PDA

Zobacz pełną wersję : Opinie o GA011 Aqvasystemu



Agnieszek
28-02-2006, 12:36
Rozważamy zakup urządzenia do odżelaziania i odmanganiania wody zaproponowanego przez Aqvasystem z Podkowy Leśnej GA 011. Czy ktoś z Was użytkuje taki filtr? Podzielcie się proszę doświadczeniem i ewentualnymi uwagami.

Pozdrawiam, A.

msobanie
28-02-2006, 14:04
Witam,
Mam ten filtr (w zasadzie stacja uzdatniania), chodzi u mnie od czerwca zeszlego roku.
W moim przypadku wylapuje mangan (0.5) i zelazo (1.3 - 1.7 w zaleznosci od badania).
1. Dobrze jest miec zwykly hydrofor (300 l, bez przepony, gdzie woda ma kontakt z powietrzem). To poprawia utlenianie.
2. Dobrze jest miec sprezarke do napowietrzania wody. U siebie mam inżektor, a do tego potrzebna jest albo mocna (naprawde) pompa, albo niskie cisnienie w instalacji w domu (ja mam max. 2.5 atm). Inaczej za malo powietrza zasysa.
3. Ten filtr, wg. producenta trzeba rzadko plukac, co w przypadku szamba jest ogromna zaleta (dla moich parametrow mowili ze co 2 m-ce, ja plucze co miesiac). Jak to powiedzialem moim znajomym co maja "klasyczne" odzelaziacze (typu butla acetylenowa), to mowiili ze sie zaraz zloze "zbije" i przestanie plynac woda. Na razie plynie i dziala.
Jak bedzie dalej - zobaczymy. Tamte trzeba plukac co 2-3 dni - tragedia!
4. Co by tu jeszcze? Prosta budowa (plukanie przez zawory), prosta obsluga. Plukanie zajmuje raczej duzo czasu, tak ze 2-3 godz wszystko.
No, ale raz na miesiac.
Woda w porzadku (za filtrem).
W razie co, pytaj.
Pozdrawiam
Mirek

Agnieszek
28-02-2006, 18:28
A jak jest z głośnością? Słychać jak to ustrojstwo pracuje? Bulgocze, warczy albo syczy? Dla mnie jest to istotne, bo będzie stało w pomieszczeniu gospodarczym niedaleko jadalni.

coli
19-08-2008, 12:34
Podnosze stary temat.
Prosze o opinie uzytkownikow.

Agnieszek
19-08-2008, 14:57
po dwóch latach użytkowania filtra potwierdzam wszystko, co wyżej o tym filtrze napisane. Z jedną różnicą: nam płukanie filtra zajmuje do pół godziny. Robimy to co 1-1,5 miesiąca. Woda jest ok.

Jesteśmy naprawdę bardzo zadowoleni. To był udany zakup.
A.

coli
19-08-2008, 15:06
masz zbiornik przeponowy czy nie? My mamy przeponowy 150l i Pani twierdzi, ze ten filtr bedzie ok, a z tego co czytam wszyscy maja zbiorniki 300l bez przepony.

Agnieszek
19-08-2008, 16:12
300 bez przepony.

wardzyn
17-09-2014, 08:57
witam,
podnoszę temat tego filtra. bardzo proszę o opinie użytkowników.

