PDA

Zobacz pełną wersję : Ogrzewanie piecem gazowym !!!



KrzysSied
03-03-2006, 17:06
Będe budował dom i mam zamiar zainstalować piec gazowy (doprowadzony jest gaz ziemny). Proszę o podzielenie sie doświadczeniami i podanie jakie są koszty ogrzewania domu (+ciepła woda )takim piecem (zakładając iż nie mam innego źródła ciepła). Mój dom będzie miał ok 100m2 + garaż.

NatkaB
05-03-2006, 09:36
Będe budował dom i mam zamiar zainstalować piec gazowy (doprowadzony jest gaz ziemny). Proszę o podzielenie sie doświadczeniami i podanie jakie są koszty ogrzewania domu (+ciepła woda )takim piecem (zakładając iż nie mam innego źródła ciepła). Mój dom będzie miał ok 100m2 + garaż.

dom 130 m kw, piec dwufunkcyjny viessman vitopend; koszt ogrzewania plus c.w.u. (3 osoby, w tym 2 cały czas w domu) w ubiegłym sezonie (12 miesięcy) - 2,5 tyś. Podczas ostatnich mrozów - średnie dobowe zużycie gazu w ciągu 30 dni (20 styczeń - 21 luty) 11 m sześć. Mam kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza po całym domu, ale palę tylko w soboty-niedziele.

zbyszek m
05-03-2006, 16:59
Grzeję ok 130 m2, wysokość 2.5 m, piętro domu ( brak przenikania ciepła przez podłogę- tylko dach + ściany), dobre ocieplenie. Temp wewnętrzna 19 stopni przez całą dobę - bez obniżania na noc. Kocioł II -funkcyjny - turbo. Dobre grzejniki - niskopojemnościowe. Trzy osoby, średnio dwie wanny na dzień, Zużycie za 2004 wygląda tak:412 m3 na CO i 576 m3 na CWU. Wyliczyłem to proporcjonalnie do długości sezonu grzewczego. Łacznie 2004 = 1165,- 2005-910 m3 (mniej niż w '04 ale za 1358,-. Liczę zawsze rok kalendarzowy.
Mam jeszcze kominek z płaszczem wodnym + zasobnik,ale przestałem w nim palić ze wzgl. na cene drewna- 140 zł za kubik- horrrrror! no i lenistwooo. :) Szło około 8 kubików drewna, w domu było zawsze 22 st. a woda z zasobnika to kąpiel że ho-hoo. Mieszkam w III strefie " mrozowej".