PDA

Zobacz pełną wersję : drewniana brama gara?owa



bobiczek
10-02-2003, 11:26
Mało popularna ale mnie się podoba.Chcę taką w kolorze podbitki i sztachet na ogrodzeniu.Nie wiem tylko czy robić ją całą drewnianą, czy w stalowej obudowie z kątownika.No i czym ją dobrze zakonserwować. I jak zabezpieczyć pod kątem złodzieja.Może ktoś robił sam lub kupował taką bramę i ma ciekawą radę.

jastak
10-02-2003, 14:17
Mnie się też podoba, więc po gruntownej analizie rynku kupiłem ramę od Hormana i wypełniłem ją deskowaniem (boazerią)i polakierowałem tym samym lakierem co dom (z bali). Brama jest uchylna, kosztuje poniżej 1000 zł (w zależności od rozmiaru). Elektryczne otwieranie też działa bez zarzutu, bo ma chyba do 6kg/m.kw. obciążenia (ciężaru bramy). Dodatkowym zabezpieczeniem przed złodziejami mogą być metalowe sztaby, które przykręcasz (przyspawasz) pomiędzy ramę a drewniane obicie. Rama Hormana jest zrobiona specjalnie dla "złotych rączek" którzy chcą ją wypełnić w niekonwencjonalny sposób. I to tanio. Najtańsza brama drewniana jaką udało mi się znależć kosztowała ok. 4tys zł.Różnica jest znaczna a przy tym frajdy i satysfakcji jest sporo.

Octavian
10-02-2003, 14:35
Bardzo ciekawe
pzdr
Hej

bobiczek
11-02-2003, 12:44
Bardzo to fajnie opisałeś.Chyba to coś dla mnie.
Myślałem o rozwieralnej zwykłej, ale mnie poszczułeś tą uchylną.Zdradź więcej szczegułów jak to się załatwia i czym wypełniłeś(jakim drzewem i skąd wziąłeś.Czym impregnowałeś i czy to było pióro+wpust.) Jak grube dałeś to drzewo.

ArtMedia
11-02-2003, 13:13
Ja zamówiłem taką według mojego projektu z Meranti w BramPol-u 2.
Bardzo solidne wykonanie, tylko razi zwykłe malowanie zamiast ocynku. Pewnie będzie rdzewieć. Zobaczcie na moich stronkach:
http://artmedia.of.pl dział Budowa, w galerii z 2002, na końcu.
Kosztowała 2800PLN

Sebastian

bobiczek
11-02-2003, 13:23
Art Media bramę masz ho,ho, hoooo.....Bardzo ciekawa.
Zresztą cała galeria jest bardzo przejrzysta i ciekawa.
No i te kwoty.
Ja na takim etapie jak Twój, byłem potrójnie więcej obciążony długiem. Naprawdę radzisz sobie dzielnie.Pozazdrościć.

Maluszek
11-02-2003, 14:24
ArtMedia
też zamierzam kupić drewnianą bramę czy możesz powiedzieć jak się sprawuje Twoja brama?

paj^
11-02-2003, 14:39
sprawdz oferte firmy Normstahl, mam normalne bramy, ale wiem, ze robia tez drewnianych profi, jestem bardzo zadowolony jezeli chodzi o moje "normalne", sa bez prowadnic, to duza zaleta

Maluszek
11-02-2003, 20:58
Na tegorocznej Budmie widziałam drewniane bramy garażowe (robione na wymiar) firmy Randum Meir. W Polsce mają siedzibę w Laskowicach. Ogólnie to chyba niemiecka firma. Robią bramy kasetonowe, z jednej części, bramy boczne. Bardzo mi się podobały. Czy może ktoś z forumowiczów słyszał coś o tych bramach? A może ktoś je ma i może podzielić się swoimi uwagami.
Duże dzięki :razz:

ArtMedia
12-02-2003, 09:35
Witam.

Moja Brama jest wyprodukowana przez Brampol2 z Imielina. Jeszcze się nie sprawuje, ale wykonana jest baaardzo solidnie. Bardzo grube profile stalowe, bardzo duże prowadnice i kółka. Kiedy obejrzałem Hormana to wydał sie zabawka przy tym. Niestety są i wady. Wszystko wskazuje na to, że profile nie są cynkowane, co prawdopodobnie spowoduje przyspieszoną korozję :sad:
Byc może będe często malował i zostane malarzem bram garzowych :wink: W końcu sam tego chciałem.
Randum Meir ma swojego dystrybutora w Białymstoku, byłem u niego rok temu. Widziałem brame drewniana przesuwana na bok. Przyzwoita konstrukcja. Sprawia lepsze wrażenie niż Hormann i Normhstall, ale ceny sporo wyższe. No i żadna z tych firm w praktyce nie chciała zrobić pokrycia z Meranti według mojego projektu.

Sebastian.

