PDA

Zobacz pełną wersję : Karpiówka czy zakladkowa?



Polonif
03-03-2006, 15:57
Własnie bede przystepował do przykrywania dachu i mam dylemat co bedzie lepsze...w projekcie mam zapisana jako dachowke karpiowke jdnakze zastawiam sie czy nie wprowadzic zmian na dachowke zakladkowa. Jak doradzacie co bedzie lepsze i dlaczego? Nie wiem czy to prawda ale czy dachowka zakladkowa jest bardziej szczelna??? Warto zaznaczyc ze w wielu miejscach mam dach lamany i czeste zmiany nachylenia katu spadku...z gory dzieki za rady

Kacperski
04-03-2006, 09:49
Wybrałbym zakładkę: mniej drewna na łaty,mniejszy ciężar m kw, taniej na samej dachówce ( koloru naturalnego - najtańszego nie polecam).
Jesli chodzi o szczelność dachówki to zalezy ona od producenta, uzytych materiałów do produkcji,technologii itp.
Pozdrowienia

Andrzej Wilhelmi
18-03-2006, 21:25
Przy skomplikowanym dachu radzę karpiówkę. Każda dachówka jest deszczoszczelna gorzej ze œniegiem ale od czego jest folia? Pozdrawiam.

Szybki
21-03-2006, 18:14
Ja mam ten sam problem ale uważam ze karpiówka wygląda dużo ciekawiej jeśli masz dach kopertowy to bym się nie zastanawiał. Tylko kupuj ta droższa Coramika lub mercedesa Rupaceramika OPAL różnica miedzy jedną a druga jest około 20% , fakt ze na zakładkowej dachówce możesz zaoszczędzić około 30% w zależności jakiej firmy kupujesz. Jeśli chodzi o robociznę to wiem ze i są zdziercy i rozsądni wykonawcy na samym początku w poszukiwaniu ekipy ceny rozpoczynały się od 45 do 50 zł za m2 a skończyła się na 28,- zł.
Dodam ze na zakładkowej dachówce idzie o prawie poło mniej łat. Tylko nie kupuj dachówki Roben przekleństwo dla dekarzy sprzedaję się bo ma dobra cenę

Andrzej Wilhelmi
22-03-2006, 17:12
A na jakiej podstawie twierdzisz, że Roben to przekleństwo? Ja jestem dekarzem i nie miałem nigdy z Robenem żadnych problemów. Co do łat to ich iloœć zależna jest od sposobu układania dachówki jak jest w koronkę to łat tyle samo co przy dachówce zakładkowej. Pozdrawiam.

bartosz01
12-04-2006, 08:12
Z tego co wiem dekarze uwielbiają Robena (za co? trudno mi powiedzieć) ponoć niektórzy spadając z dachu krzyczą "Rooooooben" :) ale sam nigdy tego nie widziałem. Karpiówka jest moim zdaniem ładniejsza, natomiast zakładkowa tańsza. Przy dachach trudnych np. wole oka i inne cuda chyba karpiówka rzeczywiście lepiej się sprawdza.

71kkk
12-04-2006, 08:43
a ja mysle , ze jest to kwestia po prostu dachu i projektu- jesli dom nowoczesny to zakladkowa, jesli nawiazuje do arch srodziemnomorskiej- zakladkowa np. marsylka, rzymsak, jesli to dworek- karpiowka. jesli male pow polaci- dachowka mniejsza czyli szybciej karpiowka niz zakladkowa, jesli duze polacie - zakladkowa. :P

wartownik
12-04-2006, 09:36
Röben to bardzo ladne pokrycie , tak jak pan Andrzej pisze , dla zawodowca krycie nim nie stanowi zadnego problemu .

goralandrzej
27-07-2006, 08:53
Mi osobiście bardziej podoba się zakładkowa co do szczelności pokrycia to zakładkowa chyba też jest lepsza.

Daro_K
08-01-2007, 20:58
No widzę, że wiele upłynęło czasu od ostatniej wypowiedzi; czy stosować dachówkę karpiówkę czy zakładkową. Może lekko pobudze temat na nowo; mówiąc, że moi Panowie z "Ekipy" wycenili położenie karpiówki na 95zł/m2, a zakładkowej na 65zł/m2. Więc albo się uprę na karpiówke i za fanaberie dopłacę lub pójdę drogą ekonomiczną, bo walory obu dachówek są tak naprawdę porónywalne. Co o tym sądzicie?

wartownik
08-01-2007, 21:05
Co zawieraja te ceny , czyli za co placisz np. przy karpiowce 95 zl m2 ?

