PDA

Zobacz pełną wersję : okna dachowe/sufitowe



smalec
07-03-2006, 13:42
Witam wszystkich użytkowników.
Właśnie zamierzam rozpocząć remont nowo nabytego mieszkania, mieszkanie jest zaadaptowanym poddaszem, niestety ze względów architektonicznych nie posiada wielu okien (nadto dach jest z lekkim skosem poniżej 8 stopni), planujemy zamontowanie okien „dachowych” do doświetlenia. Wędrując po różnych firmach znalazłem ofertę Fakro, pani z firmy zapewniła mnie że ich okna dachowe (nie włazy ani innego typu ustrojstwa, tylko zwykłe okna dachowe) nadają się do tego typu dachów należy tylko użyć specjalnego kołnierza do pokryć dachowych płaskich.. kiedy spytałem się czy to aby nie jest tak zwana nadstawka do okna (zdaje się że Velux coś takiego oferuje jako system doświetleń do dachów płaskich – ale ceny są zaporowe)
I teraz mam pytanie, czy faktycznie jest możliwe zamontowanie takich okien bez późniejszych przykrych konsekwencji?
Dziękuję za porady i pozdrawiam

monieq
23-04-2006, 21:53
Ja mieszkam na poddaszu i mam okna polaciowe wlasnie tej firmy, ktorej to niby maja sie nadawac. I powiem, ze nigdy wiecej okien polaciowych a zwlaszcza firmy Fakro. Bede teraz budowac domek i wybralam parterowy, specjalnie bez poddasza i okien w dachu. Moje doswiadczenia sa takie:
1. jest zimno w mieszkaniu, ponoc dlatego, ze zamontowane zostalo o 2 okna wiecej niz przewidywal projekt
2. kiedy gotuje, okna w kuchni zachodza para a para skrapla sie po scianach powodujac zacieki
3. okna plesnieja i pokrywaja sie jakims takim dziwnym osadem pewnie w miejscach, gdzie jest bardziej wilgotno
4. te okna ciagle sa brudne
5. wypaczaja sie albo nie wiem co sie z nimi dzieje ale jedno moje okno tak odstaje od ramy, ze kontrolna pajeczyna powiewa jak zagiel na wietrze
6. problemy z zakupem rolet, ponoc Fakro robi te okna w jakichs niestandardowych wymiarach

przykro mi ale ja mam same kiepskie doswiadczenia
byc moze dlatego, ze moje mieszkanie budowane bylo przez spoldzielnie, a wiadomo jak jest - aby najtanszym kosztem
ponadto wykryto wiele zaniedban dotyczacych docieplenia cpoddasza a zwlaszcza tych dziur, w ktorych siedza okna
sadze, ze decydujac sie na takie okna, trzeba miec super fachowca od montazu i ocieplenia
to sie chyba da dobrze zrobic bo wiele razy bylam na nartach na Slowacji gdzie w domach goralskich maja takie okna i bylo super, cieplo, sucho, bez zastrzezen, okna ladniutkie
moze mam pecha :cry:

monieq
23-04-2006, 21:57
Ja mieszkam na poddaszu i mam okna polaciowe wlasnie tej firmy, ktorej to niby maja sie nadawac. I powiem, ze nigdy wiecej okien polaciowych a zwlaszcza firmy Fakro. Bede teraz budowac domek i wybralam parterowy, specjalnie bez poddasza i okien w dachu. Moje doswiadczenia sa takie:
1. jest zimno w mieszkaniu, ponoc dlatego, ze zamontowane zostalo o 2 okna wiecej niz przewidywal projekt
2. kiedy gotuje, okna w kuchni zachodza para a para skrapla sie po scianach powodujac zacieki
3. okna plesnieja i pokrywaja sie jakims takim dziwnym osadem pewnie w miejscach, gdzie jest bardziej wilgotno
4. te okna ciagle sa brudne
5. wypaczaja sie albo nie wiem co sie z nimi dzieje ale jedno moje okno tak odstaje od ramy, ze kontrolna pajeczyna powiewa jak zagiel na wietrze
6. problemy z zakupem rolet, ponoc Fakro robi te okna w jakichs niestandardowych wymiarach

