PDA

Zobacz pełną wersję : Czu dowiozą mi płynny gaz do domu?



Coquelicot
28-02-2006, 20:14
Bede budowac domek z dala od sieci gazowej. Powaznie rozwazam ogrzewanie na gaz plynny. Problem w tym, ze na dzialke dojezdza sie gruntowa, niezbyt szeroka droga. Statoil Gaz na swich stronach pisze o mozliwosci dojazdu dla cysterny 24 tony, jesli chcesz miec plynny gaz. Czy to prawda? Czy plynny gaz dowoza tylko takimi kolubrynami?

Mały
28-02-2006, 20:57
Bede budowac domek z dala od sieci gazowej. Powaznie rozwazam ogrzewanie na gaz plynny. Problem w tym, ze na dzialke dojezdza sie gruntowa, niezbyt szeroka droga. Statoil Gaz na swich stronach pisze o mozliwosci dojazdu dla cysterny 24 tony, jesli chcesz miec plynny gaz. Czy to prawda? Czy plynny gaz dowoza tylko takimi kolubrynami?
Ostatnio grzałem z Rumii do Kartuz. Na wysokości m.w. Czeczewa zauważyłem cysternę z gazem (ok 15-18 tonową) stojącą na drodze równoległej do asfaltu a obok dwa ciągniki.Wyglądało, że próbują ją wyciągnąć bo była nieźle wbita w zaspę. Kiedy wracałem jakieś 1,5 godz później cysterna dalej stała, ale już bez ciągników. A do najbliższego domku miała jakieś 50m...ktoś się nie doczekał...

bor
28-02-2006, 21:09
nie takie kolosy wbijają i będą sie wbijać na drogi gruntowe. pytanie czy warto zamawiać w śnieżyce gaz ? nie przejmuj sie tylko kupuj sobie z zapasem ten gaz

Mały
01-03-2006, 07:34
Własnie w tym rzecz - jeœli jest kasa na pełne tankowanie to lać. Gorzej jak ktoœ podejdzie na zasadzie "jak zabraknie to zamówię"a akurat droga będzie œrednio przejezdna i zostanie bez ogrzewania klnšc na czym œwiat stoi.

Leszek67
02-03-2006, 13:33
przedstawiciel handlowy u którego zamawiasz całośc usługi powinien odpowiedzieć na pytanie czy tą drogą dojedzie cysterna z gazem


Leszek

Jezier
02-03-2006, 13:45
Handlowiec zapewne powie ze dojedzie. Latem drogi moga byc dobre ale zima niekoniecznie. Np u mnie wszystkie drogi w promieniu 2 km sa obecnie na szerokosc jednego samochodu. Wczoraj moj syn, ktory odwozony jest z przedszkola przez opiekunke spoznil sie 30 minut, bo cysterna z gazem wyciagana byla z pobocza. Widocznie chciala kogos przepuscic. A z tydzien temu ja musialem odczekac swoje, bo gaspol mial problemy ze skreceniem z mojej drogi dojazdowej na prostopadla :-?
A i tak jest dobrze bo wszystko jest niezle zmrozone. Jak sie roztopi to bedzie gorzej.

Coquelicot
02-03-2006, 21:30
No właœnie... Jest jeszcze jeden problem - od wjazdu nas działkę do domu będzie ok. 30-40 m. Absolutnie nie ma mowy, żeby cysterna wjechała na działkę (mocno zadrzewiony teren, skarpa). A stawianie zbiornika w pobliżu płotu odpada, bo tam jest skarpa - konieczne byłyby jakieœ wzmocnienia gruntu)... Chyba ostatecznie zdecyduję się jednak na grzanie pršdem. Taniej wyjdzie inwestycja w solidne ocieplenie, rekuperację (no i oszczędnoœci na tradycyjnej instalacji CO i kotłowni gazowej). Koszty i niedogodnoœci zwišzane z zainstalowaniem gazu przeważajš nad ewentualnymi korzyœciami (niestety, myœlę, ze będš problemy z dojazdem cysterny, może nawet i latem).

Mały
03-03-2006, 06:23
No właœnie... Jest jeszcze jeden problem - od wjazdu nas działkę do domu będzie ok. 30-40 m. Absolutnie nie ma mowy, żeby cysterna wjechała na działkę (mocno zadrzewiony teren, skarpa). A stawianie zbiornika w pobliżu płotu odpada, bo tam jest skarpa - konieczne byłyby jakieœ wzmocnienia gruntu)... Chyba ostatecznie zdecyduję się jednak na grzanie pršdem. Taniej wyjdzie inwestycja w solidne ocieplenie, rekuperację (no i oszczędnoœci na tradycyjnej instalacji CO i kotłowni gazowej). Koszty i niedogodnoœci zwišzane z zainstalowaniem gazu przeważajš nad ewentualnymi korzyœciami (niestety, myœlę, ze będš problemy z dojazdem cysterny, może nawet i latem).
Jeœli chcesz elektryczne - pogadaj z Jezierem. On ma patent na tanie ogrzewanie elektryczne.

Cypek
03-03-2006, 08:21
E tam, do mnie przyjeżadza takie coś 3 osiowe bez naczepy, nie wim, ilo to tonowe ale wyrabia sie jak zwykły star z miejscem.

Jezier
03-03-2006, 10:27
Je�li chcesz elektryczne - pogadaj z Jezierem. On ma patent na tanie ogrzewanie elektryczne.
Ogrzewanie elektryczne samo w sobie jest tanie :wink: