PDA

Zobacz pełną wersję : Montaz okna polaciowego - od jakich temperatur?



przemekk74
04-03-2006, 14:16
Witam
Czy z technologicznego punktu widzenia sa jakies przeciwskazania aby montowac polaciowki np przy + 3 stopniach? Pomijam czynnik ludzki... marzna raczki to sie odwala fuszery na szybko itp
Czy nalezy uzywac jakis pianek montazowcyh cyz silikonow co maja jakis wymagania poza standardowym dla klejow +5 stopni?
Przemek

GL35
04-03-2006, 18:57
Przy połaciówkach nie stosuje się raczej żadnych pianek, silikonów. Można więc bez problemu przy +3st.

Rezi
04-03-2006, 19:23
moi dekarze robili przy -5
nie paiętam aby robili coś jakimiś klejami
okna Velux z opierzeniem i fartuchem oryginalnym

przemekk74
04-03-2006, 20:30
dzieki za odp
Moje okna to veluxy chyba GLU???? w wersji jakiejs top cos tam (doplata za niby lepszy lakier???)
Okien jeszcze nie kupilem (sprawa na dniach).. czy dostajac okno i fartuch potrzebuje cos od veluxa dodatkowo ("zestawy montazowe" itp) czy wszystko co potrzebne dostane w kazdym sklepie budowlanym?
Przemek

siwy z gosławic
04-03-2006, 21:04
wszystko co potrzebne to powinno być przy oknie.

Rezi
04-03-2006, 21:12
weź zestaw instalacyjny przeciwilgociowy i fartuch paroprzepuszczalny

mack
05-03-2006, 07:08
weź zestaw instalacyjny przeciwilgociowy i fartuch paroprzepuszczalny

zastanawiałem się nad tymi dodatkami, ale rozmawiałem z montażystą i mówił mi że niekoniecznie, jemu to owszem znacznie ułatwi pracę ale można bez tego, przecież paroprzepuszczalkę z dachu wywija się na okno, zaś paroszczelkę z wewn również mozna obłozyć ramę

Rezi
05-03-2006, 12:40
twój spokój ducha kosztuje 150 zł i nie będziesz miał problemu z ew reklamacją okien

przemekk74
05-03-2006, 19:00
twój spokój ducha kosztuje 150 zł i nie będziesz miał problemu z ew reklamacją okien
spokoj ducha bedziesz mial jak zamowisz firme i ona to zamontuje .. i moge sobie nawet reklamowkami z supermarketu izolacje wilgociowa robic.. jak cos sie bedzie dziac masz rachunek i gwarancje na usluge.. jezeli ktos Ci to robil na czarno bez rachunku to bym taki pewny o ta potencjalna reklamacje nie byl
3oknax150 to tropche pieniedzy jest.. a jezeli ten zestaw to pare skrawkow foli i kilka wkretow to nie wiem czy warto
Przemek