PDA

Zobacz pełną wersję : Oknosystem z Krakowa



joanka77
03-03-2006, 12:46
Czy ktoś kupował okna w firmie OKNOSYSTEM z Krakowa ? Czy to dobra firma ?

Marin205
30-06-2006, 13:45
...

Marin205
30-06-2006, 13:47
jestem na etapie budowy domu i jeśli nie będzie mnie stać na aluminiowe okna to kupię PCV 5-cio komorowe właśnie z OknoPol - no chyba że czymś mnie Oknoplast zadziwwi (może ceną?)

boguslaw
30-06-2006, 14:47
Dobry system ma f-ma "Finestra" z Łuczanowic.

Marin205
30-06-2006, 18:12
Oknosystem też ma dobry system - tu chodzi o wykonawstwo - a należy dodać że nawet jak dobre okno źle się zamontuje to będzie przysłowiowa kiszka

markazi
30-07-2011, 00:58
Witam,
Chciałbym powrócić do tematu.
Czy ktoś z szanownych Forumowiczów miał ostatnio doczynienia z firmą Oknosystem z Krakowa?

grzejacz
07-03-2012, 21:02
Od ponad tygodnia próbuję umówić się na przegląd gwarancyjny i cały czas się czymś wykręcają. Dzisiaj wszystko poprzekładałem, bo mieli przyjechać a oni w ostatniej chwili odwołali. Żenada.

Poza tym dają gwarancję na okna, ale tylko w przypadku regularnego przeprowadzania płatnych przeglądów gwarancyjnych.

Klient23
31-07-2012, 15:25
Zdecydowanie odradzam korzystanie z usług tej firmy. Duża fuszerka przy zakładaniu okien.Założono okno o błędnym wymiarze, na wymianę kazali czekać. Nie przychodzili w terminie, wszystko się bardzo przeciągało.Poza tym była usterka przy mechanizmie drugiego okna. Po jakimś czasie okazało się, że podlewa pod parapetem ze względu na błędy przy montażu.Ogromna niefachowość, niekompetencja. Dział reklamacji z góry nie widząc usterki zakłada, że to nie ich wina.

asz82
22-11-2012, 22:12
Beznadziejna firma,nie podają konkretnych cen za poszczególne okna, wszystko razem liczą, póżniej jak się zrezygnuje np. z jednego okna to odejmują śmieszną kwotę. Bez konkretnych argumentów. Jeśli chodzi o montaż, to miał trwać jeden dzień, ale niestety Panowie nie zdążyli założyć wszystkich okien i wieczorem stwierdzili,że zostawiają niezamontowane okna na działce, ciekawe co by zrobili, gdyby ktoś okna ukradł? Przyszli po dwóch dniach i dokończyli, ale oburzeni,że mamy pretensje. Nie chcę cytować wypowiedzi Panów, ale poprostu brak kultury. Pani księgowa niestety nie pokazała się z najlepszej strony. Cóż nie ma szacunku dla klienta w tej firmie. Stanowczo odradzam!!!

siwy76
13-12-2012, 21:30
Przyszli po dwóch dniach[Święto było]. Więc niech Pan sprecyzuje czy oburzeni są panowie co montowali czy panowie co sprzedawali.A tak nawiasem mówiąc przecież sąsiad kamerkę ma ustawioną na budowę NIE

Oknosystem.pl
25-01-2013, 16:08
Witam Państwa,
w odpowiedzi na post Pana nickiem „asz82” pragnę nieco naświetlić i przybliżyć zaistniałą sytuację skoro już trafiła na fora internetowe. Otóż sprawa wygląda trochę inaczej niż przedstawione jest to w poście.
W zawartej umowie na montaż okien dokonywano szereg istotnych zmian w trakcie jej realizacji przez zamawiającego, nawet po dwunastu dniach od jej zawarcia. Z zapisów w umowie i ustaleń w salonie sprzedaży uzgodniono, że Pan dołoży wszelkich starań by przygotować szpalety do tzw. ciepłego montażu z użyciem taśm paroszczelnych i paroprzepuszczalnych, oraz do wykonania podmurówek pod okna balkonowe. Po przyjeździe na budowę ekipy montażowej okazało się, że szpalety w otworach nie są wszystkie przygotowane, część z nich jest wykonana krzywo a ponad to jest jeszcze na nich mokra zaprawa, wspomnę również o nie wykonanych podmurówkach. Pomimo naszych zastrzeżeń zdecydował Pan o przystąpieniu do czynności montażowych. Ze względu na nie przewidziane trudności z jakimi się musieliśmy zmierzyć, montaż został rozłożony na dwa kolejne dni, z pominięciem dnia 1 Listopada z przyczyn oczywistych. Pozostawiona stolarka na budowie na okres święta była zabezpieczona i wystąpienie kradzieży w tym miejscu było mało prawdopodobne, gdyż był tam w pobliżu monitoring i liczne sąsiedztwo w przeciwnym razie niezamontowana stolarka została by zabrana do magazynu firmy. Reasumując pomimo licznych zmian w umowie montaż został wykonany w terminie, nie jest prawdą jakoby nie było jasne w ofercie ile co kosztuje, ponadto na Pana specjalne życzenie została przygotowana specjalna oferta, zawierająca łączny koszt stolarki i usługi montażu w myśl Art. 146 pkt 1 ppkt 2 lit. a i b ustawy o podatku VAT. Okna balkonowe są zamontowane „na cegłach„ co zgodnie z warunkami umowy odbiera Panu gwarancję na te okna dodam, że było Panu oferowane systemowe poszerzenie ramy pod oknami jako dodatek do okien, lecz się Pan nie zdecydował. Pomimo dużych starań jakie dołożył nasz pracownik do realizacji zlecenia, spotkał się on wręcz agresją osoby Pana matki, która potrafiła w sposób bezpardonowy zwyzywać i naubliżać osobie która wykonuje swoje obowiązki i jest w pracy. Jest mi bardzo przykro że do takiej sytuacji doszło, lecz nie na wszystko pracownicy mojej firmy mają wpływ. Z tego miejsca chciałbym prosić Państwa by przy dokonywaniu zakupu stolarki mieć na względzie pewne uwarunkowania które istnieją na budowie, względem dokonywanych wyborów, nie jest bowiem najlepszą metodą by wszystkie swoje niepowodzenia scedować na innych.
Z poważaniem
Jarosław Majewski
Oknosystem.pl

vrolok
07-02-2016, 13:29
Witam,

Zamawiałem w tej firmie okna z roletami. Generalnie okna wykonane bardzo dobrze, przyzwoite profile salamander i porządne okucia. Niestety montaż to jedna wielka porażka. Problemy były już na samym początku, np. drzwi tarasowe zamontowane za nisko (miało być do wysokości wylewki - niestety nie mieliśmy tego dokładnie zaznaczonego w umowie), przez co musieliśmy obniżyć wylewki na całym parterze bo inaczej okno tarasowe by się nie otwierało, ponadto przy kładzeniu płytek okazało się że jest ono zamontowane i tak krzywo (spadek ok. 1cm na długości 3.5 m). W tym przypadku reklamacja została uwzględniona, ale i tak musieliśmy się wykłócać z "fachowcami", którzy przyjechali to poprawić, bo według nich wszystko inne było krzywe a nie okna. W końcu to naprostowali, niestety efekt końcowy był taki (a okazało się to dopiero zimą), że podczas prostowania zrobiła się niewielka szpara między dwoma częściami okna tarasowego przez które w zimie ucieka ciepło z domu.
Rolety montowali dwa razy, po pierwszym razie mój elektryk podłączył wszystko do instalacji, następnie okazało się, że coś pomylili i zamontowali mi złe rolety, przyjechali i wymienili, ale całą instalację zostawili rozłączoną (a nie były to tylko dwa kabelki, które łatwo spiąć), na moją uwagę, że przed ich ingerencją wszystko było podłączone i chciałbym żeby to tak samo podłączyli odpowiedzieli, że nie są elektrykami i nie mogą tego zrobić. W rezultacie musiałem zamawiać elektryka ponownie. Z roletami z resztą mamy problemy do dziś, kilka z nich się czasem blokuje podczas opuszczania.
Na koniec przytoczę jeszcze jeden przykład ich fachury (choć to i tak nie wszystko). W zimie pękła szyba w drzwiach tarasowych. Po zgłoszeniu reklamacji powiedziano nam, że to "samopęknięcie" i nie jest objęte gwarancją, po krótkich przepychankach umówiliśmy się w końcu, że oni pokryją połowę kosztu wymiany szyby, a my drugą połowę. Przyjechali monterzy (tym razem inna ekipa, okazało się, że poprzedni fachowcy już nie pracują) i gdy ściągnęli osłonę trzymającą szybę okazało się że w ramie okna wystawał na pół centymetra niedokręcony wkręt, na którym skruszyła się szyba.
Podsumowując, nie polecam tej firmy, na początku wydawali się bardzo sympatyczni, gdy pojawiły się problemy całą winę próbowali zrzucić na nas.