PDA

Zobacz pełną wersję : Cichewicz "Logica" a Mora "Atmos"



kurzyk
05-03-2006, 20:03
Witam
Jestem przed zakupem pieca do ogrzewania domku(200m2), no i oczywiscie powstał problem --co kupić?. Obecnie skłaniam się do zakupu pieca Logica(firmy Ciechowicz)ale chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z forumowiczów użytkuje coś takiego i jakie są Jego opinie(podobno ma górno-dolne spalanie?). Drugi piec, który mam jeszcze na oku to Mora Atmos na holtzgaz, i równiez byłbym wdzięczny za opinie (za i przeciw) o ile ktos uzytkuje ów piec(słyszalem że drzewo sezonowane najmniej 2 lata musi być).Z poczatku skłaniałem sie bardziej do Atmosa ale przeraziło mnie składowanie drzewa na działce 2 lata w przód no i podobno można tylko drzewo palić a w Logice miał i drzewo itp. (tylko coś niewerze z tym dolno-górnym spalaniem ;))
Naprawdę będe bardzo wdzięczny za wszystkie opinie za i przeciw, bo sam niewiem co kupić??

Mały
06-03-2006, 06:20
Nie mów za duzo o "holzgazie" bo Cie Janussz zbanuje ... ;-)
Logica jest górniakiem bardziej na miał, atmos typowym dolnym drewniakiem wymagajšcym zestawu akumulacyjno mieszajšcego (żeby zachować gwarancję).
W pierwszym najlepiej sie będzie palił miał i koks a w drugim tylko drewno.
Z wielopaliwówek to Fex, Buderus logano111, Kostrzewa.
PS a tak w ogóle uzyj "szukaj" bo jest juz naprawdę duzo n/t.
Pozdrawiam

Janussz
06-03-2006, 11:00
Janussz nie może odbanować 1950 chociaż tak się starał, a co dopiero banować :lol:
Forumowicz idzie po linii Muratora, to chyba wszystko gra.

mimej
01-09-2011, 23:33
według mnie logica lepsza choc mam innego cichewiczowego faworyta

ola87rr
07-11-2011, 00:57
Logica to dobry wybó w tej sprawie, choć ja też uważam, że trzeba iść w stronę peletów i np. futuro (trzymajac się Cichewicza)