polecam firmę Tadeusz Włodek Usługi Budowlane z Czyżowa. Roboty wykonują w terminie, rzetelnie i zgodnie ze sztuką budowlaną.

Zapraszam również do współpracy ze mną, świadczę usługi kierownika budowy. Poniżej link do ofert:

https://www.oferteo.pl/krzysztof-wasko-bimont-sp-z-o-o/firma/3438351

https://oferia.pl/wykonawca/krzysztof-wasko/1092888


Pozdrawiam

SlawekJ
28-11-2018, 17:52
Wybrałem do współpracy 3 firmy
Tynki
P.P.H.U LIZOŃ TYNKI MASZYNOWE LIZOŃ KRZYSZTOF
Brzyna 1, 33-389 Jazowsko

Hydraulik
Salon Techniki Grzewczej Fullinstal
ul. Pisary 16
32-050 Skawina

Wylewki Anhydryt
Glosbud Andrzej Główka
ulica Stalmacha 13B/1
Kędzierzyn-Koźle


Ekipe FullInstall wybrałem na podstawie opinii forum zobaczymy czy się sprawdzą i potwierdza swoją "aptekarską" opinię.
Natomiast czy ma ktoś jakieś informacje na temat pozostałych 2 ekip ?

Pan Lizoń Krzysztof był polecany w tym temacie ostatnio w 2009r ( tyle znalazłem przeglądając temat)

Ciekawi mnie czy od tego czasu coś się zmieniło i czy po 2009r ktoś z forum korzystał z ich usług i może coś na ten temat powiedzieć ?

Również ciekawi mnie zdanie o Panu Andrzeju Główce - Trafił do mnie poprzez serwis oferteo, nie dane nam się było jeszcze osobiście spotkać ,ale przez telefon zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie. Jeśli ktoś korzystał z usług tego Pana to bardzo proszę o opinie.
Firma jest z Kędzierzyn - Koźla ale bardzo dużo robią w Małopolsce co potwierdziła Myślenicka betoniarnia ,z której planują przywieźć anhydryt.

G

radar22
01-12-2018, 13:05
Hej,

Poszukujemy ekipy do wykonania SSO z dachem, albo nawet i kolejnych etapów jesli faktycznie się sprawdzają i oferuja takie usługi.

Budowa domu ok 200m2 pow, parterowy z poddaszem bez piwnicy, Tyniec Kraków. Budowa w przyszłym roku. Bardzo będę wdzięczna za polecenia Waszych ekip, póki co udało mi się stąd wywnioskować, że polecacie Pana Sikorę i Tuptex - czy te polecenia aktualne, czy może jeszcze macie jakąś firmę ?
Pozdrawiam!

Mi Sikora budował dom na początku 2017. Nadal jestem zadowolony z tego co zrobili :)

Była to jedna z bardziej ogarniętych i zorganizowanych ekip które miałem.

kokly
03-12-2018, 19:03
Witam forumowiczów,

czy ktoś w Państwa miał doświadczenia ze ściankami industrialnymi / loftowymi? Coś jak na zdjęciu
https://loftmylove.com/wp-content/uploads/2017/12/przeszklona-sciana-dzialowa.jpg

Poszukuję rzetelnego fachowca, który nie weźmie za to milionów monet.

Za wszelkie rekomendacje, ostrzeżenia z góry dziękuję,
Pozdrawiam,
Łukasz

luthien.tinuviel
04-12-2018, 17:55
Czy ktoś się orientuje, gdzie dostanę dobre ceny na okna firmy Daco?
Nie mają wielu punktów partnerskich w Małopolsce ale może ktoś miał przyjemność (lub nieprzyjemność) nabrać doświadczenia w którymś?

Dark0
08-12-2018, 20:39
Czy ktoś się orientuje, gdzie dostanę dobre ceny na okna firmy Daco?
Nie mają wielu punktów partnerskich w Małopolsce ale może ktoś miał przyjemność (lub nieprzyjemność) nabrać doświadczenia w którymś?

Ja brałem w Osieczanach u Pana Macieja tel 605 258 308. Bardzo dobry kontakt i ceny również dobre.

toommm
09-12-2018, 08:22
Ja brałem w Osieczanach u Pana Macieja tel 605 258 308. Bardzo dobry kontakt i ceny również dobre.

Czyżby kolega pracował nawet w domu ?

Dark0
09-12-2018, 10:22
Czyżby kolega pracował nawet w domu ?
Jeśli pytanie skierowane do mnie to nie rozumiem czego dotyczy.

yuwaxl2
10-12-2018, 05:13
Poleci ktoś kogoś do wylewek anhydrytowych? Najlepiej z okolic Krakowa. Dzięki

Azauriel
14-12-2018, 10:40
Hej,

Poszukujemy ekipy do wykonania SSO z dachem, albo nawet i kolejnych etapów jesli faktycznie się sprawdzają i oferuja takie usługi.

Budowa domu ok 200m2 pow, parterowy z poddaszem bez piwnicy, Tyniec Kraków. Budowa w przyszłym roku. Bardzo będę wdzięczna za polecenia Waszych ekip, póki co udało mi się stąd wywnioskować, że polecacie Pana Sikorę i Tuptex - czy te polecenia aktualne, czy może jeszcze macie jakąś firmę ?
Pozdrawiam!

Jeżeli chodzi o pracę Pana Sikory - zapraszam do siebie na budowę (Tyniec-obok placu ćwiczeń). Buduje do SSO Pan Sikora. Jestem zadowolony, ale najlepiej osobiście ocenić. Pozdrawiam i powodzenia

Orchidea55
17-12-2018, 14:50
Witajcie,
chciałabym dodać do najczarniejszej z list SKŁAD BUDOWALNY - FIRMA "ZYCHBUD", JAROSŁAW ZYCH z Szymbarku

Dwa miesiące temu zamówiliśmy pustaka na kwote prawie 15 000, zapłacone przelewem z góry. Do tej pory towaru nie ma...
Mają tysiąc wymówek, od "cegielnia nie wyprodukowała", "już w środę dostawa", "proszę zadzwonić jutro bo ustalamy grafik dostaw" aż po "przecież nic nie zamawialiście u nas". W tym momencie mamy miesiąc opóźnień na budowie, brak materiałów oraz pieniędzy. Sprzedają wirtualny towar - olx, allegro. Mają również drugą firmę, NATUM.
Łatwo znaleźć po numerze telefonu: +48 602 754 847 Jarosław.

Niestety zostałam oszukana w taki sam sposób. Omijajcie szerokim łukiem

AG_home
17-12-2018, 22:58
skoro zapłaciłaś przelewem to masz dowód wpłaty. Skład nie wystawił faktury, nie podpisałaś tez odbioru towaru. Podpisywałaś jakąś umowę/zamówienie? Jak dla mnie sprawa nadaje się do sądu.

rutex
18-12-2018, 19:40
Witam

Polecam firmę pwsolid z Biskupic.
U mnie robili 140m przyłącza wodociągowego.
Praca wykonana, teren drogi utwardzony, doprowadzony do stanu przed wykopem.
Cena była normalna, a jedyni sami robią przewierty

kropka77
26-12-2018, 14:05
Ja ze swojej strony mogę polecić Artflex (http://artflex.pl/) z Tarnowa. Robili tylko wykończeniówkę, ale nie było się absolutnie do czego przyczepić. Inne firmy, które zajmowały się pozostałymi etapami budowy napsuły nam mniej lub więcej krwi, ale pan Darek wywiązał się jak należy. Szkoda tylko, że to rzadkość :bash:

waka
28-12-2018, 02:02
Poleci ktoś kogoś od kładzenia płytek z południa Małopolski?

szogu
28-12-2018, 02:38
Poleci ktoś kogoś od kładzenia płytek z południa Małopolski?

Cześć,
Polecam Pana Krzysztofa, tel: 888 955 975.
Pochodzi z okolic Nowego Targu, więc na południu Małopolski :yes:
Robi na 4 w skali do 5. Płaszczyzny ok, symetria ok, dostosowanie do wymagań ok. Trochę marudzi, ale robi :)
Wady: Nie robi białego montażu, dolicza za dodatkowe prace po fakcie pomimo, że były wymienione do wyliczenia wyceny na początku. Posiada maszynę do płytek max 90 cm. Musiałem specjalnie wypożyczać większy stół na płytki 120 cm.
Całościowo ceny ok.

szogu
28-12-2018, 04:11
Szukam firmę do wykonania kutych balustrad balkonowych, bramy wjazdowej i bramki.
Ktoś poleci?

waka
28-12-2018, 10:18
Cześć,
Polecam Pana Krzysztofa, tel: 888 955 975.
Pochodzi z okolic Nowego Targu, więc na południu Małopolski :yes:
Robi na 4 w skali do 5. Płaszczyzny ok, symetria ok, dostosowanie do wymagań ok. Trochę marudzi, ale robi :)
Wady: Nie robi białego montażu, dolicza za dodatkowe prace po fakcie pomimo, że były wymienione do wyliczenia wyceny na początku. Posiada maszynę do płytek max 90 cm. Musiałem specjalnie wypożyczać większy stół na płytki 120 cm.
Całościowo ceny ok.

Dzięki. Odezwę się do niego

glacjusz
02-01-2019, 16:14
Witam,
Zwracam się z prośbą do Forumowiczów: poszukuję ekipy do remontu mieszkania w kamienicy w Katowicach, remont generalny łącznie ze skuciem tynków i starych płytek, wymianą instalacji itp. Proszę o namiary na dobre i sprawdzone ekipy!!!!

Z góry dziękuję za pomoc!!!

maciuspala
04-01-2019, 18:05
Ja już prawie będę się wprowadzał więc kilka ekip przerobiłem....
Już kilku fachowców polecilem forumowiczom, wiem że na razie wszyscy byli zadowoleni....
Przypomnę....
Budowa domu Zbigniew Kozioł - niestety terminów brak, i robi tylko w obrębie 15 km i tak się od roboty ogonić nie może...
Okna Vetrex z Unimaru czyli forumowy Cinek, oknami jestem zachwycony....
Rolety zewnętrzne z silnikami Somfy firma Jachimek z Błonie koło Tarnowa rewelacyjne podejście i super cena...
Elewacje Darek Pajor z Siemiechowa, tak zrobił elewacje że wykończył mi cały dom, nie wypuściłem go robił łazienki, tapetę malowanie i kładzenie kamienia.... Niestety w w tym roku terminów brak...
Fotowoltaika od Tomasza Gumulaka z okolic Rytra, ja jestem zachwycony i nie tylko ja bo już 4 instalacje zrobił forumowiczom a jeszcze 3 się negocjują bo ceny ma rewelacyjne.....
Pompa ciepła Samsung montaż Neoklima, p. Michał instalator posiada ogromna wiedzę i fajne podejście..... Zawsze telefony odbiera a to jest ważne....
Wylewki Gacbud z Słonej super fachowcy robili z polecenia już kilka robót każdy zadowolony...
Tynki Marcin Ciesielczyk z Siemiechowa specjalizuje się w gipsowych i robi je świetnie.... Ostatnio był u mnie przyszły klient oglądać moje tynki i nie wierzył że nie ma na ścianach gładzi..... Tylko wyszlifowałem żyrafą....
Hydraulike robił mi Dominik Nadolnik z Zakliczyna, młody chłopak dokładnie robi i jeszcze nie jest drogi.... Zresztą ostatnio robił hydraulike i 2 forumowiczów po montażu pompy przez Neoklimę.
Penele podłogowe Mariusz Wzorek z Zakliczyna znam gościa od 20 lat kładzie na co dzień panele więc wiedziałem że zrobi je perfekcyjnie.... I tak zrobił.... Policzył 11 zł za m2 z listwami więc cena dobra....
Schody i kuchnie oraz szafy robi Marcin Baniak z Brzeska, robił mi kuchnie 10 lat temu, kilka kuchni wśród znajomych, w zeszłym roku u szwagra więc byłem pewny że zrobi u mnie rewelacyjnie... Nie pomyliłem się, zaletą jest jego że nie nadciąga na drogie rozwiązania a nawet czasami się dziwię że podpowiada że można zrobić taniej i lepiej skoro mógłby lepiej zarobić, mi za 11, 5 mb kuchni wysokiej pod sufit, fronty lakierowane na wysoki połysk w tym spora część w metalic co jest potwornie drogie powiedział 16 tys, cena to połowa ceny z salonów które liczą sobie bo zawsze frajer się znajdzie...
Wodę robił mi gość z Brzeska, zrobił szybko i tanio, za podpięcie wody 25 mb plus podłączenie w kotłowni wziął 1600 zl co jest bardzo tanio, zresztą robi wszystkim w okolicy i każdy zadowolony....
To chyba tyle...
Nie zadowolony jestem tylko z gościa to kładł mi płytki w kotłowni, wziął 30 zł za m2 a nie warta ta robota była nawet 10 zł.... Zrobił 2 ścianki działowe i zabudowę schodów i wywaliłem go z roboty.... Paprok jak cholera.....

Wujor
05-01-2019, 11:32
Witam, poszukuję wykonawcy frontowego ogrodzenia wraz z bramą automatyczną oraz furtką. Okolice Myślenic.

darek budowa
06-01-2019, 16:15
Szukam solidniej firmy do tynków wewnętrznych. Kogo polecacie? Okolice Myślenic , Suchej beskidzkiej i terenów w pobliżu

corey10
13-01-2019, 18:55
Witam wszystkich drogich, pomocnych i uczynnych forumowiczów :D

Zaczynam się rozglądać za wykonawcami, choć obecnie dopiero finalizuję projekt. Szukam firmy która dobrze się czuje w płytach fundamentowych i silikatach.
Bardzo proszę o polecanie firm od:
- samej płyty fundamentowej lub
- płyta + SSO lub
- płyta + SSO + dalsze etapy jeśli ktoś robił z jedną firmą i jest zadowolony

Oczywiście zależy mi na dobrym stosunku jakość/cena, pośpiechu nie ma, mogę poczekać jeśli warto. Budowa kilka km na południe od Krakowa.

tony.l
13-01-2019, 19:01
Witam wszystkich,
jestem w trakcie poszukiwania ekipy budowlanej do postawienia SSO pod Krakowem w Sieborowicach, nawiązałem kontakt z firmą Cież-Bud Wojciech Cież z Kasinki Małej .Czy ktoś z grona inwestorów miał z nimi do czynienia?

AliP
16-01-2019, 08:44
Ja też poszukuję poszukuję wykonawcy frontowego ogrodzenia wraz z bramą automatyczną oraz furtką :)
Północ Krakowa (Giebułtów)

maciuspala
16-01-2019, 13:33
Do mojej długiej listy mogę dołączyć Grzegorza vel oszczędnygrześ z forum, zrobił mi w zeszłym roku rozłożenie instalacji WM a w poniedziałek podłączył rekuperator.Całość spięta jednym z najdroższych rekuperatorów czyli Thessla Green 400 Home za cenę niższą niż inni chcieli za zestaw na najtańszym reku za 4-5 tyś.Robotę wykonał fachowo, doradził kilka rzeczy i na dzień dzisiejszy uważam go za jednego z najlepszych wykonawców na mojej budowie.
W zeszłym tygodniu miałem też montowane drzwi wewnętrze zamówione w firmie Mark w Brzesku, montaż wykonany przez ekipę Grzegorza tez przebiegł w pełni profesjonalnie, 11 drzwi zamontowane od 7,00 do 16,00.
Nie długo będę miał jeszcze fachowca od oczyszczalni, czeka aż mróz odpuści i montujemy Kingspana...czy będzie fachowo nie omieszkam napisać.

corey10
16-01-2019, 22:02
Do mojej długiej listy mogę dołączyć Grzegorza vel oszczędnygrześ z forum, zrobił mi w zeszłym roku rozłożenie instalacji WM a w poniedziałek podłączył rekuperator.Całość spięta jednym z najdroższych rekuperatorów czyli Thessla Green 400 Home za cenę niższą niż inni chcieli za zestaw na najtańszym reku za 4-5 tyś.Robotę wykonał fachowo, doradził kilka rzeczy i na dzień dzisiejszy uważam go za jednego z najlepszych wykonawców na mojej budowie.
W zeszłym tygodniu miałem też montowane drzwi wewnętrze zamówione w firmie Mark w Brzesku, montaż wykonany przez ekipę Grzegorza tez przebiegł w pełni profesjonalnie, 11 drzwi zamontowane od 7,00 do 16,00.
Nie długo będę miał jeszcze fachowca od oczyszczalni, czeka aż mróz odpuści i montujemy Kingspana...czy będzie fachowo nie omieszkam napisać.

Co w chodzi w zakres usług Grzegorza i jego ekipy poza instalacją WM i drzwi?

ciężkiprzypadek
17-01-2019, 07:30
Jak ktoś będzie poszukiwał dobrego architekta z Krakowa, to proszę o kontakt.
Chyba, że tu go przedstawię, najwyżej mod usunie:P
Polecam go z czystym sumieniem.

http://chowaniecarchitekci.firmy.net/opinie-klientow.html

corey10
17-01-2019, 08:51
Architektów, geodetów, geologów to jest cała masa. Brakuje ekip budowlanych, których poleconych tutaj jest zaledwie kilka, a takich poleconych wielokrotnie to może ze dwie na całą Małopolskę :eek:

maciuspala
17-01-2019, 14:50
Co w chodzi w zakres usług Grzegorza i jego ekipy poza instalacją WM i drzwi?

Zbieżność imion , drzwi montowała ekipa innego Grzegorza, montażysty firmy Mark:-)
oszczednygrzes vel Grzegorz zajmuje się szeroko pojęta wentylacją, chłodzeniem i grzaniem, czyli WM, klimatyzacje zwykłe, kanałowe.
Ogólnie to człowiek orkiestra bardziej robi to z fascynacji do tematu niż zarobku, oczywiście do garnka trzeba coś włożyć i za darmo nie robi, ale widać u niego wiedzę i pasję;-)

Pewnie w lecie będzie mi montował klimatyzację a wcześniej obiecał jeszcze użyczyć kamery termowizyjnej i zrobić test szczelności budynku...

Ja mam taki plus że mieszka ode mnie na przełaj 10 km a drogą niestety już ok 25 km ale jest pod ręką.

airbuss
17-01-2019, 17:03
Witajcie. Ma ktos do polecenia, hydraulika okolice Skawiny /Krakowa; do zrobienia instalacja wodna, kanalizacyjna, a po rozłożeniu styropianiu również, podłogówka na częsci domu na reszcie grzejniki. Byłbym wdzięczny za namiary. Tu lub na maila: [email protected]

katka
17-01-2019, 18:05
Fullinstal Skawina

slusar
19-01-2019, 16:36
Witajcie. Ma ktos do polecenia, hydraulika okolice Skawiny /Krakowa; do zrobienia instalacja wodna, kanalizacyjna, a po rozłożeniu styropianiu również, podłogówka na częsci domu na reszcie grzejniki. Byłbym wdzięczny za namiary. Tu lub na maila: [email protected]

Fullinstall Skawina, polecalem wielokrotnie

szogu
22-01-2019, 13:43
Do mojej długiej listy mogę dołączyć Grzegorza vel oszczędnygrześ z forum, zrobił mi w zeszłym roku rozłożenie instalacji WM a w poniedziałek podłączył rekuperator.Całość spięta jednym z najdroższych rekuperatorów czyli Thessla Green 400 Home za cenę niższą niż inni chcieli za zestaw na najtańszym reku za 4-5 tyś.Robotę wykonał fachowo, doradził kilka rzeczy i na dzień dzisiejszy uważam go za jednego z najlepszych wykonawców na mojej budowie.
W zeszłym tygodniu miałem też montowane drzwi wewnętrze zamówione w firmie Mark w Brzesku, montaż wykonany przez ekipę Grzegorza tez przebiegł w pełni profesjonalnie, 11 drzwi zamontowane od 7,00 do 16,00.
Nie długo będę miał jeszcze fachowca od oczyszczalni, czeka aż mróz odpuści i montujemy Kingspana...czy będzie fachowo nie omieszkam napisać.

No dobrze, a namiary na oszczędnegogrzesia? :)

boldix
22-01-2019, 20:53
Architektów, geodetów, geologów to jest cała masa. Brakuje ekip budowlanych, których poleconych tutaj jest zaledwie kilka, a takich poleconych wielokrotnie to może ze dwie na całą Małopolskę :eek:

Rzeczywiscie masz racje, że Architektów, geodetów, geologów jest b. dużo. To jest efekt byle jakiego kształcenia, byle więcej bo za każdego łepka uczelnia ma kase.Sami mgr i inż. Efekt jest teraz taki, ze brakuje osób z konkretnym fachem w ręku. U mnie fliziarz robil 5 tyg, wziął 12tys na rękę. W/w mgr moze tylko pomarzyć o takich zarobkach.

maciuspala
22-01-2019, 21:10
Oszczednygrzes vel Grzegorz 665071215 akurat to forumowicz więc nie obrazi się za telefon.

evaviktoria
23-01-2019, 08:54
krzysztofcz3:
CZARNA LISTA

Tynki

p. Marek Lempart

Lista najczarniejsza z czarnych. Prace rozpoczęte z opóźnieniem, wykonane na żenującym poziomie (ekipa była chyba z ulicy). P. Marek zgodził się, że praca została wykonana tragicznie, i wykonał poprawki. Efekt wciąż niezadowalający. Odradzamy![/QUOTE]

Witam Pana,

Jestem również osobą poszkodowaną przez Pana Marka Lemparta i jego pseudo fachowców. Ten pan jest autorem wylewki, której wady spowodowały zniszczenie drewnianej podłogi w cały mieszkaniu. Teraz jedyną możliwością naprawy jest... zrobienie nowej wylewki (po tym, jak mieszkanie zostało generalnie wyremontowane i wykończone). Poza czasem wiąże się to z ogromnymi kosztami, czasem i wyprowadzką. Niestety sprawa skończy się w sądzie, ponieważ p. Lempart uważa, że zawinił u klej do podłogi, co jest bzdurą (mam miażdżącą opinię biegłego rzeczoznawcy nt tej "wylewki"). W międzyczasie poszukuję osób poszkodowanych przez tę osobę i jego ekipę. Bardzo proszę o kontakt przez forum lub mailowo na [email protected]. Dziękuję

corey10
25-01-2019, 11:25
Czy ktoś miał może do czynienia z firmą Tuptex albo z firmą Daniel Lewiński DL DESIGN lub Pro Constructions z Limanowej? Jak wrażenia?

dygus
30-01-2019, 09:11
Witam,
Jeśli ktoś szuka taniego a solidnego ślusarza polecam:
Firma Handlowo - Produkcyjna "Fuerte" Łukasz Mucha z Bochni
Bardzo duże doświadczenie w ślusarstwie, jeśli ktoś szuka osoby kto tanio i fachowo wykona ogrodzenie, bramę itp. naprawdę polecam.
U mnie wykonał bramy w dużo niższej cenie niż konkurencja, i co ważne w terminie.
Telefon do Pana Łukasza 507-367-711
https://fuerte.net.pl/

maciuspala
03-02-2019, 19:38
Witam,
Jeśli ktoś szuka taniego a solidnego ślusarza polecam:
Firma Handlowo - Produkcyjna "Fuerte" Łukasz Mucha z Bochni
Bardzo duże doświadczenie w ślusarstwie, jeśli ktoś szuka osoby kto tanio i fachowo wykona ogrodzenie, bramę itp. naprawdę polecam.
U mnie wykonał bramy w dużo niższej cenie niż konkurencja, i co ważne w terminie.
Telefon do Pana Łukasza 507-367-711
https://fuerte.net.pl/

Uwielbiam 1 postówców którzy akurat 1 post i polecają kogoś, tak się składa że mieszkam niedaleko mogę podjechać i zobaczyć na własne oczy że sam siebie nie reklamujesz? Bo firmy nie kojarzę....

aglar
04-02-2019, 10:51
Biała lista:
geodeta Mariusz Gobiecki tel. 693134970
Wszystko terminowo, fachowo i w przystępnej cenie.

rutex
04-02-2019, 20:28
Witam
Może ktoś polecić porządnego kierownika budowy? Okolice Wieliczka.

szogu
05-02-2019, 16:23
Witam
Może ktoś polecić porządnego kierownika budowy? Okolice Wieliczka.

Rafał Drzymała - 601 514 569
Jak nie odbierze, bądź zrzuci, to oddzwoni.

Prowadził u mnie budowę (Węgrzce Wielkie), więc możesz się powołać.

pozdr
Tomek

corey10
05-02-2019, 21:57
Czy ktoś kojarzy firmę F.H.U. ,,PERFEKT" Dom-Budownictwo Robert Kędra ??

dygus
07-02-2019, 07:05
Czy ktoś kojarzy firmę F.H.U. ,,PERFEKT" Dom-Budownictwo Robert Kędra ??

U mnie Pan Robert będzie budował dom w marcu, wypowiem się dopiero w Maju.

Nie polecam firmy:
Ściany, krzywe nie maja kątów prostych:
440501
440502
Złe wymiary okienne:
440503
Brak zbrojenia w stropie:
440504
Niedokładności przy docinaniu pustaków:
440505

Izolacja malowana w zalanym wykopie, nawet 3 pustaków pod oknami nie potrafili wymurować w poziomie.
Dla zainteresowanych mam dużo więcej zdjęć.
Z daleka od firmy "Perfekt"

dygus
07-02-2019, 07:11
Uwielbiam 1 postówców którzy akurat 1 post i polecają kogoś, tak się składa że mieszkam niedaleko mogę podjechać i zobaczyć na własne oczy że sam siebie nie reklamujesz? Bo firmy nie kojarzę....

Zapraszam, na działkę. Też nie kojarzę wszystkich firm z okolicy, chociaż bardzo bym chciał, bo zaczynam teraz budowę, i bardzo by mi sie przydała ta wiedza.

Qualcolm_
10-02-2019, 08:50
Moja CZARNA lista oraz zdecydowanie odradzam:

Firma od tynków wewnętrznych (oraz może jeszcze czegoś) to RM-BUD Rafała Maciejowskiego, wszędzie reklamująca się jako EkoTynk lub Eko-tynk. Firma z Bochni, ul. Wygoda. Pan Rafał Maciejowski jak tylko pobierze wystarczającą ilość pieniędzy która go zadowala zwija ekipę się z budowy i nic więcej nie robi.

Jeśli ktoś korzystał bądź korzysta z usług tej firmy proszę o kontakt na PW.

Moje rozgrzebane tynki w tym temacie, polecam galerię zdjęć:
https://forum.muratordom.pl/showthread.php?353031-Tynki-wewn%C4%99trzne-wykonawca-si%C4%99-zmy%C5%82-co-dalej

maciuspala
10-02-2019, 09:44
Od kilku dni hula u mnie oczyszczalnia Kingspan Biopura, czy to dobry czy zły wybór się okaże przez lata, niestety na 5 fachowców którzy wyceniali mi oczyszczalnie 4 proponowalo Biopure a jeden EkoPol.
U mnie robił Maciej Strąg z Rudy Rysia, sąsiad mieszkający 800 m od domu, wybrałem go bo cena była najniższa, bardzo rozsądnie wytłumaczył zagadnienie i wydać że robi to na codzień. Z samej roboty jestem bardzo zadowolony przy okazji trochę podwórko uporządkował w cenie.

Marton
10-02-2019, 20:42
Czy może ktoś polecić sprawdzoną ekipę zajmującą się izolacją dachów płaskich w systemie EPDM?

strada79
12-02-2019, 11:42
Kierownik budowy Wieliczka Mariusz Nawrot 602407502

Asan2019
17-02-2019, 08:20
Moja CZARNA lista oraz zdecydowanie odradzam:

Firma od tynków wewnętrznych (oraz może jeszcze czegoś) to RM-BUD Rafała Maciejowskiego, wszędzie reklamująca się jako EkoTynk lub Eko-tynk. Firma z Bochni, ul. Wygoda. Pan Rafał Maciejowski jak tylko pobierze wystarczającą ilość pieniędzy która go zadowala zwija ekipę się z budowy i nic więcej nie robi.

Jeśli ktoś korzystał bądź korzysta z usług tej firmy proszę o kontakt na PW.

Moje rozgrzebane tynki w tym temacie, polecam galerię zdjęć:
https://forum.muratordom.pl/showthread.php?353031-Tynki-wewn%C4%99trzne-wykonawca-si%C4%99-zmy%C5%82-co-dalej

Witam
Az tak źle z nimi jest?! Ja jestem z nimi umówiona na tynki na wiosnę. I lekko się przerazilam

Asan2019
17-02-2019, 08:24
Witam
Prosze o opinie o firmie eko tynk z Bochni Maciejowski Rafał
Jedna znalazłam już negatywna opinie
A czy jest jeszcze ktoś kto zna ich
Pozdrawiam

Qualcolm_
20-02-2019, 10:07
Firma od tynków wewnętrznych (oraz może jeszcze czegoś) to RM-BUD Rafała Maciejowskiego, wszędzie reklamująca się jako EkoTynk lub Eko-tynk. Firma z Bochni, ul. Wygoda



Witam
Az tak źle z nimi jest?! Ja jestem z nimi umówiona na tynki na wiosnę. I lekko się przerazilam

Jak tylko lekko to przejrzyj galerie zdjęć z mojej budowy.
Czy jest z nimi źle? Moje tynki zaczęli w 2017roku i tym sposobem jestem ponad rok w plecy dzięki temu Panu. Pisma z wezwaniami nie pomagały. Teraz to jest na etapie sądowym...
Gdzie ich znalazłaś?

Evela_86
23-02-2019, 09:28
Witam,
Chcemy na jesień 2019 postawić fundamenty a z początkiem 2020 rozpocząć dalszy etap SSO domu parterowego wg projektu https://www.extradom.pl/projekt-domu...a1-v01-WOJ1018 . Jesteśmy na etapie poszukiwania ekipy oraz kierownika budowy. Mamy na oku 2 ekipy, słynnego Pana Józka (Józef Węgrzyn) z tym, że terminy mają dopiero od początku roku 2020 lub ekipę Pana Andrzeja Łagosza, która mogłaby fundamenty zrobić już na jesień. Cena u obu ekip za robociznę jest podobna. Jeżeli możecie jeszcze kogoś polecić to będziemy wdzięczni w celu porównania cen, terminów i współpracy.
Niestety jeżeli chodzi o kierownika budowy to jest wielki problem bo albo z polecenia z bardzo daleka i w związku z tym za dojazdy dużo trzeba by dopłacać i nie mogli by w każdej chwili podjechać albo nie mają terminów albo już nie pracują w zawodzie. Będziemy wdzięczni za każde polecenie. Dobrego kierownika nie jest łatwo znaleźć i to żeby był z "okolicy" - budujemy się w Łuczycach.
Jeszcze jedna kwestia jeśli chodzi o umowę na wykonanie robót, podpisywaliście? Jeśli tak to jakie? Z karmi za zwłokę i w przypadku ewentualnego wycofania się z budowy przez ekipę, czy podstawową tylko cena, termin i co mają zrobić?

manfred1
23-02-2019, 10:20
Witam
Prosze o opinie o firmie eko tynk z Bochni Maciejowski Rafał
Jedna znalazłam już negatywna opinie
A czy jest jeszcze ktoś kto zna ich
Pozdrawiam

No nie mogę świerzbi Cię kasa czy cuś :-)

Qualcolm_
23-02-2019, 16:40
No nie mogę świerzbi Cię kasa czy cuś :-)

Napisał byś coś więcej, rozwinął swoją wypowiedź:cool:

TK1973
23-02-2019, 18:39
Witam,
Szukam ekipy do montażu bramy przesuwnej i ogrodzenia oraz brukarzy. Ktoś ma sprawdzoną ekipę??

strada79
25-02-2019, 09:56
Szukam osoby bądz ekipy do wykonczenia podlogi w domu Wieliczka
Betonową posadzka będącą wersją finalną wykończenia podłogi.polerowana ktos zna moze polecic kto sie zajmuje

katka
25-02-2019, 18:01
Szukam osoby bądz ekipy do wykonczenia podlogi w domu Wieliczka
Betonową posadzka będącą wersją finalną wykończenia podłogi.polerowana ktos zna moze polecic kto sie zajmuje

A teraz prosimy to samo po polsku.

krecia
26-02-2019, 08:10
Bardzo proszę o polecenie kogoś do wykonania więźby oraz pokrycia w nowym budynku mieszkalnym. Najbardziej zależy nam ,.żeby bylo zrobione prosto i równo,v Dachówka ceramiczna płaska.

