PDA

Zobacz pełną wersję : Zarysowanie na tynku



buba48
06-03-2006, 11:49
Po 3 latach eksploatacji zauważyłam na tynkach zewnętrzynych budynku zarysowania. Od wewnątrz nie ma natomiast żadnych śladów pęknięć. Co może być tego powodem ? Ocieplenie budynku wykonane jest z wełny mineralnej. :cry:

Geno
06-03-2006, 11:58
W jakim miejscu te spękania?

buba48
06-03-2006, 12:49
Sorry Geno ! Miałem chwilowe kłopoty z zalogowaniem w zwiazku ze zmianą adresu skrzynki pocztowej. Tynk popękał pod oknami na skraju parapetów. :cry:

Geno
06-03-2006, 12:52
Sorry Geno ! Miałem chwilowe kłopoty z zalogowaniem w zwiazku ze zmianą adresu skrzynki pocztowej. Tynk popękał pod oknami na skraju parapetów. :cry:

Najprawdopodobniej nie wkleili siatki w narożach - siatka ~20x35 cm pod kątem 45'

buba48
06-03-2006, 12:55
Jakąś siatkę na wełnę kładli przed smarowaniem. Czy o to chodzi ?

Geno
06-03-2006, 15:13
Jakąś siatkę na wełnę kładli przed smarowaniem. Czy o to chodzi ?

Najpierw stosuje się klej a potem wkleja siatkę jeśli o to chodzi natomiast w narożach otworów dodatkowo wycina się prostoką 20x35 cm i wtapia w klej ustawiając pod kątem 45' -zapobiega to pęknięciom w narożach.

buba48
07-03-2006, 06:23
Geno wszystko się zgadza, ale dlaczego zarysowania pojawiły się na zewenątrz ? Wewnątrz budynku na tynkach nie ma żadnych zarysowań. Myślę, że powodem może być obciążenie parapetami. Są dość ciężkie, bo z marmuru. Zostały lekko wpuszczone pod okna i w ścianę budynku. Zewnętrzna część parapetów spoczywa na wełnie. Nie wiem czy wykonawca zabezpieczył je jakimiś podporami. :cry:

GL35
07-03-2006, 06:41
Bo pękł tylko tynk na ociepleniu

Geno
07-03-2006, 08:45
Geno wszystko się zgadza, ale dlaczego zarysowania pojawiły się na zewenątrz ? Wewnątrz budynku na tynkach nie ma żadnych zarysowań. Myślę, że powodem może być obciążenie parapetami. Są dość ciężkie, bo z marmuru. Zostały lekko wpuszczone pod okna i w ścianę budynku. Zewnętrzna część parapetów spoczywa na wełnie. Nie wiem czy wykonawca zabezpieczył je jakimiś podporami. :cry:

Różnica temperatur np. w ciągu doby - dodatkowo w narożach występują lokalne znacznie skoki naprężeń więc jeśli się nie zastosuje dodatkowej siatki może popękać.