dasiekb74
28-06-2015, 21:27
Witam,
Mam ten filtr (w zasadzie stacja uzdatniania), chodzi u mnie od czerwca zeszlego roku.
W moim przypadku wylapuje mangan (0.5) i zelazo (1.3 - 1.7 w zaleznosci od badania).
1. Dobrze jest miec zwykly hydrofor (300 l, bez przepony, gdzie woda ma kontakt z powietrzem). To poprawia utlenianie.
2. Dobrze jest miec sprezarke do napowietrzania wody. U siebie mam inżektor, a do tego potrzebna jest albo mocna (naprawde) pompa, albo niskie cisnienie w instalacji w domu (ja mam max. 2.5 atm). Inaczej za malo powietrza zasysa.
3. Ten filtr, wg. producenta trzeba rzadko plukac, co w przypadku szamba jest ogromna zaleta (dla moich parametrow mowili ze co 2 m-ce, ja plucze co miesiac). Jak to powiedzialem moim znajomym co maja "klasyczne" odzelaziacze (typu butla acetylenowa), to mowiili ze sie zaraz zloze "zbije" i przestanie plynac woda. Na razie plynie i dziala.
Jak bedzie dalej - zobaczymy. Tamte trzeba plukac co 2-3 dni - tragedia!
4. Co by tu jeszcze? Prosta budowa (plukanie przez zawory), prosta obsluga. Plukanie zajmuje raczej duzo czasu, tak ze 2-3 godz wszystko.
No, ale raz na miesiac.
Woda w porzadku (za filtrem).
W razie co, pytaj.
Pozdrawiam
Mirek
Witam serdecznie Mirek ja z zapytaniem o filtry GA011 Aqvasystemu jak si sprawdzają po tylu latach użytkowania sam je założyłem 9 miesiecy temu i 6tego lipca jestem umówiony na regulacje dyszy sącej dzikuje za odpowiedz pozdrawiam Daniel

majka.marcin
03-07-2015, 11:30
Witam,
Mieszkam koło Myślenic i też buduję sobie domek, zastanawiam się nad zakupem filtra 011 z aqua systemu.
Jak się u was sprawdza?



Z poważaniem

Marcin Majka

Jastrząb
03-07-2015, 12:49
Witam,
Mieszkam koło Myślenic i też buduję sobie domek, zastanawiam się nad zakupem filtra 011 z aqua systemu.
Jak się u was sprawdza?
Marcin Majka
To jak sie filtr bedzie sprawował dosyć dramatycznie zalezy od składu wody (poziomu zanieczyszczen) oraz ilosci wody ktora trzeba przefiltrowac.
To ze sie u kogos sprawuje, nie znaczy ze u Ciebie bedzie. Pamietaj ze filtr jest bardzo duzy jak na warunki domowe i bedzie wymagał bardzo wydajnej pompy do prawidłowego płukania.

majka.marcin
03-07-2015, 15:00
To jak sie filtr bedzie sprawował dosyć dramatycznie zalezy od składu wody (poziomu zanieczyszczen) oraz ilosci wody ktora trzeba przefiltrowac.
To ze sie u kogos sprawuje, nie znaczy ze u Ciebie bedzie. Pamietaj ze filtr jest bardzo duzy jak na warunki domowe i bedzie wymagał bardzo wydajnej pompy do prawidłowego płukania.

Jastrząb,
Nie dam rady dołączyć moich badań wody. Jak prześle ci na priv. to będziesz mi mógł co więcej powiedzieć?

Moja pompa głębinowa: Speroni SP100 18 230V 1,5 KW

qbek17
04-07-2015, 10:18
Zajrzyj do wątku http://forum.muratordom.pl/showthread.php?117602-UZDATNIANIE-WODY-doradz%EA-w-sprawie-doboru-urz%B9dze%F1
tam jest sporo informacji. Jak wrzucisz badania (choćby przepisane w poście) to na pewno dostaniesz poradę.

dasiekb74
10-08-2015, 19:58
Witam,
Mieszkam koło Myślenic i też buduję sobie domek, zastanawiam się nad zakupem filtra 011 z aqua systemu.
Jak się u was sprawdza?



Z poważaniem

Marcin Majka

witam Marcinie mieszkam w Sułkowicach i mam dwa fitry 11 od pani zofii to pewnie jestes Tym gościem co pani zofia chciała upiec przy okazji serwisu umnie ha ha jak byś chciał sie czegoś dowiedziec to daj znac możemy sie spotkac

tomanek 1
17-08-2017, 21:37
witam Marcinie mieszkam w Sułkowicach i mam dwa fitry 11 od pani zofii to pewnie jestes Tym gościem co pani zofia chciała upiec przy okazji serwisu umnie ha ha jak byś chciał sie czegoś dowiedziec to daj znac możemy sie spotkac

Witam. czy ktoś posiada taki filtr na terenie Dolnego śląska.

