PDA

Zobacz pełną wersję : piece akumulacyjne, koszty energii



Zalekawasaki
05-03-2006, 22:04
Zastanawiam się nad ogrzewaniem domu akumulacyjnymi piecami z dynamicznym rozprowadzaniem powietrza i automatyką. Czy są jakieś minuy takiego rozwiązania poza jeszcze dość wysoką cenę takiego ogrzewania (nawet na nocnej taryfie). Czy nie uważacie jednak że w przyszłości prąd będzie drożał znacznie bardziej niż olej i gaz. Większość polskich elektrowni jest na węgiel, którego mamy pod dostatkiem nie jest drogi i nie jesteśmy uzależnienie od jego importu. Pytanko d użytkowników jakie są roczne koszty grzania takimi piecami (przy jakiej wielkości domu, w założeniu że dom jest nowy energooszczędny)?

Zalekawasaki
05-03-2006, 22:47
Czy ktoś zna miejsce w sieci, gdzie można znaleźć aktualne porównanie cen nośników energii, wraz z kosztami rocznego zużycia i instalacji. Takie rzeczy robi co jakiś czas Murator, ale ostatnio chyba ze dwa lata temu więc dane są nieaktualne.

pkm
06-03-2006, 07:26
Też jestem ciekaw doświadczeń szczególnie po tej solidnej zimie, swego czasu było kilku ludzi grzejących piecami akumulacyjnymi na forum.
Z tego co pamiętam mało kto miał pełne sterowanie tymi piecami, może coś się do dziś zmieniło :wink:
Przyłączam się do prośby o podzielenie sie doświadczeniami w tym temacie.

radomik
06-03-2006, 11:23
Witam.
Jest tu taki temat o piecach Aku: http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=56304&highlight=

Zalekawasaki
06-03-2006, 16:19
Bardzo ciekawa dyskusja. Dzięki za link. Aczkolwiek temat: czy w sypialniach i gabinecie również piece akumulacyjne, czy też raczej konwektory - nie został rozstrzygnięty. Ja planowałem jednak piece akumulacyjne, ale teraz się zaczynam zastanawiać. Oczywiście kominek jako dodatkowe źródło ciepła, ale co do kominka z DGP po tej dyskusji jaką czytałem tez mam wątpliwości - po pierwsze drogo, po drugie kłopot z utrzymaniem czystości i generalnie to kurzenie się z DGP.

Zalekawasaki
06-03-2006, 16:29
Zapraszam też wszystkich praktycznych użytkowników pieców akumulacyjnych dodzielenia się dwoimi doświadczeniami i podawania rocznych kosztów ogrzewania swoich domów. To naprawdę pokazuje ekonomiczność tych inwestycji :D