Daro_K
09-01-2007, 10:37
To cena za robociznę - wykonanie dachu z orynnowaniem (bez materiałów rzecz jasna).

Daro_K
09-01-2007, 19:15
No no, dziś po kolejnej rozmowie z inną ekipą ceny podene przeze mnie wyżej zostały przebite, co oznacza, że Ci pierwsi nie są tacy najdrożsi. Ale i tak czekam na opnie forumowiczów - szczególnie tych, co są aktualne na etapie negocjacji, ponieważ różnicę w cenie za robociznę w porównaniu z ubiegłym rokiem wyczówa się coraz wyraźniej.

Ana27
10-01-2007, 19:19
Witam

Mam podobny problem.
Zawsze chcialam miec karpiowke. Wydawalo mi sie ze to jest tak szlachetna dachowka i bedzie bardzo dobrze komponowac sie w okolicach lasu. Niestety jak uslyszalam cene za jej polozenie to zaniemowilam :lol: :o Dekarz twierdzi, ze ulozenie karpiowki na naszym dachu to nie lada wyzwanie i baaardzo pracochlonne zajecie. Potrzeba nalezytej starannosci i doskonalej precyzji.
Niestety w tej sytuacji gore bierze ekonomia i rozsadek :-? i prawdopodobnie zdecydujemy sie na zakladkowa rupp ceramiki , wyjdzie o ok. 20 % taniej.

Pozdrawiam

Daro_K
11-01-2007, 10:49
Rozmawiałem z trzema dachowcami (nie mylić z kotami) na powyższy temat i pierwszy raz ktoś mi powiedział, że w niektórych sytuacjach zakładkowa jest szczelnijsza - jeśli chodzi o wodę. Tak więc temat sam się powoli rozwiązuje na korzyść zakładkowej.

jacekp71
14-01-2007, 18:37
zakladkowa jest wg mnie "bezpieczniejsza" jesli chodzi o koncowy efekt.
widzialem kilka dachow pokrytych karpiowka i nie wygladaly najlepiej - raczej jak pokryte czyms bitumicznym ;-)

duzo zaley od powierzchni dachu, jego polaci, ale tez od oswietlenia i otoczenia ogolnie.

PS
jak czytam ze Roben to zmora, to mnie szlag trafia ;-) ....

zombie
16-01-2007, 09:14
Karpiówka jest dachówką droższą w zakupie jak i przy realizacji. Jeżeli różnica w koszcie między zakładkową a karpiówką jest przez Ciebie do zaakceptowania, to wybierz tą , która Ci się bardziej podoba, jakościowo obie są bardzo dobre.

Kasia_de
16-01-2007, 10:51
a na dość płaski dach (20 stp) któa jest wskazana?

Daro_K
16-01-2007, 17:45
Nie wiem czy obie nadają się na 20stopniowy dach, ale trzeba je i tak dokładnie i fachowo położyć. Tylko, że karpiówka wymaga naprawdę sporych umiejętności - wiem, bo poczytałem trochę i pogadałem z paroma ludźmi od czasu umieszczenia mojego pierwszego postu tutaj ;)

zombie
17-01-2007, 10:38
Wydaje mi się, że na dach o takim małym spadku ( 20 %) należałoby pod dachówkę zrobić pełne deskowanie.

zombie
17-01-2007, 10:41
Chodzi oczywiście o 20 stopni.

Daro_K
22-01-2007, 08:14
Wybrałem - bezapelacyjnie zakładkowa. A doładnie mówiąc wybrałem Creatona Kera Pfanne angobowaną ciemno-brązową. pozdrawiam ;]
ps. od 1-go lutego ceny ruszają do góry o 10%, ale ja i tak nie zdążę z zakupem :( niestety

Daro_K
06-02-2007, 22:06
Ze względu na cenę schodze na Robena ;)

Jola z Melisy
08-02-2007, 21:11
A ja wybrałam karpiówkę. Jest piękna i ponadczasowa. Myślę tez,że łatwiej będzie kiedyś wymienić np. jedną sztukę. Nie mówiąc już o dokupieniu. :wink:

Daro_K
12-02-2007, 22:01
Ja myślę nie tylko o trwałości i estetyce, ale też o czasie budowy i kosztach. Położenie karpiówki to 2 tyg. więcej czasu budowania oraz o prawie 40zł/m2 robocizny więcje. W moim przypadku to b. dużo, bo mam 300m2 dachu.

julienx
13-02-2007, 19:56
Karpiówka to moje marzenie. Mam dach kopertowy + 3 lukarny (300 mkw). Ale niestety koszty takiego dachu w moim przypadku to niemalrze 60 tys - niestety zrezygnuję na rzecz dachowki "S" cementowej o połowe tańszej.

Ale rzeczywiscie jest zjawiskowa

Jola z Melisy
13-02-2007, 20:46
Jak już pisałam u nas będzie karpiówka, ale tak naprawdę wszystkie dachy wygladają pięknie gdy są dobrze zrobione.

Daro_K
01-06-2007, 21:20
Poległem - kłądę karpiówkę, bo gdy potrzedłem do zamówienia była w cenie zakładkowej, na którą dodatkowo dłużej się czeka (przynajmniej na Kreatona).
Za położenie karpiówki wykonawcy podrzucili mi cenę o 5zł za m2 co daje 80zł/m2.
Niestety trzeba się dostosować do tgo co jest, oraz do cen i uzbroić się w cierpliwość.

iwonaszczytno
03-06-2007, 20:59
Ja mam ten sam problem ale uważam ze karpiówka wygląda dużo ciekawiej jeśli masz dach kopertowy to bym się nie zastanawiał. Tylko kupuj ta droższa Coramika lub mercedesa Rupaceramika OPAL różnica miedzy jedną a druga jest około 20% , fakt ze na zakładkowej dachówce możesz zaoszczędzić około 30% w zależności jakiej firmy kupujesz. Jeśli chodzi o robociznę to wiem ze i są zdziercy i rozsądni wykonawcy na samym początku w poszukiwaniu ekipy ceny rozpoczynały się od 45 do 50 zł za m2 a skończyła się na 28,- zł.
Dodam ze na zakładkowej dachówce idzie o prawie poło mniej łat. Tylko nie kupuj dachówki Roben przekleństwo dla dekarzy sprzedaję się bo ma dobra cenę

Nie wiem co masz do Robena :roll: ? dachówka jak każda inna ani mniej ani bardziej krzywa od innych, tylko cienki dekarz twierdzi że to jego zmora (zwłaszcza jak olewa staranne przybijanie łat) :wink: powiem więcej za cenę jaką ma ten produkt uważam że jest to bardzo porządna ceramika, polecam szczególnie Roben Plus

Co do zakładkowej i karpiówki hmm... zdecydowanie karpiówka w łuskę, a że niewielu na nią stać (także na jej robociznę) to już inna bajka, ale nasz były prezydent ma :wink: piękną glazurkę

Damianqoo
11-07-2010, 13:48
Witam. Mam pytanie ile kosztuje położenie karpiówki w łuskę? mam do położenia 280m2 . Nie orientuję się w cenach, dach dwuspadowy +rynny, obróbki+ koszty rozbiórki. proszę o szybką odpowiedź. jestem z okolic opola

claris
12-07-2010, 20:03
Witam. Mam pytanie ile kosztuje położenie karpiówki w łuskę? mam do położenia 280m2 . Nie orientuję się w cenach, dach dwuspadowy +rynny, obróbki+ koszty rozbiórki. proszę o szybką odpowiedź. jestem z okolic opola

Płacę 70 zł/ m2 dachu [więźba, folia, łaty/ kontrałaty/ pokrycie w łuskę, obróbki blacharskie, deska czołowa, rynny, montaż 5 okien] - dach dwuspadowy z 2ma lukarnami..

marlena10
19-07-2010, 15:16
mój dekarz z 40 letnim doświadczeniem odradził mi karpiówkę nie ze względu na cenę ale:
- niska wytrzymałość materiałowa dzisiejszej karpiówki /ukruszanie się i deformowanie już na dachu po 2 latach leżenia/
pokazał mi dach który sam robił z karpiówki /tragedia/
niestety czasami trzeba zastosować karpiówkę np przy "wolich okach"

marlena10
19-07-2010, 15:20
u nas na pomorzu i kaszubach położenie karpiówki to 80 zł za m2 wzwyż
firma sprawdzona w karpiówce to minimum 90 zł za m2
ale to cena tylko dach i rynny, okana /obróbka/
zwykła dachówka to 40 zł zam2
claris /przedmówca/ to u ciebie za dmo robią sprawdż ich dobrze bo moi znajomi co takie tanie firmy brali to całą karpiówkę druga firma ściągała i kładła jeszcze raz

claris
29-07-2010, 19:44
Dach mam już położony. Wygląda pięknie, zrobiony z wielka starannością, nawet kierbud był pod wrażeniem detali. Nigdy nie zamieniłabym mojej karpiówki na żadną inną - po prostu ja kocham :)