PDA

Zobacz pełną wersję : Czym pomalować meble ?



robxx
28-02-2006, 22:57
Jakiej farbę użyć do malowania mebli okleinowanych sztuczną okleiną ?

Majgeniusz
01-03-2006, 21:49
Jakiej farbę użyć do malowania mebli okleinowanych sztuczną okleiną ?
Są farby wodne akrylowe polskie i zagraniczne do drewna. Jest spory wybór w sklepach.

Sp5es
13-03-2006, 01:13
Farby meblowe - normalnie to chemoutwardzalne 2 komponentowe akrylowki. Nie nadają sie do domowego użytku, bo natychmiast wiążą.
Są za to twarde i nie zarysowywują się.

Do odrestaurowania starego trupa meblowego - dowolna farba rozpuszczalnikowa. Mniej radzę wodne, są mechanicznie z reguły dużo słabsze i łątwiej odchodzą. Jednak dużo zależy od producenta. Wskazane zawsze lekkie zmatowienie powierzchni. Dla gładkich oklein wskazane pierwsze malowanie podkładem gruntującym, dopiero potem farbą.

Jerrys
14-03-2006, 09:25
Witam
Malowałem szafki kuchenne i stosowałem farbę alkidową tiksotropową Beckersa (można uzyskać dowolny kolor). Wcześniej zmatowiłem szafki szlifierką oscylacyjną i odtłuściłem benzyną lakową. Wystarczyła jedna warstwa, szafki służą już 3 lata po pomalowaniu i nic się nie dzieje. Aha farbe wybrałem bez połysku kolor pistacjowy a bardzo ważny jest porządny wałeczek (żeby nie zostawiał włókien).
Pozdrawiam :)

zolw
16-04-2006, 14:11
Dulux - akryl wodny do drewna i metalu - zdrowo i... po 4 latach wystarczy umyć i jest jak nowy.

pianiwo
25-04-2006, 21:56
Ja używałam farby akrylowej. Serdecznie polecm