PDA

Zobacz pełną wersję : Czy 800 zł/m.kw. za stan surowy otwarty to dużo?



Mirek N.S.
04-03-2006, 16:10
Witam - wiem, że było to już wałkowane sporo razy, ale proszę tych co są już po:) o krótkie głosy za i przeciw:
1. czy 800 zł/m.kw. stanu surowego otwartego (dom o pow. 200 m.kw. - 160.000 zł), przy założeniu, że buduje profesjonalna i bardzo rzetelna firma i mnie nie interesuje absolutnie nic poza odbiorem robót - to dużo, czy mało i czy warto tyle zapłacić za spokój i gwarancję dobrej jakości robót?
2. czy - przy założeniu maksymalnych oszczędności na dalszych etapach robót - jest szansa wybudować taki dom w stanie pod klucz za 1.500 zł/m.kw. (czyli 300.000 zł)?

marcin_budowniczy
04-03-2006, 20:10
sama robocizna czy z materialem??
Domyślam się, że sama robocizna.
Myślę, że prezes firmy na brak kasy nie narzeka.
Moim zdaniem bardzo drogo, ale może ja mało zarabiam. :-)
Ad 2.
Z tą samą firmą na pewno braknie
Pozdrawiam

janrenovate
04-03-2006, 20:14
Witam - wiem, że było to już wałkowane sporo razy, ale proszę tych co są już po:) o krótkie głosy za i przeciw:
1. czy 800 zł/m.kw. stanu surowego otwartego (dom o pow. 200 m.kw. - 160.000 zł), przy założeniu, że buduje profesjonalna i bardzo rzetelna firma i mnie nie interesuje absolutnie nic poza odbiorem robót - to dużo, czy mało i czy warto tyle zapłacić za spokój i gwarancję dobrej jakości robót?
2. czy - przy założeniu maksymalnych oszczędności na dalszych etapach robót - jest szansa wybudować taki dom w stanie pod klucz za 1.500 zł/m.kw. (czyli 300.000 zł)?
Za 1/4 wybudujesz,oczywiscie robocizna.

andy999
04-03-2006, 23:09
sama robocizna czy z materialem??
Domyślam się, że sama robocizna.
Myślę, że prezes firmy na brak kasy nie narzeka.
Moim zdaniem bardzo drogo, ale może ja mało zarabiam. :-)
Ad 2.
Z tą samą firmą na pewno braknie
Pozdrawiam

Dlaczego myślisz, że sama robocizna ? Ja myślę, że Mirkowi N.S chodzi o całość: materiały+robocizna, bo przecież pisze:
"i mnie nie interesuje absolutnie nic poza odbiorem robót - to dużo, czy mało i czy warto tyle zapłacić"
Gdyby myślał o samej robocie to nie napisałby, że dom 200m2 ma kosztować 300 000pln, bo tyle za samą robociznę to trochę dużo...

andy999

janrenovate
05-03-2006, 06:25
Owszem Andy,160 za robociznę to cholernie dużo.
Ale mało na postawienie domu z materiałami.
Pamiętasz to?
"Za dużo żeby umrzeć,za mało aby żyć" :)

Mirek N.S.
05-03-2006, 07:39
Sorki - nie napisałem najważniejszego:)
Oczywiście chodzi o robociznę+materiały, z tym, że część materiałów dostarczam sam, a uwzględniając ich koszt całość stanu surowego otwartego powinna się zamknąć kwotą 175 tys...
Jak rozumiem nie jest to dla niektórych z Was wcale dużo, ale dom będzie nie np. pod Warszawą, Wrocławiem czy Krakowem tylko pod Nowym Sączem, a to chyba duża różnica...