Azauriel
27-02-2019, 09:30
Bardzo proszę o polecenie kogoś do wykonania więźby oraz pokrycia w nowym budynku mieszkalnym. Najbardziej zależy nam ,.żeby bylo zrobione prosto i równo,v Dachówka ceramiczna płaska.

Polecam ekipę cieśli i dekarzy od Pana Roberta Sikory. U mnie skończyli w zeszłym tygodniu i jestem bardzo zadowolony. Bardzo rzetelni, super kontakt naprawdę pierwsza klasa i mogę śmiało polecić. Nie wiem jak z terminem, ale to już inna sprawa

Azauriel
27-02-2019, 09:34
Czy ktoś miał kontakt z firmą POL-MACH ze Skawiny? Mam ich ofertę na okna OKNOPLAST oraz rolety LUNA.
Proszę o informacje

AliP
27-02-2019, 10:59
Hej
my mamy z Polmachu - montowane latem zeszłego roku. Montaż szczelny - inne ekipy chwalą.
Przy montażu spadła jedna szyba - wymienili po 3 tygodniach.

radar22
27-02-2019, 13:16
Polecam ekipę cieśli i dekarzy od Pana Roberta Sikory. U mnie skończyli w zeszłym tygodniu i jestem bardzo zadowolony. Bardzo rzetelni, super kontakt naprawdę pierwsza klasa i mogę śmiało polecić. Nie wiem jak z terminem, ale to już inna sprawa

Nie wiem czy to ci sami nadal co u mnie, ale fakt trzeba przyznać że dach zrobili super (blacha na rąbek rukki classic).
Dach montowali mi w czerwcu 2017.

szyszcia
27-02-2019, 20:32
Na w zimie chciałem się w takie okienko wepchnąć i oczywiście 4 ekipy miały termin...podnieśli ceny o 50% niż zazwyczaj i jak frajer się zgodzi to komuś odmówią albo przeciągną o kilka miesięcy.....stanęło na tym iż dom wybudowała mi miejscowa ekipa która w poprzednim sezonie cierpiała na brak ludzi i nie brali zleceń ale teraz to już budowy na 2019 idą. W sumie jakby ktoś potrzebował w okolicy Brzeska to mogę dać namiar, u mnie spisali się świetnie.

witam czy mozna tez prosic o namiary na ekipe?

GrzegorzL85
01-03-2019, 06:13
Witam, szukam geodety do zrobienia mapy do celów projektowych, okolice Słomnik pod Krakowem. Ktoś wie jak klarują się teraz ceny za taką usługę?

corey10
01-03-2019, 15:23
Ja znalazłem geodetę który zrobił mi mapkę za 800zł. Adam Różycki 667 042 185

Asan2019
03-03-2019, 22:50
Witam kojarzy ktos firmę z Zakliczyna robią wylewki MiB Mateusz?

Regius
04-03-2019, 18:49
Cześć, szukam opinii o firmie Androgips wykonującej tynki? Czy ktoś z Was z nimi współpracował i może podzielić się opinią (firma działa na terenie śląska i małopolski)?

adrux
05-03-2019, 10:18
Potrzebuję zaopatrzyć się w szambo betonowe szczelne 10m3.
Poleci ktoś w okolicy Wieliczka/Dobczyce/Myślenice/Kraków wykonawcę/sprzedawcę?

boogabear
13-03-2019, 20:21
CZARNA LISTA: Pan Rafał Musiał z Libertowa tel. 501 607 554 ,zajmujący się przyłączami Wody i Kanalizacji - kompletnie niepoważny i niesłowny człowiek. Odmawia wykonania pracy w ostatniej chwili, kiedy wszyscy już byli przygotowani do prac a koparka wynajęta. Zdecydowanie nie polecam!!!

maciuspala
13-03-2019, 22:24
Znam bardzo dobrze Mateusza, sporo robi wylewek, w dodatku bardzo uczciwy o co teraz trudno. Nie oszczędza na materiale, wiem bo sam mu go dostarczam.

Azauriel
20-03-2019, 11:22
Poszukuję firmy do wykonania wylewki anhydrytowej na południu Krakowa.
Dom 300 m2 powierzchni całkowitej, ogrzewanie podłogowe na całej powierzchni.
Termin lipiec 2019

Regius
22-03-2019, 14:33
Znam bardzo dobrze Mateusza, sporo robi wylewek, w dodatku bardzo uczciwy o co teraz trudno. Nie oszczędza na materiale, wiem bo sam mu go dostarczam.

@maciuspala, czy mógłbyś napisać, którego wykonawcy dotyczy Twój post?

Qualcolm_
24-03-2019, 13:53
UZUPEŁNIENIE mojej CZARNEJ listy - o numery telefonów:

Firma od tynków wewnętrznych (oraz może jeszcze czegoś) to RM-BUD Rafała Maciejowskiego, wszędzie reklamująca się jako EkoTynk lub Eko-tynk. Firma z Bochni, ul. Wygoda (ale także pod innym adresem). Pan Rafał Maciejowski jak tylko pobierze wystarczającą ilość pieniędzy która go zadowala zwija ekipę się z budowy i nic więcej nie robi. To co jest zrobione nie nadaje się do dalszych prac.
Rafał Maciejowski gęsto się ogłasza na olx oraz gumtree z użyciem zdjęć z neta doklejając nieudolnie do tego swoje numery telefonów: 533 745 004 oraz
511 416 068.

Jeśli ktoś korzystał bądź korzysta z usług tej firmy proszę o kontakt na PW. Wiele osób może się wstydzić z obrotu spraw ale nie ma się czego wstydzić - tak też Pan Maciejowski zadziałał u mnie - zachęcam do kontaktu.

Moje rozgrzebane tynki w tym temacie, polecam galerię zdjęć:
https://forum.muratordom.pl/showthread.php?353031-Tynki-wewn%C4%99trzne-wykonawca-si%C4%99-zmy%C5%82-co-dalej

Screeny miniaturek z ogłoszeń tego pana żeby nie było wątpliwości i ktoś nie dawał się ponieść emocjom przy niedzielnym poszukiwaniu wykonawcy:
428414
428415


Uaktualnienie - jako że Firma PHU Rmbud Rafał Maciejowski reklamuje się także jako wynajem maszyn (ciekawe gdzie je ma) pod telefonem nazwanym jako "biuro" to takowy dodaję: 509 554 158 - polecam wylogowywać ten numer ;]
Kolejny adres to: ul. Legionów Polskich 6 lok. 73, 32-700 Bochnia.
Niestety pod nim najprawdopodobniej nie spotkacie tego człowieka, tym bardziej na ul. Wygoda 107/c3/4


Uwaga! Nigdy, ale to przenigdy Rafał Maciejowski nie powinien dostać żadnych pieniędzy puki nie zakończy całości umówionego zakresu prac. Nie można pozwolić na jakiekolwiek prace bez podpisanej umowy - i to szczegółowej. Podpisanie jakiegokolwiek krótkiej umowy nie gwarantuje nic a ten człowiek z pewnością umowę przygotuje tak, aby miał jak najmniej do oddawania.

lisciu1210
25-03-2019, 19:04
Hej forumowicze, potrzebuje dobrego architekta budowlanego do przebudowy w okolicach Bochni -/+ 1h od . Mam dom do remontu 90m2 z 1983 ale potrzebuje pomocy bo rozkład pomieszczeń pasuje trochę pozmieniać, dostawić ganek coś wyburzyć coś postawić. Znacie może kogoś konkretnego ? Może sami korzystaliście z usług godnego polecenia . Dajcie znać, będę wdzięczny za info.

saintos
26-03-2019, 22:11
CZARNA LISTA:

- balustrady - Robert Gruchacz 537912439 ZŁODZIEJ, z miejscowości Włosań lub Dobczyce. Telefon jest wyłączony więc pewnie ma inny. Zdjęcie gościa można zobaczyć na facebooku. Na wakacjach podpisaliśmy umowę na wykonanie zewnętrznych balustrad z terminem na jesień (!) bo mi się nie spieszyło (wtedy). Zaczał montować uchwyty i na tym się skonczyło. Zaliczka wzięta gościa nie ma. Jeśli udało się skontaktowac to cały czas były choroby, wyjazdy do rodziny i inne nieszczęścia jakie mogą przydażyć się wykonawcy. W smsach łamaną polszczyzną wyznawał bóle i cierpienia jakie go dotykają. Twierdził, że ma materiał zakupiony ale nie chciał pokazać. Twierdził cały czas, że będzie wykonywał. Niestety wyszło jak zwykle. Najzwyklejszy złodziej i nic więcej. Sprawa zgłoszona na policji oraz powództwo cywilne. Obydwie w trakcie.



W kwestii uzupełnienia informacji w sprawie Robert Gruchacz wykonującym m.in. balustrady. Jak pisałem o powódzctwie cywilnym jesteśmy już po wyroku gdzie Sąd nakazał Robertowi Gruchaczowi zwrot wszystkich pieniędzy, które mi ukradł. Mineło już kilka terminów spłat i drwiąc sobie z postanowienia Sądu nie przelał mi ani złotówki.
Prawodpodobnie nadal prowadzi swoją "działalność" nakierowaną na oszustwo.

OSTRZEGAM przed kontaktem z tym wykonawcą i w żadnym wypadku dawania jakichkolwiek zaliczek.

Ps. numer telefonu zmienił

corey10
03-04-2019, 21:45
Jak masz wyrok to daj dziada do komornika.

