PDA

Zobacz pełną wersję : Rynny PLASTMO



AxLe
05-03-2006, 10:23
Czy ktoś ma takie? Wszelkie opinie mile widziane.

cooler
05-03-2006, 21:42
Ja mam plastmo z uchwytami metalowymi pokrytymi plastisolem i kiszka!!!!
Stal nie była ocynkowana a w powłoce powstały jakieś pęknięcia od słoneczka, poszła woda i "ruda" się zagnieździła :evil: no i teraz cała powłoka się łuszczy i widać okropną rdzę. Muszę się zebrać, poszukać fakturę i napisać reklamację bo dali 15 lat :D zobaczymy czy się wywiążą 8) Tylko pytanie kto zapłaci za wymianę a do tego trzeba wszystkie płaty blachy podnosić, bo same nowe uchwyty to mnie mało satysfakcjonują :evil:
Co do tworzywa to nie mam zastrzeżeń tyle że mam kolor biały więc mniej narażony na UV

rafallogi
06-03-2006, 07:52
NIE, NIGDY!!!!- ani w plastiku, ani w metalu.

Sunao
06-03-2006, 09:09
NIE, NIGDY!!!!- ani w plastiku, ani w metalu.

Ponieważ?

Pozdrawiam,

Sunao

Katarina Ols
06-03-2006, 12:40
Mamy Plastmo z PVC kolor ciemnobrazowy, zamontowane ok. trzy tygodnie temu więc niewiele jeszcze mogę powiedzieć poza tym że wyglądają nieźle

Ula i Sławek
06-03-2006, 13:18
Mamy rynny plastmo grafitowe. Dom w stanie surowym. Większość elementów jest matowa z wyjątkiem elementu łączącego rynnę z rurą spustową, który jest błyszczący :-?. Gdybym o tym wiedziała zrezygnowałabym. Dekarze mówili mi, że te rynny ( nie wiem czy mieli na myśli plastmo czy ogólnie plastik) są bardzo głębokie. Traktuję to jako zaletę. Ula

Zbigniew Rudnicki
06-03-2006, 13:51
Mam Plastmo 3 lata.
Słaby punkt to miejsca klejenia poziomych rynien.
Jeżeli rynny są dostępne do naprawy z drabiny - to można stosować.
Potrafią się nieco zwichrować na dłuższym odcinku.
Ogólnie to średnia jakość, ale za to za niską cenę.

NJerzy
06-03-2006, 14:47
NIE, NIGDY!!!!- ani w plastiku, ani w metalu.


Więc jakie - ceramiczne, drewniane ???

Andrzej Wilhelmi
07-03-2006, 19:58
Rynny Plastmo to jeden z najlepszych systemów klejonych, niestety nie zawsze poprawnie sš montowane choć montaż jest niezwykle prosty i w tym tkwi problem. Z całš odpowiedzialnoœciš polecam te rynny. Pozdrawiam.

Ula i Sławek
08-03-2006, 15:02
Sprostowanie.
To co napisałam wyżej dotyczy rynien Marley. Nie ma jak pomyłka blondynki :D.

Zbigniew Rudnicki
08-03-2006, 17:19
... montaż jest niezwykle prosty i w tym tkwi problem.
?

Ala1
08-03-2006, 17:23
A może by tak Siba?
Zamontowane zostaly w tamtym roku w lecie, zime przetrwały bez problemu , a śniegu sporo po nich zjechało.
Wiem, cena, ale mam święty spokuj...

piotr.o
08-03-2006, 19:16
Rynny plastmo jeśli chodzi o systemy klejone konkurencji nie maja to prawda. Niestety ich rozwój technologiczny zatrzymał sie kilka lat temu i wprowadzenie złączki uszczelkowej niewiele zmieniło. największym minusem jest niestety brsak trwałości koloru.
Na dzień dzisiejszy na takim a nawet niższym poziomie cenowym + 10 lat gwarancji pisemnej na odbarwianie jest system rynien z PCv Bryza. W temacie rynien stalowych z blachy powlekanej bezkonkurencyjne jest mało popularne a najgłębsze i najszersze Galeco. Rynna 132 mm głębokości Marleya Continental czyli ponad 40% głębsza rynna niż Siba i Lindab. Wymaga również mniej złączek do montażu (narozniki mają włąsną uszczelkę)
Pozdrawiam Piotr

hania78
19-08-2014, 14:19
Czy ktoś ma takie? Wszelkie opinie mile widziane.
Plastmo PVC - badziewie i syf. Firma nie ma wszystkich kolanek. Kolanka 75 st. i 60st. wyglądają normalnie, ale 45st. wyglada jak nie od kompletu, matowe, inny odcień brązu, powyginane jak kolanko od wc. Na moje pytania plastmo odpowiada że niestety te kolanka tak wyglądają i trzeba się z tym pogodzić. Pogodzić???!!!! Co za "marketowa" firemka!!! Jestem rozczarowana. Wrzuciłam ogromne pieniądze w błoto i nie mogę zakończyć tych rynien bez odpowiednich kolanek!

Pochwalić mogę jedynie sensowną i rzetelną przedstawicielkę tej firmy, która chciała mi pomóc w rozwiazaniu problemu.

zdjęcia kolan podałam na innym forum, tu nie udało mi się wkleić
http://www.forumbudowlane.pl/vt/2762/45/plastmo-najlepsze-rynny-pvc-tytan-cynk-ocynk#293714