Mirek N.S.
05-03-2006, 07:48
Dlaczego myślisz, że sama robocizna ? Ja myślę, że Mirkowi N.S chodzi o całość: materiały+robocizna, bo przecież pisze:
"i mnie nie interesuje absolutnie nic poza odbiorem robót - to dużo, czy mało i czy warto tyle zapłacić"
Gdyby myślał o samej robocie to nie napisałby, że dom 200m2 ma kosztować 300 000pln, bo tyle za samą robociznę to trochę dużo...

andy999[/quote]

No właśnie - wyczułeś mnie Andy...Oczywiście chodzi o wszystko (poza tym, że jeszcze jakieś 15 tys. będzie dodatkowych kosztów z mojej strony) - czyli całość ok. 175 tys...
Jak baaardzo ogólnie wyliczyliśmy z wykonawcą, przy maksymalnych oszczędnościach na dalszych etapach prac, stan pod klucz może wynieść ok. 130-140 tys. Czyli licząc z małym okładem 310-315 tys. za całość.
Z relacji budujących na moim terenie (Nowy Sącz) wynika, że to jest dużo, tyle że większość buduje tu za pomocą tzw. pana Zdziska ze śwagrem Heniem...:) (bez obrazy dla jakichkolwiek Zdzichów, czy Heńków, ale jakiś imion musiałem użyć...) :D

bartosz01
09-04-2006, 14:00
800 złotych za metr, to musi być całość, za robociznę to byłaby cena-monstrum. A czy 800/m2 jest drogo czy tanio, to ciężko powiedzieć, zależy od tego czy dach prosty czy udziwniony i z czego budują.
pozdrawiam
bartosz01

darials
10-04-2006, 20:46
dołączam się do wypowiedzi Bartosza!!!

to zależy, ale żeby powiedzieć, że to mało???!!!??? (nawet jak na wielospadowy dach i jakieś lukrany i może piwnica) to nie powiem!!
no jeżeli karpiówka i ytong i coś tam jeszcze z tej półki... to super okazja!!!

jestem tylko teoretykiem i moje jedyne doświadczenia to analiza ofert na wykonanie stanu surowego (a to jak się okazuje szerokie pojęcie) otwartego naszego domku.
najwyższe ceny z materiałem to około 700/m2

tak jest u mnie!

choć przy ofertach z materiałem (oczywiście tylko wg mnie i mojego kalkulatora) często wykonawcy zrobią to taniej niż ja sam małbym kupować, ale jak przychodzi do konkretów to okazuje się, że owszem bk ale już nie taki jak ja sobie sam bym kupił, to już nie te kominy tylko jakieś czeskie odpowiedniki (choć może tak samo dobre), to już beton nie b20 na ławy, bo w projekcie jest b15 i taki wystarczy, to już nie więźba ze sprawdzonego tartaku impregnowana ciśnieniowo, bo "żadna różnica" od tej "moczonej" (poza ceną) itd


często inwestor jest w stanie wynegocjować u producentów i hurtowników lepszą cenę niż wykonawca (to też tylko wyłącznie moja opinia - tym razem praktyczna!) gdyż w przeciwieństwie do większości wykonawców dysponuje gotówką, którą może przekazać na długo przed odbiorem zamówionego-zakupionego towaru.

ale się rozgadałem!!

carringtontomas
12-04-2006, 22:05
Sorki - nie napisałem najważniejszego:)
Oczywiście chodzi o robociznę+materiały, z tym, że część materiałów dostarczam sam, a uwzględniając ich koszt całość stanu surowego otwartego powinna się zamknąć kwotą 175 tys...
Jak rozumiem nie jest to dla niektórych z Was wcale dużo, ale dom będzie nie np. pod Warszawą, Wrocławiem czy Krakowem tylko pod Nowym Sączem, a to chyba duża różnica...

Jeśłi dom ma być pod nowym Sączem, to dlaczego nei weźmiesz jakiejś zgranej ekipy górali do budowy?
Ja bym nie pozwolił, że by ktoś za mnei decydował w przypadku materiałów - domyślam się, że mają być takei same jak w projekcie, ale czasem zdarza się, że w danej hurtowni potrzebnego materiału brak i wtedy tzreba się zdecydowac na jakiś zamiennik, bo robota stoi.

empirio1
01-05-2006, 22:21
Sorki - nie napisałem najważniejszego:)
Oczywiście chodzi o robociznę+materiały, z tym, że część materiałów dostarczam sam, a uwzględniając ich koszt całość stanu surowego otwartego powinna się zamknąć kwotą 175 tys...
Jak rozumiem nie jest to dla niektórych z Was wcale dużo, ale dom będzie nie np. pod Warszawą, Wrocławiem czy Krakowem tylko pod Nowym Sączem, a to chyba duża różnica...

