PDA

Zobacz pełną wersję : Elektryka ceny



Lamek
08-02-2003, 22:49
Ile (jakie są standarty) w okolicach trójmiasta bierze się za punkt. Ile za założenie halogenu i podłączenie puszki. Czy jezli pomiedzy punktami licznikiem a punktme (ganiezdkiem lub lampą np) jest większa odległość niż 7 m czy jest jakas róznica w cenie, bo słysząłem ze coś takiego istnieje.
Jaka jest cena za położenie jednego m kabla od rozdzielni do licznika. Czy za "schodowe" wyłaczniki jest taka cena jak za jeden punkt czy jak za dwa. Jaki jest koszt podłączeni tablicy rozdzielczej. Prosze o odpowiedź.

Lamek
19-02-2003, 14:54
Czy udzieli mi ktoś odowiedzi :?

dobrzykowice
20-02-2003, 08:44
nie wiem jakie są dokladne koszty w okolicach trójmiasta ale wiem że w tym wątku cena instalacji elektrycznej byla już omawiana, zerknij parenaście tematów nizej. Generalnie cena punktu oscyluje w granicach 20-25 zl niezależnie od odleglości, samo przylącze i skrzynka z bezpiecznikami jest liczona oddzielnie i nie ma tutaj jakichś przedzialów cenowych jest to z reguly ustalane indywidualnie

motodoc
28-07-2009, 18:33
Witam . sam chcialbym wiedziec ? mam gruntowny remont i szukam pomocy ile kosztuje elektryka

martinez44
29-07-2009, 10:19
50 zł za punkt. Punkt liczony jako puszka pod gniazdko lub włącznik światła.
Trudno żeby było taniej. Prawidłowo wykonana instalcja jest położona w żłobieniach w ścianach. U mnie dwóch elektyków wykonywało instalację 2 tygodnie i robocizna wyszła ok 4500.

Tych co robią za 20-25 zł za punkt to bym unikał. Wyobrażasz sobie wypruwanie kabla ze ściany kiedy coś nie zadziała.

robertsz
29-07-2009, 11:23
50-55zł za punkt to średnia cena punktu z materiałem.
25-30zł to średnio niska cena za punkt - sama robocizna.

Instalacja może być prowadzona w bruzdach, w tynku lub nadtynkowo. Każdy ze sposobów jest prawidłowy i zgodny z normami.

Rozłożenie instalacji na ścianach przed tynkami zajmuje dwóm elektrykom 5-7 dni pracy (domek wielkości 120-140 m2).

Elektrykowi wypłaca się po sprawdzeniu działania instalacji - czyli po pomiarach.
Ewentualne wypruwanie kabli i usuwanie usterek to problem wykonawcy, a nie inwestora. Instalacja ma działać i ma być bezpieczna.

****
Cały powyższy wywód jest nieprawdziwy, gdy zatrudni się elektryka za 25zł/PKT z materiałem i nie ma się żadnych gwarancji, umów i innych stosowanych papierków...

****
Przeczytaj bardzo podobny wątek (http://forum.muratordom.pl/instalacja-elektryczna,t30773.htm) na forum.

motodoc
29-07-2009, 13:48
dzieki

q-bis
29-07-2009, 13:53
Panowie elektrycy trochę umiaru...
Od kiedy to niższa cena zawsze oznacza gorszą jakość...
Wasze czytelne pobudki jakimi się kierujecie, czynią takie rady co najmniej niewiarygodnymi :roll:

robertsz
29-07-2009, 16:10
Jeśli czegoś nie umiesz a to potrzebujesz to wynajmujesz kogoś i mu za to coś płacisz.
Cenę zaś kształtuje rynek.

Takie są realia, padły odpowiedzi ze średnimi stawkami.
Nie wiem jak na północy kraju, ale podejrzewam że tak samo.

Najprościej sprawdza się ceny pytając o to 3-5 lokalnych wykonawców (patrz książka telefoniczna) i uśredniając ich wyceny.