szogu
10-04-2019, 10:01
Ja już prawie będę się wprowadzał więc kilka ekip przerobiłem....
Już kilku fachowców polecilem forumowiczom, wiem że na razie wszyscy byli zadowoleni....
Przypomnę....
Budowa domu Zbigniew Kozioł - niestety terminów brak, i robi tylko w obrębie 15 km i tak się od roboty ogonić nie może...
Okna Vetrex z Unimaru czyli forumowy Cinek, oknami jestem zachwycony....
Rolety zewnętrzne z silnikami Somfy firma Jachimek z Błonie koło Tarnowa rewelacyjne podejście i super cena...
Elewacje Darek Pajor z Siemiechowa, tak zrobił elewacje że wykończył mi cały dom, nie wypuściłem go robił łazienki, tapetę malowanie i kładzenie kamienia.... Niestety w w tym roku terminów brak...
Fotowoltaika od Tomasza Gumulaka z okolic Rytra, ja jestem zachwycony i nie tylko ja bo już 4 instalacje zrobił forumowiczom a jeszcze 3 się negocjują bo ceny ma rewelacyjne.....
Pompa ciepła Samsung montaż Neoklima, p. Michał instalator posiada ogromna wiedzę i fajne podejście..... Zawsze telefony odbiera a to jest ważne....
Wylewki Gacbud z Słonej super fachowcy robili z polecenia już kilka robót każdy zadowolony...
Tynki Marcin Ciesielczyk z Siemiechowa specjalizuje się w gipsowych i robi je świetnie.... Ostatnio był u mnie przyszły klient oglądać moje tynki i nie wierzył że nie ma na ścianach gładzi..... Tylko wyszlifowałem żyrafą....
Hydraulike robił mi Dominik Nadolnik z Zakliczyna, młody chłopak dokładnie robi i jeszcze nie jest drogi.... Zresztą ostatnio robił hydraulike i 2 forumowiczów po montażu pompy przez Neoklimę.
Penele podłogowe Mariusz Wzorek z Zakliczyna znam gościa od 20 lat kładzie na co dzień panele więc wiedziałem że zrobi je perfekcyjnie.... I tak zrobił.... Policzył 11 zł za m2 z listwami więc cena dobra....
Schody i kuchnie oraz szafy robi Marcin Baniak z Brzeska, robił mi kuchnie 10 lat temu, kilka kuchni wśród znajomych, w zeszłym roku u szwagra więc byłem pewny że zrobi u mnie rewelacyjnie... Nie pomyliłem się, zaletą jest jego że nie nadciąga na drogie rozwiązania a nawet czasami się dziwię że podpowiada że można zrobić taniej i lepiej skoro mógłby lepiej zarobić, mi za 11, 5 mb kuchni wysokiej pod sufit, fronty lakierowane na wysoki połysk w tym spora część w metalic co jest potwornie drogie powiedział 16 tys, cena to połowa ceny z salonów które liczą sobie bo zawsze frajer się znajdzie...
Wodę robił mi gość z Brzeska, zrobił szybko i tanio, za podpięcie wody 25 mb plus podłączenie w kotłowni wziął 1600 zl co jest bardzo tanio, zresztą robi wszystkim w okolicy i każdy zadowolony....
To chyba tyle...
Nie zadowolony jestem tylko z gościa to kładł mi płytki w kotłowni, wziął 30 zł za m2 a nie warta ta robota była nawet 10 zł.... Zrobił 2 ścianki działowe i zabudowę schodów i wywaliłem go z roboty.... Paprok jak cholera.....

Hej,
Podaj mi proszę namiary na Marcina Baniaka od szaf.

pozdr
Tomek

PaulinaAp
15-04-2019, 10:35
Mi Sikora budował dom na początku 2017. Nadal jestem zadowolony z tego co zrobili :)

Była to jedna z bardziej ogarniętych i zorganizowanych ekip które miałem.


O której firmie Pana Sikory mowa bo jest kilku o tym nazwisku a na forum nie znalazłam kontaktu.

radar22
15-04-2019, 22:36
O której firmie Pana Sikory mowa bo jest kilku o tym nazwisku a na forum nie znalazłam kontaktu.

Robert Sikora - z okolic Gdowa sikora-bud.pl

FeniX1
18-04-2019, 19:32
Zdeccydowanie polecam Hydraulika z okolic Liszek :
Instalacje Sanitarne Co-Wod-Kan-Gaz Sebastian Feluś
501-491-883
Wziąłem z polecenia użytkowników na tym forum i z czystym sumieniem polecam.:lol2::yes:

Damianooow
02-05-2019, 16:15
Witam forumowiczow.
Ekipa od tynkow wystawiła nas tydzień przed rozpoczeciem prac. Dodam tylko ze zostala polecona na tym forum jak wszyscy inni fachowcy których mieliśmy do tej pory. Oczywiscie ta ekipa znajdzie sie na mojej czarnej liscie jak tylko ukoncze budowe i zrobie podsumowanie.Czy mozecie drodzy forumowicze polecic jakaś odpowiedzilna ekipę od tynków? Przy okazji chciałbym prosić jeszcze o polecenie kogoś do ocieplenia poddasza i elewacji. Domek w Jurczycach koło Skawina. Dziękuję

szogu
02-05-2019, 19:53
Witam forumowiczow.
Ekipa od tynkow wystawiła nas tydzień przed rozpoczeciem prac. Dodam tylko ze zostala polecona na tym forum jak wszyscy inni fachowcy których mieliśmy do tej pory. Oczywiscie ta ekipa znajdzie sie na mojej czarnej liscie jak tylko ukoncze budowe i zrobie podsumowanie.Czy mozecie drodzy forumowicze polecic jakaś odpowiedzilna ekipę od tynków? Przy okazji chciałbym prosić jeszcze o polecenie kogoś do ocieplenia poddasza i elewacji. Domek w Jurczycach koło Skawina. Dziękuję

Cześć,
Jeśli chodzi o ekipę od tynków, to napisz od razu która to firma jest niesłowna. Lepiej ostrzegać zawczasu.

Jeśli chodzi o ekipę do elewacji: Paweł Obrębski - 691 507 450. Terminy już raczej na przyszły rok :)

Dark0
05-05-2019, 21:55
Do ocieplenia poddasza polecam firmę LM DESIGN nr tel 503643748 a do elewacji FRB Szymski tel781361799. Obie ekipy działały u mnie A później u siostry i jesteśmy zadowoleni z jakości i terminowosci.

Szarota
07-05-2019, 21:38
Witam,

Korzystałem z kilku kontaktów z tego tematu i jestem zadowolony, więc może ktoś ponownie będzie w stanie mi pomóc.

Poszukuję ekipy na szybką interwencję związaną z instalacja ogrodzenia z siatki (ok 100 mb ) plus wykonanie fundamentu pod ogrodzenie kute oraz bramę (ok 70m). Wykonawcę stalówki mam, ale od tego roku przestali grzebać się w błotku.

Północny wschód od Krakowa.

Regius
13-05-2019, 19:40
Cześć, szukam opinii o firmie Androgips wykonującej tynki? Czy ktoś z Was z nimi współpracował i może podzielić się opinią (firma działa na terenie śląska i małopolski)?

Piszę to z żalem, ponieważ firma Androgips wydawała się solidna, ale ze swojej strony nie mogę ich polecić. Przyczyna - niecałe 3 tygodnie przed terminem rozpoczęcia prac zrezygnowali z wykonania zlecenia, mimo, że wcześniej, podczas wizji lokalnej nie widzieli żadnych przeciwwskazań. Oglądałem ich prace i wydawały się w porządku ale biorąc pod uwagę swoje doświadczenia nie mogę polecić tej firmy.

PaulinaAp
07-06-2019, 14:06
Witam, śledzę wątek od jakiegoś czasu i mam nadzieje, że ktoś też i mi poleci dobra firmę budowlana. Interesuje mnie firma która wykona stan surowy otwarty albo zamknięty. Pozdrawiam

PaulinaAp
07-06-2019, 14:21
Tez bardzo proszę o namiary na ekipę z Brzeska

Tomaszkos
18-06-2019, 10:39
Witam, śledzę wątek od jakiegoś czasu i mam nadzieje, że ktoś też i mi poleci dobra firmę budowlana. Interesuje mnie firma która wykona stan surowy otwarty albo zamknięty. Pozdrawiam
Przestrzegam przed ekipą z Dankowic, Firmę prowadzi Artur Rydz. Budowali dom w sąsiedztwie. Tragedia, arogancja, prostactwo. Bałagan nawet na sąsiednich działkach, awantury z dostawcami i inwestorem, materiały byle taniej (materiały budowlane kupował oczywiście Pan Rydz). Wiele błędów wykonawczych. Nawet jego pracownicy rozkładali ręce, że taki szef i tak tu się pracuje. Radzę trzymać się z daleka.

uoczkowicz
19-06-2019, 21:06
Witam,

zdecydowaliśmy się wraz z mężem na tynki, które wykona nam firma:


P.P.H.U sLIZOŃ TYNKI MASZYNOWE LIZOŃ KRZYSZTOF
Brzyna 1, 33-389 Jazowsko

Niestety nie doszukaliśmy się zbyt dużej ilości informacji dotyczących tej firmy ale postanowiliśmy zaryzykować. Na dzień dzisiejszy mamy za sobą tynki + gładź na piętrze i nie mamy zastrzeżeń wszystko równiutkie gładziutkie. Kontakt z właścicielem jak najbardziej na plus. Termin został zarezerwowany w grudniu 2018 na czerwiec 2019 więc Panowie rozpoczęli prace zgodnie z terminem. Bardzo nam się podoba, że wszystko mają zaplanowane i dokładnie wiedzą co robią. Dorzucimy jeszcze ostateczną opinie po zakończeniu tynków, póki co jak dla nas trafiają oni na BIAŁĄ LISTĘ. :D:D:D

strada79
22-06-2019, 14:32
znam bardzo dobrze mateusza, sporo robi wylewek, w dodatku bardzo uczciwy o co teraz trudno. Nie oszczędza na materiale, wiem bo sam mu go dostarczam.

a robi wylewki betonowe przemyslowe?

strada79
22-06-2019, 14:36
Witam, śledzę wątek od jakiegoś czasu i mam nadzieje, że ktoś też i mi poleci dobra firmę budowlana. Interesuje mnie firma która wykona stan surowy otwarty albo zamknięty. Pozdrawiam

wyslalm na priv

strada79
22-06-2019, 14:54
Hej,
Podaj mi proszę namiary na Marcina Baniaka od szaf.

pozdr
Tomek

Czesc mozesz podac namiar Rolety zewnętrzne z silnikami Somfy firma Jachimek z Błonie koło Tarnowa rewelacyjne podejście i super cena... bede wdieczna

Joanna313
22-06-2019, 22:28
Też miałam w tym roku, latem, rozpocząć z nim budowę. Wziął zaliczkę, terminy przekładał, a teraz nie odbiera telefonu. Dowiedziałam się, że ma zaległości finansowe. Pozostaje sąd i rok budowy stracony.

Joanna313
22-06-2019, 22:30
Dotyczy firmy Bukpol Jarosław Bukowski

kamieniarz
24-06-2019, 05:18
Firma Pana Jarka Bukowskiego Pol buk to jakaś totalna porażka.Podpisuję umowę,pobiera zaliczkę i na tym koniec!Gość każe sobie narzędzia kupić to jakaś kpina,przyjść do kogoś na budowę bez narzędzi!Posiada pięć telefonów których i tak nie odbiera.Przekłada terminy co 2 dni,zamówiłem koparkę do kopania fundamentu a jego nie było.Przestrzegam przed tą firmą,jeszcze nie spotkałem się z takim oszustwem!!!