Jeśłi dom ma być pod nowym Sączem, to dlaczego nei weźmiesz jakiejś zgranej ekipy górali do budowy?
Ja bym nie pozwolił, że by ktoś za mnei decydował w przypadku materiałów - domyślam się, że mają być takei same jak w projekcie, ale czasem zdarza się, że w danej hurtowni potrzebnego materiału brak i wtedy tzreba się zdecydowac na jakiś zamiennik, bo robota stoi.

czy najlepszymi buddowniczymi w polsce są górale? to chyba jakaś magia.

Gregori
09-05-2006, 12:52
Witam

podaję moje koszty (materiał + robocizna):

stan surowy otwarty 135m2 - około 90 tys. co daje 666 zł/m2

UWAGI:
robocizna bez rachunku (za wyjątkiem dachu), projekt D39 "Z antresolą" - z muratora, ale adaptacja na ścianę jednowarstwową z betonu komórkowego, drogo wyszedł skomplikowany dach pokryty dachówką ceramiczną (ale wygląda super), drogo też wyszły okna dachowe (5 szt.)

Marek30022
09-05-2006, 13:08
To raczej dużo. Stan surowy otwarty to prosta robota a i materiały raczej tanie choć jest ich dużo objętościowo i wagowo. Ja wydałem ok.90.000 zł za dom o pow. użytkowej 145 m + garaż 28 m. Blędem Twojego rozumowania jest to, że da się zaoszczędzić na etapie wykończenia domu. Koszty stanu surowego otwartego to podobno ok. 35 % kosztów całkowitych budowy domu. A według mnie to może i mniej.

Heimnar
09-05-2006, 13:38
Witam

podaję moje koszty (materiał + robocizna):

stan surowy otwarty 135m2 - około 90 tys. co daje 666 zł/m2


Hehe - Numer Bestii.
No dobra, to tylko żart, ale nie mogłem się opanować jak zobaczyłem 3 szóstki :D

Moim zdaniem trochę sporo, ale skoro firma robi to przy minimalnym udziale inwestora, no to niestety, ale za to się płaci. Ciężko mi póki co porównać, bo jeszcze nie wiem dokładnie ile wydam na materiały, ale sama robocizna to około 30 000 PLN za dom 250 m2.

AldonkaS
09-05-2006, 14:08
Przyłączam się do wypowiedzi Marek30022 - koszt budowy stanu surowego otwartego to może 40% całych kosztów. Mnie wyniósł (nie licze papierów i przyłączy) jakieś 140kPLN, a na dziś wydałam już około 340kPLN i do końca jeszcze trochę brakuje :evil: :evil: :evil: . NIe zapomnij, że na końcu jest jeszcze płot, podjazdy, alejki, ogródek, grill, itd., itp....... - a to niestety też kosztuje.

areq
09-05-2006, 16:08
Wydaje mi się,że mówimy o domu a nie o całości prac. :o
Stan surowy otwarty to u mnie 50% robót /110tys./ drugie tyle na reszte..i o dziwo starczy lub przekroczy o pare tysięcy złotych.
Dom 138,6m2 uzytkowej w parterze.
Podjazdy,alejki,ogródek,ogrodzenie z przodu to inna bajka całość liczę na jakieś 12tys.

AldonkaS
10-05-2006, 10:01
areq - ta inna bajka z alejkami, ogrodzeniem, itp. to też koszty. Życzę Ci abyś zmieścił się w tych 12kPLN. Ja mam do ogrodzenia działkę 44x24m. Płot będzie robił mój mąż z ojcem, więc koszty robocizny teoretycznie 0 (zero złotych), natomiast sama siatka o oczku 5x5 i grubości drutu powlekanego 3,3mm to koszt prawie 2kPLN, do tego słupki (na okrągło 60 szt x 34PLN) prawie 2kPLN, gotowe elemnty betonowe (podstawy pod słupki i płyty pomiędzy nie) <gotowe bo brak czasu> to kolejne 2kPLN, zostają druty naciągowe, kapsle, śruby i kilka dupereli jakieś 500PLN - co daje kwotę już ponad 6kPLN (może coś się uda kupić bez ... to zaoszczędzę kilka złotych) - do tego dochodzi front (1 szt. cegły klinkierowej to 1,78PLN w zwyż - a potrzeba tych cegieł prawie 2000 szt. + fundamenty betonowe + brama + furtka + płot). Jedna z firm wyceniła mi płot jako całość (i front nie kuty, bo to cena rośnie o ....kPLN) na min. 15kPLN netto.
Jeżeli chodzi o podjazdy to m2 trochę lepszej kostki kosztuje w granicach 55-60PLN x np. 100m2 (co wcale nie jest dużo) to sama kostka kosztuje już 5,5 - 6kPLN + podbudowa + robocizna, itp. itd.

