PDA

Zobacz pełną wersję : wanna akrylowa - uwagi do montazu?



przemekk74
05-03-2006, 08:52
Bede mial wanne asymetryczyna akrylowa, nie ma do niej styropianowej obudowy (sa te nozki metalowe dokrecane).. nozki wanne podpieraja punktowo.. jak usztywnic wanne aby sie wyginala sie?
Lepiej obudowac taka wanne bloczkami superexowymi czy plytami GK?
Czy mozna taka wanne zamontowac na wylewce bezposrednio (podlogi bede w lazienkach pozniej robil)?
Przemek

J_K_K
05-03-2006, 17:14
wanne podpieraja punktowo.. jak usztywnic wanne aby sie wyginala sie?
Czy mozna taka wanne zamontowac na wylewce bezposrednio (podlogi bede w lazienkach pozniej robil)?
Przemek

Wanna jest "przyczepiana" uchwytami do ściany - dobrze by było,
abyś już miał kafelki na ścianie.
I na podłodze w zasadzie też - jeżeli obudowa akrylowa - też "przyczepiana" do wanny i do podłogi.

Pzdr

JKK

Marek_B
05-03-2006, 18:53
Bede mial wanne asymetryczyna akrylowa, nie ma do niej styropianowej obudowy (sa te nozki metalowe dokrecane).. nozki wanne podpieraja punktowo.. jak usztywnic wanne aby sie wyginala sie?
Lepiej obudowac taka wanne bloczkami superexowymi czy plytami GK?
Czy mozna taka wanne zamontowac na wylewce bezposrednio (podlogi bede w lazienkach pozniej robil)?
Przemek

Witaj.
Ja mam troszeczkę inne doświadczenia niż kolega J__K_K.
Według mnie tak właśnie powinno montować się wanne (przed flizowaniem). Ja zrobiłem tak:
1. Do wanny dokręciłem nóżki (wypoziomowałem wanne i upewniłem się że żadna z nóżek nie ma luzu...
2. Zrezygnowałem z punktowego zaczepiania wanny na scianę - w zamian kupiłem stalowy profil "L" i takowy przykręciłem na 3 odcinkach ściany na której opiera się wanna. Przy takim podparciu wanny masz pewność że wanny nic nie ruszy!
3. Między wylewke a wanne wsunąłem odpowiedniej grubości warstwę twardego styropianu tym samym ciężar wanny rozkłada się nie tylko na nóżki...
4. Także nie kupowałem obudowy tylko wykonałem ją z bloczków e-tong i na to flizy. (nie zapominij o rewizji)

Flizy zacząć powyżej krawędzi wanny zostawiając odstęp równy szerokości fugi ( tworzy się miejsce na uszczelnienie silikonowe ).

Całość sprawuje się bez zarzutu przyjmując często obciążenie 2 osób :)

przemekk74
05-03-2006, 19:42
Według mnie tak właśnie powinno montować się wanne (przed flizowaniem). Ja zrobiłem tak:
2. Zrezygnowałem z punktowego zaczepiania wanny na scianę - w zamian kupiłem stalowy profil "L" i takowy przykręciłem na 3 odcinkach ściany na której opiera się wanna. Przy takim podparciu wanny masz pewność że wanny nic nie ruszy!
3. Między wylewke a wanne wsunąłem odpowiedniej grubości warstwę twardego styropianu tym samym ciężar wanny rozkłada się nie tylko na nóżki...
4. Także nie kupowałem obudowy tylko wykonałem ją z bloczków e-tong i na to flizy. (nie zapominij o rewizji)
Flizy zacząć powyżej krawędzi wanny zostawiając odstęp równy szerokości fugi ( tworzy się miejsce na uszczelnienie silikonowe ).

Dzieki za odp..
2) czyli wanna "rantem" opiera sie na tym profilu?
3) czy styro nie "wygniecie" sie? - wanna to nie wylewka ktora lezy plackiem i rownomiernie na calosc styro przenosi naciski...
4).. co to flizy?
Przemek

przemekk74
05-03-2006, 19:45
cd..
5) Czyli montowales najpierw wanne a pozniej obudowywales kafelkami? (inaczej: wanna stoi na wylewce i opiera sie o gola sciane)
Przemek

Marek_B
05-03-2006, 19:54
Dzieki za odp..
2) czyli wanna "rantem" opiera sie na tym profilu?
3) czy styro nie "wygniecie" sie? - wanna to nie wylewka ktora lezy plackiem i rownomiernie na calosc styro przenosi naciski...
4).. co to flizy?
Przemek

2) tak dokładnie - wanna opiera się rantem na tym profilu...
3) nawet jeśli się wygniecie w co wątpie to i tak najwazniejszym punktem podparcia są nóżki.
4) flizy = kafeliki

Marek_B
05-03-2006, 19:56
cd..
5) Czyli montowales najpierw wanne a pozniej obudowywales kafelkami? (inaczej: wanna stoi na wylewce i opiera sie o gola sciane)
Przemek

Dokładnie tak.

przemekk74
05-03-2006, 20:46
dzieki za odp... a co to rewizja? (w sensie lazienkowym:) )
Przemek

Marek_B
06-03-2006, 08:45
dzieki za odp... a co to rewizja? (w sensie lazienkowym:) )
Przemek

Rewizja to inaczej możliwość dostępu do syfonu oraz kratki spustowej. W sklepach są dostępne gotowe rozwiązania...

SławekD
06-03-2006, 12:23
Podczepię sie pod wątek...
Zamierzamy kupić wannę asymetryczną z Koła Neo 100x160.
Flizy :D czy kafelki sa juz położone, podejście z wodą umożliwia montaż beterji wannowej tylko w samej wannie.
Jakie macie doświadczenia z wierceniem otworów w wannach akrylowych pod baterię ?? Zastanawiam się czy nie kuć w scianie bruzd pod rury i czy nie dać baterji naściennej :cry: Jak to jest u was ?

J_K_K
06-03-2006, 13:49
Zastanawiam się czy nie kuć w scianie bruzd pod rury i czy nie dać baterji naściennej

Jak miał byś kuć to musiał byś w miarę dokładnie wiedzieć,
gdzie wypadnie na ścianie wgłębienie wanny na strumień wody z baterii ...

Pzdr

JKK

slaweksie
06-03-2006, 13:58
obserwuje