PDA

Zobacz pełną wersję : Jak osuszyć fundamenty?



ponte
02-03-2006, 10:59
Witam!
Mam pytanie czy można "domowym" sposobem osuszyć fundamenty? Dom jest 30 letni z pustaków gazobetonowych, jest izolacja pozioma (2x), brak izolacji pionowej. Poradzono mi bym odkopał fundamenty, najlepiej latem żeby naturalnie się osuszyły. Czy można jakoś przyspieszyć ten proces bez uciekania się do usług specjalistycznej firmy?
Pozdrawiam
Ponte

hydrogenium
04-03-2006, 10:06
Zasadnicze pytanie brzmi czy dom jest podpiwniczony ?, ponieważ rozumiem że chcesz osuszyc sciany fundamentowe ? czy tez skutecznie zdrenować ?

ponte
06-03-2006, 07:55
Dom jest podpiwniczony, piwnica jest w połowie pod poziomem gruntu. Największy problem jest w pokojach na narożnikach budynku (połówka bliźniaka). Ciągle wychodzi tam wilgoć. Przypuszczam że od fundamentów (ale pewności nie mam).
Pozdrawiam

praktykant
06-03-2006, 18:01
Jeżeli wilgoć jest w narżnikach przy pogłodze, to niewątpliwie wilgoć od fundamentów. Gazobetony mają to do siebie, że bardzo chetnie wchłaniają wodę. Moim zdaniem innej rady nie ma , tylko odkopać i zaizolować tak jak ten ktoś radził, to jest najpewniejsze posunięcie.
Słyszałem o osuszaniu fundamentów prądem przez wyspecjalizowane firmy, ale ta usługa jest droga i nie daje pewniści.