PDA

Zobacz pełną wersję : SIDING LUB TYNK



HARY
01-02-2002, 10:43
Przy omawianiu ścian dwuwarstwowych podaje się, że ocieplenie musi zostać pokryte dość drogim tynkiem. Czy ktoś może mi powiedzieć jaka byłaby różnica w kosztach porównując tynk lub siding. Pomijam sprawę, czy ktoś to uważa za estetyczne czy nie. Nigdzie nie potrafię znaleźć zestawień porównujących.

01-02-2002, 17:25
Dobrze że zaznaczyłeś że pomijajsz estetykę bo już mnie świerzbiło by zwyzywać Cię. Mimo wszystko proszę Cię na kolanach nie zakładaj sidingu. McDonald's się przyjął ale niech chociaż ten tandetny siding oszczędzi nasz kraj.

Rafter
23-02-2002, 13:36
Zgadzam się z przedmówcą.
Teść zagospodarował werandę i po ociepleniu część domu obłożył sidingiem.
Po 3 latach to jest coś co nie za bardzo można domyć, nie wiadomo jakie robactwo wlazło pod spód i widzę, że już się w niektórych miejscach rozłazi (ostatnie wichury nie były słabe)
Tynk to tynk.

mir
04-03-2003, 20:40
odnośnie sidingu.Mam założony na domku na wsi już od 5 lati jestem zadowolony.Wiosną muszę umyć gąbką [koniecznie-brud prawie sam schodzi] z dodatkiem płynu do mycia naczyń.Wygląda ciągle jak nowy.Tynku nie mógłbym umyć a od północnej strony jest po roku zawsze brudny.Mnie się podoba ale... żona mówi że to tandeta.

Teska
05-03-2003, 08:08
nie obrazaj sie Mir....ale chyba zona ma racje:smile: