PDA

Zobacz pełną wersję : Ustawienia na sterowniku



slaweksie
04-03-2006, 21:42
Witam, zamontowałem i odpaliłem Vitodensa 300 z regulatorem Vitotrol 300. Proszę napiszcie, jakie macie ustawienia. Zaznaczam, że nie chodzi jak ustawiać, tylko, jakie macie ustawione parametry. Zielony jestem, a instalator wytłumaczył mi to tak jak pan od matmy tłumaczyłby całki w trzeciej kasie podstawówki. :evil: Chodzi mi, aby zaoszczędzić poprzez takie ustawienia. Instalator mówi, aby wyłączać w dzień, włączać wieczorem i takie tam. Poradźcie proszę.

slaweksie
06-03-2006, 14:52
:wink:

Grzesiek13
06-03-2006, 15:05
Nie wyłaczać w dzień, tylko jak domownicy w pracy, to stosować w tym czasie obniżenie nocne - redukcje temperatury w pomieszczeniu.

J_K_K
07-03-2006, 08:04
Nie wyłaczać w dzień, tylko jak domownicy w pracy, to stosować w tym czasie obniżenie nocne - redukcje temperatury w pomieszczeniu.

No fajnie, a jak w standardzie piec ma "tylko" pogodówkę i 3 okresy grzewcze (bez wyboru temeperatury) do zaprogramowania ?

(oczywiście regulator pokojowy jest dostępny, ale za dodatkową opłatą ;-)

Pzdr

JKK

gooa0310
08-03-2006, 09:32
Ja też sie zastanawiam nad tym regulatorem pokojowym Vitodensa - chcą 900 zł nie ma co ukrywac tanie to nie jest...
Moze ktoś mi napisze czy do sprawnej i oszczędniej regulacji co (podłogówka na dole, grzejniki z zaworami termostatycznymi na góże) wystarczy pogodówka + standardowe ustawienia na piecu???
W przyszłości bedzie kominek w salonie.
Piec kondensacyjny vitodens 200 + zasobnik 120 litrów


PS
Nie wyłaczać w dzień, tylko jak domownicy w pracy, to stosować w tym czasie obniżenie nocne - redukcje temperatury w pomieszczeniu.
J-K-K Grześkowi13 chodziło chyba o naciśnięcie świnki na piecu (powinno to być na Twoim wyświetlaczu)

J_K_K
08-03-2006, 10:06
J-K-K Grześkowi13 chodziło chyba o naciśnięcie świnki na piecu (powinno to być na Twoim wyświetlaczu)

Można sobie u mnie wybrać tryb pracy CO - Automatyczny, słoneczko
(domniemywam, że dzienny :-)), księżyc (nocny zapewne - pewnie o ten chodzi) i gotowość do pracy.

Pzdr

JKK