To tak na marginesie.

areq
10-05-2006, 10:14
areq - ta inna bajka z alejkami, ogrodzeniem, itp. to też koszty. .

Wiesz trawa z rolki czy też siana normalnie,nawodnienie ogrodu to też koszty,ale tego nie możesz liczyć i odpowiadać na pytanie w wątku "czy ja wybuduje DOM za 1500zł m/2"
Oczywiście ,że prace wykończeniowe typu ogrodzenia z klinkieru,podjazdy z kostki granitowej,alejki,altanki itp.. kosztują niemałe pieniądze,ale bez tego można mieszkać..bez łazienki natomiast lub bez kuchenki gazowej,zlewozmywaka /bo już mebli kuchennych nie liczę,w kartonach też można garki położyć :):)/ mieszkać bedzie ciężko.Dlatego rozdzielajmy -dom a całość prac..niektórzy na same utwardzenie drogi dojazdowej,by się dało w ogóle dojechać do terenu działki wydawali po 20tys.

AldonkaS
10-05-2006, 11:46
areq - masz rację. Ja też nie piszę o wszystkich kosztach, mnie niejstety też szarpnęły koszty budowy drogi dojazdowej (wraz z sąsiadem) - zresztą własność skarbu państwa :evil: :evil: :evil: - parę tysiaków z każdej strony poszło.
Natomiast koszt budowy to niestety wszystko. Jak nie zrobisz jakiegoś wejścia, alejek, podjazdu, itp. (ja tak niestety mam) to w domu masz ciągły syf :evil: :evil: :evil: - a na końcu budowy kasy jak na lekarstwo.

areq
10-05-2006, 12:24
areq - masz rację. Ja też nie piszę o wszystkich kosztach, mnie niejstety też szarpnęły koszty budowy drogi dojazdowej (wraz z sąsiadem) - zresztą własność skarbu państwa :evil: :evil: :evil: - parę tysiaków z każdej strony poszło.
Natomiast koszt budowy to niestety wszystko. Jak nie zrobisz jakiegoś wejścia, alejek, podjazdu, itp. (ja tak niestety mam) to w domu masz ciągły syf :evil: :evil: :evil: - a na końcu budowy kasy jak na lekarstwo.

Pozwolę się z Tobą niezgodzić w niektórych rzeczach :)
tymczasowo:
zamiast kostki brukowej/betonowej przed wejściem możesz położyć zwykłe płyty chodnikowe 50*50cm z odzysku /nowych nie bo drogo/ ,zamiast płotu frontowego z klinkieru można dać albo nic :) albo płot z siatki bez podmurówki tylko słupki zabetonowane,podjazd do garażu umocnic na razie gruzem bądź tłuczniem.
Wiesz na pewno sama ile wydałaś pieniążków-tak z zastanowieniem się - ile z tego poszło na rzeczy niezbędne? a ile na rzeczy upiększające bądź znacznie ułatwiające przebywanie w domu typu rekuperator,fajne kafle,kabina prysznicowa,modne oprawy oświetleniowe ,gustowny kominek itp...
Żebyśmy się dobrze zrozumieli,nie krytykuję - ja sam robie i polbruki i chodniczki podjazdy i też chciałbym by domek wyglądał ładnie i w środku i na zewnątrz.....chodzi o to że bez tego też dasz radę zamieszkać....

eMKey
10-05-2006, 13:13
Sorki - nie napisałem najważniejszego:)
Oczywiście chodzi o robociznę+materiały, z tym, że część materiałów dostarczam sam, a uwzględniając ich koszt całość stanu surowego otwartego powinna się zamknąć kwotą 175 tys...
Jak rozumiem nie jest to dla niektórych z Was wcale dużo, ale dom będzie nie np. pod Warszawą, Wrocławiem czy Krakowem tylko pod Nowym Sączem, a to chyba duża różnica...
175kzł to dużo, ja w Warszwie zapłaciłem dużo mniej za większy dom, ale za materiałami chodziłem sam.

bobo30
10-05-2006, 21:36
ja wydałam 650zł na m2 stanu surowego otwartego, drogi dach, ściana trójwarstwowa z wełną, ale dom jest prosty, ekipa tania, materiały wszystkie własne po rewelacyjnych!!! cenach, wszystko na mojej głowie, byłabym w stanie zejść na 550zł za m2, gdybym kupiła najtańszy dach i robiła ścianę dwuwarstwową
wniosek końcowy: w normalnych warunkach trzeba liczyć 650-700zł za m2 za stan surowy otwarty, 800zł to drogawo, ale płacisz, za spokój (aczkolwiek, ja bym sie nie odważyła budować bez pilnowania ekipy, nawet najlepsze potrafią sie zepsuć), ale profesjonalne firmy tak sobie liczą

jesli chodzi o dom na gotowo, to z 1500zł za m2 jesteś bez szans,
my staramy się oszczędzać, materiały nadal po rewelacyjnych cenach, ekipy średnie cenowo, ale wszystko dobrze zrobione, bez strat, drogie okna, reszta bez szaleństw, wykończone tarasy, balkony, elewacja, cokoły itp., w środku pomalowane ściany, drzwi wewnętrzne, gotowe posadzki, łazienki, kominek, mozna sie wprowadzać, gotowy każdy szczegół(ostatnie prace za miesiąc), na całośc wydalismy 1850zł za m2, mogliśmy oszczędzić, kupić najtańsze okna, znaleźć tańsze ekipy, wtedy
wydalibysmy około 1700zł na gotowo, taniej się moim zdaniem nie da, ale jesli wydasz 1500zł to będziesz w stanie się wprowadzić i wykańczać już mieszkając

theRav
11-05-2006, 09:43
Jeszcze jedna sprawa, o której chyba nikt nie wspomniał, przy okazji budowania ekipami kupującymi materiały.
Musisz pamiętać, że zawsze w interesie ekipy opłacanej ryczałtem leży oszczędzanie na materiałach - bo ta oszczędność zostaje im w kieszeni. Dlatego pamiętaj o bardzo szczegółowym rozpisaniu jakich materiałów (ew. producentów) ekipa będzie używać do budowy twojego domu; oraz jakie prace będą wchodziły w poszczególne etapy budowy.

KAS01
11-05-2006, 11:28
W przypadku mojego projektu ( http://www.domek.net.pl/mur_cieply_z_garazem/mur_cieply_front.htm ) koszt 800zł za m2 stanu surowego otwartego, byłby kosztem wysokim. W przypadku innego projektu te 800zł mogłoby być za mało.
Mnie stan surowy otwarty kosztował 78tyś. Pow. netto to 130+16m2, a użytkowa to 116m2. Czyli w przeliczeniu to 673zł lub 535zł za m2.
W moim przypadku koszt stanu surowego otwartego nie przekroczy 33% kosztów budowy samego budynku bez przyłączy i wyposażenia typu meble kuchenne.

alfa003
16-05-2006, 16:11
Mnie stan surowy (pod pape - bez dachowki) ma wyniesc 130 tys. za dom ok. 190m2 pow. uzytkowej, sciana 3- warstwowa: ceramika+welna. Budowa okolice W-wy. Wszystko zalatwia firma, mnie teoretycznie nic nie obchodzi :)