przykro mi ale ja mam same kiepskie doswiadczenia
byc moze dlatego, ze moje mieszkanie budowane bylo przez spoldzielnie, a wiadomo jak jest - aby najtanszym kosztem
ponadto wykryto wiele zaniedban dotyczacych docieplenia cpoddasza a zwlaszcza tych dziur, w ktorych siedza okna
sadze, ze decydujac sie na takie okna, trzeba miec super fachowca od montazu i ocieplenia
to sie chyba da dobrze zrobic bo wiele razy bylam na nartach na Slowacji gdzie w domach goralskich maja takie okna i bylo super, cieplo, sucho, bez zastrzezen, okna ladniutkie
moze mam pecha :cry:

monieq
23-04-2006, 22:11
aha i jeszcze:
1. fakt doswietlaja przepieknie, u mnie kazda sciana potrafi miec inny odcien
2. ale tylko przez 1/3 albo 1/2 roku bo w zimie czesto zalega na nich snieg i jest ciemno w mieszkaniu (nie dodam, ze jak w grobie bo juz bylaby eskalacja)
3. a jak pada deszcz to potrafi i ze snu wyrwac, ja mam takie okno nad glowa w sypialni

dlatego jesli o mnie chodzi to nigdy wiecej ... a przynajmniej tej firmy, moze warto zaplacic wiecej i miej lepiej, choc i tak pewnie nie ma gwarancji

mila-m
26-04-2006, 09:38
Witam!
A ja mam zupełnie inne zdanie na temat okien fakro!!!Również mam mieszkanie z poddaszem, mam więc 3 okna połaciowe, w tym jedno w kuchni i jestem z nich bardzo zadowolona. Jeśli chodzi o parowanie to nie zdarzyło mi się jeszcze żeby zaparowało całe okno. A jeśli chodzi o ciepło w mieszkaniu to myślę że okna nie mają aż tak dużo z tym wspólnego,pewnie że nie jest to tak ciepłe jak ściana ale najważniejsze jest dobre ocieplenie dachu i ścian. Aha i też mieszkam w mieszkaniu wykańczanym przez spółdzielnie i nie mam wielkich zastrzeżeń. Fakt że spółdzielnia spółdzielni nie równa. A jeśli chodzi o zalegający zimą śnieg na oknach to chyba raczej normalne, trudno by było żeby nie zalegał na skośnym dachy!ale wystarczy trochę słońca i sam się zsuwa z okien.
Pod koniec roku zmieniam mieszkanie na większe ale też dwupoziomowe i tam również zamierzam zamontować okna połaciowe z fakro.

pozdrawiam

monieq
26-04-2006, 21:16
no to ogolnie super, ze nie wszyscy maja pecha
ja tez uwazam, ze temperatura w moim mieszkaniu nie moze az tak strasznie zalezec od tych okien, ale jakos wszyscy w mojej spoldzielni uwazaja inaczej, juz 6 lat im to tlumacze na rozne sposoby
calkowicie sie zgadzam, ze to kwestia uszczelnienia scian i dachu, a raczej jego braku w moim przypadku
no ale jesli ktos pyta o zdanie to ja przedstawiam swoja wersje wydarzen
a co do sniegu, to nie twierdze, ze to nie jest normlne tylko stwierdzam fakt, czasem nie doswiadczajac samemu mozna sobie nie uzmyslowic pewnych kwestii

Lucia
24-05-2006, 13:39
Od chyba 3 lat mam ona połaciowe, ale VELUX (w łazience i w kuchni). Wszystko jest OK. Fakt, że trzeba je częściej myć, ale z tym chyba każdy się liczy.
Gdybym teraz kupowała, wybrałabym Fakro ze względu na to że mają uchwyt do otwierania w dolnej części okna, co jest wygodne dla osób średniego wzrostu lub niskich.