PDA

Zobacz pełną wersję : Podbitka - jak wykończyć przy okapie?



am00
28-02-2006, 23:29
Przyszedł czas na podbitkę. Mam blochodachówkę, wysunięty okap i brak rynien. Rynien nie będzie. Podbitkę będę robił z deseczek frezowanych.

1. Czy nabić ją na krokwie w poprzek (najłatwiej), ale jak wykończyć to od strony okapu?
2. Czy może wpuścić między krokwie, przybijając z boku krokwi dodatkowe łaty?
3. A może 1+2, tj. przy ścianie na krokwie, a w miarę odchodzenia od ściany wpuscić między krokwie, tak by przy okapie podbitka dochodziła do folii.

I jeszcze jedno czy przestrzeń pomiędzy blachą i folią da się jakoś zabezpieczyć przed owadami?

Pan Roman
01-03-2006, 09:37
Podepnę się pod ten wątek :) nie umiem doradzić am00 ale mam pytanie inne też z branży:
Jakie są za i przeciw takiego rozwiązania jak na zdjęciu:
http://www.wygrana.archeton.pl/images/budowa/8b.jpg
tzn czy w ten sposób (deskowanie tylko na okapach chyba?) temat podbitki da się rozwiązać definitywnie? I czy na coś trzeba szczególnie uważać?

slaweksie
01-03-2006, 11:37
obserwuje

piotrul
01-03-2006, 12:00
Jest ok. Tyle, że ja bym te dechy dał heblowane od dołu i sprawa podbitki jest rozwiązana.

Ryszard1
01-03-2006, 19:57
...Rynien nie będzie...
tez nie dalem, i musialem zmienic zdanie po 2 latach ...

slaweksie
01-03-2006, 21:33
a czym w ogóle taka podbitke zrobić, sa może jakieś gotowe rzeczy, czy może drewno lub plastyk ??/

piotrul
02-03-2006, 09:40
a czym w ogóle taka podbitke zrobić, sa może jakieś gotowe rzeczy, czy może drewno lub plastyk ??/
Są gotowe panele plastykowe, coś ok 10 zł/m ale uboga kolorystyka (widziałem tylko białe i brązowe) i mnie osobiście nie zachwycają. Ale z to trwalsze od drewna.