Maluszek
12-02-2003, 10:14
ArtMedia
Nam powiedzieli, że robią tylko z sosny i że mogą dobrać odpowiedni kolor do naszych okien (meranti). Zobaczymy co z tego wyjdzie.
Mam nadzieję, że będziesz miał dużo frajdy przy malowaniu :razz:

jastak
13-02-2003, 10:21
Bobiczek, bramę obłożyłem deskami z sosny o wys. 16cm i gr. 26mm. Deski typu boazeryjnego z własnym piórem. Musisz pamiętać, żeby zostawić ok. 2mm luzu między deskami (patrząc z tyłu), żeby deski mogły "pracować". Zabezpieczyłem je 3-krotną warstwą lakieru od wewnątrz i zewnątrz. Hormann ma też w ofercie zestaw ocieplający bramę od wewnątrz - łatwy w montażu ale dla mnie za drogi, ok 500-600 zł. Jeżeli zastanawiasz się nad bramą uchylną czy segmentową, to mugę Ci doradzić z mojego doświadczenia, że uchylna jest dużo mniej szczelna od segmentowej, która jest umieszczona w prowadnicach. Jeżeli twój garaż jest narażony na silne wiatry i śniegi lub też ważna jest dla Ciebie temperatura w garażu to wybierz segmentową. Jednak prześwity z boków, na dole i u góry bramy uchylnej dają o sobie znać w trudnych warunkach.

ArtMedia
13-02-2003, 12:19
Witam ponownie.

Z tymi prześwitami w bramie uchylnej to chyba lekka demagogia?
W każdym razie niektóre firmy robią te bramy na tyle precyzyjnie, że kołnierz po obwodzie przylega idealnie do profilu zewnetrznego i nie ma żadnych prześwitów.
Ale to trzeba obejrzeć, bo np. w Hormannie a przynajmniej w tym, który oglądałem rzeczywiście są spore prześwity.

Sebastian

jastak
13-02-2003, 14:13
W bramie, którą ja mam nie ma kołnierza. Stalowa rama bramy styka się ze stalowym obramowaniem. W związku z czym styk nie jest idealnie szczelny. Mi to zbytnio nie przeszkadza, natomiast w momencie kiedy zastanawiałem się nad dwoma rodzajami bram (uchylna i segmentowa) to akurat problem przewiewów (szczelności) nie przyszedł mi do głowy i nikt mi o tym nie powiedział. Według mnie brama segmentowa jest dużo szczelniejsza a dla kogoś ta zaleta może okazać się kluczowa przy zakupie nawet, jeżeli różnica w cenie jest znaczna.

bobiczek
14-02-2003, 14:58
Ale czy bramę segmentową da się samemu wypełnić drzewem?
Wiecie takimi panelami z piórem.Przecież to się zwija i pracuje.Jeśli drzewo to chyba tylko uchylna lub rozwieralna prawda?

jastak
16-02-2003, 15:58
Nie słyszałem o bramach segmentowych do samodzielnego wypełnienia, ale drewniane są. Tylko, że są to tzw. bramy ekskluzywne. Pewnie dlatego, że skoro lubimy drewno to zaliczamy osób lubiących wszystko to co ekskluzywne.

dak
17-02-2003, 07:52
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów zainteresowanych bramami drewnianymi.Sam taką posiadam.Jest bardzo ładna i ma swój klimat.Andrzej.

Burbon
17-02-2003, 10:48
ArtM - widziałem w Twoim "Dokładnym arkuszu wydatków w 2002 roku" pozycję: 16. Opłata za warunki przył. gaz. 1 szt. 44,00 zł
Nie wiem czy ktoś Cię tu nie naciągnął, bo za wydanie warunków, czyli inaczej za odpowiedź na pytanie, czy mogę się podłączyć do sieci gazowej nic się nie płaci - no chyba, że ktoś Ci to robił. Aha, jak się samemu robi projekt i uzyskuje pozwolenie na budowę gazociągu/przyłącza to od razu występuje się też o warunki w obrębie działki. Jest wtedy taniej. Swoją drogą to jest jakieś polskie kuriozum, że chcąc być klientem Gazowni trzeba tyle się nagimnastykować. Oni sami powinni o to wszystko zadbać i to w ciągu max. miesiąca (tylko nie w polskich realiach).
B-on

ArtMedia
18-02-2003, 09:30
Witam.

Rzeczywiście całość przyłącza robił mi znajomy "gazownik" ale fakturę za wydanie warunków przyłączenia mam z PNiG. Może i naciągnęli, ale powiedzieli, że jak nie chcę to mogę się nie przyłączać :wink: Im nie zależy. Podobnie jak z prądem. Monopol.

Sebastian

Rafek
24-02-2003, 13:32
Ja mam brame drewniana i jest super. Deski sosnowe sa pomalowane tym samym lakierem co okna i razem pasuje. Jest spora 4,7x2,3 (ostrzegali mnie ze moze sie uginac po otwarciu (uchylna) ale stwierdzielem ze i tak czesciej jest zamknieta. Calkowity koszt (kompletna) z instalacja ok 3200. Firma Bramatic w Wawie. Pozdrawiam