Cierpliwy
24-06-2019, 12:16
Wypożyczyłem Panu Bukowskiemu dokumentację budowlaną (dwa tomy projektu budowlanego) po którą z Bielska przyjechał do Rudy Śląskiej, celem sporządzenia oferty. Oferta została sporządzona i przesłana na maila. Kiedy powiedziałem, że możemy zacząć w przyszłym roku po załatwieniu kredytu, Pan Bukowski nachalnie namawiał do podpisania już umowy i wpłacenia już zaliczki. Grzecznie odpowiedziałem, że nie ze mną "te numery". I co? I nie oddał wypożyczonych projektów. Po moim telefonie z prośbą o zwrot - a jak, Pan Bukowski zobowiązał się niezwłocznie odesłać pocztą, bo jakoś już nie było mu do Rudy po drodze, przestał odbierać telefony. Na pisemne wezwanie do wydania rzeczy... echo. Zatem sprawę kieruje do sądu.
Przestrzegam potencjalnych zleceniodawców/klientów przed FHU Pol-Buk Jarosław Bukowski.
Pozdrawiam GS

kamieniarz
24-06-2019, 14:03
Jak wystawiłem Bukowskiemu opinie na fixli to zaraz zadzwonił do mnie.Zerwałem z nim umowę i żądam zwrotu zaliczki.Prace miały zacząć się z końcem marca,i skończyć się teraz,a tu nic tylko zwlekanie było.A jak kazał mi przygotować narzędzia to wyprowadziło mnie to z równowagi.Po grozbach dopiero oddał projekt.Szkoda gadać.

rudaerka
25-06-2019, 20:29
Witam, szukam ekipy budowlanej do generalnego remontu mieszkania w Myślenicach. M.in burzenie i przesuwanie ścian również nośnych.
Możecie polecić kogoś solidnego, kto przy okazji nie zedrze jak za woły? :)

AliP
28-06-2019, 09:18
To teraz dla odmiany dorzucę coś na białą listę ;) Budowa na północy od Krakowa (zostało nam wykończenie i elewacja)
Nr tel można wy-googlować w większości więc tylko nieliczne podam

Elektryk : znany wszystkim chyba już Leszek Celer :) - wszystkie kabelki łącznie z kablami pod instalację alarmową + osadzenie gniazdek po tynkach. Przyzwoita cena, świetny kontakt z inwestorem, ładnie wykonana praca

Hydraulik Dariusz Borówka - podłogówka, piec, rury, grzejniki itp itd + instalacja do centralnego odkurzacza + przezbrojenie na butlę do wygrzania podłogówki bo na gaz się nie można doczekać...

Przyłącza woda/kanalizacja Marek Morawski Best-Bud (dodatkowo trochę prac ziemnych jak odprowadzenie wody z rynien)

Kominek (wiem wiem kominki są passse) ale mocno polecam Pan Maciej Niemczyk Jr (montaż kominka, nawiewy, dopływ powietrza, odbudowa)

Brama garażowa Krispol (wiśniowskiego) - przyzwoita cena, po wylewkach przyjechali jeszcze dopasować montaż bo wylewka trochę za wysoka była ;)

Brama wjazdowa Brama z montażem oraz montażem słupków i fundamentów pod słupki w bardzo przyzwoitej cenie: Oleaczek

Rekuperacja Ask na Zakopiance

Tynki no wiadomo SuperTynki - do prac nie mam zastrzeżeń ale cenowo dość drogo (uwaga na naddatki) - myślę że można znaleźć taniej tylko niech ktoś poleca bo najczęściej to raczej wszyscy się uskarżają na wykonanie eh

Okna, rolety Polmach ze Skawiny

Brukarz wisienka na torcie :yes: podjazd, umocnienie skarpy, schodki i podejście do domu - nie łatwa praca, a ładnie zrobiona: Piotr Konik (tel: 887 617 916)

BodzenkaKa
03-07-2019, 09:53
Hej czy ktoś ma jakieś doswiadczenia budowy SSO z firma Jakub Kania z Sułkowic lub Jarek Wietecha lub firma Konkret? Będę wdzięczna za wszelkie opinie.

Azauriel
08-07-2019, 09:41
Na chwilę obecną podaję:
BIAŁA LISTA
SSO - Sikora-Bud (Robert Sikora, tel. 600328847) - Bardzo solidnie, terminowo, super kontakt, praca wykonana zgodnie ze sztuką budowlaną.
Instalacja wod.-kan. - FULLINSTALL Skawina (tel. 501051273) - I etap wykonany bardzo solidnie, szybko, bez uwag
Rekuperacja - FULLINSTALL Skawina (tel. 501051273) - I etap wykonany bardzo solidnie, szybko, bez uwag
Elektryka - p. Sebastian Wielowski (tel. 880231059) - I etap - super jakość, terminowość, profesjonalizm. Pan Sebastian oprócz wykonania instalacji, na każdym etapie szczegółowo doradzał i proponował rozwiązania korzystniejsze.
Tynki - Supertynki (601667101) - hmmm. Kontakt i obsługa - pełen profesjonalizm, ale cena znacznie wyższa od konkurencji. Jakość wykonania - bez większych uwag.

maciekkr
13-07-2019, 20:09
Biała lista
Murarz - Staszek Mazur z okolic Tarnawy (powiat bocheński),
Elektryka - Piotr Chwastek (http://www.elektroinstalacje.eu/),
Kierbud - Robert Mysza z Wieliczki - najsolidniejszy człowiek na mojej budowie,
Gładzie na tynkach CW - Adam 693841922 (gładzie super, ale z ocieplaniem poddasza raczej słabo),
Panele, drzwi wew. i zew. - Maciek&Krzysiek - montażyści z Paneluxu z Wieliczki.



Czarna lista
Dekarz - Wiesław Wójcik - podobno inżynier :) - też okolice Tarnawy ,
Hydraulicy przez małe h - CR Gaz z Wieliczki.

Reszta albo nie zasłużyła na żadną z list, albo zgubiłem kontakt.

boconek03
13-07-2019, 21:49
Rafał Drzymała - 601 514 569
Jak nie odbierze, bądź zrzuci, to oddzwoni.

Prowadził u mnie budowę (Węgrzce Wielkie), więc możesz się powołać.

pozdr
Tomek

Polecam, dobry człowiek.
Ja natomiast szukam architekta z Krakowa/Skawina/Wieliczka który zaprojektuje mi od A do Z zbrojony mur oporowy na działce(spora inwestycja), i formalności z tym związane.Ktoś coś?

corey10
19-07-2019, 23:28
Biała Lista

Architekt - Marcin Nowak-Żelaśkiewicz z Krakowa - tel. 696 006 899 - Może nie jest tani, ale muszę przyznać że ma głowę na karku i "uratował" mnie przed kilkoma moimi własnymi pomysłami proponując sensowniejsze rozwiązania i dbając przy tym by zminimalizować moje koszty. Bardzo kontaktowy i rzetelny gość. Wszystko ze mną cierpliwie omawiał aż udało się doszlifować projekt do perfekcji, tak więc z czystym sumieniem mogę go polecić.

Urszula Krk
20-07-2019, 05:21
Uwaga Kraków i okolice !

Czarna lista : Firma "Szybko i Sprawnie FAST", ogłaszają się również jako "Remonty mieszkań".
Właściciel Bartosz Walo. Adres firmy ul.Balicka 18a,

Przeprowadzali u mnie kompleksowy remont łazienki. Mnóstwo usterek, prowizorek i niedociągnięć. Mimo zapewnień o utrzymaniu czystości z reszty mieszkania zrobili ruinę. Niesłowni, zjawiają się kiedy chcą niezależnie od wcześniejszych ustaleń. Nie reagują na telefony i sms. Nie wywożą gruzu. Strata pieniędzy i nerwów. chociaż właściciel bardzo kontaktowy i w słowach wszystko pięknie wygląda i przebiega. Często stosują własne, wygodne dla nich rozwiązania nie ustalając tego z nikim.

Rysiek650
20-07-2019, 22:22
Witam :)

Może ktoś z Forumowiczów poleci jakiegoś solidnego fachowca do naprawy dachu i jego ocieplenia. W grę wchodzi też montaż zabezpieczenia -pastucha na kuny :)
Dostała mi się kuna i zrujnowała wełnę i izolację więc muszę zrobić remont. Gdyby fachowiec miał jakieś doświadczenie w tym temacie było by super :) .
Pozdrawiam Was serdecznie :)
Ryszard

ZZE
26-07-2019, 21:08
Witam, jeśli chodzi o konstrukcję to na pewno dobrze przeliczy i zaprojektuje Ci ten mur pan Marcin Górszczak, jest konstruktorem i kierownikiem budowy, projektuje takie rzeczy, nam przeliczał murki do garażu podziemnego. Prędzej trochę przezbroi niż spartaczy. Ma pojęcie o temacie. Jego tel. 603 038 808

ZZE
26-07-2019, 21:11
Polecam, dobry człowiek.
Ja natomiast szukam architekta z Krakowa/Skawina/Wieliczka który zaprojektuje mi od A do Z zbrojony mur oporowy na działce(spora inwestycja), i formalności z tym związane.Ktoś coś?

Odnośnie tego postu pisałam, zapomniałam zacytować

ZZE
26-07-2019, 21:47
Biała lista:

OknoPlus z Myślenic. Okna super, montaż bez zarzutu, fachowe doradztwo w biurze.

Sklep budowlany w Myślenicach na ul. K. Wielkiego (za stacją paliw) - dobrej jakości materiał przyzwoite ceny, miła obsługa i doradztwo

Czarna lista: stolarz z Polanki. Meble nie do końca zgodne z zamówieniem, krzywo przykręcone niektóre uchwyty, listwy przypodłogowe w szafkach kuchennych trzymają się ledwo ledwo, trzeba uważać żeby nie trącić miotłą.

ZZE
26-07-2019, 21:50
Możecie polecić ekipę do elewacji (z ociepleniem) z okolic Myślenic?

osiolek
08-08-2019, 11:46
Witam, jestem nowym użytkownikiem, ale już od kilku dni intensywnie śledzę wątek. Razem z mężem budujemy dom w okolicach Wieliczki. Aktualnie szukamy kogoś do tynków wewnętrznych w okolice października. Czy możecie kogoś polecić. Super Tynki już sprawdziliśmy. Z góry dziękuję za odpowiedzi

Dark0
08-08-2019, 19:00
Możecie polecić ekipę do elewacji (z ociepleniem) z okolic Myślenic?

Do elewacji polecam FRB Szymski 781361799

lukmach
23-08-2019, 13:51
Miałem spotkanie z p. Krzysztofem, generalnie zrobił dobre wrażenie. Pewne obawy wynikały z tego, że prowadziłęm z nim wcześniej korespondencję i nigdy się nie podpisywał, w zasadzie to nie wiedziałem z kim do końca rozmawiam (kontakt z oferii), ale też na początku nie chciał pokazać aktualnej budowy. Na spotkaniu się jednak przedstawił i wtedy mogłem przeszukać informacje w internecie, zgodził się też pokazać aktualną budowę. Po przeczytaniu m.in tego forum oraz jednego bloga zrezygnowałem z dalszych rozmów z p. Krzysztofem i nie jechałem oglądać budowy (nie mogę jej ocenić). Jako, że dość intensywnie szukałem wykonawcy do budowy domu, sprawdzałem zarówno osoby polecane tutaj, ale też z oferii, olx, szukajfachowca, itp. Jeżdziłem na aktualne budowy i mogę napisać, że w przypadku firm polecanych tutaj (Sławomir Dudek, Marian Węgrzyn, Piotr Brzezicki, ekipa p. Grzegorza (okolice Lubnia), Madej z Radwanowic), widać naprawdę dobre budowanie i się z nimi konkretnie rozmawia, natomiast ekipy z tych innych źródeł to w 90% była mniejsza lub większa masakra (styropian przykryje). Ostatecznie wybór padł na jedną z wymienionych ekip, narazie nie napiszę jaką, wstrzymam się do rozpoczęcia, a w zasadzie zakończenia budowy.
Ale trzeba też pamietać, że w internecie zdecydowanie częściej wylewa sie żale niż chwali kogoś - tak więc trzeba zachować pewien dystans do mniej przychylnych komentarzy. Sprawdzać, sprawdzać i jeszcze raz sprawdzać.

Stan surowy otwarty gotowy, tak więc czas na podsumowanie i ocenę wykonawcy. Ostateczny wybór padł na Piotr Brzezicki (506 984010), polecany wcześniej na forum przez użytkownika Liliputek. Jeżeli chodzi o cenę to nie był najdroższy ale też nie był najtańszy, ale bliżej tych najwyższych wycen. Budowa wystartowała 9 kwietnia, a zakończyła się 21 sierpnia, w umowie mieliśmy termin zakończenia 6 wrzesień. W zakresie robót było wszystko od fundamentu po dach. Budują etapami, zachowując wymagane przerwy technologiczne, mały obsuw był z wystartowaniem ścian parteru, ale trzeba pamiętać jaka była pogoda w maju.
Ściany z odchyłami w poziomie do 4 mm na długości 4-5 m. W pionie podobnie (przy normie 25 mm - ja bym się zmieścił chyba w tej granicy ;). Wysokość do stropu z tolerancją +- 2 mm (od repera na ścianie) - posiada własne szalunki, były one oczywiście w cenie ale też inne drewno - my nie kupiliśmy ani jednej deski do budowy. Budowa była z Silki, posiadali odpowiednią piłę do materiału, na ściany nośne bardzo mało odpadu, nieco więcej było na działówkach ale tam docinek było znacznie więcej, generalnie oszczędzali materiał.
Więźbę, dach dwuspadowy z jedną jaskółką + krycie blachodachówką z posypką mineralną (Gerard Corona) wykonywał syn p. Piotra (Darek Brzezicki - 504 579 507) , który jednocześnie robi rynny ciągnione, polecam, wychodzą jednak ok. 20% drożej od stalowych, ale nie ma żadnych łączeń. Po budowie posprzątali po sobie. Na minus (w oczach mojej żony), chyba większość ekipy paliła i wszędzie leżą niedopałki. Budowa oceniona bardzo dobrze przez kierownika budowy, ja osobiście też nie miałem zastrzeżeń (większych, można się przyczepić do kilku detali), przy czym mam świadomość, że pewne rzeczy mogą wyjść dopiero po pewnym czasie - o czym pewnie napiszę (obym nie musiał). Podsumowując, na chwilę obecną trafia na białą listę.
Z innych branż (biała lista):
Geolog - GEONIT Przemysław Kluczewski, 604 252 714
Geodeta - Biuro Usług Geodezyjnych AP-GEO Adrian Pogan 888 839 515
Kierownik Budowy - Robert Tarczyński 609 320 038
Przyłącze wody (120 m) - Michał Sołtysik 698 748 870 - szybka sprawna robota, pomoc w odbiorze, dobra cena
Skład budowlany: Roda w Brzeziu - super kontakt, pomocni, elastyczni, transporty terminowe, brak problemu przy zwrotach, ceny były niemal identyczne jak w innych składach

Szara lista:
Droga dojazdowa (150 m), wywóz ziemi z wykopu - Ryszard Nowak (Jerzmanowice) - z uwagi na zmianę warunków finansowych, ale robota wykonana dobrze. Do kolejnych robót ziemnych już nie wezmę go.

Czarna lista:
Grzegorz Gołąb G-Gaz - miał wykonać przyłącze wody, zmieniał termin wejścia w teren kilkukrotnie, zrezygnowałem z jego usług.

Januszstu
24-08-2019, 19:11
Czesc,

Poszukuje sprawdzonej ekipy do ulozenia kostki brukowej - podworko, podjazdy, opaska etc.
Czy mozecie polecic porzadna ekipe z okolic Krakowa?
dziekuje,
Janusz

princess1234
27-08-2019, 13:56
Uwaga!!!!! na pseudo firmę HELIZON - Chojnik, rodzinna firma partaczy

strada79
03-09-2019, 22:34
NA JUZ Pilnie poszukuje ekipy na terenie Wieliczki do wykonania elewcji zewnetrznej drewnianej w domu jednorodzinnym

rrako
04-09-2019, 16:13
Możecie polecić ekipę do elewacji (z ociepleniem) z okolic Myślenic?

Polecam w 100% ekipę Pana Pawła tel. 600387715

rrako
04-09-2019, 16:15
Do elewacji polecam FRB Szymski 781361799

Ekipa Pana Pawła tel. 600387715

stanley1983
09-09-2019, 22:33
Witam, szukam ekipy budowlanej do remontu domu w Sieprawiu M.in zrywanie podłóg drewnianych i zrobienie wylewki, postawienie ganku.
Możecie polecić kogoś solidnego, kto przy okazji nie zedrze jak za woły?

Wujor
10-09-2019, 10:16
Ktoś montował ostatnio panele fotowoltaiczne? Jakieś firmy godne polecenia zna ktoś?

kalkulatorek
11-09-2019, 12:13
@Wujor: http://www.skorut-solar.pl/

tomasz17
14-09-2019, 14:24
Dodaję do Białej Listy.Polecam Firmę Pana Krzysztofa Kaczmarczyka .Budował nam dom w lonicerach .Efekt dachu nas bardzo zadowolił, widać bardzo duże doświadczenie ekipy . Mury Panowie codziennie oczyszczali(fug)i dzięki temu wygląda murarka znakomicie. Jesteśmy z żoną bardzo zadowoleni, wszystko odbyło się zgodnie z umową . Tomasz Tomasik Wola Duchacka

AnnaZ.
23-09-2019, 07:14
Witam

czy ktos wspolpracowal z pracownia projektowa MIRPOL z Bibic? Przymierzamy sie do budowy domu w Michalowicach i w tej chwili rozgladamy sie za dobrym geodeta i architektem. Bede wdzieczna za opinie i polecenia,

yksnimak
23-09-2019, 22:17
Witajcie,
Moja biała lista do tej pory:
1. Stan surowy otwarty - ekipa z podkarpacia, nie podaje kontaktu, bo na Kraków już nie jeżdżą :)
2. Elektryk - Adam Drewniak, dokładny, terminowy, dba o porządek
3. Okna - Pagen z Myślenic, cenowo konkurencyjni, poprawki po montażu wykonali terminowo, brałem okna PVC w okleinie ze szprosami
4. Rolety - MTBram, na silnikach Came, do dużych okien balkonowych, sprawna realizacja, cenowo konkurencyjni
5. Instalacje wod-kan-co-gaz, znajomy kierownika budowy, nie mogę polecić bo strasznie przeciągnął terminy (2 miesiące!)

Szara lista:
1. Dach - Marcin Trojanowski, nie jest na czarnej tylko dlatego, że ostatecznie ten dach skończył, dach 300m2, czterospadowy z 4rema lukarnami z łukami, bardzo skomplikowany, ale to nie tłumaczy czasu wykonania - 6 miesięcy z przerwami na zimę kiedy był śnieg. Oprócz tego standardowe zachowania typu nieodbieranie telefonu, umówił się, nie przyjechał itd. Nie wywaliłem z budowy tylko dlatego że nie znalazłbym nikogo innego w tym terminie. Pan Marcin jest młody i niedoszacował pracy wg mnie, nauczył się trochę na moim dachu i jak sam stwierdził robiąc poprawki po pół roku, że "Pan to jest spoko, inny to już by nas dawno wyp...lił" :)

Czarna lista:
1. Elewacje, tynki, wykończenia - Dariusz Chlebda - kontakt wzięty z tego forum, ktoś bardzo tutaj zachwalał. Otóż byłem umówiony z panem od lutego tego roku, na prace od tynków i wylewek (to załatwił i byłem zadowolony, chociaż przy rozliczeniu tynków 'walnęli się' o 100m2 ! - no cóż, zdarza się) przez ocieplenie poddasza, elewacje i wykończenie. Pan Dariusz nie chciał podpisać umowy co powinno już być jakimś ostrzeżeniem, a następnie w sierpniu przestał odbierać telefon i odpisywać na smsy, musiałem na szybko szukać ekipy do ociepleń i elewacji, bo miałbym zimę z głowy i pół roku obsuwy. Tak więc czarna lista bo takie zachowanie to po prostu chamstwo i tego nie tolerujmy. Moja rada - bez umowy i kar za zerwanie nie podchodźcie do tego "biznesmena".

powodzenia!

Wujor
24-09-2019, 08:14
@Wujor: http://www.skorut-solar.pl/

Przystępuje do realizacji zlecenia z tą firmą, póki co, oferte przygotowali dobrą, a że są lokalnie to się zdecydowałem. Zobaczymy jak dalej będzie. Czy Ty robiłeś coś z nimi?

Mypebble27
29-09-2019, 10:00
Witam, chce na wiosne zbudowac blizniak w Cholerzynie pod Krakowem. Calosc ok 180 m kw. Czy ktos moze polecic ekipe budowlana? Czytam forum i juz kilka firm przez jednych polecane u innych na czarnej liscie... jak zyc?!;))
Dodam moze jeszcze, ze profesjonalizm jest dla mnie na 1 miejscu, cena na 2. Moze ktos poleci dobra ekipe? Dzieki

rodzinanaswoim
01-10-2019, 11:42
Czarnej listy ciag dalszy:

Obydwaj wykonawcy niejako z polecenia:

1. IS wentylacja z Gaja (Małopolska)= > Mocno nie polecam, wykonawca pomimo zapewnień nie przystąpił do realizacji zlecenia (wykonanie wentylacji mechanicznej) w ustalonym terminie. Kontakt wstępny, uzgodnienia jak i projekt miały miejsce 9 mies. przed planowanym terminem realizacji. Pan Bartłomiej zostawił Nas na lodzie tuż przed terminem wykonania prac, byliśmy zmuszeni wstrzymać prace i na szybko szukać nowego wykonawcy "na już", co oczywiście odbiło się na cenie usługi. Totalny brak profesjonalizmy i podejścia do klienta.

Niestety nie był to taki jedyny i ostatni przypadek podczas naszej budowy.

