PDA

Zobacz pełną wersję : Ekogroszek - automatyka czy aby na pewno?



Robert Kucharski
07-03-2006, 08:19
Witam
Chce kupić piec hef 25kw, przejrzalem całe forum i dochodze do wniosku że piece na groszek mają z góry zaprogramowaną stałą automatyke. Ustawienia podawania wegla i nadmuch jest w stałych odstepach czasu a powinno byc im cieplej tym mniej a czytam o kombinowniu w ustawieniach aut. Mam znajomego ma 200m2 i spala 5ton wegla, czytam gość na forum ma 120m2 nowy dom i tez spala 5 ton, srednio tone na miesiąc. Jak sie to ma do utomatyki. Monteży przy rozpalaniu ustawiają na 60stopni pozniej taką temperaure piec utrzymuje ustawione na metraż danego domu a nie na temp. Co na to uzytkownicy czy zauwazyliście że podczas cieplejszych dni piece spalają wam mniej czy tyle samo.A jak z pogodówką.Może się myle, jeśli tak to wyprowadżie mnie z błedu i złego toku myslenia
Tak czy tak kupie piec na groszek HEfa, dla mnie najtaniej, więc to razwazanie jest teoretyczne.
Dziekuje za odpowiedzi.
Pozdrawiam

vanderbobo
08-03-2006, 19:51
... a ja przed chwilą zadałem podobne pytanie ;)

sorry za powtórkę.

ps.

też czekam na odp.

vanderbobo
09-03-2006, 16:44
no o tym muszę własnie pogdać z fachowcami w servisie

*tomasz
09-03-2006, 20:08
Do każdego kotła proponuję zainstalować czterodrogowy zawór mieszający który zdecydowanie poprawi Ci pracę kotła z układem grzewczym. Zawory mieszające to urządzenia które utrzymują stałą temperaturę w kotle przy możliwym obniżeniu jej na instalacji grzewczej. Kocioł wówczas pracuje ze stałą temperaturą i ma maksymalną sprawność.
Można to porównać do termostatu w silnikach samochodowych przy chłodnicach które mają za zadanie chłodzić silnik ale za razem utrzymywać jego stałą temperaturę.
Pozdrawiam
Tomas

vanderbobo
09-03-2006, 21:31
instalator tomasz może pomożesz mi z tym pytaniem?

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=66122

Robert Kucharski
17-03-2006, 15:21
Niech ktos się wypowie kto ma taki piec.
Czy naprawdę nikt nie zauwazył mniejszego spalania

JBL
17-03-2006, 17:56
Mam taki piec i teraz spala połowę tego co w mroźnym styczniu. Gdy jest w domu ciepło to piec się wyłancza i czeka na schłodzenie.

Robert Kucharski
17-03-2006, 21:10
Dzięki za informacje.
Nie byłem pewny w jaki sposób ogranicza zużycie jak czytałem forum to myślałem że przez zmianę ustawień ale teraz wiem że przez wyłączanie sie czyli czuwanie aż spadnie temp. jeszcze raz dzięki.

Robert Kucharski
17-03-2006, 21:12
to poco majstrować przy ustawieniach nadmuchu i podawania wegla. chyba nie ma sennsu.