PDA

Zobacz pełną wersję : Tynki wewnętrzne z piasku kwarcowego



bingo-ada
01-03-2006, 09:34
Widziałam u znajomych tynki wewnętrzne zrobione z piasku kwarcowego. Były piękne! Czy ktoś może mi przybliżyć temat? Czy to dużo drożej, czy to jakiś ekskluzywny materiał ten piasek kwarcowy? Jestem zupełnie zielona, a od znajomych niewiele się dowiedziałam. Bardzo proszę o Wasze doświadczenia.

arek_s
01-03-2006, 10:12
mam tynki zacierane piaskiem kwarcowym - domyślam sie że o takie Ci chodzi.
Co do ceny to poprostu musisz doliczyć koszt piasku kwarcowego na ostatnią warstwę a ilości które idą są raczej minimalne.
Nie pamiętam dokładnie ile u mnie było metrow tynków (coś chyba około 600m2) ale piasku poszło jakieś 300-400kg a płaciłem za niego w W-wie po 5zł za 20kg.
Więc jak sama widzisz impreza nie jest droga :)
Trochę trzeba się natrudzić aby znaleźć sprzedawcę dobrej jakości tego piasku ale jak bedziesz chciała to prześlę Ci namiary gdzie ja kupiłem w W-wie.

Same tynki już widziałaś wiec o tym już pisać nie będę :)

kirkris
01-03-2006, 10:31
czy możesz coś bliżej napisać o tych tynkach?
czy to zwykłe tynki cem -wapienne?
jak wygląda ich robienie?

pozdr

Rav
01-03-2006, 10:51
Też mam tynki tak zrobione.
Są to zwykłe tynki cementowo-wapienne.
Na ostatnią warstwę nie daje się już zwykłego piachu, tylko ten "kwarcowy". Jest on bardzo drobno przesiany, w dotyku prawie jak mąka. Kupuje się go przeważnie w workach. Ja kupowałem w Jazgarzewie koło Piaseczna.
Jak ekipa jest uzdolniona manualnie, to tynki wychodzą proste, gładkie i wyglądają naprawdę super.