Tamlin
16-05-2006, 20:28
Witajcie,
Mogę się wypowiedzieć na przykładzie sąsiada który budował z profsjonalną firma i nic go nie obchodziło oprócz płacenia (oczywiście materiały wybierał inwestor ale kupowała firma)
Dom melania bodajrze Archpelagu (220m2)
cena stanu surowego z pokryciem dachu: 150 tys zł
ściana 3-warstwowa z wełną
częsciowo elewacja z klinkieru (8 tys cegieł klinkirowych)
pełne deskowanie dachu, dachówka ceramiczna
Wynik 681 zł/m2
Moim zdaniem umiejscowienie działki nie ma wpływu na koszty budowy - materiały i robocizna wszędzie kosztuja podobnie. Oczywiście wszędzie (a zwłaszcza wokolicach Wawy) znajdą sie cwaniaczki chcące łatwo zarobić parę groszy extra na ludzkiej naiwności.
Pewnie każdy z budujących robił casting na ekipę u mnie były spore rozbieżności od 26 tys do 55tys za 240m2

Pozdrawiam
Tamlin

Mirek N.S.
28-05-2006, 17:00
No spory czas mnie nie było, a widzę, że mój temat doczekał się szerszego oddźwięku...
W międzyczasie znalazłem ekipę, która mi mój domek wybuduje za znacznie rozsądniejszą cenę - wyjdzie pewnie ok. 630 zł/m.kw.
to już jest dosyć konkretna różnica w porównaniu z pierwotnymi 800 zł.
W każdym razie stan surowy otwarty domu, bez orynnowania, ale za to najprawdopodobniej już z ogrodzeniem (najprostszym z możliwych, bo działka ma 48 arów - wbetonowane słupki, siatka ogrodzeniowa i tylko od strony drogi fundament) o pow. 199 m.kw. wyniesie mnie ok. 125 tys. zł.
Zgadzam się, że to jest dopiero conajwyżej 40% całej inwestycji (nie liczę zagospodarowania ogrodu), ale wynika z tego, że powinienem - pod warunkiem, że nie będę szalał z wykończeniem - zmieścić się w 300 tys.
Jeśli się liczy stan surowy otwarty jako 30% inwestycji to wydaje mi się, że zakłada się na prawdę sporo ponad przeciętny standard wykończenia.

Pozdrawiam
i dzięki za odpowiedzi
Mirek

Bulgaricus
28-05-2006, 18:59
U mnie wychodzi stan surowy z pokryciem dachu dachówką ceramiczną 120 tys PLN. Domek Kleo Archipeklagu, czyli parterowy 116m2 użytkowej. Cena za 1m2 wychodzi mi ponad 1000 PLN :(

Mirek N.S.
28-05-2006, 19:43
U mnie wychodzi stan surowy z pokryciem dachu dachówką ceramiczną 120 tys PLN. Domek Kleo Archipeklagu, czyli parterowy 116m2 użytkowej. Cena za 1m2 wychodzi mi ponad 1000 PLN :(
Ano widzę, że to wychodzi bardzo różnie - kwadratowo i podłużnie...:)
Być może trochę za mało natrudziłeś się przy wyborze wykonawcy.
Ja szczerze mówiąc może nawet mógłbym znaleźć tańszego, ale po tym jak rozmawiałem z dwoma i cena wynosiła w obu przypadkach ok 175-180 tys., to jak trzeci zaoferował mi cenę 125 tys. to już nawet nie targowałem się i nie szukałem...
Problem w tym, że niektórzy profesjonalni wykonawcy liczą nie faktyczne koszty robocizny i materiałów, tylko po prostu przyjmują że matr kwadratowy stanu surowego otwartego, zamkniętego, czy pod klucz ma być tyle i koniec - niezależnie od tego jaki dom budują.
Ale można znaleźć wykonawców nie ceniących się tak bardzo, a jednocześnie posiadających dobre referencje, wykonujących swą robotę rzetelnie i tak, że nie musisz wszystkiego pilnować na budowie - no i liczących faktyczne koszty indywidualnie, a nie średnio od metra.
Ja tak zrobiłem i dzięki temu mam w kieszeni na tym etapie już ok. 50 tys. zł a to już jest baaardzo dużo.
Nie wiem na jakim etapie budowy jesteś i gdzie budujesz oraz w jakiej technologii, ale jeśłi masz jeszcze czas to poszukaj innego wykonawcy, bo moim zdaniem powinieneś się zmieścić bez problemu w 90 tys. zł, a co najwyżej 100 tys.

