PDA

Zobacz pełną wersję : Drewno z Wielunia-TARTAK WITKOWSCY.



AGNIECHA
07-03-2006, 08:46
Mam pytanie czy ktos kupował drewno z tartaku Witkowskich z Rychłowic?
Czy ta firma róniez wykonywała Wam więźbę.
Proszę o wszelkie opinie o jakości ich usług oraz drewnie.


Z góry dziękuję

AGNIECHA
08-03-2006, 10:25
Czy nikt nie miał z nimi do czynienia?
Taka duza firma i nic ,żadnych opini??

bgo
29-04-2007, 22:31
Witam
Mam niestety wiązary z tej firmy.

Montaż zaczął się dwa tygodnie temu (pierwszy tydzień trwał montaż a drugi poprawki), jednak do tej pory mój inspektor oraz generalny wykonawca nie odebrali prac, ponieważ krokwie sa dalej bardzo krzywe, szczególnie na łączeniach płytkami MITEK. Występuje tez sporo innych kardynalnych błędów typu bezpośrednie przyleganie krokwi do komina, itp !
Dekarz jak zobaczył te wiązary , to powiedział , że rezygnuje z układania dachówek, albo dopłacę mu 100% za robocizne. A jak zapytałem ekipe od konstrukcji dachu dlaczego jest to wszystko takie krzywe, to powiedzieli , że u mnie jest i tak prosto bo na poprzedniej budowie wyszło im duża gorzej !
(aż się włos na głowie jeży co oni tam zbudowali ).
Problem jest teraz taki ,że nie wiadomo kiedy to będzie poprawione, a materiały i ludzie do kolejnych prac czekają !!
Moim zdaniem za tą cene wiązary powinny być zrobione bez zaszczerzeń (cena w moim przypadku jest wyższa o 30 % od więźby wykonanej metodą tradycyjną, ale zdecydowałem sie ze względu na drewniany strop ).

Postaram się napisać jak się to wszystko zakończy, ze swojej strony polecam usługi sprawdzonych inspektorów bo warto, przekonałem się o tym już kolejny raz.

Pozdrawiam
Bartek


Witam ponownie.
Po 3 tygodniach w końcu udało się zrobić odbiór wieźby. Panowie przybywali klikakrotnie , coś tam troche poprawili i znikali, ale efekt zawsze był niezadawalający. W koću mój genearlny wykonawca się wkórzył i powiedział im , że reszte sam poprawi i odliczy to od ceny wiązarów. Całe szczęście się zgodzili.
Widać , że firma się starała , ale moim zdaniem powinni lepiej szkolić i dobierać montażystów.
Bartek

tom17
30-04-2007, 20:45
zamawiałem u nich belki strugane i suszone komorowo na strop drewniany długość nawet 10,20 m. Towar, obsługa i transport wszystko ok.

Lookita
01-05-2007, 10:04
Prosze nie obrazac miasta Wielun!!!!Wasze niemile i mile dosw. z tartakiem sa zwiazane z inna wioszyna kolo miasta Wielun ale nie z samym miastem.To miasto historyczne i dosc ladne.Tartak tartakiem...ale nie z Wielunia :-))))Bardzo mnie dotknal tytul watku nieslusznie i zle sprecyzowanego slownie.Prosze autora o zmiane....-wielunianin....... .

Robinson74
30-08-2018, 22:15
Minęło ponad 10 lat od ostatnich postów.
Przymierzam się do zamówienia drewna suszonego komorowo i ewentualnie impregnowanego. Dodatkowo słupy widoczne na poddaszu chciałbym, żeby były strugane.
Nie będzie to więźba "na gotowo" tylko tradycyjna do przycinania na budowie.
Czy ten tartak ma obecnie dobrą renomę?