PDA

Zobacz pełną wersję : Buduj dom z PSB



robak131
09-02-2003, 16:54
Witam.
Czy ktos z Panstwa budowal lub buduje dom korzystajac z programu sieci PSB jak w tytule.Jesli tak to chetnie zasiegne opinii na ww temat.
Pozdrawiam
robak131

Bartt
09-02-2003, 17:08
A jaki program oni oferują? Chodzi o jakieś rabaty, czy coś koło tego?

robak131
09-02-2003, 17:21
Tak.Glownie rabaty,pomoc w zalatwieniu kredytu w pko sa lub pko bp.Wszystko jest bardzo rozowe z tym ze trzeba podpisac cos w stylu "lojalki", ktora wg przedstawicieli hurtowni nie jest "lojalka"-chodzi o to ze prawdopodobnie wszystkie materialy jesli sie zdecydujesz to musisz brac od nich.Dlatego chcialbym uzyskac informacje od osob ktore juz buduja w tym systemie bo obawiam sie ze na jesnych materialach kupujac u nich zaoszczedze a na innych pewnie strace.
pozdrawiam

robak131
09-02-2003, 17:24
Tak.Glownie rabaty,pomoc w zalatwieniu kredytu w pko sa lub pko bp.Wszystko jest bardzo rozowe z tym ze trzeba podpisac cos w stylu "lojalki", ktora wg przedstawicieli hurtowni nie jest "lojalka"-chodzi o to ze prawdopodobnie wszystkie materialy jesli sie zdecydujesz to musisz brac od nich.Dlatego chcialbym uzyskac informacje od osob ktore juz buduja w tym systemie bo obawiam sie ze na jesnych materialach kupujac u nich zaoszczedze a na innych pewnie strace.
pozdrawiam

Wowka
09-02-2003, 18:20
Może coś wyjaśni lektura strony http://grupapsb.com.pl/
Nie sądzę byś był zmuszony kupować tam wszystkie materiały budowlane. Mają szeroki asortymant sprzedaży, ale nie wszystko u nich można kupić. Moim zdaniem jest to tylko program "lojalnościowy" który ma za zadanie przyznanym stałym rabatem "przyciągnąć" inwestorów. Ja w PSB kupuję materiały od początku budowy, ale tylko te które TAM opłaca mi się kupić. Każdorazowo z "moim opiekunem" ustalm rabat a jeśli on mnie nie zadawala to idę do prezesa firmy - on przecież ma większe pole manewru :grin: :grin:
Na wszelką drobnicę (w tym jednym konkretnym składzie PSB)jak np niespodziewana konieczność kupna kilograma gipsu mam ustalony rabat 7% a we wszystkich pozostałych składach na terenie kraju mam rabat 3% po okazaniu specjalnej karty. Nie wiem czy jest to karta wydana z racji udziału w programie czy tylko karta tzw. stałego klienta.
Swoją drogą weź projekt zaproponowanej umowy z PSB i przedstaw ją na forum.
Pozdrawiam

robak131
10-02-2003, 19:16
Jasne jasne.Jak tylko bede znal wiecej szczegolow dam znac na forum.7 procencikow to niezly upust choc przy wstepnych negocjacjach w innych hurtowniach proponowano mi 5 punkcikow bez zadnego naciskania z mojej strony.No a tym ze nie trzeba wszystkiego kupowac w PSB to mnie troche uspokoiles WOWKA.Dzieki dzieki
pozdrowionka dla wszystkich czytajacych i piszacych...

krzyszt17
11-02-2003, 07:49
Zwróć uwagę na rodzaj umowy. Ja z dwóch różnych PSB otrzymałem różne umowy. W jednej było że będę ZOBOWIĄZANY do robienia zakupów, w drugiej, że będę dążył do robienia zakupów. Istotna różnica.
Pozdrawiam

Wowka
11-02-2003, 08:54
By nie było nieporozumień uściślam, że 7 procentowy rabat dotyczy drobnych zakupów, które dokonuję w firmowym "sklepiku" (tak mniej więcej gdy kupuję za 20-70 zł)gdy zakup jest większy to rabat ustalam indywidualnie z szefowstwem i doszedł on nawet do 18%.

Wowka
11-02-2003, 08:58
krzyszt17 - facet który napisał, że jesteś zobowiązany robić u niego zakupy - przekroczył swoje uprawnienia i wykroczył poza granice zdrowego rozsądku. To nie jest przecież umowa Twardowskiego z Lucyferem. Czy w projekcie umowy napisał czym grozi Tobie niewywiązanie się z umowy? (grzywna, więzienie ... :grin: :grin: )

marian1
11-02-2003, 10:35
Ciekaw jestem jak wygląda pomoc oferowana w programie dotycząca uzyskiwania kredytu. Jaki konkretnie obowiązek "zdejmowany" jest z wnioskodawcy.

robak131
13-02-2003, 19:45
Jesli daja 18% upustu to mysle ze mozna taki "cyrograf" podpisać.Ale pewnie zalezy to od hurtowni i mysle ze rabaty trzeba negocjować indywidualnie.Ciekawe tylko czy u nich ceny po np.10% rabacie nie beda wieksze niz w hurtowni z 5% rabatem.Bo tak tez sie moze zdarzyć.