Powodzenia w budowie
Mirek

AldonkaS
29-05-2006, 07:25
Mirek N.S. - nie porównuj cen z Nowego Sącza (gdzie jak myslę się budujesz) z cenami z Warszawy, czy innych miejsc w Polsce. W moich okolicach halangry (pomocnicy) nie chcą przyjść do roboty za mniej niż 8-10PLN za godzinę, a 50km dalej można bez problemu znaleźć hanagrów za 4-5PLN za godzinę. Ostatnio jeden z wykonawców (szukam ekipy do tynku zewnętrznego - bo stara wyjechała za chlebem :evil: :evil: :evil: do Francji) powiedziałm mi: Pani, jak sie kupiło ziemię w tej okolicy i tam się buduje dom, to trza płacić - tam biedni się nie budują :evil: :evil: :evil: .

Bulgaricus
29-05-2006, 12:56
Na koniec miałem dwóch wykonawców, jeden chciał 20.000 za stan surowy z więźbą, a drugi 29.000. Wziąłem tego drugiego i teraz z perspektywy czasu cieszę się podjąłem taką decyzję.

Mar_ta
02-06-2006, 12:02
Mnie stan surowy (pod pape - bez dachowki) ma wyniesc 130 tys. za dom ok. 190m2 pow. uzytkowej, sciana 3- warstwowa: ceramika+welna. Budowa okolice W-wy. Wszystko zalatwia firma, mnie teoretycznie nic nie obchodzi :)

Witam,

Czy moge dostac namiary na teoja ekipe. Dom o podobnych wymiarach, ale cena stanu surowego duzo wyzsza. Wolalabym miec swiety spokoj za mniejsze pieniadze jesli to mozliwe.

Pozdrawiam,

Bulgaricus
02-06-2006, 12:07
Nie jest to reguła, ale często "święty spokój" proporcjonalnie maleje wraz z kosztami :)

AlMastar
22-11-2006, 19:39
No ja ma już dom 200m2 użytkowej z garażem 35m2 i wydałem około 130-140tys z tym że mam 11 okien dachowych (4 z siłownikami) + dachówka betonowa

więc te 800PLN/m2 to drogo a budowałem pod Warszawš (bardzo blisko pod Warszawš)

piotrulex
23-11-2006, 17:05
[quote="AlMastar"]No ja ma już dom 200m2 użytkowej z garażem 35m2 i wydałem około 130-140tys z tym że mam 11 okien dachowych (4 z siłownikami) + dachówka betonowa
quote]

to jest stan surowy?

czy juz tam mieszkasz?

bo jakos tak strasznie malo sie wydaje ...

piszesz, ze masz juz dom wiec brzmi to troche jak bys juz tam mieszkal

AlMastar
24-11-2006, 22:04
no racja - oczywiœcie stan surowy otwarty z kompletnym dachem

teraz planuje dołożyć 350tys i mieć już wszystko co potrzeba może z jakimiœ drobnymi meblami

arluka
27-11-2006, 18:45
ile?? to nie przesada- 350 tys?? Ja jestem na tym samym rtapie i mam nadzieje , że jeszcze raz tyle czyli ok 150 tys pozwoli mi już na zamieszkanie.........

ricardo1
28-11-2006, 09:20
Mnie stan surowy (pod pape - bez dachowki) ma wyniesc 130 tys. za dom ok. 190m2 pow. uzytkowej, sciana 3- warstwowa: ceramika+welna. Budowa okolice W-wy. Wszystko zalatwia firma, mnie teoretycznie nic nie obchodzi :)

Witam,

Czy moge dostac namiary na teoja ekipe. Dom o podobnych wymiarach, ale cena stanu surowego duzo wyzsza. Wolalabym miec swiety spokoj za mniejsze pieniadze jesli to mozliwe.

Pozdrawiam,

Jeśli to nie problem to czy mogę równiez poprosić o namiar na tę firmę?
Pozdrawiam - :roll:

viktoria271199
05-12-2006, 10:36
witam,

mowimy tu caly czas o kwotach netto czy brutto, bo to moga byc wielkie roznice? :-?

moze ma ktos namiary na solidna, punktualna i finansowo korzystna firme, ktora buduje dom pod klucz kolo swinoujscia albo kam. pomorskiego? :)

pozdrawiam


www.wyciagi-budowlane.com