PDA

Zobacz pełną wersję : brak izolacji poziomej



Grzechu
31-01-2002, 13:46
Przymierzam się do zakupu domu szeregowego (środkowy)w stanie surowym. Brak jest w nim izolacji poziomej pod parterem. Dom jest podpiwniczony (płytko).Ściany piwnic wykonano z bloczków betonowych. Izolacja pozioma na ławie fundamentowej została położona. O ile wiem, zgodnie ze sztuką, powinny zostać położone 2 warstwy izolacji poziomej. Mam oczywiście zamiar wykonać pożądną izolację pionową. Czy w związku z tym będę musiał wykonać jakieś dodatkowe zabezpieczenia? Zastanawiam się też czy problem jest na tyle poważny ,że powinien zaważyć na mojej decyzji o zakupie?

31-01-2002, 14:08
Nie wchodż w to. Jeżeli ktoś zaniedbał podstawową sprawę,niech się sam martwi.Walki z wilgocią są b.trudne.

ketiso
31-01-2002, 18:47
jeżeli ten szeregowiec jest w środku to twoja sytuacja się nieco komplikuje ,bo co z tego że ty wykonasz super izolacje a sąsiedzi tego nie zrobią. Może sie zdarzyć,że ewentualna wilgoć od śąsiada znajdzie się we wspolnej ścianie i co wtedy.

pitbull
01-02-2002, 08:28
Przymierzam się do zakupu domu szeregowego (środkowy)w stanie surowym. Brak jest w nim izolacji poziomej pod parterem.

To znaczy gdzie tej izolacji nie ma?
Rozumiem ze pod parterm jest podpiwniczenie, to znaczy ze izolacji poziomej nie ma na gruncie? Czy izolacji nie ma pomiedzy plyta parteru a piwnica?
Generalnie uzupelnienia izoalcji w budynkach

tres34
20-08-2007, 10:18
Kurde ludzie, wy nic nie kumacie. Obejrzyj se sciany, czy ciagna wilgoc od dolu. Zwykle jest klika warstw izolacji, ale jak jest przynajmniej jedna, to wystarcza. Rozne debilne opinie tu mozna przeczytac, np. drewno do kominka ktos zalecal suszyc 5 lat.

Barbossa
20-08-2007, 10:48
rzuciłeś się jak lew na temat, tyle, że on dawno zdechł
zanim coś popełnisz spójrz na daty
przy okazji wymień jeszcze jakieś inne debilne opinie, niech inni się dowiedzą

Whitemag
20-08-2007, 11:58
Postanowil doradzic jak tylko mu drewno do kominka przeschlo :wink:

sSiwy12
20-08-2007, 12:01
Jakie drewno :roll:
Toć On pali śmieciami - dla "debili" oczywiście :lol:

tres34
20-08-2007, 12:39
Postanowil doradzic jak tylko mu drewno do kominka przeschlo :wink:

Nikomu niczego nie chce doradzac, bo za info sie buli. Taki lajf. Jestem tu dla rozrywy, bo ubaw mam niezly, jak czytam wasze "problemy".

Barbossa
20-08-2007, 12:43
Nikomu niczego nie chce doradzac, bo za info sie buli. Taki lajf. Jestem tu dla rozrywy, bo ubaw mam niezly, jak czytam wasze "problemy".
no, no, Ty to chyba coś zżarłeś, kwacha jakiegoś?

Mirek_Lewandowski
20-08-2007, 12:46
Dopuszczam również możliwość, że takie się ulęgło..

jaro'71
20-08-2007, 12:52
Postanowil doradzic jak tylko mu drewno do kominka przeschlo :wink:
:D :D :D :D :D

Geno
20-08-2007, 13:12
Nikomu niczego nie chce doradzac, bo za info sie buli. Taki lajf. Jestem tu dla rozrywy, bo ubaw mam niezly, jak czytam wasze "problemy".
no, no, Ty to chyba coś zżarłeś, kwacha jakiegoś?
..jest jak lokata, bez sensu.

adam2007
20-08-2007, 14:53
Nikomu niczego nie chce doradzac, bo za info sie buli. Taki lajf. Jestem tu dla rozrywy, bo ubaw mam niezly, jak czytam wasze "problemy".
no, no, Ty to chyba coś zżarłeś, kwacha jakiegoś?


Dobre !!!! :lol: :lol:

szklanka literatka
20-08-2007, 15:13
Nikomu niczego nie chce doradzac, bo za info sie buli. Taki lajf.

Dobry żart tynfa wart, jak to mówią :roll: