PDA

Zobacz pełną wersję : paroizolacja z warstwą aluminium



araman
07-02-2003, 20:53
Czy warto stosować jako warstwę paroizolacyjną folie z warstwą aluminium?

Bartt
07-02-2003, 21:48
arman, folię aluminiową stosowano jako paroizolację ileś tam lat temu. Albo trafiłeś na jakieś ulepszenie tej wersji, albo na zabytek

Felek
07-02-2003, 22:09
Ja mam u siebie folie z warstwa aluminium. Nie jest to zaden "zabytek" lub "zbytek" bo dom byl budowany cztery lata temu. Folie taka jest drozsza od tych bez aluminiowej powloki. Pamietam ze wtedy przeanalizowalem swoj wybor i go nie zaluje. Warstwa aluminium ma za zadanie odbijac promieniowanie cieplne od wewnatrz budynku. Bartt, wykonaj proste doswiadczenie. Zrob dwa mini namioty jeden z folii zwyklej a drugi z folii pokrytej aluminium (aluminium od zewnatrz), wystaw je latem na slonce i po jakims czasie sprawdz temperatury wewnatrz. Wynik bedzie odpowiedzia czy warto doplacac. Moja folia byla dodatkowo zbrojona wloknami i to juz mozna nazwac zbytkiem.

Bartt
07-02-2003, 22:39
Felek nie krytykuę rozwiązań nowoczesnych :smile:, wspomniałem tylko, że kiedyś, zanim wymyślono paroizolację stosowano zwykłą folię aluminiową (ochrona termiczna bez paroizolacji) potem wymyślono obecną paroizolację. Jeśli połączysz paroizolację z warstwą aluminium to pewnie otzrzymasz to co chcecie zastosować, ale przed zakupem trzeba się upewnić, że spełnia takie coś wymogi paroizolacji :wink:

tcic
08-02-2003, 13:57
Na ten temat dyskutowalem ze swoim kierownikiem budowy.
Twierdzi, ze folie pokryta aluminium warto zastosowac.
Juz ja kupilem i mam zamiar niedlugo ja klasc. Zobacze jak bedzie.
Ale kogo pytam - kazdy zdecydowanie poleca (jesli tylko portfel nie zabrania)...

Constans
27-08-2012, 19:51
Ja właśnie wykańczam dom (szkielet drewniany). Zdecydowałem się na folię ALU (taka chyba nietypowa - wygląda jak zwykła bąbelkowa, do zabezpieczania delikatnych towarów, z napylonym ALU na całej powierzchni). W domach szkieletowych, jak większość wie, trzeba paroizolację zastosować na wszystkich przegrodach zewnętrznych (nie tylko pod konstrukcją dachu), więc jest tego sporo. Zgodnie z zaleceniami mądrzejszych ode mnie, przed położeniem G-K na ścianach, zrobiłem ruszt stalowy, pozostawiając 3cm przestrzeni między folią a płytą G-K. Stawiając ruszt, oprócz dokładniejszych pomiarów (poziomicą i laserkiem), kontrolę liniowości słupków stalowych, robiłem też na oko, dzięki czemu zaobserwowałem niesamowitą właściwość folii ALU (która jest sprawą kluczową dla słuszności jej zastosowania): zbliżając twarz do powierzchni folii na odległość ok 2cm, wyczuwałem wyraźne ciepło odbite od jej powierzchni. To doświadczenie zdecydowanie utwierdza mnie w przekonaniu, że wybór folii ALU był słuszny. Mam porównanie ze zwykłą (żółtą) folią, bo z takiej robiłem "mostki" na skrzyżowaniach ścian działowych ze ścianami zewnętrznymi. W miejscach, gdzie nie było jeszcze folii ALU, uczucia odbitego ciepła nie było w najmniejszym stopniu. Pozdrawiam

wjaz
30-08-2012, 14:02
Ja zrezygnowałem z folii Alu, bo znajomi którzy taką folię mają skarżą się na brak zasięgu w komórkach.
Pozdrawiam