PDA

Zobacz pełną wersję : Obsługa geodezyjno - architektoniczna



szczyglo
06-03-2006, 16:05
Czy ktoś miał styczność z takimi usługami? Tzn. kompleksowa obsługa inwestycji (mapa do celów projektowych, adaptacja projektu architektonicznego, projekt zagospodarowania, wniosek o pozwolenie na budowę, kierownictwo budowy, inwentaryzacja powykonawcza i co tam jeszcze potrzeba) realizowane przez jedną firmę geodeta + architekt (może tylko koordynowane?).
Ile zapłaciliście za taką usługę, a ile bylibyście gotowi zapłacić?

vector
07-03-2006, 09:13
Z racji wykonywanego zawodu dałem odpowiedź negatywną :) ale polecam rozwiązanie drugie.

qdlaty
10-03-2006, 14:10
Hmmm,
niezly temat.

Ja nie potrafie dac odpowiedzi, bo nie wiem kiedy jest mi geodeta potrzebny?
Jakie inwentaryzacje mnie czekaja?

Qdlaty

sx1100
10-03-2006, 14:31
Wg mnie od tego czy geodeta i architekt stanowią jedną firmę ważniejsze jest, czy współptracują ze sobą, czy jeden wie czego może spodziewać się po drugim. Mam na myśli cały proces budowlany.
Jeśli obaj są poważnymi fachowcami to zawsze zyska na tym nie kto inny jak ... inwestor! Bo przecież obaj to co robią, nie robią tego dla siebie, tylko robią to wyłącznie dla inwestora ... no i jeszcze ewentualnie dla pieniędzy 8)
Jedyne przed czym należy się w tym wszystkim bronić to cwaniacy, u których hierarchia jest odwrotna, czyli najpierw kasa a inwestor coś tam dostanie.