PDA

Zobacz pełną wersję : warunki techniczne podlaczenia do pradu



arecki1338
28-02-2006, 16:45
Dzis dostalem warunki techniczne do podlaczenia do sieci. Mam 2 umowy do podpisania, edna na tzw prowizorke budowlana. Napisali w niej ze "wnioskodawca poprzez uprawnionego wykonawce robot elektrycznych ma zamontowac typowe zlacze pomiarowo rozdzielcze budowlane przy zlaczu Z-102" Teraz nie wiemjak to rozumiec, ta skrzynka przy ktorej mam zamontowac w/w zlacze znajduje sie 2 dzialki wczesniej, czyli to bedzie okolo 60 m. Jak mam rozumiec wykonanie czegos takiego? Po drodze nie ma zadnego slupa, zupelnie nic. Jak od tej skrzynki mam niby pociagnac do siebie na dzialke.
Druga umowa dotyczy juz stalego przylacza, tam jasno napisali ze oni stawiaja skrzynke przylaczeniowa+ licznik. Termin wykonania pierwszej umowy (prowizorka) to do 1 miesiaca, na docelowe lacze dali sobie do 6 miesiecy.Dzieki za info, bo za nic tego nie rozumiem.

marcin714
09-03-2006, 20:18
Witam.

Prowizorka jak sama nazwa wskazuje nie jest to nic trwałego. ZE nic nie inwestuje w tym temacie. Pozwalają jedynie panu wpiąć się do sieci w najbliższym złączu a resztę sieci pan musi na własny koszt i własnymi siłami sobie zrealizować. Polega to wszystko na tym ,że ma pan do wyboru albo czekać długo i wymagać przyłącza za ryczałt albo skrócić sobie czekanie i robić prowizorkę oczywiście też płacąc za to.

jacekj
09-03-2006, 21:31
witam :)

albo skrócić sobie czekanie i robić prowizorkę oczywiście też płacąc za to.
dodam tylko, że 10% opłaty porzyłączeniowej zasilania docelowego.