2. Burakowski Marcin- kostka brukowa (firma Mar- Bruk z malopolski), w lipcu br. umówiliśmy się na prace brukarskie na koniec września/ początek października. Między lipcem a wrześniem kontaktowaliśmy się z wykonawca, żeby potwierdzić, że wszystko ok bo bardzo nam zależało na realizacji usługi w tym terminie. Pan Marcin zapewniał, że wszystko jest ok. We wrześniu kontakt ponowny, wykonawca NIE ODBIERA TELEFONU przez kilka dni, ale odbiera połączenie z innego nowego numeru od żony, zapewnia, że wszystko ok i że będzie niebawem dzwonił, żeby zmierzyć teren itd. Telefonu oczywiście nie było. Próba kontaktu z naszej strony bezskuteczna, Pan Marcin nie odbiera, nie odpisuje. Zarówno z jednego jak i drugiego telefonu.
Ale połączenie z trzeciego innego numeru telefonu odbiera od razu w ciągu kilku sekund. Nie muszę chyba dodawać, że do realizacji usługi nie dojdzie.
Finał? Pól roku w plecy... teraz na gwałt szukamy kogoś "na już" do tych robót choć pewnie skończy się to opóźnieniem przeprowadzki o parę dobrych miesięcy. Mocno rekomenduję omijać Pana szerokim łukiem.
Wcześniejszy wykonawca miał przynajmniej tyle honoru, że w końcu przyznał, że nie wykona tego na co się umówiliśmy, ten unika kontaktu. Minus 100 pkt za profesjonalizm i podejście do klienta, plus 100 za buractwo i krętactwo. Oby rynek szybko wyeliminował takich "fachowców".




Niestety tak, krótko pisząc prosze omijać z daleka. W innym moim wpisie więcej info.

Maraxus
02-10-2019, 20:44
Poszukujemy ekipy do wykończenia wnętrz w okolicach Wieliczka (Gdów) oraz stolarza. Mile widziane solidne wykonanie w przystępnej cenie :)
Ktoś poleci kogoś sprawdzonego?
Dziękować.

BodzenkaKa
03-10-2019, 01:38
Hej
Pilnie poszukuję konstruktora, pracowni do projektu płyty fundamentowej.
Pomóżcie proszę bo mam straszna sytuacje na budowie... jeśli tylko ktoś coś wie kto by mi zrobił taki projekt na już bardzo proszę o informacje. Pozdrawiam

szogu
06-10-2019, 09:54
Poszukujemy ekipy do wykończenia wnętrz w okolicach Wieliczka (Gdów) oraz stolarza. Mile widziane solidne wykonanie w przystępnej cenie :)
Ktoś poleci kogoś sprawdzonego?
Dziękować.

Stolarz Adam Grochal - 602230474
Może to nie schody (moje) do katalogu, ale robota solidna i przystępna cena.
Tylko na początku powiedz gdzie inwestycja, bo może nie chcieć jeździć.
Mówił, że ma dużo pracy w okolicy i dalej nie ma potrzeby się wybierać.
pozdr

Dark0
06-10-2019, 20:24
Poszukujemy ekipy do wykończenia wnętrz w okolicach Wieliczka (Gdów) oraz stolarza. Mile widziane solidne wykonanie w przystępnej cenie :)
Ktoś poleci kogoś sprawdzonego?
Dziękować.

Mój dom również w okolicach Wieliczki wykańczala począwszy od zabudowy poddasza A skończywszy na wstawianiu drzwi firma LM DESIGN 503 643 748, cenowo i jakościowo dla mnie super, dlatego polecalem juz niejednokrotnie . Stolarz który robił u mnie schody to Pan Mirosław 692242486. Cena do jakości usług dla mnie również bardzo dobra dlatego także polecam.

Bajkonur
07-10-2019, 19:16
Dajcie namiary na wykończeniowców, usługi murarskie i elektryków. BRZESKO.

domkrakow
07-10-2019, 22:14
Jesteśmy już bliżej końca niż początku budowy, oto wykonawcy, z którymi mieliśmy dotychczas okazję współpracować:

Czarna lista wykonawców:

- Akustik wylewki - sama wylewka wykonana poprawnie, kontakt i terminowość również oceniam bardzo dobrze. Panom, którzy wykonywali poprawki taśm dylatacyjnych itp i wylewkę nie mogę nic zarzucić, wręcz oceniam ich podejście na bardzo profesjonalne. Na ogromny minus podejście do inwestora po zakończonej realizacji. Na początek, cena za metr okazała się wyższa niż ta podana na stronie firmy. Po rozmowie z właścicielem zaakceptowaliśmy ją przed rozpoczęciem prac, po tym jak min powiedział, że wszystkie ewentualne poprawki i przygotowania do wylewek są w cenie (można znaleźć tę informację także na ich stronie). Po wykonaniu wylewek otrzymaliśmy kartkę z podsumowaniem za poprawki na kwotę 250 zł oraz dopłatą ponad 2 tys złotych za dodatkowe 2,7 kubika wylewki. Przy naszym metrażu oznaczało by to pogrubienie wylewki po całości o 2 cm, co nie miało miejsca (mogliśmy to sprawdzić na podstawie ram okiennych i miejsc, które zostały osłonięte szalunkiem). Przedstawiliśmy nasze wątpliwości Panu Bogdanowi. Poprosiliśmy o sprawdzenie, czy wyliczenia się zgadzają. Stwierdził, że jak mu się nie zgadza 12 kubików to może coś zrobić, a w takim przypadku nie ma jak. Dodał, że właśnie wyjeżdza na urlop i nie będzie sobie zawracał tym głowy, obiecał że zajmie się tym po powrocie, czyli na początku września, do tej pory nie otrzymaliśmy telefonu w naszej sprawie.


Szara lista wykonawców:

- JWBudownictwo z Katowic - budowaliśmy z nimi do stanu surowego otwartego. Mieliśmy lepsze i gorsze doświadczenia, na plus wzięcie odpowiedzialności za wszystkie problemy, które się pojawiły w trakcie budowy i rozwiązanie ich. Świetna ekipa od dachu (Pan Rafał Niemiec), gorzej było w naszym przypadku z podwykonawcą od stropu. Na minus próba wyciągnięcia dużo wyższych od cen rynkowych dopłat za zamianę materiału i nieterminowość.

- Ziterm Instalacje- póki co dodaję do szarej listy. Na początku współpraca przebiegała pomyślnie, poźniej pojawił się problem z terminowością i wykonaniem ustalonych na dany termin prac. Nadal czekam na pewne poprawki, za które musieli się po części zabrać Panowie od wykończenia, gdyż wstrzymywało to ich prace.


Biała lista wykonawców:

- LM Design, 503 643 748 - bezapelacyjnie najlepsza ekipa, z jaką miałam do tej pory okazję współpracować. Zasugerowałam się pozytywnymi opiniami z forum i był to strzał w dziesiątkę. Ekipa wykazała się nie tylko ogromną wiedzą i profesjonalnym podejściem, ale także wysoką kulturą osobistą i terminowością, a etap adaptacji poddasza oceniam jako najmniej stresujący z dotychczasowych etapów. Od początku miałam poczucie, że jestem w dobrych rękach i tak naprawdę mogłabym spokojnie przyjechać po zakończeniu prac, by odebrać klucz. Panowie od wykończenia również bardzo pozytywnie ocenili pracę LM Design. Gorąco polecam, żałuję, że Panowie nie zajmują się także resztą wykończenia w moim domu.

- Balustrady Stal Design, Krzysztof Kotarba - Świetny kontakt i pełen profesjonalizm już od pierwszego spotkania. Pan Krzysztof bardzo dużą wagę przykłada do jakości, o czym świadczyć może min. fakt, że balustrada jest wstępnie montowana na budowie, by dokonać ewentualnych poprawek, następnie ściągana, oddawana do lakierni i docelowo montowana po malowaniu.

- Okna dachowe Bemar, +48 694 300 750 - kupowaliśmy okna dachowe Velux z montażem. Wszystko przebiegło pomyślnie i terminowo, na plus oceniam profesjonalne podejście Pana Mariusza i konkurencyjne ceny.

boconek03
21-10-2019, 10:03
Witam, szukam kogoś w małopolsce od drenaży, studnie chłonne, odwodnienia.
Kogoś polecicie?

seba_podleze
24-10-2019, 14:51
Witam,

czy ktoś mógłby polecić jakąś ekipę do stanu surowego (fundament, ściany + dach). Budowa w okolicach Niepołomic. Zależy mi na doświadczonej ekipie bo będę mieć dość skomplikowany dach wielospadowy z kilkoma jaskółkami.

z góry dziękuję ;)

boconek03
28-10-2019, 14:43
Podbijam. Ma ktoś namiar na zaufanego człowieka z Krakowa i okolic do projektu odwodnień, studni itp ?

corey10
02-11-2019, 12:23
Witam,

Planuję zacząć budowę w 2020 roku. Potrzebuję namiary na dobre ekipy budowlane i jeszcze lepszych kierowników budowy oraz inspektorów nadzoru inwestorskiego do pilnowania tych dobrych ekip ;)

slusar
04-11-2019, 09:53
Witam,

czy ktoś mógłby polecić jakąś ekipę do stanu surowego (fundament, ściany + dach). Budowa w okolicach Niepołomic. Zależy mi na doświadczonej ekipie bo będę mieć dość skomplikowany dach wielospadowy z kilkoma jaskółkami.

z góry dziękuję ;)

Polecalem już kilka razy...
Firma Kozioł Rzeszotary/koło Krakowa
Ewentualnie
Tuptex Ochojno /koło Krakowa

seba_podleze
05-11-2019, 16:53
Dziękuję bardzo... A czy jeszcze mógłbym prosić o opinie na temat tych kierowników budowy:

Rafał Drzymała
Mariusz Łukasik
Marcin Górszczak

Ewentualnie czy polecacie jakiegoś innego kierownika który pracuje w okolicach Niepołomic?

Ogólnie chciałbym dodatkowo zrobić projekt wykonawczy domu, więc miło by było gdyby kierownik posiadał odpowiednią wiedzę w tym temacie.

Dark0
06-11-2019, 19:54
Dziękuję bardzo... A czy jeszcze mógłbym prosić o opinie na temat tych kierowników budowy:

Rafał Drzymała
Mariusz Łukasik
Marcin Górszczak

Ewentualnie czy polecacie jakiegoś innego kierownika który pracuje w okolicach Niepołomic?

Ogólnie chciałbym dodatkowo zrobić projekt wykonawczy domu, więc miło by było gdyby kierownik posiadał odpowiednią wiedzę w tym temacie.

Mogę polecić kierownika z którym ja współpracowałem, myślę że na terenie Niepolomic też będzie działał. Starszy gość ale dużo nam pomógł przy całej budowie.
Jan Mochalski 507 013 855

rafal128
07-11-2019, 15:36
Witaj,
Doświadczona firma z referencjami.
www.eskabud.pl
tel. 603074618

boconek03
08-11-2019, 19:35
Dziękuję bardzo... A czy jeszcze mógłbym prosić o opinie na temat tych kierowników budowy:

Rafał Drzymała
Mariusz Łukasik
Marcin Górszczak

Ewentualnie czy polecacie jakiegoś innego kierownika który pracuje w okolicach Niepołomic?

Ogólnie chciałbym dodatkowo zrobić projekt wykonawczy domu, więc miło by było gdyby kierownik posiadał odpowiednią wiedzę w tym temacie.

Rafał Drzymała - polecam. Jest moim kierownikiem. Uczciwy człowiek.

szogu
09-11-2019, 01:07
Rafał Drzymała - polecam. Jest moim kierownikiem. Uczciwy człowiek.

Ja już kilka stron wcześniej polecałem Rafała Drzymałę i opinię podtrzymuję :yes: