PDA

Zobacz pełną wersję : R A T U N K U ! ! ! .. myszy w domu !



Maciushek
03-03-2006, 09:35
Witam,

Działeczkę mamy piękną. Las, pole, totalne odludzie. Marzenie mojej żony. Ale jakie było nasze zdziwienie kiedy otworzyliśmy drzwi i zobaczyliśmy mysz ! Dom jest nowy. Ledno wyschnęły wylewki, teraz robią nam fafelki w łazienkach. Dom jest ogrzewany wiec zapewne muszką tam ciepło, jest jeszcze wiele dziur i szpar , bo drzwi wejściowe nie sa docelowe i pod niemi jest niemal 10 cm szpara przykryta tylko szmatą. Od kominka też wchodzi dziura na zewnątrz zapchana tylko szmatami. Zapewne tam się dostały, ale ..
JAK SIĘ USTRZEC , JAK ZAREAGOWAC TERAZ ABY WYPĘDZIĆ JE Z DOMU I ABY W PRZYSZŁOŚCI NIE MIAŁY OCHOTY WRACAC ???????

Majka
03-03-2006, 09:41
niedobry mężczyzna, niedobry, przyszły w gości a ten od razu wyrzuca :lol:

dopiero co wczoraj ten temat był poruszany, no chyba, że twoja myszka jest białego koloru, a wtedy to co innego 8)

Nefer
03-03-2006, 09:53
Mała miseczka przy wejściu - troszkę ziarenek, serka, dostęp do wody i wszyscy będą zadowoleni. Mam nadzieję, że u mnie w przyszłości też zamieszkają :) Muszę tylko wytresować kota, żeby je też polubił...

hak72
05-03-2006, 22:02
Na początek proponowałbym zakup jakiegoś "smakołyku" ajak nie pomoże (a pewnie nie pomoże :cry: )to w każdym większym mieście zaczynają działać firmy od takiej roboty-prawo wymaga by każda firma która ma cokolwiek wspólnego z jedzeniem była pod stałą opieką takich speców-mozna ich zaprosić
bo wiedzą gdzie porozkładać trutki i przynenty.
chociaż przy lesie.....?myślę że prędzej czy pózniej będziesz musiał je polubić :lol: :lol: :lol: ......

Mały
06-03-2006, 06:17
Z wypędzeniem ciężko - zwłaszcza jak się na dworze robi chłodniej to potrafia po zewnętrznej œcianie wejœć przez np okno dachowe.
Daja efekty zwykłe łapki na myszy, a najlepszy jest głodny kot...

KrzysiekSw
06-03-2006, 06:32
Trenowaliśmy to w grudniu, zakup w sklepie ogrodniczym zatrutych płatków pomógł. Myszki wyzdychały.

Nefer
06-03-2006, 07:15
Trenowaliśmy to w grudniu, zakup w sklepie ogrodniczym zatrutych płatków pomógł. Myszki wyzdychały.

POTWÓR !!!! :roll:

piotrul
06-03-2006, 07:45
Dobrze działa tak trutka granulowana. Mysz zdycha ale się nie rozkłada tylko zasusza. Niestety któregoś roku zastosowałem trutkęw płynie. Myszy wyzdychały ale niestety nie zaschły...... :x
Podejrzewam, że problem będzie co roku. Pierwsza "fala" rusza jak kończą się żniwa, druga wrzesień/październik. Nic nie zrobisz, zawsze wejdą. Żonie kiedyś wskoczyła przez drzwi jak wychodziła na taras.

Roobertt
06-03-2006, 10:03
Problem jest wielki z tym aby się ich pozbyć mi łażą między scianą a regipsem to dopiero jazda w nocy jak mysz skrobie po regipsie.
Śpie i niewiem czy już po mnie łazi czy za ścianą

adam_mk
06-03-2006, 10:43
Pooglądać serial Tom i Jerry.
Sto sposobów. Jeden skutek.
Pokochać.
Zaprowadzić elektronikę. Ultradźwiękowy wypłaszacz. Czasem załączać.
Pozdrawiam Adam M. :roll:

laspalmas
06-03-2006, 10:44
Ja osobiście stosuję trutkę na myszy i szczury o nazwie Toxan w postaci płatek. o ile nie jest przeterminowana to nawet działa. Problem w tym iż zawsze musi być, co skutkuje tym że trzeba ją wysypać w miejscu niedostępnym dla dzieci bo można niechcącą zmniejszyć liczbę członków rodziny. A tak na marginesie prubował ktoś czy jest skuteczna na teściową? :wink: