PDA

Zobacz pełną wersję : Ogrzewanie podłogowe



tekila
27-02-2006, 18:12
Witam .
Mam zamiar zrobić w domu podłogowe ogrzewanie. Macie jakieś doświadczenie w tym temacie bo ja niestety jestem zielony. Chodziło by mi o wszystkie informacje z tym związane od przygotowania podłoża aż po materiały z jakich ono zostało wykonane.Ogrzewanie elektryczne oczywiście odpada.
Będę wdzięczny za wszystkie porady.
Pozdrowiam.

Marian44
28-02-2006, 16:09
temat rzeka - ogrzewanie podlogowe wodne . Dla orientacji zajrzyj do archiwum muratora , następnie do hurtowni po wycenę materiałów i po namiar na dobrego hydraulika . To najbardziej optymalna wersja .

wolnaenergia
07-03-2006, 08:14
Ogrzewanie podłogowe musi mieć charakter niskotemperaturowego, a do tego idealnie nadaje się pompa ciepła. Ale optymalny dobór systemu grzewczego zależy od wielu czynników.
Dlaczego z góry odrzucasz ogrzewanie elektryczne? Przy niskim zapotrzebowaniu na ciepło może być optymalne z punktu widzenia kosztów inwestycji i eksploatacji!

zygmor
06-04-2006, 06:10
Przede wszystkim Thermogolv (http://www.thermogolv.gal.pl/oferta1.php) ta pompa kosztuje ok 8 tyś z vatem. Można wiele prac wykonać samodzielnie
Koszt materiałów na 60m2, podłogi na gruncie, bo taką powierzchnię może ogrzać ta najmniejsza to ok 14tyś zł, styropian 10cm kratownica fi 8mm oczka 30 X 30cm do ich mocujesz rurę grzewczą miedzianą, i 8cm betonu.
Tańszej oferty nie znajdziesz, a tu możesz część robót wykonać samodzielnie

Pozdro

ADAMOS48
06-04-2006, 20:17
Wcale tak tragicznie nie wygląda .Wszystko zależy jakich materiałów użyjesz.Rury wielowarstwowe dobre ,lub tanie chiny ,ewentualnie polietylen sieciowany ,a najlepsze to miedż .Napisz więcej postaram się Ci wszystko wyliczyć . Adam