Jastrząb
17-08-2017, 23:25
Witam. czy ktoś posiada taki filtr na terenie Dolnego śląska.

Teraz masochistów coraz mniej na świecie. Jak ktoś ma bardzo dużo czasu i cierpliwości na ręczna obsluge wzglednie ma bardzo złą wode (ten filtr jest duży).
Filtr spisuje się tak dobrze jak dobre jest w nim złoże filtracyjne. Takie samo złoże w innej butli sprawi się tak samo.

bobim
22-03-2018, 14:26
Czy ktoś z szanownych Państwa mając ten filtr długie lata może potwierdzić jego działanie?

Jastrząb
22-03-2018, 16:54
Czy ktoś z szanownych Państwa mając ten filtr długie lata może potwierdzić jego działanie?
To jest filtr piaskowy, Co ma nie działać. Każdy wodociąg używa filtrów piaskowych do usuwania zelaza z wody. Tu producent do tego jakąś wielką filozofię dorobił.

Ale stawiać filtr 16" na wodę co ma 0,6mg Fe, to bardziej niż z armatą na muchę. Do tego po ilu latach filtr przestani mangan usuwać (bo vcały dolomit się rozpuści) tego ani producent Ci nie powie ani najstarsi górale. To zależy od przepływu i Twojej wody. Może po roku, może po 5 latach. Nikt Ci nie powie jak taki filtr usuwa mangan po X latach bo nikt tego nie mierzy. O ile nieusunięcie żelaza widać pod postacią brązowej wody i brązowych plam, to 0.4mg Manganu przy pH 7.1 w żaden sposób się nie ujawni. Językiem nie wyczujesz. Nie będziezs, jak 95% ludzi świadomy że mangan w wodzie został. Taka ilość manganu nie jest w jakikolwiek sposób szkodliwa. Żelazo też szkodliwe nie jest ale zmienia smak i brudzi. Dlatego sie je usuwa.

Pomyśl sobie o płukaniu co .... 4 miesiące. Chcesz pić wodę z kranu. O ile żelazo Ci nie zaszkodzi, to bakterie, które na tej rzadko płukanej kolumbrynie mogą urosnąc, to i owszem. Wszyscy po za firmą produkującą te filtry będące technologicznie w późnym Gierku, powiedzą Ci, żeby nie płukać odżelaziacza rzadziej niż co 2tygodnie ze względu na to co może na nim "urosnąć".

W dzisiejszych czasach po za piaskiem (o przepraszam) kwarcem, stosuje się skuteczniejsze złoża filtracyjne. 30L rudy manganu w zbiorniku 10" zadziałą lepiej niż 200kg piasku w zbiorniku 16". Po co Ci taki kolos? Miejsca masz za dużo? Złoże katalityczne (ruda manganu) w zbiorniku 10" zbije 5x wiecej Fe niż Ty masz.

Ten filtr działa, ale:
- jest niepotrzebnie duży na warunki domowe, wymaga sporej pompy do płukania
- sterowany ręcznie i za rzadko żeby spać spokojnie jesli chodzi o bakteriologie
- nie wiadomo kiedy skończy się w nim dolomit, przestanie podnosić pH i być może przestanie usuwać mangan

Można lepiej. Nie wiem, czemuś się uparł na ten filtr. Wody nie masz tragicznej.,

Agnieszka325
19-04-2019, 18:36
Czy ktoś z szanownych Państwa mając ten filtr długie lata może potwierdzić jego działanie?

Zastanawiam się nad tym filtrem i chciałam zapytać czy się sprawdza?

qbek17
19-04-2019, 21:14
Zastanawiam się nad tym filtrem i chciałam zapytać czy się sprawdza?
Tak, ale do Twojej wody to się nie nadaje...