PDA

Zobacz pełną wersję : Trudny wybór



10-02-2003, 08:18
Witam!
Mam pytanie jakie panele położyć ,a konkretnie jakiej firmy , żeby się dobrze układały mam do wyboru classen,kronopol,prospan.

Jasiu
10-02-2003, 09:02
Diabeł tkwi w szczegółach :smile:

Panel do suchego pomieszczenia, gdzie sie chodzi tylko w kapciach moze być byle jaki (byle kolor i faktura sie podobały :smile:)

Natomiast tam gdzie może coś się wylać, gdzie czasem bywa wilgotno lub gdzie się wchodzi w butach lepiej nie oszczędzać, bo:

1. Od (minimalnej i chwilowej nawet) wilgoci w gorszych panelach pęcznieją krawędzie i w efekcie szybciej się zcierają (np.: po zwykłym myciu mopem na mokro)

2. Po 2 latach w przejsciach gzdie się chodzi, albo stoi fotel na kółkach panel jest wytarty (nie nadaje się na korytarze i ruchliwe pokoje)

BTW. Im ciemniejszy panel tym bardziej to widać.

Tomek27mad
10-02-2003, 10:59
Wiesz, tak Ci powiem: mam panele drewniane i laminowane. Wygląd jest OK, woda wylana tu i tu czyni szkody (różne :smile: ), ale odczucia mam różne - na laminowanych zaczynam świecić :smile:) Mam na myśli szybsze elektryzowanie się. Może to kwestia podkładu pod panelami (chyba mam i papier i gąbkę), może to wyłącznie prywatne odczucia (chociaż żona się ze mną zgadza), i w końcu - nie o to pytałeś :smile: , ale przemyśl i to przed wyborem.
Pozdrawiam