PDA

Zobacz pełną wersję : Fundamenty



ArtArtur
28-02-2006, 15:25
Witamy, jesteśmy nowymi użytkownikami tego forum i na początku chcieliśmy wszystkich przywitać.
Powoli przymierzamy się do budowy naszego małego własnego domu i chcieliśmy się zapytać jaki jest koszt "zrobienia fundamentów" na terenie woj. dolnośląskiego (okolice Wrocławia). Przed rozpoczęciem rozmów z różnymi firmami chcielibyśmy wiedzieć na co zwrócić uwagę aby stwierdzić czy ta lub inna firma dobrze wykonuje swoje usługi. W jaki sposób naliczają swoje ceny od metra kwadratowego, sześciennego czy od dniówki czy może jest jakiś inny sposób naliczania. Do tej pory nie szukaliśmy nikogo gdyż uważamy iż lepiej jest się przygotować teoretycznie do rozmowy i wiedzieć na czym się stoi niż świecić oczami obiecująco i kombinować. Wiem że tu na forum są podane kwoty usług ale nie mogłem znaleść kwoty tylko do fundamentów (w tym roku na tym etapie chcielibyśmy przerwać budowę). Wszystkim chętnym którzy odpowiedzą z góry bardzo dziękujemy. Pozdrawiamy AAA

ArtArtur
06-03-2006, 20:43
Dzięki za odpowiedź - w takim tempie odpowiadając można się siwych włosów doczekać, widocznie na tym forum jest tylko kilka osób w zaawansowanym etapie budowy którzy tylko swój koniec nosa widzą- i pewnie mi się zaraz oberwie no ale cóż, przynajmniej sobie ulżyłem.....

marcin_budowniczy
07-03-2006, 06:00
czytać, czytać, czytać
szukać, szukać, szukać
:-)
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=47424

Pozdrawiam

Darek Rz
07-03-2006, 07:23
Witam

Najlepiej przejdź do "Grupy Wrocławskiej" -tam się wszystkiego dowiesz .A będą to wiadomości z twojego regionu więc najbardziej zbliżone do rzeczywistości .

pozdro D.RZ

TASIJA
10-03-2006, 21:05
Witamy, jesteśmy nowymi użytkownikami tego forum i na początku chcieliśmy wszystkich przywitać.
Powoli przymierzamy się do budowy naszego małego własnego domu i chcieliśmy się zapytać jaki jest koszt "zrobienia fundamentów". Wszystkim chętnym którzy odpowiedzą z góry bardzo dziękujemy. Pozdrawiamy AAA
Od momentu wkopania pierwszej łopaty pod fundament - do gotowego stanu "0" (jak na obrazku poniżej)
wydaliśmy 23.713,83 zł
http://www.republika.pl/sorkawyspa/30.jpg.
Domek średniej wielkości, LMP 126 www.lipinscy.pl (powiększyliśmy garaz na 2 stanowiska i dołożyliśmy spiżarkę przy kuchni i garederoby przy sypialniach)

majkii
19-03-2006, 21:06
Patrzac na to zdjecie odnosze wrazenie ze robota zostala wykonana naprawde solidnie... Wszystko prosciutkie jak od linijki.

Bedziesz ocieplal fundamenty ?

TASIJA
20-03-2006, 09:02
Patrzac na to zdjecie odnosze wrazenie ze robota zostala wykonana naprawde solidnie... Wszystko prosciutkie jak od linijki.

Bedziesz ocieplal fundamenty ?
Fundamenty na zdjęciu są już ocieplone styropianem (wcześniej posmarowane dysperbitem). Na fotce nie widać tego styropianu, bo na niego została położona siatka, a na siatkę przyszła warstwa tej równiutkiej zaprawy i jak widać fundamenty już są zakopane. Ekipę mieliśmy MISTRZOWSKĄ i stąd ten efekt.
Pozdrawiam serdecznie